Мнение за д-р Янко Командов

Форум за обмяна на информация за болници, клиники и АГ при раждане

Модератори: ALEKS, Ianitza

Мнение за д-р Янко Командов

Мнениеот olira на 16 Май 2007 13:20

Хей, момичета, някой чувал ли е за д-р Янко Командов и какви са ви отклиците за него? Аз лично не съм много доволна от него, на консултацийте ме преглежда, пише си някакви рецепти и като го попитам как съм, как е бебо и за какво са тия лекарства никога не ми отговаря, а само казва да ги пия.Всеки път стигаме до разправий заради тия работи.

Заглавието на темата е редактирано от Модератор.
Мама на Ками
Аватар
olira
Отличник
 ---

Мнениеот Dessita на 16 Май 2007 14:07

olira, нямам никаква инфо за този лекар, но щом не ти харесва го смени, моята лекарка ми разказва надълго и на широко, какви изследвания ми пуска, какви лекарства ми предписва, ъащо ги предписва, ккакво ще правим през следващата консултациа. Разказва ми колко е голямо бебенцето, как се движи като размери, дали е в нормата. Когато го гледаме на ехографа ми показва тук ръчичка тук краче...споед мене това си е нормалното отношение към пациент. Ти в коя седмица си?

Изображение
ИзображениеИзображение
Аватар
Dessita
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот мама_на_ками на 16 Май 2007 14:17

Подкрепям Dessita, щом не ти се струва читав, го сменяй.
Дори 10 човека да ти кажат, че са много доволни, това е много субективно.При положение, че си бременна, трябва да се чувстваш сигурна в доктора си.Напиши по-подробно къде се намира този доктор, може някой да се сети и да ми а мнение за него.Какви точно лекарства ти изписва и защо?Тези лекарства нямат ли листовки, ако той не казва, поне от листовката може да разбреш за какво се използват.Да не са витамини или нещо от сорта?В коя седмица си?
Изображение
Аватар
мама_на_ками
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот olira на 16 Май 2007 16:34

момичета искрено ви благодаря за съветите. Вече съм в 28-ма седмица и със сигурност ако някога имам друго бебче ще го сменя този лекар. Що се отнася до лекарствата да, чета листовките но съм притеснена само най- вече от едно- тоаи лекар изписва все едни ис ъщи лекарства, независимо че оплакванията ми са всеки път различни, а както слушам това не е само при мен.Но за едно сте прави найстина ще го сменя.
Аватар
olira
Отличник
 ---

Мнениеот Dessita на 16 Май 2007 16:39

olira, независимо, че си в 28ма седмица можеш да си смениш лекаря. Взимаш си документите и отиваш някъде другаде. Поне аз така бих направила :thinkk:

Изображение
ИзображениеИзображение
Аватар
Dessita
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот olira на 16 Май 2007 17:04

много ти благодаря, и наистина още следващата седмица ще го направя.
Аватар
olira
Отличник
 ---

Мнениеот ster.poly на 16 Май 2007 17:47

аз имах същия проблем като теб,понеже имах проблеми със забременяването бях при един от най големите светила във сверата,и ми помогна ,обче като забременях спря да се интересува от мен и хич не му пукаше,за нищо и аз отидох при Джпката си даде ми ново направление и сега съм при Д-р Елица Иванова във 17-то ДКЦ и съм супер доволна,звъня и по всяко време ако нещо ме притеснява,изслушва ме съветва ме,не налага мнение а само те води в правилната посока.определено не стой при тоя от който не си доволна,защото може и да е опасно за теб,колкото по бързо го смениш толкова по добре за теб и бебо успех
Изображение

Изображение

Изображение

правете добрини
и безсмислено красиви неща
Аватар
ster.poly
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот мама_на_ками на 16 Май 2007 18:25

А, ако не е тайна, ти какви опраквания имаш и защо мислиш, че лекарствата не отговарят?
Нищо, че си в 28г.с. имаш още време и може да го смениш по принцип.Ти си прецени.
Изображение
Аватар
мама_на_ками
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот katia M на 26 Май 2007 00:03

olira за този в 8 п-ка ли става въпрос?
Изображение
Изображение
Аватар
katia M
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Пуполино на 26 Май 2007 10:46

Да, ако става въпрос за този от 8-ма холиклиника, съветвам те веднага да го смениш....
Изображение
Аватар
Пуполино
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот olira на 21 Юни 2007 09:48

Да, за този в 8- ма става въпрос и за съжаление мнението ми за него падна още повече. Просто какво да ви кажа- никакво внимание, претупване и бързо изчезвзне. Понеже аз през цялата си бременност имах проблеми- кървене, стягне, виене на свят, почти всеки месец ходех по 2 пъти. Няма да ви казвам колко се чакаше. А след прегледите като го питах какво ми е отговаряше да си пия лекарствата и изчезваше на някъде. Впоследствие се оказа, че наистина съм имала сериозен проблем- получих контракций и разкритие 1 см, което разбрах едва след като ме изпратиха първо във 2 градска а след това и във майчин дом, където лежах 15 дена.
Това там вече мога да кажа, че наистина са хора- и акушерки и лекари- обърнаха ми изключително внимание и успяха да ме стабилизират. Благодаря изключително на всички акушерките и на др Миланова.
Аватар
olira
Отличник
 ---

Re: Мнение за д-р Янко Командов

Мнениеот грета на 21 Юли 2008 17:40

Благодарение на д-р Командов имаме едно хубаво и палаво момиченце което ще навърши 3 годинки през август.Но честно казано бих го посетила само в краен случай.Просто алкохола много зле му се е отразил-навремето много е пиел.Има много по-внимателни гинеколози,които обясняват всичко и не се сърдят че питаш.Мога да ти препоръчам д-р Барбова тел:0888990466 клиника Полимед на Руски паметник.Тя работи и със здравната каса.Успех
грета
 ---

Мнениеот anel_p на 22 Юли 2008 16:16

Аз също съм разочарована от д-р Командов. При него си водя консултациите (фиктивно), но се виждам със сестрата не с него. Той нищо не обяснява и това е ужасно.
anel_p
 ---

Мнениеот Nale на 20 Сеп 2008 13:02

olira, anel_p - съветвам Ви просто да си смените гинеколога! Аз съм в 8-ма гестационна седмица и преди 2 седмици се записах при д-р Командов, следвайки съвета на ГП-то. Пък и ми е най-близко... Два прегледа бяха напълно достатъчни да ме убедят, че няма никакъв начин да си изкарам бременността под "наблюдението" на този човек. Да, той прави това което се очаква да направи по протокол, но няма абсолютно никакво отношение към пациента! Не обяснява нищо, държи се много грубо и рязко, подхожда малко през пръсти на работата си и ПУШИ НЕПРЕКЪСНАТО! :down: Вчера ме разплака - отидох много притеснена, защото от седмица имам кървене и изписания Дуфастон не помага... Попитах, дали може да получа номера на мобилния му, защото при първото зацапване той не беше на смяна и по спешност ме прие колега му д-р Янев (бях откачила от стрес). Командов и акушерката му ревнаха срещу мен: аз луда ли съм била, знаела ли съм той колко пациентки има, кой ми бил казал че той е длъжен да си раздава GSM-a, като съм имала проблем да съм ходела в Майчин дом или Шейново .... и т.н. След половин час прекаран в кабинета му и въпреки всичките ми усилия - нито разбрах на какво се дължи кървенето, нито какъв е ефекта на изписаните ми лекарства, и има ли причина да се притеснявам за бебето!

Отделно се оказа, че ми е назначил изследвания, които вече съм правила на частно (Бодимед) и надлежно му бях представила резултатите...., стига да има кой да ги погледне! :x

Държа да подчертая, че никога не съм била глезана, очакваща бог знае колко специално отношение,но след този преглед плаках 2 часа! Само тревожа бебчо :emon19:

Момичета, ако сте от Надежда и просто и вие като мен сте искали гинеколога да ви е близо, препоръчвам ви д-р Янев от същата 8-ма градска. При гореспоменатото ми посещение при него, човекът не само ме успокои, но и ми даде личния си мобилен телефон - да му звънна ако имам проблем. А той съвсем не е длъжен, нали? Накрая мъжът ми му остави 20 лв, макар че той се съпротивляваше усилено.
След около 2 седмици ще имам право на ново направление от ГП-то и Командов си заминава! Сигурно в София има стотици лекари, при които можем да родим, но защо пък да не настояваме да получим човешкото отношение което заслужаваме?!

Истински роман се получи, но наистина съм много възмутена!
Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
Nale
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Vesela88 на 16 Май 2009 21:10

Здравейте на всички.Аз също съм от Надежда и малко преди да забременея отидох на преглед точно там защото ми беше най-близко.Попаднах на този доктор,през целият преглед той не каза нито дума.Накрая взе бележка и започна да пише някакви лекарства.Когато си взех бележката го попитах има ли ми нещо за да ми е изписал тези неща... нормално е да ми обясни поне... Думите му бяха "Естествено че ти има нещо щом ти изписвам тези неща" :madd: Каза ми че ми е открил разсейки на кисти в гърдите... някакво течение.... и нещо др вече не помня какво.И аз естествено нали все пак е лакар си взех всичко което ми беше написал.Но след седмица отидох на лекар при друг доктор.. и се оказа че нищо от това което ми беше казал не е вярно.Даже в болницата в която отидох когато ме попитаха"при кой доктор си ходила"-като им казах Командов... леле каква физиономия направи лекарката .. засмя се и каза "бас ловя че нищо ти няма".Нямам думи за този доктор.
Когато забременях се записах във 8ма поликлиника,но при д-р Консулова-тя е към някакъв мед.център,но се помещават в тази поликлиника.
Изображение

Изображение
Малко снимчици: http://pana-bg.com/album/ :)
Аватар
Vesela88
Начинаещ
 ---

Следваща

Назад към Болници, клиники, АГ и други лекари