СПАНЕТО!

Хомеопат

Модератори: ALEKS, kama4e

СПАНЕТО!

Мнениеот Svetoslava Nikiforova на 13 Мар 2008 18:45

Д-р Лалова, ние имаме огромен проблем със спането, всъщност може да се каже че не спи. През деня се случва да задреме за около 10-15мин. и после будува, а през нощта задремва за 20мин и започва да мрънка, пъшка и т.н. От самото начало е така, вече е на почти 5месеца. Баткото, който е на 2г. и половина беше по същия начин до навършването на 2г. и малко(от скоро започна да спи, но пак е неспокоен-постоянно се върти, "разхожда" се по цялата спалня). За малкия опитах много чайчета за сън(Хип, Блевит, лайка), но никакъв ефект. Има ли друго средство, за да му помогнем да спимка, защото смятам, че безсънието води до изнервеност, какъвто е станал и баткото.(Да не говорим, че и аз вече 2г. и половина не зная какво е спане). Препоръчаха ми хомеопатично средство-Дормикинд, но незная дали да му го давам, дали може да възникнат странични ефекти. Вие какво ще кажете? А иначе няма колики и не е имал, няма зъбки, въпреки че се лигави много, но не е възможно това да е причината, защото от самото ни прибиране от родилното е така. Детенцето ми се казва Росен Миленов Иванов, роден е на 22.10.2007г.
Предварително много Ви благодаря!
Аватар
Svetoslava Nikiforova
Пристрастен
 ---

Внимавайте с детските дрешки !

Мнениеот j_lalova на 15 Мар 2008 01:05

Освен лекарството, което е лично за вашето дете и е строго индивидуално може да има и дурга причина, напълно неочаквана.
Лични патила: С голямата ми дъщера, когато беше още на 1-2 години, имах веднъж същия проблем - вечер при лягане детето ставаше кисело, мрънкаше, започна да плаче, вдигна температура. След като опитах какво ли не без резултат приготвих дъщеря си да я водя през ноща при дежурен педиатър в поликлиниката. Но не стигнах до там - детето живна, засмя се и започна да си играе. Оказа се, че причината е в стегнато ластиче на ръкава на новата и пижамка. Чисто и просто когато я преобличах за излизане премахнах причината за неразположението на детето.
Д-р Лалова
0888 784 662, (02)8772279
Аватар
j_lalova
Редовен
 ---

Re: СПАНЕТО!

Мнениеот Svetoslava Nikiforova на 15 Мар 2008 08:28

Благодаря Ви за идеята за още една причина, но едва всяка нощ от раждането му има по нещо стегнато от облеклото. Вие казвате че се е случило веднъж и е нещо нормално да се случи, но едва ли при нас причината за ПЪЛНОТО МУ ВСЕКИДНЕВНО И ВСЕКИНОЩНО НЕспане е тази.
Аз отново Ви благодаря за отговора в Лични и вече сам предприела действия по въпроса, т.е. поръчах лекарството, днес или най-късно в понеделник ще го взема и дано ДАНО има резултат.
Благодаря Ви!
Аватар
Svetoslava Nikiforova
Пристрастен
 ---

Мнениеот keidi на 21 Апр 2008 12:08

Здравейте, ние също се будим нощем по веднъж - два пъти, за да папкаме, а и през деня не спи повече от 1 час.
Смятате ли, че е необходимо да се проведе лечение с някакви хомеопатични средства или е нормално бебе на почти 6 м. - Димитър Светославов Вълков е роден на 26.10.2007 г. - да се буди нощем?
Изключително спокойно бебе, все още го кърмя сутрин, вечер и нощем.
Изображение
Аватар
keidi
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот diana4erneva на 10 Юни 2008 22:58

Здравейте д-р Лалова,дъщеря ми е на 11месеца и нощем спи много неспокойно.Постоянно мрънка върти се,дам й водичка и беберон и заспива.Има периоди които е по-спокойна,в смисъл спокойна при нас значи да се пробуди 3-4 пъти.А от няколко дни е още по-неспокойна,започна и да се събужда и да не иска да заспива,помислих си,че може би е зъбки,но не виждам нито набъбнало,нито побеляло.През деня е спокойна до обяд спи 1 час,след обяз 3 часа и затова стигам до извода,че не е зъбки ,понеже ще е неспокойна и през деня.Ох,взех много да мисля :? ,а резултат никакъв.Можете ли да ми препоръчате нещо,което мислите,че ще помогне.Благодаря ви предварително.
Аватар
diana4erneva
Начинаещ
 ---

Мнениеот diana4erneva на 11 Юни 2008 14:10

Здравейте отново д-р Лалова искам първо да се извидня,но не бях прочела Правила на форума.Детето ми се казва Елена Стефанова Чернева родена е на 20.06.2007г.Бременноста ми мина общо взето добре,като се изключат леките контракции които имах.Раждането обаче не мина по вода,аз бях добре но дъщеря ми я е хванала упойката.Казаха ми,че е изплакала и след това спряла да диша за момент.Кърмих я 2 месеца понеже явно от стреса нямах кърма.Ваксините ги понася много добре,боледувала е два пъти до сега и единия път беше пневмония.Като характер е спокойно дете,не е от децата които постоянно искат внимание,стои си в паяка обикаля си,с две думи кротко дете.Благодаря!
П.С Забравих да пиша,че имаме само два зъба, и няма подути венци или побелели.
Аватар
diana4erneva
Начинаещ
 ---

Мнениеот филина на 21 Яну 2009 12:44

Здравейте,ще се радвам да ми помогнете.
бебето ми е на 3 месеца и от около две седмици си върти главата докато спи,мята я наляво-надясно.Каква моге да е при'ината
филина
 ---

Мнениеот бенита на 11 Фев 2009 11:02

Добър ден ,Д-р Лалова! Обръщам се към вас с голяма молба относно дъщеричката ми ! Тя се казва Денислава Станиславова Димитрова и е родена на 08.11.2005г.в гр.Бургас.Аз по принцип съм човек с много болести от малка ,но това е друга тема. Имам желязодефицитна анемия ,която не се повлиява от никакви медикаменти ,оито съм взимала дори и през бременността -левкоцити от 1,6до 2максимум.Освен това имам рематоиден артрит.Но въпреки всичко имах що годе добра бременност.Родих със секцио 14 дена по-рано от термина.Денислава се роди 49см. и 3100кг..Кърмена е до 3 мес.,но освен това е и дохранвана с адаптирано мляко.Реагира добре на всички ваксини,не боледува кой знае колко често като се има предвид ,че ходи на градина сред деца е .Обикновено са настинки .Има проблем с носа, той й е т.нар. слабо място.Но същинския проблем е Съня!!!От около година и половина почти всяка вечер изведнъж започва да реве, не да плаче и ние полагаме доста усилия да я успокоим, за да заспи отново.Някои вечери това се повтаря и по 2-3 пъти.Мисля,че сънува кошмари,защото някой път вика "не,не, не",а тя е доста емоционално дете ,много жизнено ,игриво, закачливо ,любознателно.С развитието й нямаме никакъв проблем ,който не я е видял не я е харесал.Много е общителна! От 4мес и половина имаме и момченце и сега аз спя с него в др.стая , а мъжа ми спи с нея на леглото и продължавам да я чувам как реве през нощите и как мъжа ми я успокоява.Сърцето ми се къса! А от около 7-8 мес. не дава да й се повиши тон-веднага се разплаква,дори и тя да е виновна. Моля Ви помогнете на Денислава!
С уважение:Албена Димитрова
Изображение
Изображение
Аватар
бенита
Сериозен
 ---

Мнениеот yana-v на 14 Фев 2009 20:00

Здравейте докторе! детето ми се казва Виктория Златева от Варна на 1,6 м ! Родих със секцио, детето беше 2,460 при раждането, напълно здраво, не се е налагало поставяне в кувьоз! Бременността ми протече нормално без проблеми! Детето спеше спокойно до 6 тия месец! Събуждаше се само да я кърмя! Кърмена е до 13 мес. Изведнъж започна често будене, почти на час, понякога и по-често! Понякога проплаква, но в повечето случаи е мрънкане, въртене и ставане! Първите зъби избиха на 14 месеца. Това продължава и до този момент, почти година вече! Като дам вода или мляко се успокоява и заспива! До сега са поникнали горе 4 резци и 3 долу, пробиха наскоро горните два кътника! За зъбите давам дентокинд и мажа с дентинокс при нужда! Благодаря предварително!
Изображение
Аватар
yana-v
Отличник
 ---

Назад към Д-р Йорданка Лалова