Трудно никнене на зъбки

Хомеопат

Модератори: ALEKS, kama4e

Трудно никнене на зъбки

Мнениеот gabinki на 10 Мар 2008 23:29

Здравейте д-р Лалова.
На моето дете всички зъбки до сега му избиват много трудно-винаги с висока температура над 39,която не успяваме да свалим по 2-3 дни :?Иначе е здрав и досега е изкарал само една ангина и нищо друго,дори вирус не го е хващал. И макар че ни остават само последните 4ри 2ри кътника ще ви бъда благодарна да кажете имали хомеопатични средства,които да помогнат в този случай?Мисля,че ще бъде полезно и за много други майки.И въобще на какво се дължи това силно неразположение при никненето на зъбките?
Благодаря ви.
Изображение
ИзображениеИзображение
Аватар
gabinki
Жител на Mamaibebe
 ---

Re: Трудно никнене на зъбки

Мнениеот kate на 12 Мар 2008 19:26

Ще следя темата с интерес!!! :shock:
Изображение Изображение

Няма неизпълнени мечти - има изоставени желания!Изображение
Аватар
kate
Жител на Mamaibebe
 ---

Трудно никнене на зъбки

Мнениеот j_lalova на 12 Мар 2008 20:08

В хомеопатията има над 10 подходящи лекарства за този случай. Изборът на препарат зависи от индивидуалните особености на детето. Интересува ме накратко имала ли сте проблеми или стресове през време на бременността, как е родено детето и имало ли е проблеми при раждането, кърмено ли е и колко, как понася ваксините, има ли повишено слюноотделяне при избиване на зъбче? Изпратете ми трите имена и датата на раждане на детето.

Д-р Лалова
Д-р Лалова
0888 784 662, (02)8772279
Аватар
j_lalova
Редовен
 ---

Мнениеот Jilina на 12 Мар 2008 20:33

Д-р Лалова, мен също много ме интересува проблема с никненето на зъбките, защото моята дъщеря също вдига температура, а и вади зъбките в продължение на 2 месеца. Първите 2 зъба започнаха да и никнат през декември 2007 и излязоха февруари тази година. А сега следващото зъбче също се вижда вече от повече от месец и още не е изникнало.
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
Jilina
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот gabinki на 13 Мар 2008 11:40

j_lalova написа:В хомеопатията има над 10 подходящи лекарства за този случай. Изборът на препарат зависи от индивидуалните особености на детето. Интересува ме накратко имала ли сте проблеми или стресове през време на бременността, как е родено детето и имало ли е проблеми при раждането, кърмено ли е и колко, как понася ваксините, има ли повишено слюноотделяне при избиване на зъбче? Изпратете ми трите имена и датата на раждане на детето.

Д-р Лалова

Синът ми се казва-Димитър Мартинов Желязков,роден на 06.06.2006г.,имах много лека и щастлива бременност,без никакви проблеми,родих нормално,,кърмих до 6я месец,т.е. може би е важно-изцеждах и хранех от шише с кърма,защото така й не се научи да сучи както трябва,ваксините-само при ДТК дигаше температура за 1-2 дни,при другите без проблеми,Има повишено слюноотделяне,особено като си дъвче яростно биберона,за да се чеши явно слюнките се увеличават много.
Благодаря отново.
Изображение
ИзображениеИзображение
Аватар
gabinki
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот antoniqa на 13 Мар 2008 11:45

Meн ме интересува по-скоро кога е нормално да излязат зъбките, защото проблемите с никненето ги имаме на лице, но зъбче още нямаме, а сме на 7м
Изображение
Аватар
antoniqa
Отличник
 ---

Никнене на зъбки

Мнениеот j_lalova на 14 Мар 2008 23:33

Това че на 7 месеца на детето още на са му избили първите зъбчета не се смята за здравен проблем. Това е свързано с индивидуалните особености на детето и нямате причина за безспокойство.
Д-р Лалова
Аватар
j_lalova
Редовен
 ---

Re: Никнене на зъбки

Мнениеот antoniqa на 15 Мар 2008 11:31

j_lalova написа:Това че на 7 месеца на детето още на са му избили първите зъбчета не се смята за здравен проблем. Това е свързано с индивидуалните особености на детето и нямате причина за безспокойство.

А какво означава, ако първо поникнат горните зъбки, това означава ли че те ще бъдат криви? Мисля че малката повече се чеши отгоре, а и там усещам удебеляване на венеца.
Изображение
Аватар
antoniqa
Отличник
 ---

Никнене на зъбки

Мнениеот j_lalova на 15 Мар 2008 20:00

Това че са подути повече отгоре не означава, че ще избият първо горните зъбки. Дори да поникнат първи това не означава, че горните зъбки ще бъдат криви. Всичко е индивидуално и няма причина за притеснение.
Д-р Лалова
Аватар
j_lalova
Редовен
 ---

Re: Никнене на зъбки

Мнениеот antoniqa на 16 Мар 2008 15:31

j_lalova написа:Това че са подути повече отгоре не означава, че ще избият първо горните зъбки. Дори да поникнат първи това не означава, че горните зъбки ще бъдат криви. Всичко е индивидуално и няма причина за притеснение.
Много ви благодаря, успокоихте ме наистина.
Изображение
Аватар
antoniqa
Отличник
 ---

Мнениеот Vivi_An на 17 Мар 2008 17:49

Здравейте д-р Лалова.
Нормално ли е да отказва да яде при никнене на зъбки. Синът ми е на 11 месеца и половина, и единственото което не отказва е да суче. Вече почти седмица е така. Виждам, че горе венеца му е подут и прозират 4 зъба. Само на единият се е показало крайчето. Няма температура, никога не е имал повишено слюноотделяне.
Благодаря ви.
Аватар
Vivi_An
Пристрастен
 ---

Трудно никнене на зъбки

Мнениеот j_lalova на 17 Мар 2008 19:18

Напълно нормално е нетето да отказва да се храни, защото не му е "конфортно" в устата. Препоръчвам ви да му давате обикновени бисквити. Те са по-твърди и децата обичат да ги смучат, като едновременно си чешат венците и с това стимулират никненето.
Д-р Лалова
Аватар
j_lalova
Редовен
 ---

Мнениеот Vivi_An на 18 Мар 2008 18:08

Благодаря за отговора :)
Аватар
Vivi_An
Пристрастен
 ---

Мнениеот kristinskata на 26 Мар 2008 23:32

Здравейте д-рЛалова маика сам на Кристиян Мартинов Христов поден е на 16.03.2007г,имах много лека бременост,родих нормално,не сам го кармила,при ваксините дига температура са 1 наи много 2дни,има доста пови6ено слуноотделчне никога не е смукал биберон залагалка и за това ръцете му се са в устата на почти всеки зъб започва хремата,ка6лица и температура за три дни наи малко.Молч ви даите ми събет какво да правч с следва6тите забки.Благодарч Ви предварително.
kristinskata
 ---

Мнениеот antoniqa на 27 Мар 2008 15:51

Здравейте д-р Лалова, някои майки дават на децата си Зимафлуор, тово има ли отношение към никненето на зъбките?
Изображение
Аватар
antoniqa
Отличник
 ---

Следваща

Назад към Д-р Йорданка Лалова