Юлски бебенца 2014

Форум за заключени и неактуални теми.

Модератори: Ianitza, kama4e

Re: Юлски бебенца 2014

Мнениеот mama Kali на 29 Май 2014 19:51

Леле какво е станало тук? Не съм влизала от 2 месеца и се е заформил турски сериал, моля хората които контролират форума да направят нещо.
Иначе поздрави на всички истински бременни мамчета, аз вече приключих с работата и сега си подготвям за бебчо разни готини дрешчици и така мечтаните рокли :D(комплекта за изписване ми е с рокличка) , нали си имам момченце и сега съм много ентусиазирана от момичешки нещица,купих почти всичко много малко ми остана да взема някои дребни неща.Мислех си по едно време че доста изоаставам като чета какво сте си купили но за един ден напреднах и аз и вече съм почти готова. Сега ще си почивам и ще си хапна любими неща,че докато работех все ми беше натоварено и нямах много време да се поглезя, но пък се радвам че качих само 10 кг , защото с първата бременност беше страшно с килограмите :oops:
mama Kali
 ---

Мнениеот eva^^ на 29 Май 2014 21:48

Мама Кали,здравей и аз ми се искаше да направят нещо тези модератори,но за съжаление вече от вече от около месец тя си стои във форума и си ни чете,но какво да се прави днешните младежи изтрещяха ....затова аз си поддържам връзка с mimmis,на лично съобщение,пиши ни защото аз вече се отказах да пиша тук,така че можеш да се присъединиш към нас.
Радвам се за теб,и аз съм с момиченце и аз съм много радостна и толкова се радвам,че има толкова хубави неща че чак да се чудиш какво да купиш .Аз принципно за изписването все още нищо не съм купила и,си мисля да е с рокличка бебка ама ще видим ! Вие как сте как върви бременноста ти ? Целувки и лека вечер ! :)
Изображение
Изображение
eva^^
 ---

Мнениеот mama Sluncho на 31 Май 2014 08:35

Лелеееееее мами какво се е случило тук???
Как може подобна подигравка??? Изумена съм. Когато пуснах темичката мислех, че ще в помощ на бъдещите мами, че ще си поагаме и подкрепяме, а то какво стана??? Надявам се вече този проблем да е решен и да съ бъбрим. Сега вече ще имаме повечко време.
Аз от днес съм в 45 дневния болничен. Събитието си наближава вече.
С покупките май попривърших - остават дребни нещица. Как смятате да празнувате утре празника на детето - тези от вас, които имат по-глеми дечица. Аз съм в огромна чуденка. Ние нали сме в ремонт все още(уж беше освежителен, а стана основен направо) и нещо явно се преуморявам, защото ми се появиха болки и си пазя леглото упорито.

Надявам се все пак, въпреки случилото се да пишем отново, а защо и да не се запознаем лично един ден
Целувки на всички бременни мами
mama Sluncho
Редовен
 ---

Мнениеот eva^^ на 31 Май 2014 10:32

Добро утро :) ,днес се събуждам в добро настроение дано така да бъда и до края на деня ! :)
Днес ще би дойде една поръчка то нета,бях си поръчала един гащеризон за бременни много е хубав дънков,и трябва да дойде до обяд,досега не съм поръчвала специално от този сайт и затова малко ми е притеснено ама не от най-скъпите ако има някакъв проблем ще то прежаля !
Мама Слънчо,не си само ти изумената ама всички във форума,ама се надявам да продължим да пишем и да спрем да се занимаваме с тези психопати,пожелавам ви весело изкарване на вас и другите ви по-големи дечица,утре !
Целувки и лек ден от мен :D
Изображение
Изображение
eva^^
 ---

Мнениеот an_aleks на 30 Ное 2014 23:53

Ехо момичета, темичката ни замря,.дано някоя от Вас види това, така и не си я продължихме, заради някои индивиди.. Както и да е.. Вече всички сме с бебоци, кажете ако случайно видите, че съм писала, как мина раждането, как са малките съкровища, аз родих две седмици преди термин с ре-секцио момиченцето ни, беше невероятно изживяване, хем ми беше за втпри път, нашето патенце е много кротичко, пу пу дано все да е така.. Раждането мина супер, за 30 минути беше всичко, и не бдше изобщо вярно както ме бяха наплашили, че боляло адски, било по-зле от първото секцио и всякакви такива.. Напротив, станах бровни часове по-късно по свое усмотрение, чувствах се много добре, сестрите бяха до мен и се учудиха от състоянието ми, на следвашия ден вече припках в стаята, даже и по коридорите, сам,, че ме прибраха бързичко хах.. На 5 ден ни изписаха, страховете, че няма да мога да се вдижа свободно паднаха напълно и си поех и двете бонбончета без никакви проблеми самичка, изобщо всичко мина безупречно! При Вас как беше?
Поздрави и целувки от нас!:)))))
[url=http://www.mamaibebe.com]Изображение[/url
Изображение
an_aleks
Редовен
 ---

Мнениеот mama Sluncho на 14 Яну 2015 11:31

Здравейте и от нас.
Много се зарадвах, ч някой още пише във форума.
Сега да споделя за нас- от 6 юли сме с един член от мъжки пол в повече в нашето семейство. Раждането беше невероятно - добре че беше съпругът ми да ме накара да отидем в болинцита, защото щях да си родя вкъщи иначе.
И така - на 5 юли започна да ме понаболява кръста, но т.к. слагах свещички за гъбички реших, че е от тях. На листовката им пишеше, че имат такъв страничен ефект. И така цяла събота яко ходих по центъра с баткото. През нощта към 3-4 болките станаха по-силни, но пак само кръст. Ейййййййййййй засякох ги на 5-6 мин станаха, а моята докторка ми каза - ако имаш контракции на 7-8 бягай към болницата. Е да, ама аз реших че това не са контракции. Изчаках до 7 да станат баткото и таткото, изпихме и кафето и споделих за болките и таткото вика - давай към Тината. Аз се дърпах, ама накрая се съгласих. Оставихме баткото пре вуйчо му и в Тината. Там отново бях на косъм да се откажа, че болките в кръста изчезнаха, но влезнахме. И накратко - оказах се 5-6 см разкритие. От там по спешност викнахме моята докторка, която беше на вилата и и чакаше гости. от туй нагоре акушерката сложила апарата за тонове грешно и според него нямах никакви контракции. А аз си лежа в предродилна и умирам от скука - нямаше с кой една дума да обеля, все пак беше неделя в 9. Всички се чудеха какво правя там толкова свежа и усмихната, и не виеща от болка. Изредиха се 3 доктори да ме видят и никой не забеляза апарата. Моята лекарка дойде към 11 и разкритието беше към 8 - бързо спука мехура, викна си анестезиолога (при нея бях и с първото раждане) и в майтапи се качих да раждам. Родих за 2 напъна.Беше страхотно просто.

Ох стана дълго, за което се извинявам
mama Sluncho
Редовен
 ---

Мнениеот an_aleks на 14 Яну 2015 15:53

Лелееее mama_Sluncho, браво на тебе! Ти си герой, хахах не те ли свива поне малко корема, уникално раждане :emon25: Браво и на твоята докторка за бързата реакция! Аз родих на 7 юли за 30 минути всичко със шиенето и не можах да повярвам:))) Много съм си доволна от мойта лекарка, страхотна жена! Ние с теб почти се засякохме :)) Само един ден.. Много се радвам, че всичко е минало наред!!! Ох много ми се искаше пак да си пишем, така си бях свикнала тук с Вас цялата бременност, сега се радвам много, че ти откликна :emon20: Как се казва малкия принц? Баткото сигурно си умира да играе с него, сега ще споделяме вече майчинските си истории :))))))))) Имаме толкова да си разправяме хихи, целувки от нас и ще чакам да пишеш!! :*
Изображение
an_aleks
Редовен
 ---

Мнениеот mama Sluncho на 14 Яну 2015 18:31

Ухаааааааааааааааааааааааааааааааа, радвам се че все още четеш и ти темичката. Бебо се казва Бранимир. Батко Алекс е луд по него, а аз вече полудявам с двамата :D
А ти къде ражда? Ако си била в Тината сме се засекли 100 %. Нас ни изписаха на 9. А за моето раждане дълго ще се говори в Тината- като постъпих и за малко да им разваля една почерпка, че нали беше неделя и хората ще се черпят, я. И ако знаеш докато лежах 2 часа след раждането така ми миришеше на салатка и мастичка, че бях на косъм да ги питам може ли да сипнта и на мен, нали вече не бях бременна, а и Хасанка е човек все пак.
След като розих нямаше сила да ме удържи да лежа, станах на минутатта и си отидох пешачката до стаята. Една акушерка ми вика - ей, ти да не си тръгнеш сега :) Викам й, ааааааааааа без бебо нееееееееее
Вие как сте? Ние вече започнахме захранването и за момента е успешно. Този път ми се падна кротко бебе и голям кеф майчинството.
Ох ставам, че ме зоват. Като се освободя ще пиша, а пролетта може и срещичка да си заформим. Батковците ни са почти наборчета

Целувки и много, ама много се радвам, че писа
mama Sluncho
Редовен
 ---

Мнениеот an_aleks на 15 Яну 2015 22:35

Йеее страйотно именце сте избрали! Да двамата Алексчета ще си полудуват добре и нашата кукличка е много кротко бебенце, направо не мога да повярвам пу пу , вярно си е голям кеф, всичко е лато по книжка ! Ние се захранихме на 4м. Със зеленчуково пюре, баткото го бях захранила на 5 м. С плодово и после не искаше да ги пипне зеленчуците , а пък и до ден днешен си е злояд:))) а с малката никакви проблеми!:))) Аз раждах във Вита. Също като първия път и отново останах адски доволна, невероятни грижи, страхотен екип на цялото родилно, всички бяха много добри и любезни, хич не съжалих, че отново им се доверих, хах ако бях тръгнала към Тината, щехме заедно да си ги дундуркаме ;))))) Хахахаха ти си опасна, браво на тебе,, мама калпазанка :P (в най-добрия смисъл разбира се) Ще си направим задължително среща, определено ще сме атракция с 4 щурчета :))))
Сега малко ме е страх и внимавам къде и по колко ги извеждам,чее с тези грипове и вируси,а и това шантаво време, направо е ужас...
Колко сте големи вече , ние носим вече 9-12м. Добре че от самото начало почнах да й купувам все по-голями дрешки, а и баткото и сега върви по-едър от нормалното за неговата възраст:)))
Аз откачам вече с тези дрешки хах само ги глася, луда работа, като си нямам друга освен домакинската и работата покрай отглеждането им ъака е... хихи
Целуваме Ви! Аз се разписах здраво, отидам да нагледам домочадието :P
Хубава вечер и ще чакам да пишеш!:)))))))
Изображение
an_aleks
Редовен
 ---

Мнениеот mama Sluncho на 16 Яну 2015 10:58

Привет и от нас.
И аз баткото го захраних на 4 мес, но бебо видимо не беше готов. Той и сега яде мъничко - по 120 мляко, но пък 6 пъти на ден. Затова започнах по-късно захранването. За дрешките - още сме на 3-6 мес, а май си вървим добре - на 5 мес и 7 дни беше 7.300 кг. Само да вметна, че се роди 3,250.
И аз излизам по мъничко, че ме е страх основно за баткото, че бебо е запазен в количката.
И аз започнах да захранвам бебси със зеленчук по същата причина като теб. И до ден днешен Алекс е изключително капризен към храната. Направо ме влудява - сега пък защо товаааааааааааааааааа :mrgreen: Ужас направо, иде ми да му натикам яденето във врата.
Как се казва вашата кукличка? Седи ли вече?
Мен пък сега ме тресе треската да поръчвам тоалети на братята за лятото - бебо няма, а на бати всичко почти му е малко. В тази връзка смятате ли да ходите на море? Ние плануваме и си чудя как ще стане с бебко - основно заради храната.

Отивам да уча букви с Алекс
Целувки от нас и прекрасен ден :balloons:

И ПИШИ, ЕЙЙЙЙЙЙ
mama Sluncho
Редовен
 ---

Мнениеот an_aleks на 19 Яну 2015 11:09

Здравей мила! Явно и двамата батковци са ни ужас с яденете:))) Хахаха вярвам ти напълно и на мен ми е идвало, особено един път сложих го да яде сам, е резултата беше 2 часа и 15 мин. Закуска, то направо си беше станало време за обяд, че беше станал късно...:))) Тогава ми идваше да го захлупя с паницата хахах...аз имам надежда в училище понататък да се пооправят нещата:)) Нашата яде по 150, опитах я на 180 но още и е много явно оставя го и започва да го плюе:))) Дарина се казва, след дълго умуване цяла бременност имахме си измислено име само за момченце, а знаех, че ще имам момиче, инстинкт... :)) Даже тук бях пуснала тема, между 4 имена и накрая една сутрон се субуждам и пиеме кафе с мъжа ми и аз му казвам, Дарина ще е , ъой веднага се съгласи, много му допадна, иначе беше голямо умиване, той харесваше Мануела и Моника или Емануела, аз мислих за Рая или Ева, но Рая бързо ми отпадна, доста често име , той също не го искаше, не го харесва, Тогава оставаше Ева и после още ни хрумваха, Накрая така ми озникна Дарина от нищото:)) Таткото вика, това ще е, много ми харесва и така:))) По принцип бързо и от раз взимам решения, този път се затрудних доста хах... а баткото само се спогледахме и двамата си мислехме за едно и също име:))) А Вашия батко само Алекс или Александър е? Малката вече си седи, даже си стъпва на крачетата права и мато я държа подмишничките на пода щрапука хах прави по няколко крачки сама, аз обаче не смея много да и натоварвам гръбначето, все пак е много малка още:)) иначе й е голям мерак, още не се обръща като хората ама мераци за изправяне и за хпдене хич не й липсват:))) А Вашия малък бонбон седи ли, обръща ли е вече?:)) Хаха треската с лятните дрешки е ужас и аз съм се засилила сега да хи оборудвам изцяло после като дойде лятото да не го мисля, а и все пак пусти мерак, ти като си с две момченца, еднакво ли ги обличаш, въпреки разликата? Една приятелка има две момичета и двете са облечени еднакво, въпреки разликата, много са сладки:))
Колкото до морето, чакам само да се постопли малко и изчезваме по някой балнео кукорт, не сме много фенове на морето, не ходим всяка година, тази може и да тръгнем към август за малко, още не сме го решили...малкия пък го е страх от водата и не иска да влиза в морето, само в басейн се плацика, опасна работа, така и не можа да се пресграши как ли не го баламосвахме, но не, на мама се е метнал, аз мога и в детски басейн да се удавя хахах...
Зависи за кога го планивате, до лятото през деня ще сте изцяло на пюрета и не ми се вярва , че ще е проблем, с млякото на мен ми беше трудно с баткото, че го заведохме първия път много малък на море.. иначе после нямаше проблеми, зареждах всичко в чантата и тръгвахме;))
Вие кога обмислято да ходите?
Целувки и прекрасен ден!! Ще пиша, как няма да пиша, само ние двечките си останахме от всички момичета:))
До скоро мила!:)
Изображение
an_aleks
Редовен
 ---

Мнениеот mama Sluncho на 20 Яну 2015 12:04

Здравей и от нашата дружина!
Именцето на принцесата е много хубаво, харесва ми много. Ние пък с тати имахме име за девойка и като ни казаха момък се опулихме, но на връщане от докторката го решихме още в колата. Аз имах усещане за момче и си бях намислила 3 имена, та улесних работата хаха
Имета на бати е Александър. Да ти кажа за обличането не ги обличам еднакво, защото те са много различни и им отиват различни цветове. Бати и с кафяви очи и кестенява косичка, а беб е с мноооооооого сини очи и все още мнооооооого русичък. Но ми се иска да им купя нещо еднакво и ще избера гама, която отива и на двамата. Изобщо двете ни момчета са различни във всяко отношение - само дето не ядат и двамата :D
Вчера бяхме на консултация с бебока и се оказа, че не е качил нищо за месец и малко. Ходихме и на коремна ехография, където доста помрънка. Странен образ е нашия Бранко - от ваксина не реве, дори се закача със сестрата, а от ехографа май го беше страх.
Брани се обръща и то непрекъснато, и лази вече. Но все още е нестабилен да седи сам и няма мерак да ходи. Има и две зъбчета вече - едното е на половина пораснало, а другото е точка все още. Обожава разходките, за разлика от баткото, когато беше бебе . все ревеше в тя пуста количка и се надигаше да излиза. Вече като проходи на 9 месца започна да излиза с кеф и той, и аз де, че преди носех бебе и бутах празна количка :D
Като цяло това майчинство, а и бременността, и раждането са ми страхотни изживявания. Сега разбрах кефа да си майка :lol: Дори когато се роди Брани още 5 мин след това с докторката и анестезиоложката ми говорехме за третото раждане хахаха Те учтиво ме помолиха да родя в работен ден, че първия път беше събота и доки пак беше на вилата, а пък анестезиоложката ми на кино, сега пък я хванахме на пък за вилата й, а доки си чакаше и гости дори на нейната вила.
Да ти кажа мен сега ме тресе друга треска - избирам школо за баткото. Лелеееее това е адски трудно.

Лек, усмихнат и ползотворе ден, и мнооооооого целувки от нашата славна компания
mama Sluncho
Редовен
 ---

Мнениеот an_aleks на 25 Яну 2015 19:53

Привет мила!:))) Благодаря ти!
Бранко значи си е йарактерче от малък, хах бръмбър сладък, браво на него, нашата не лази, мързи я да се обръща освен ако не й подам ръка, но пък се изправя майнунката малка, пробва се да ми проявява малко капризи, а като не мине номера се ядосва, изхвърля си бибата от където е и почва да ръмжи, голям образ :)) спи много малко вече през деня и се пробва за "България търси талант" хах каква е гласовита изкарва ги едни песни, да й се чуди човек откъде толкова глас хихи... Нашия бати е само , и нашите са много различни но по характер, визуално доста си приличат:)
Ох нашия сега някакъв вирус стомашно- чревен е пипнал милия ми, повръща, и така малката напоследък се назландисва на пюретата..:) Нашия обожаваше да е по цял ден навън, не искаше да се прибира, пък и тридно после го отказах да спи в количката, не искаше без нея да излезе,
Да ти кажа мислех, че няма да ми е лесно с двечки, тъй като бати е доста буен по принцип, но пък се оказа , че изобщо не съм била права, сега много се съобразяяа , що се отнася до сестричката му и се прави на голям защитник:))
Вие на каква колкчка се спряхте този път? Доволна ли си?
Хайде целувки много от нас и пишии :)))))
Изображение
an_aleks
Редовен
 ---

Мнениеот mama Sluncho на 05 Фев 2015 19:26

Привет, приветттттттттт

Ох, тези дни не мога да намеря минута да пиша. Все сме навън, а бебо е едно мрънкало в къщи. УЖАААААААААААААС
Количката ни е LORELLI LUNA - изсключително съм доволна. Оказа се голям кош, така че бебо на 7 месеца и още си лежи вътре като е с космонафт и одеяло отгоре, маневрена е и се управлява с една ръка, голям кош за багаж, предните колела се застопоряват само в една посока ако иска човек.
При нас новото е, че вече пълзи уверено и седи стабилно. Освен двата долни зъба се показа и едничко зъбче горе.
Тези дни ни тресеше на баткото избора за предучилищна, но накрая избрахме и вече е с подадени документи в у-ще и е мноооооооооого горд. Навсяъде разказва, че ще ходи на у-ще, където има батковци и където не е за бебета - визира нашия бебок, чието място не е там ХАХА За мен не е никак радостно точно това събитие, но избор нямам.
Сега пък се пазари за РД, който е чак април. Щурчо ми е, ама си е моето гардже...
А сега като се развали времето направо не знам вече какви занимания да му измислям. Ще правим картичка за баща му са Св Валентин. И мартенички съм намислила да понаправим, но ако бебо ни позволи.

ОХХХХ, трябва да ставам, че ме зове малкото съкровище

Поздрави и цунки от нас
mama Sluncho
Редовен
 ---

Предишна

Назад към Архив