Често боледуване

Хомеопат

Модератори: ALEKS, kama4e

Често боледуване

Мнениеот krasisss на 22 Мар 2008 12:17

Здравейте Д-р Лалова! Моля зя съмет и помощ- дъщеря ми е родена на 13.02.1999 год. За съжаление е доста изнежено дете. Все я пазя да не е потна , да не пие студена вода и тя все по чеусто като че ли напук се разболя ва. Родена е нормално, не е ходила на ясла и детска градина . Предпочитах да я гледам аз с цел да не боледува. Но уви. Моля Ви за помощ с нещо да укрепя имунната и система и да спрем с антибиотиците. Оставам с надежда за отговор: Красимира
krasisss
 ---

Re: Често боледуване

Мнениеот j_lalova на 22 Мар 2008 21:09

Здравейте Красимира,
Моля прочетете Правила на форума и ми изпратете повече подробности за детето - трите имена и другите данни, които са описани там, а също и някои на пръв поглед несъшествени подробности, които са ви направили впечатление. Итересува ме също какви антибиотоци сте и давали и какъв е бил ефекта от всеки един, какви болести е прекарала.
Разгледайте и Полезни съвети за всички. Там съм дала една универсална рецепта за повишаване на имунитета. Може да започнете с нея още от сега.
Д-р Лалова
0888 784 662, (02)8772279
Аватар
j_lalova
Редовен
 ---

Мнениеот krasisss на 22 Мар 2008 22:32

Д-р Лалова извинявайте за непълната информация но съм нова тук. Детето ми се казва Христиана Антоний Антонова.На 9 годинки много често боледува от остри вирусни инфекции и слабото и място е винаги гърлото, лесно се зачервява от най-малките неща. Не и давам газирани напитки и студена вода поради тази причина.Изкарахме миналата година и една вирусна пневмония.По повод антибиотиците влияе се добре от тях но честичко е болна и ми се струва ,че не е удачно постоянно да ги пие.Ако има значение за Вас детето тежи 40 килограма и е високо 140 см. Грижа се да и давам разнообразна храна с включени плодове и зеленчуци в достатъчно количество. Спазваме добра лична хигиена , но уви пак боледува много. Моля помогнете!
krasisss
 ---

Мнениеот krasisss на 25 Мар 2008 10:07

Здравейте Д-р Лалова ще се опитам да дам по пълна информация. Детето ми се казва Христиана Антоний Антонова , родена на 13.02.1999 год. Бременността ми протече съвсем нормално , родих нормално естествено раждане. Детето е кърмено 3 месеца след това е хранено с "Фризолак". От 2 до 4 години понякога се обриваше от желираните бонбонки и оцветените хранителни продукти. За целта лекаркати ни е изписвала "Кларитин", "Зиртек" . Когато навърши 4,5 год. тези обриви престанаха. Сега нямаме такива проблеми. Бащата на детето е с астма и тя е малко предразположена към алергични прояви. Задължителните ваксини ги понася добре понякога зависи от вида на ваксината при някой вдига малко температура. Боледува честичко от инфекции на горните дих. пътища . Пила е доста антибиотици: Зинат, Аугментин, Клацид, Цефзил, Гентамицин най-разнообразни в зависимост от състоянието. Дано съм била изчерпателна.
С надежда за отговор : Красимира
krasisss
 ---

Мнениеот lisana на 27 Мар 2008 16:39

Аватар
lisana
Пристрастен
 ---

Мнениеот mimika76 на 16 Апр 2008 10:50

Здравейте,д-р Лалова!Наистина се радвам,че има такава тема,където мога и аз да поискам съвет.Синът ми както при всички деца се случва тръгна на градина и започна да се разболява.В повечето случай боледуването му е температура до 39 градуса и кашлица+ сополи разбира се.С температурата и кашлицата се справям,но тези сополки са упорити и не мога да ги изчистя.Пил е антибиотици,съжалявам но не се сещам имената им.За температура пие Нурофен,за кашлица му давам сироп от живовлек на д-р Тайс.За сополките му давах Алиум сепа,но сега няма ефект от тях.Сополките му са воднисти.
Синът ми се казва Даниел Сергеев Иванов,роден е на 18.10.2004 г.Роди се секцио,защото при раждането му загубиха тоновете.Не е кърмен много ,около месец,ваксините ги понасяше добре.Иначе е много будно дете и няма други здравословни проблеми.
Надявам се ,че тази информация е достатъчна,ако ви трябва друга ще ви я предоставя.
Благодаря ви ,Марияна!
Изображение
Изображение
Аватар
mimika76
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот titi79 на 12 Окт 2008 13:57

Здравейте,д-р Лалова.
Сина ми се казва Евгени Валериев Димитров роден на 21.02.2007г.нормално раждане и нормално протекла бременност.тегло 3.330,50см.Кърмен е до 7м.,и продължих с кисело мляко понеже кърмата не го засищаше,след което сам се отби и продължихме на кисело мляко.Жизнено,дете храни се мн. добре,всичко в развитието му е нормално.
Проблема при нас е че със започването на есента(по точно със влизането на м. Септември)се започва с един течащ нос,последван от хрема.Следва кашлица.Почваме със сироп за кашлица след което антибиотик,и миналата зима стигахме два пъти до инжекции в рамките на 4месеца.Дори ни пратиха в Пловдив със съмнение за алергия,от където казаха че е малък и ни изписаха само капки"Ксизал"мисля че бяха.Това всичко отшумя със започването на месец Март.Този Септември всичко започна от начало.Преди 2 седмици изпихме поредния Дурацеф,а в момента е със кашлица от време на време,запушен нос и вчера с температура 37.8.Рядко има липса на апетит.Много съм притеснена,дали пак цяла зима ще я караме така.Има ли обяснение и решение на нашия проблем.
Предварително благодаря.
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
titi79
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот d11i на 12 Окт 2008 19:40

Здравейте д-р Лалова,
синът ми се казва Александър Илиянов Симеонов,роден на 24.09.2006г. нормално раждане,бременността ми също протече съвсем нормално,като изключим оттоците по краката,много ме боляха,въпреки че не наддадох много през бременността.кърмих го в продължение на 1 година,той сам се отби.
Алергичен е към насекоми,засега нямам наблюдения да има обриви към храни.от както е тръгнал на ясла постоянно боледува,започва с температура,сополи и ако се влоши,започва кашлица. нашата педиатърка непрестанно изписва АБ и първият път изписа един(забравих как се казваше),от който малкия направи обрив,след това на два пъти е назначавала лечение със Зинат.
до преди няколко месеца Алекс пиеше по четвъртинка от добавките на Вижън и по мои наблюдения добре му се отразяваха,дори и да се разболееше,бързо се възстановяваше.
Пие Имунокинд и целогодишно пие чайове от билки,но ми казаха че било опасно,да не направи алергия.
искам да знам какво мога да му закупувам от аптеката при евентуални бъдещи настинки-зачервено гърло,температура,сополи икашлица.
давам Осцилококцинум като усетя ,че е понастинал,за температурата слагам свещички Ефералган,а сополите са ни мъка,защото нищо не помага,четох,че Алиум е подходящ при хрема,но пак ми трябва съвета на специалист
благодаря ви предварително
Изображение
ИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
d11i
Пристрастен
 ---

Мнениеот titi79 на 14 Окт 2008 17:08

Здравейте Д-р Лалова.
Багодаря за бързия и точен отговор.Със сигурност от утре започвам ползването на сраедтвата които сте препоръчали.
Ако не ви натоварвам много бих искала да попитам мога ли да ползвам същите неща и за дъщеря ми.Искам да споделя че в момента и давам РЕСПИВАКС а и бяхме на инжекции-Гентамицин преди няколко дни бихме последната.
Тя се казва Даяна Валериева Димитрова.Родена е на 03.04.2004г.Нормално протекла бременност и раждане.Кърмена е до 1г.1м.Като цяло беше злоядо дете и кърмата беше основното което предпочиташе+различни сокове.Не е боледувала до момента в който започна да посещава детска градина(2г.6м.)Същата година се наложи да се лекуваме 2 пъти с инжекции.Лятото искара някаква настинка и вируса с автите.От време на време пак се появяват тези авти,като настине а последната беше голяма колкото нокът на малкия пръст над сливиците.Мисля си че е съврзано пак със имунната система.
Много ще съм ви благодарна ако и този път ми помогнете със съвет.
С уважение Таня.
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
titi79
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот mama_SYLVANKA на 05 Ное 2008 20:21

доктор Лалова давах на децата silicea 1път седмично по 5 хапчета . Нали не съм сгрешила с дозата. Давах го за подсилване на имунитета
mama_SYLVANKA
 ---

Мнениеот j_lalova на 06 Ное 2008 15:37

Да давате по 5 гранули не е опасно, но всепак се консултирайте с лекаря, който ви е предписал точно Silicea за повишаване на имунитета. Аз не познавам вашия случей за да мога да дам мнение и съвет по въпроса.
Д-р Лалова
0888 784 662, (02)8772279
Аватар
j_lalova
Редовен
 ---

Мнениеот еmko на 06 Ное 2008 16:03

Здравейте, какво ще ме посъветвате за клеевата тинктура и сребърната вода като имунностимуланти?Имам 3 деца , двете големите носят от градината вируси и бебето ги прекарва
Изображение
Изображение
Аватар
еmko
 ---

Мнениеот savi4 на 28 Ное 2008 18:03

:) Здравейте,д-р Лалова.Дъщеря ми се казва Даная Бориславова Бобекова.Родена на 19.01.2007 год. с планувано цезарово сечение,тъй като първото ми раждане беше също секцио.Бременността премина леко,само през вторият месец получих леко кървене.Дъщеря ми я кърмих близо 7 месеца,по-точно пиеше от биберон тъй като не искаше да бозае от мен.Към годинката се разболя само 1 път.,но тука от 2 месеца е почти все със секрети в носа,хрема и кашлица.Искам да попитам какво да и давам,още как усетя че настива с първото кихане,прокашляне,позачервено гърло и т.н.,за да не се стига до антибиотици.Пила е два вида антибиотик до сега Фромилид и Цеклор .До сега няма алергия към нищо,бити са и всички ваксини до момента.Ако е от значение,тя тежи 13-14 кг.
п.п.Само да вметна,че съм давала на батко и Хомеожен 9 и се изрина :(
savi4
 ---

Мнениеот didonka на 14 Дек 2008 19:13

Здравейте д-р Лалова! Ето че и аз имам нужда от Вашия съвет и помощ.
От септември месец дъщеря ми ходи на детска ясла и започнаха болестите. За три месеца 4 пъти пие АБ и всеки път едно и също - зачервено гърло, хрема (отначало водниста, после се сгъстява и накрая завършва със запушен нос високо горе), кашлица (по-често отхрачваща), обикновено се възпаляват и ушичките. В средата на ноември специалист УНГ й гледа третата сливица и каза, че е леко уголемена (но тогава беше болна) и това не е причина за болестите. Най-много ме притеснява нослето. Дори когато е здрава, носа й е винаги запушен, понеже не може да се издуха секрета се стича отзад, дави се и започва да кашля. особено нощно време. Когато спи понякога хърка и диша през устата. Снощи отново се закашля и се притеснявам да не започва всичко отново.
Въпросът ми е какво да й давам за този запушен нос и ако отново се разболее как да процедирам?
В момента пие: за имунната система ADLiquid for Kids, клеева тинктура от м.октомври; против алергии Зиртек; за нослето слагам само физиологичен разтвор; след последния АБ пи Ентеросан, Monilia albicans, Thuya occidentalis на Boiron (от тях има за още 2 дни).

А ето и данните: Диана Пламенова Гашарова, родена на 26.01.2007г. Бременността ми протече горе-долу нормално, освен гаденето през първите 3 месеца и последния месец бях на легло за задържане. Родих със секцио 9 дни преди термина. Кърмих 2 месеца. Това лято получи обрив от Сумамед или Нурофен (и двете ги пиеше за първи път), според лекарите тази кашлица и хремата може да са от алергия, но не се знае от какво и дали изобщо е алергия. Ваксините ги понася много добре. Преди да тръгне на ясла е боледувала по-сериозно само веднъж (лятото на 2008), а от септември месец до сега всеки месец боледува и то продължително. Иначе е много жилаво и весело дете. Не е изживявала някакъв стрес и не се страхува от нищо.
Изображение
Аватар
didonka
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот didonka на 26 Дек 2008 20:54

Някой знае ли дали д-р Лалова все още отговаря на въпроси?
От януари отново сме на ясла и се притеснявам отново да не започнем с болестите. Д-р Лалова, моля Ви, дайте ми съвет какво да давам на дъщеря ми.
П.С. Данните са в предния пост.
Изображение
Аватар
didonka
Фен на Mamaibebe
 ---

ПредишнаСледваща

Назад към Д-р Йорданка Лалова