Трудно никнене на зъбки

Хомеопат

Модератори: ALEKS, kama4e

Re: Трудно никнене на зъбки

Мнениеот kremi7 на 27 Мар 2008 19:33

здравейте,аз искам да попитам имат ли наистина ефект таблетките Дентокинд ,успокояват ли бебчетата при никненето на зъбки?
ИзображениеИзображение
Аватар
kremi7
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот j_lalova на 29 Мар 2008 01:49

Дентокинд не е универсално средство за успокояване на бебетата при никнене на зъбки.
Аз не съм привърженик на приемането на препарати с флуор. Има прекрасно хомеопатично лекарство Calcarea Fluorica 15 CH, което е добре да започне да се дава след поникването на всички млечни зъби при деца или съответно на всички трайни зъби при възрастни. Приема се по две-три гранули всеки ден в продължение на две седмици два пъти годишно. Когато започне сменяне на зъбите се прекъсва приемането до поникване на всички трайни зъби.
Д-р Лалова
0888 784 662, (02)8772279
Аватар
j_lalova
Редовен
 ---

Мнениеот baby_188 на 28 Апр 2008 14:12

Д-р Лалова, моята дъщеричка също има проблем с никненето на зъбките.Много бавно й избиват, няма апетит и отказва да се храни и е доста нервна.През нощта се буди много често и понякога доста дълго време не заспива.Тя се казва Анджелина Цветелинова Парикатева, родена на 01.01.2007г.Бременността ми беше лека, раждането беше нормално, но бяха възникнали усложнения.По едно време не се чуваха тоновете на бебето.После беше 9 дни на антибиотици, защото имаше предадена инфекция.Кърмена е около 2 месеца.След ваксини не вдига температура и е боледувала до сега 2 пъти.
Когато тръгнат зъбките не вдига температура, но има повешено слюнкоотделяне.
Може ли да ми препоръчате някакво лекарство, което облекчава болката при никненето на зъбките?Блъгодаря ви предварително.
Изображение
Изображение
Аватар
baby_188
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот mama-galq на 07 Май 2008 18:53

Здравейте и от мен,д-р Лалова!Мен също ме вълнува тази тема,защото синът ми Антон Миленов Христов,който е на 1г.и 2месеца(роден на 28.02.2007г.),процеса с никненето на зъбките го мъчи от петия месец.
Бременността ми беше лека,родих нормално,кърмих го до шестия месец и до сега е изкарал 2-3леки хреми.Вдигал е температура 2пъти. сигурно се питате защо се обръщам към вас,ами защото детето е много раздразнително ''благодарение'' на зъбите.В момента му давам Calkarea phosphorika 9ch.Давах му и Chimomilla 9ch,но го спрях за извесно време.
Ще ви бъда признателна ако ми дадете съвет.Благодаря ви предварително! :wink3:
Последна промяна mama-galq на 11 Май 2008 17:05, променена общо 1 път
ИзображениеИзображениеurl=http://www.glitterfy.com/]Изображение[/url]
Аватар
mama-galq
 ---

Мнениеот ALEKS на 07 Май 2008 22:36

mama-galq, напиши трите имена на детето и дата на раждане.
ИзображениеИзображение
Аватар
ALEKS
Модератор
 ---

Мнениеот izabel на 08 Май 2008 14:38

Здравейте,д-р Лалова.Дъщеря ми се казва Изабел Иванова Сидерова.Родена е на 22,09,2007г.Имах нормална бременност и нормално раждане, без никакви усложнения.Кърмя я все още.Адаптирани млека на съм давала.
Понесе много добре ваксините.Не е вдигала температура.Не е боледувала до сега.Не сме ползвали биберон - залъгалки.Няма засилено слюноотделяне.
На пет месеца и поникнаха две зъбчета отдолу без проблем.Сега венеца отгоре и е подут.Според педиатърката ни ще и никне зъбче там.Стана много неспокойна.Нощем се буди на всеки половин час с рев.Трудно я успокоявам да заспи пак.Преди спеше много спокойно.Въпросът ми е какво да и дам, за да се успокои и да спи спокойно?
Изображение
Аватар
izabel
Начинаещ
 ---

Мнениеот danisia на 13 Май 2008 12:23

Здравейте д-р Лалова, искам да попитам имали лекарства за успокоение на детето при никнене на зъби .В Момента ни никнат кътниците и са много неспокойни но разните мехлемчета от рода на калгел,дентинокс гел не помагат също и Панадол и Нурофен .Мисля че някъде четох че имало ефикасни капки но нямам спомен .Ако можете да ми помогнете.
Изображение
Изображение
Ден преди раждането си дете попитало Бог:Не знам защо ще се появя натози свят?Какво трябва да правя?Бог отговорил:Ще ти подаря ангел,който винаги ще е с теб.Той всичко ще ти обясни.Но как ще го разбирам, аз не знам езика на ангелите?Ангелът ще те научи на своя език.Той ще те пази.А как е името на този мой ангел?Не е важно как се казва,той има много имена.Ти ще го наричаш Мамо
Аватар
danisia
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот maraidara на 15 Май 2008 12:26

Здравейте!Моят син е на десет месеца,роден е на 10 юли,2007 година.Едро бебче,в момента тежи 13 килограма,роди се 4.800,нормално раждане.Има силна хрема,която продължава вече десетина дни.Възможно ли е да е от зъбките?Какво хомеопатично средство да използвам за хремата и за облекчаване на болката от зъбките?Благодаря!
maraidara
 ---

Мнениеот ALBENA на 03 Юни 2008 13:09

Здравейте Д-р Лалова,
моето детенце също мисля че го мъчат зъбки.
Казва се Деян Василев Ников.Роден 23.10.2007г.Изкарах нормална бременност без никакви неразположения и усложнения.Родих по нормален път 4 дни преди термина.Деян се роди 3.350кг и 50см.Беше изцяло на кърма до втория месец след това започнах да дохранвам с адапт.мляко до към четвъртия месец когато той сам отказа всякакви адапт.млека и започнах да дохранвам с кисело мляко.Към края на петия месец спрях кърменето окончателно.От втория месец има много силно слюноотделяне.За ваксините само на втората имахме малко температура и ръчичката се беше зачервила леко. От три дни има много висока температура и разтройство,като предната нощ беше 39.8гр.Сега от вчера няма температура но няма и зъбче и е по-добре.
Преди известно време съм давала Дентокинд по три пъти на ден и мажем венците с Дентинокс гел.
През ноща е много неспокоен постоянно мрънка или плаче само като го гушна се успокоява и заспива, и това е от един два месеца.Вече ми е много трудно през деня да се занимавам с него след като по цяла нощ се носим на ръце.
Надявам се информацията да е достатъчна и Ви благодаря предварително.
Изображение
http://gorata.net/f.php?f=medun4o -подари ми едно листо
Изображение
Аватар
ALBENA
Отличник
 ---

Мнениеот elena_leni на 18 Юли 2008 12:34

Д-р Лалова, здравейте синът ми Кристиан Горан Лазаревич е роден на 02.06.2007г по нормален начин без усложнения,при мен по време на бременноста имах много гадене и повръщане и сам лежала в болница между 3-4 месец за 3 дни,но после вече бремонноста протече леко и нормално,кърмен е само 1 седмици и от тогава до сега е на адаптирано мляко,интересува ме следното -първите зъбки ни пробиха на 4 месеца,в момента има 8 зъбчета,целите челюсти са му подути,отделя много слюнка, неспокоен е ,не иска въобще залагалки,температура по принцип не вдига,но гърлото се зачервява, проблем при ваксините до сега не е имал никакъвлМоля посъветвайте ме какво хомеопатично лекарство да дам зада му облекча болките,а забравих да кажа,че се буд и през нощат 2-3 пъти-за вода ,мляко и т.н.Благодаря Ви предварително
Изображение
Аватар
elena_leni
 ---

Мнениеот darina delgyanska на 19 Юли 2008 11:50

и ние имаме проблем с трудното никнене на 3ъбките-вси4ко иска да гризе,неспокоен,с висока температура,събужда се през нощта.Ина4е бременността е без усложнения,роден в 36 г.с.
Изображение
Аватар
darina delgyanska
Пристрастен
 ---

Мнениеот tonka на 13 Авг 2008 19:55

Мнението е изтрито от Модератор поради неспазване на правилата на форума.
tonka
 ---

Мнениеот lina_123 на 12 Сеп 2008 15:28

Здравейте Д-р Лалова ! Моят син също има много проблеми с никненето на зъбки . В момента венците му са побелели и набъбнали, прозират две бели точки на мястото на долните кучешки зъбки, което е малко странно/ нали първо резците избиват / , ужасно е изнервен, много го боли - давам Дентокинд и мажа с Дентинокс, в краен случай и Панадол.Моля, препоръчайте ми нещо което да облекчи състоянието му! Иначе сутрин му е запушено нослето, но пръскам със спрей с морска вода . След ваксината / Пентаксим/, досега не е вдигал температура , преди месец след боцването беше много изнервен и ревлив .Кърмен е около 1 седмица, оттогава е на адаптирано мляко, вече хапва плодови и зеленчукови пюрета, в момента тежи около 8 кг.
Казва се Ерик Едуард Сарафян, роден е на 9 май 2008 г. ,3890 гр. със секцио, имах горе - долу нормална бременост - последният 9- ти месец бях с разкритие и го прекарах в лежане.
[url=http://www.mamaibebe.com]Изображение[/url
Аватар
lina_123
 ---

Мнениеот nadia_1083 на 11 Окт 2008 00:41

chamomilla vulgaris 9ch
Аз това давам без някой да ми го е предписал прочетох го в една книга,от 2 до 5 пъти на ден по 5 гранули разтворени в малко вода. За сега съм много доволна, има видима разлика.
За да не обидя доктора искам да кажа че не "предписвам" лекарството а просто споделям опит, защото и нас това ни мъчи- ЗЪБКИТЕ
Изображение
Изображение
nadia_1083
Редовен
 ---

Предишна

Назад към Д-р Йорданка Лалова