Атопичен дерматит

Хомеопат

Модератори: ALEKS, kama4e

Атопичен дерматит

Мнениеот anigi на 15 Юли 2008 17:33

Здравейте!
Аз съм на 16 години и от близо 5 вече страдам от т.нар. атопичен дерматит или нерводермит, който е съпроводен от алергии към домашен прах и полени. Вече не издържам. Родителите ми са ме водили по какви ли не лекари, 2 години съм била на инжекции Алергопревент. Всеки лекар през който минаваме ми изписва едни и същи лекарства. Няма кортикостероид, който да не съм мазала. Не искам, но все такова ми изписват. Нямам право на глас, а само си страдам. От тях ми се появиха стрии, напълнях и в стресови ситуации обривът става голям. Най-силно изразен е по и около устните ми, което го прави още по-голям кошмар - дори не мога да се храня и говоря нормално, защото не мога да си отварям устата.
Моля за съвет и помощ!
Благодаря предварително!!!
Аватар
anigi
 ---

Re: Атопичен дерматит

Мнениеот anigi на 19 Юли 2008 19:47

За съжаление не съм от София и не мога да Ви посетя...
Аватар
anigi
 ---

Мнениеот aleksia05 на 21 Юли 2008 17:39

Здравей.Аз не съм лекар,но бих искала да ти споделя нашия опит,защото зная какво означава "ходене по мъките".Детето ми страда от атопичен дерматит по рождение.Цялото му тяло и лице периодично,а понякога и за доста продължителен период от време се обсипват с яркочервени сърбящи обриви.Консултирали сме се с различни специалисти,включително и от София.Повечето наистина предписваха кортикостероиди,но от тях нямаше особен ефект.Те само потискат симптомите,а и не са безобидни,особено,когато се прилагат при бебета и малки деца за дълго време.Пробвали сме най-различни препарати,но това,от което имаше ефект е крем Тopyalise за лице и тяло в съчетание с капсули Topyalise,които са хранителна добавка и се пият 2 месеца.Ако няма полза от тях,няма и вреда със сигурност.Предписа ни ги лекар дерматолог и засега съм доволна.Използваме и други продукти за кожата от същата фирма-SVR,които са специално за този тип кожа.Аптечната мрежа е буквално залята от различни продукти за този проблем.Затова ти споделям лично на нас какво ни помогна,но за всеки пациент е различно.Кортикостероидите обаче определено не са разрешение.Чувала съм,че хомеопатията помага при подобни проблеми.Ние не сме пробвали,но за в бъдеще може да опитаме.И още нещо-незная къде живееш,но смяната на климата(с по-благоприятен естествено)може да окаже положителен ефект.Въздухът при нас е мръсен и допускам,че това също оказва влияние,защото,когато заведем детето на планина,състоянието на кожата му се подобрява.Желая ти успех!
aleksia05
Редовен
 ---

Мнениеот kiki1708 на 06 Яну 2009 00:45

Здравейте,
моят син беше излекуван от доктор хомеопат не само от атопичния дерматит, но и от алергия към белтък на краве мляко..много е важно да се направи правилен профил от добър лекар и да бъдете упоритии..сега има много книги за хомеопатията и веществата, които се ползват..
ще се радвам и ако други мами споделят мнение за добри лекари хомеопати...това е наистина лечение, което има бъдеще вместо кортизоновите лекарства, които влияят негативно на много органи, особено при децата..
коагто имах проблеми с малкия, една прекрасна лекарка от болницата по неонатология ми каза да потърся лекар Хомеопат, който наистина ще помогне и няма да навреди..беше толкова притеснена да не разбере завждащата за този съвет, но последва лекарската клетва и наистина ми помогна..преди да ми даде този съвет , беше останало единственото решение да почнат да дават кортизонови лекарства на 40 дневно бебе..
Слава Богу, че има още истински хора ..
kiki1708
 ---

Мнениеот pmicova на 13 Яну 2009 12:44

Здравейте,
и моя 5-месечен син е с диагноза АД. При какви ли лекари не ходихме, какви ли мазила не пробвахме, включително и приготвено специално за него и нищо не помага. Молбата ми е да предоставите контактите на доктора хомеопат, помогнал във вашия случай. Благодаря ве предварително.
pmicova
 ---

Мнениеот kateto на 13 Яну 2009 20:32

pmicova написа:Здравейте,
и моя 5-месечен син е с диагноза АД. При какви ли лекари не ходихме, какви ли мазила не пробвахме, включително и приготвено специално за него и нищо не помага. Молбата ми е да предоставите контактите на доктора хомеопат, помогнал във вашия случай. Благодаря ве предварително.

На моето юначе му поставиха такаава диагноза на 3 месеца. Личната му педиактърка ни изпрати при доц.Коавачева в поликлиниката на детска педиатрия в кв.Хиподрума в София. В продължение на почти година следвах нейните инструкции при захранването и моето хранене, т.к. кърмя. Вече е захранен с мляко и от месец е на детска кухня. И диагнозата не е актуална.
тел. на доц. Ковачева е 02/9523840. Тя не е хомеопат, но аз съм доволна от направеното за детето ми.
Аватар
kateto
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот kremi7 на 18 Фев 2009 13:41

др.лалова искам да попитам има лечение за атопичен дерматит,голямата ми дъщеря е на 4.5г,още на 3м и излязоха такива обриви,поизчезнаха с кремчет и др.неща предписани от кожен лекар,но от 1.5г отново е с този проблем,силно изявяващ се зимата,има големи червени сърбящи петна по крачетата,колената ,китките,може ли да ми препоръчате нещо,ще ви дам точните и данни на лс,стига да ми пишете,благодаря ви
ИзображениеИзображение
Аватар
kremi7
Жител на Mamaibebe
 ---

Назад към Д-р Йорданка Лалова