Запек

Хомеопат

Модератори: ALEKS, kama4e

Запек

Мнениеот Nifada на 17 Мар 2008 22:14

Здравейте, д-р Лалова! Моята Гергана до сега не е имала проблеми със запек. Но преди две седмици беше при баба си в Стара Загора за няколко дни и от там се върна със запек, който продължава вече втора седмица. Не ака по два дни и на третия се изаква много трудно с рев. Започнах да давам плодови сокове сутрин на гладно и след обяд - о т ябълка, от портокал, грейпфрут и круша. Дори ми се наложи да и слагам по малко Дуфалак в сока, но пак ака на три дни един път. Подозирам, че запекът са го предизвикали "натуралните сокове" на Куинс, които аз никога не съм давала преди. Дайте ми съвет какво да и дам, за да не се мъчи така и да започне да си ходи отново редовно.
Имената са Гергана Георгиева Богданова, род. на 10.03.2006
ИзображениеИзображение
Аватар
Nifada
Модератор
 ---

Re: Запек

Мнениеот tintet на 17 Мар 2008 23:58

При нас запека е от рождение на бебо.Акаше само с моя помощ.Кошмар.Заведох го на детски гастроентеролог и ни препоръча да му давам Дуфалак в двойна доза 10мл от необходимата му за възрастта 5 мл(той е на 10 месеца)така до като се нормализират и после да премина на подържащата доза и така 3 месеца :shock: Дуфалака се освоява само в червата и не била проблем по-дългата му употреба.вече са минали 2месеца и всеки ден си акаше по едно и също време.........но от 6 дни (въпреки приема на Дуфалак)той отново се запече :?: Въвела съм кисело мляко и каша с шоколад-като нова храна.Забелязах ,че от кис.мляко се разхлабваше ,ама какво стана сега и аз незнам :?: Къде сбърках??
Аватар
tintet
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот j_lalova на 18 Мар 2008 23:04

Някой пак пише без да се е запознал с Правилата на форума
Д-р Лалова
0888 784 662, (02)8772279
Аватар
j_lalova
Редовен
 ---

Мнениеот j_lalova на 19 Мар 2008 21:53

Ефикасно средство срещу запек при деца е отвара от овесени ядки. Може да се пие като чай или при бебета да се разрежда с нея адаптираното мляко.
Друго средство за справяне със запека е студен воден извлек от сушени сливи.
Д-р Лалова
0888 784 662, (02)8772279
Аватар
j_lalova
Редовен
 ---

Мнениеот sneludik на 27 Апр 2008 12:16

От два месеца моята дъщеря има проблеми с акото!Прилича на запек,но бабата ме уплаши,че може да е хамороиди.Изхождаме се с плач на 4-5дни.Няма зачервяване в областта на ануса,а отказва да ака,... :emon26: защото я боляло!Опитите да не ака в гащичките, очевидно завършват с неуспех,...след като е положила усилие,това да не се случи!Педиатъра ни отсече...запек... изсписа Имопер,а бабите искат да я мажа с краве масло.Прилагам и двете,но мъките продължават!Какво да правим?! :emon12: Не ми стана много ясно с какво ще ви помогне това,...но дъщеря ми се роди недонносена почти два месеца преди термина 0.980гр. със секцио-влошен сърдечен тон!Като бебе имаше проблеми със акото,но ги преписахма на захранването!Въпреки това не сме прибягвали до лекарства.Сега тежи 9 кг.Имопер пие 4по 5 мл.,но за 10 дена се изходи един път!Много съм притеснена,какво да правя?!Педиатъра ми каза да минем на ...мезим форте/не знам дали го изписах правилно/,по половинка сутрин и вечер!Няма алергии!
Последна промяна sneludik на 06 Май 2008 12:02, променена общо 1 път
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
sneludik
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот ALEKS на 27 Апр 2008 19:53

sneludik написа:От два месеца моята дъщеря има проблеми с акото!...Какво да правим?! :emon12:

Запознайте се с правилата на форума.
ИзображениеИзображение
Аватар
ALEKS
Модератор
 ---

Мнениеот daniela80 на 10 Юни 2008 17:15

Здравейте,д-р Лалова.Моята дъщеря още от бебе страда от запек.Имената и са Ния Веселинова Иванова,родена на 20.09.2007г.,секцио,секциото беше поради причина,че съм с двурога матка.Бременността ми не беше много лека,2 пъти съм лежала в болница от обезводняване и към края на 6 м. плодът беше паднал ниско ,но не лежах в отделение.Пиела съм хапчета против контракции-Магнерот.Кърмена е до 6 м.Не ми е боледувала,ваксините ги понесе добре,без повишаване на температура-бихме и ваксината Пентаксим.Искам да уточня,че сега ака по 2-3 пъти на ден,но по много малко и изпражненията и са твърди.А гледам да пие разхлабителни сокчета/круша,ябълка,сини сливи/.Благодаря ви предварително и ако нещо съм пропуснала-моля да ме извините!
[url=http://www.mamaibebe.com][img]
ИзображениеИзображение
Аватар
daniela80
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот qna_georgieva на 21 Юни 2008 13:36

Наистита сока от сините сливи е много ефикасен.Аз го изпробвах!
Изображение
Аватар
qna_georgieva
Жител на Mamaibebe
 ---

Назад към Д-р Йорданка Лалова