Често боледуване

Хомеопат

Модератори: ALEKS, kama4e

Често боледуване

Мнениеот lisana на 13 Мар 2008 18:12

Д-р Лалова, малката ми дъщеря много често боледува и в повечето случаи пие антибиотик.Има ли някъкво хомеопатично средство за имунната с/ма.Благодаря ви предварително
Аватар
lisana
Пристрастен
 ---

Re: Често боледуване

Мнениеот j_lalova на 13 Мар 2008 23:44

За да ви отговоря на въпроса е необходимо да се запознаете с темите Правила на форума и Полезни съвети, където съм описала интересуващите ме конкретни данни за детето и защо трябва да ги изпратите за да ви дам конкретен изчерпателен отговор. За всяко дете има различно лекарство за засилване на имунитета, а също и за всеки друг проблем, който искаме да лекуваме хомеопатично, а не с "тежката артилерия" (антибиотици).
Вупреки това като универсален имуностимулант бих ви препоръчала Ехинацея Форте на д-р Тайс два пъти дневно по 10 капки в малко вода на гладно поне един месец
Д-р Лалова
0888 784 662, (02)8772279
Аватар
j_lalova
Редовен
 ---

Мнениеот lisana на 14 Мар 2008 10:03

Извинявам се за пропуска.Детето се казва Виктория Методиева Георгиева,родена е на 28.10.2006г,нормално раждане.Понася добре ваксините,малко я кърмихдо 1м.от Клацид получи афти. Интересувам се още от капките на Бах
Аватар
lisana
Пристрастен
 ---

За малката Виктория

Мнениеот j_lalova на 14 Мар 2008 22:29

Най-подходяща профилактична комбинация за Виктория е Ехинацея Форте на д-р Тайс два пъти дневно по 10 капки заедно със златен корен два пъти дневно по 2 капки. Слагат се заедно в малко вода и се пият на гладно. Може да се пие един месец без прекъсване.
При настинка с хрема е подходящо да се комбинират Ехинацея Форте на д-р Тайс с цветни есенции на д-р Бах номера 10 (ябълка) и 33 (орех).
Д-р Лалова
Аватар
j_lalova
Редовен
 ---

Мнениеот lisana на 15 Мар 2008 09:38

Много ви благодаря д-р Лалова за бързия отговор лек и приатен ден
Аватар
lisana
Пристрастен
 ---

Мнениеот elid на 15 Мар 2008 10:03

Здравейте д-р Лалова. Позволявам си да ви пиша в тази теза, за да не откривам нова. Въпроса ми е с какво да подсиля имунната система на дъщеря ми, която тръгна на ясла и е през седмица болна.
Казва се Мария Славчова Джолева, родена на 12,05,2006г. Бремеността ми мина и спокоино и с проблеми- получих кървене, после бъбречна криза, имах много киселини, контракции малко в 7 месец и така...Родена е секцио, при ваксините не е имала никакви проблеми досега. Кърмих я близо два месеца, алергии няма никакви, поне към храни досега. Иначе от Оспамокс получи обрив един път и повече не е пила.
Искам да попитам за хомеопатични средства за имунната система и нещо за зачервено гърло, кашлица, хрема, въобще настинка. Иначе е пила Ехинацея, но не на Тайс, Осцилококцинум....
Благодаря ви предварително.
Изображение
Аватар
elid
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот dimitrova.d на 15 Мар 2008 14:21

Д-р Лалова,аз също ще си позволя да си задам въпроса тук:
Синът ми не спира да боледува.Общо взето за 3-та градска болница вече имам абонамент,а изопринозин ми дават с намаление (шегувам се рзабира се :D ).Има ли някакъв имуностимулант,който поне малко да му върне силите?Януари изкара двустранна пневмония и искам малко да го подсиля.
Казва се Кирил Ангелов Димитров и е роден на 11.08.2003г. - секцио без проблеми при раждането.Кърмен е цели 16 дни.Знам,че няма как да не боледува,но преди страдахме от уши,после гнойни ангини,а сега направо пневмония.Като бебе имаше алергия към някои храни,но я преодоляхме.Към лекарства един път ми се изрина от Макропен и от тогава не съм давала,но лекаря казва,че не е сигурно,че има алергия като цяло към тази група.За последно искам да споделя,че е злояд - радва се повече ако види лекарство,отколкото храна.
Предварително Ви благодаря!И извинете,че така се унесох в писане. :oops:
Аватар
dimitrova.d
Жител на Mamaibebe
 ---

Често боледуване - За Мария Джолева

Мнениеот j_lalova на 15 Мар 2008 19:08

За укрепване на имунната система два пъти дневно по 10 капки Ехинацея Форте и 2 капки Златен корен. Капките се смесват заедно в малко вода. Пие се един месец, почива се 2-3 седмици и може да се пие отново. Тази комбинация е подходяща за всички деца.
При хрема и червено гърло по една трета флаконче Oscillococcinum на два часа и Homeovox или Homeogene на всеки час. При висока температура да се пие чай от листа от люляк. Това е лечението за първите 2-3 дни. Едва тогава ако се наложи се прилага по-сериозно лечение.
Д-р Лалова
Аватар
j_lalova
Редовен
 ---

Мнениеот elid на 16 Мар 2008 14:17

Благодаря ви за бързият отговор д-р Лалова.
Изображение
Аватар
elid
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот dimitrova.d на 16 Мар 2008 20:12

elid написа:Благодаря ви за бързият отговор д-р Лалова.

Аз също.Беше ми много полезна информацията.
Аватар
dimitrova.d
Жител на Mamaibebe
 ---

До всички във форума

Мнениеот j_lalova на 17 Мар 2008 20:48

Моля всички да се запознаят с Правила на форума и тогава да задават своите въпроси заедно трите имена, датата на раждане и другите данни за детето, които са описани там, за да мога да назнача праволното лечение. На всички индивидуални въпроси отговарям в Лични съобщения, както се изисква от лекарската етика, а на тези с общо приложение за всички деца - в общия форум на съответната тема или в Полезни съвети. До сега не съм отговорила само на една майка, която не ми изпрати нужната информация за детето си. При някои по-специални случаи може да поискам и конкретна допълнителна информация.
Д-р Лалова
Аватар
j_lalova
Редовен
 ---

Мнениеот elid на 17 Мар 2008 20:55

Здравейте отново д-р Лалова.
Извинявайте ,че ви пиша отново,но днес взех Ехинация форте и Златния корен. Но ми направи впечатление ,че на Златния корен пише за деца над 12год. Нали това не пречи да го давам на моята дъщеря? Извинявайте за глупавия за въпрос....Благодаря ви.
Изображение
Аватар
elid
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот j_lalova на 17 Мар 2008 21:22

Не се притеснявайте! Няма страшно! Най-много детето да оздравее :emon11:
Д-р Лалова
Аватар
j_lalova
Редовен
 ---

Мнениеот elid на 17 Мар 2008 21:47

Благодаря ви , страхотна сте.
Изображение
Аватар
elid
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот fani79 на 19 Мар 2008 13:14

Здравейте и от мен д-р Лалова. имам син Георги Атанасов Георгиев на 4г роден на 01 11 2003г нормално раждане без проблемнна бременност около 40-ия ден започнах дохранване ваксините понасяше без проблем. До 2г и половина нямахме никакви проблеми когато започна нашето велико боледуване започна с кашлица казаха че не е опасна но започнахме да правим спазъм всяка седмица ни слагат орбазон- 3-4 дни добре после пак и така близо месец.Бяхме в болница (декември 2006 за 1 седмица)-пневмония уж ни излекуваха но не всичко от начало март 2007 пак болница този път воден плеврит. Лятото добре дойде есента и всичко на ново при другите деца грип при нас пневмония и пак болница :sadd: . КАКВО ДА ПРАВЯ? :nothappy: Благодаря ви предварително.
Изображение
Аватар
fani79
Редовен
 ---

Следваща

Назад към Д-р Йорданка Лалова