Избор на Акушер-Гинеколог

Форум за обмяна на информация за болници, клиники и АГ при раждане

Модератори: ALEKS, Ianitza

Избор на Акушер-Гинеколог

Мнениеот Desi на 11 Яну 2007 18:24

На какво мнение сте за предварителен избор на Акушер-Гинеколог или раждане при дежурният (случаен) екип ?
Изображение

Много мина мъничко остана.
Desi
Начинаещ
 ---

Мнениеот renito на 11 Яну 2007 21:08

Аз не знам честно казано. Може би ще се уговоря с гинеколожката, която ми следи бремеността последния месец, тъй като тя работи в родилното отделение на Окръжна (там ще раждам). Но ако не стане, ще разчитам на дежурния екип, все пак нали това им е работата :) Надявам се всичко да мине ок, защото честно казано вече взех малко да се паникьосвам :D
Изображение
Аватар
renito
Начинаещ
 ---

Мнениеот Магита на 13 Яну 2007 14:41

Аз честно казано съм против да се плаща на лекарите.Те са дали клетва и трябва да я спазват.А след като са си свършили добре работата...тогава може и да ги "позлатиш".А не да го правят защото си платил. :!:
Изображение

Без амбиция човек нищо не започва,а без труд нищо не завършва!
Аватар
Магита
Начинаещ
 ---

Мнениеот RUMI на 13 Яну 2007 16:03

Ето и моето мнение на двапъти раждала; Плащането = внимание.
При първото ми раждане не съм плащала , не съм разчитала на познати просто реших ,че плащаш не плащаш лекарите са длъжни да си свършат работата(нали все пак са полагали клетва) резултатът беше 12 часови мъки ,грубо отношение да не изброявам че...
При второто раждане реших историята да не се повтаря раждах при позната акушерка , платих си и не съм срещнала никакъв проблем.
RUMI
Отличник
 ---

Мнениеот edika на 13 Яну 2007 20:33

Аз смятам , живот и здраве, да си платя. С първото раждане платихме на лекаря който беше на смяна, без предварителни уговорки, просто съпругът ми го извика и му " бутна " парите в ръката. И тъй като се наложи секцио , после дадохме някой лев и на санитарката... Повярвайте, момичета, струва си да си " купиш" вниманието в такъв момент. Вярно е , че никоя не са я оставили да не роди, но каква полза, ако ти остане псих. травма за цял живот...Аз лично съм видяла и чула неща, които не са за разправяне... Желая успешно и безпроблемно раждане на всички бъдещи мами!
Изображение

Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Desi на 13 Яну 2007 21:14

Благодаря ви момичета,
Аз до сега не мислех да се обвързвам с лекар, защото всичко вървеше добре но около Коледа имах контракции които малко ме "извадиха от строя" и смених лекуващата си гинеколожка, като се записах в ЖК в Св. София. Вярно че досега само веднаж съм ходила но пак ми направиха всички изследвания, ехограф, мерки, чуха тоновете на малкото с една дума за първи път ми обращат толкова внимание. И се почуствах спокойна, вече си мисля че наистина плащането = внимание.
Изображение

Много мина мъничко остана.
Desi
Начинаещ
 ---

Мнениеот snej_7 на 15 Яну 2007 17:44

Аз лично смятам, че е по-добре да си с уговорка - и ти ще си по-спокойна, и отношението към теб ще е по-добро.
Изображение
Изображение
Аватар
snej_7
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот пуфа на 15 Яну 2007 18:21

аз също ще се уговоря с наблюдаващия ме в момента гинеколог,защото той знае в какво състояние съм ,следил ме е до момента и мисля ,че ще има по добра преценка от дижурния който в този момент се запознава със състоянието ти.Имам предвид не това че си бременна, а проблемите покрай бременността,както е при мен.Против съм плащането "под масата",но в този момент за да ти обърнат внимание явно начина е такъв.
Изображение
Изображение
ИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
пуфа
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот snej_7 на 15 Яну 2007 18:34

пуфа написа:Против съм плащането "под масата",но в този момент за да ти обърнат внимание явно начина е такъв.

Така е, за съжаление.
Изображение
Изображение
Аватар
snej_7
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Галя Гицова на 16 Яну 2007 11:17

Аз съм си избрала предварително при коя докторка да раждам, само трябва да я уведомя.А при случайни доктори не смея, знеш ли ги колко са компетентни, и дали ще реагират своевременно и адекватно, ако недай си Боже възникне по оплетена и сложна ситуация при раждане. По-бобре да си платя и да съм спокойна, а не да се чудя в последния момент, дали на дежурния няма да му е криво точно, когато раждам или да не си е изпил кафето и да ме зашие примерно некадърно, абе всякакви ситуации могат да възникнат.
Галя Гицова
 ---

Мнениеот angelisti на 16 Яну 2007 11:55

аз не съм плащала при първото раждане и бях доволна не смятам да плащам и при второто защото тук когато си платиш и недайси Боже лекарят(акушерката)ти закъснее или възникне нещо и не дойде(често се случва, вземат парите и после се оправдават с някой спешен случай)отношението на екипът който е на смяна е под всякаква критика само защото си платила на някого а те трябва да свършат работата
angelisti
Пристрастен
 ---

Мнениеот elid на 16 Яну 2007 12:14

и аз също раждах с предварителна уговорка,а и бях с планово секцио.лекарите които следиха бременността ми ми правиха и секциото.а и те бяха запознати с всички проблеми които имах,имах проблемна бременност и преди това пак проблеми. но съм много доволна вниманието и отношението бяха на ниво.благодаря им.
Аватар
elid
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот пуфа на 16 Яну 2007 23:19

[quote] възникне нещо и не дойде(често се случва, вземат парите и после се оправдават с някой спешен случай).

Как така е възникнал спешен случай,нали точно твоето раждане е спешния случай,щом си му платила
Изображение
Изображение
ИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
пуфа
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот eyoree на 16 Яну 2007 23:33

Аз лично родих с избор на лекар,първо защото имах доверие на тозилекар, второ защото познаваше добре състоянието ми,тъй като проследи бременността ми,и второ заради вниманието което знаех че ще ми бъде обърнато,за разлика от много други раждащи.
DOSIS SOLA VACID VENENUM...
Аватар
eyoree
Жител на Mamaibebe
 ---

Re: Избор на Акушер-Гинеколог

Мнениеот marry-ann на 12 Окт 2008 10:25

Българинът е много против доста неща - не защото има причина, а "по принцип". Аз си имам своя теория( която в цивилизованите страни е правило) - всеки човек трябва да си има доверени: лекар, зъболекар, адвокат, нотариус и счетоводител. Ако щете ги наречете "хранени хора", но според мен това са хора, които може да ти потрябват веднъж, но да знаеш на кого да се обадиш и да можеш да му се довериш на 100%, защото ако изпуснеш момента....пътища много. В тази връзка си мисля, че за момента на раждането (изобщо немаловажен момент) е хубаво "твоят" гинеколог да е при теб, ако щете и за едното спокойствие да е. Не говоря, че няма лекари, които ти вземат парите и после се оправдават - има ги (и сред изброените професии също), но именно за това говоря, че не трябва да се прави на случаен принцип. Доверието се гради дълго и се губи точно за 2 секунди.

Не искам да убеждавам никого в своето мнение. Нека всеки направи своите изводи - сам.
marry-ann
 ---

Следваща

Назад към Болници, клиники, АГ и други лекари