Трета сливица

Хомеопат

Модератори: ALEKS, kama4e

Re: Трета сливица

Мнениеот tanqmoneva на 05 Фев 2009 11:35

Здравейте д-р Лалова.Чест и почитания.Малкият ми син се казва Самуил Валентинов Монев.Роден е на 14.08.04г. в гр.Сливен.Бременност протекла с контракции.Роден в 37г.с. с цианоза.На третия ден сложен в кувиоз.Изписан след 4дни .Без данни за вродени заболявания.Има 3фебрилни гърча/15.о9.05г,10.09.07г и 15.05.08г./при 38,5t.След втория гърч е проведено хомеопатияно лечение наблюдавано от д-р Пискова/Пловдив/.Медикаменти-нервохийл,неуробекс,желязо,мелантонин.След трети гърч лечение в клиника ,,на 4км,,-доц.Божилова/11.06.08г/.Няма данни за епилепсия. еег нормална за възрастта.По бързи вълни на мозъчната кора .Лечение-депакин хроно300 сутрин 1,5 и вечер 1т.Дипансеризиран по месторождение август 2008г след месец лечение с депакин- еег нормално с остри вълни в ляво темпорално.януари 2009г еег-нормално за възрастта с дифузни вълни.Всички гърчове са в хода на заболяване-ангина.През декември 2007г остра инфекция на носа протекна със зелени секрети и суха кашлица без t.лечение.Сироп за кашлица проспан и капки за нос коларгол и олинт.Тъй като детето продължи да диша през носа трудно е заведено при специалист УНГ през 08.2008г/д-р Кръстев гр Сливен/Открита трета сливица.Предложиха да се извади.Отказах.След консултация със втори специалист/09.2008г/ се установи стафилококова/аурея/ инфекция ,прилижи лечение-клацид и капки за нос виброцил.Детето не се повлия.Педиатър изписа-барита карбоника сн 5 1х 5зр-6м,стафилококциум сн15 1х5зр-3м.Бактробан -стандартната процедура.лимфомиозот-1,5м,кларитин 2м. Капки за нос със алергозан,гентамицин,дестилирана вода,готварска сол,натриев бензуат и сода бикарбонат/приготвени в домашни условия/.Преди около месец спряхме лимфомиозота , кларитина и капките.Сега е на барита карбоника,стафилококциум,капки зиртек/2х5к/и промивки със физиологичен разтвор.От днес сме на физиотерапия за третата сливица.Когато спряхме лимфомиозота,кларитина и домашно приготвените капките детето като че ли се влоши/вместо да го секна 2-3п го секна 5-6п/.Постоянно е със бели гъсти сополки.Молбата ми да си дадете мнението като специалист и дали да не добавим нещо за възпалени синуси.Не е от често боледуващите деца.Много е палав,буен,контактен,понякога и агресивен.Стана доста дълго .Старах се да обясня всичко.Ще съм ви много благодарна за съвета.
Изображение
Аватар
tanqmoneva
Сериозен
 ---

Мнениеот emi_v на 07 Фев 2009 02:11

Здравейте, д-р Лалова!
Синът ми се казва Станислав Веселинов Тинков, роден на 24.май.2007г.
Бремеността ми беше лека и безпроблемна. Единствено от средата на 7-я месец започнах да усещам често контракции, които продължиха до края на бремеността, но нищо повече. Родих 3 дни преди термина, нормално, с епидурална упойка. Кърма нямах много и го кърмих 2 месеца и половина, но почти винаги с дохранване. Това лято получи едни сухи лющещи петна по задната част на раменете и надолу по гръбчето. Казаха, че е от слаба имунна система. През този период е пил и антиалергичен сироп, за всеки случай. Досега нямахме проблеми с ваксините , но на последния Пентаксим, /който бихме с 4-5 месеца закъснение, поради често боледуване/, получи някаква реакция. На 2/3 от предната част на бедрото се появиха червени подутини. ПО-късно стана като едно цяло червено петно и доста подуто. Отшумя за 3-4 дни. Други алергии не сме забелязали засега. Мисля , че няма преживяни стресове. До скоро не се страхуваше от абсолютно нищо, но от 1-2 седмици забелязвам, че го е страх дори и от домашните кучета на село, които до скоро гонеше да ги рита. Иначе е жизнено дете, много любопитен, определено с характер - ако си науми нещо , никой не може да го спре. Много често посяга да удря, мен или когото и да било. Хапе, щипе и дърпа коси, когато се ядоса на някое дете или на мен. Относно болдуването - за първите 10 месеца е пил само 1 антибиотик /АБ/. Обаче от март до септември боледува доста често, основно висока Т-ра със силно зачервено гърло. За този период е пил 7 или 8 АБ. От края на септември започнах да му давам Рибомунил по схема. Скоро приехме и последната доза. От тогава досега е малко по-добре. Пи 1 АБ преди месец, но сега е отново болен. Кашля жестоко и задържа секрети. Пием Зинат 2 дози последователно, 10 дни. Другия проблем е, че има трета сливица. Нослето му е запушено с месеци, може да тече или не, но е почти постоянно запушено. Ако е добре най-много 1-2 седмици и пак се запушва. Почти постоянно хърка докато спи и определено си е мъчение и за него и за мен, да го гледам така. В такива състояния, без да е болен, когато само нослето е проблем, не му действат никакви капки - и носни , и очни, всякакви сме пробвали. От 22 ноември започнахме Еуфорбиум на таблетки 1 месец прием, заедно с Лимфомиозот на таблетки, за 3 месеца. Не виждам особена промяна засега. Освен при личната лекарка съм го водила на двама специалисти УНГ и при една друга лекарка, която е алерголог и специалист детски болести и лекува с хомеопатия /тя ни изписа Рибомунила/, всички казват едно и също - "Ще си я карате така до 3 години, когато ще извадите сливиците и всичко ще се оправи!" Моля Ви, кажете вашето мнение! Може ли да се облекчи това състояние на нослето? Може ли да опитаме да намалим с нещо третата сливица, освен Лимфомиозот? И въобще всичко, което може да кажете за подобряване на състоянието му, ще съм ви безкрайно благодарна!!!
БЛАГОДАРЯ ВИ ПРЕДВАРИТЕЛНО!!!
Изображение
Аватар
emi_v
 ---

Мнениеот emi_v на 11 Фев 2009 01:03

Д-р Лалова, искам да попитам нещо във връзка с рецептата за трета сливица, която сте дали. Кората от бреза колко трябва да бъде и в какво количество вино се слага? Сигурно имат значение пропорциите, поне горе-долу. Кората продава ли се под някаква форма например в билковите аптеки или директно от дървото трябва да се вземе. Благодаря ви предварително!
Изображение
Аватар
emi_v
 ---

Предишна

Назад към Д-р Йорданка Лалова