В коя болница да родя?

Форум за обмяна на информация за болници, клиники и АГ при раждане

Модератори: ALEKS, Ianitza

Раждане в София.

Мнениеот mitkova на 09 Юли 2008 12:58

kak da re6a kade da otida da rodq :?:
kogato zabremenqh ne bqh v balgaria,tam mi napraviha vsi4ki isledvaniq koito pravqt v saotvetnata darjava . sled kato se pribrah otidoh pri li4niq lekar toi mi dade napravlenie da otida kadeto iskam. otivam v 6einovo ot tam mi kazvat 4e otivam prekaleno kasno ili trqbva da otida pri tqh v na4aloto ili sega samo po 4asten pat mogat da sledqt bremenostami,ot tam otidoh v okrajna bolnica te mi kazaha 4e im trqbvat isledvaniqta koito sa mi napraveni v momenta.az im dadoh izledvaniqta kato gi vidqha 4e sa ot druga darjava mi kazaha 4e ne mogat da me sledqt nqmali po zdravna kasa pove4e mesta za bremenni...
i taka si namerih medicinski centar koito mi napraviha vsi4ki isledvaniq i mi sledqt bremennosta skoro 6te trqbva da rajdam i ne znam kade da otida
iskam da rogq bez da pla6tam izli6no

Как да реша къде да отида да родя?
Когато забременях не бях в България,там ми направиха всички изследвания, които правят в съответната държава . След като се прибрах отидох при личния лекар, тои ми даде направление да отида където искам. Отивам в Шейново, от там ми казват, че отивам прекалено късно или трябва да отида при тях в началото или сега само по частен път могат да следят бременоста ми,от там отидох в Окръжна болница, те ми казаха, че им трябват изследванията, които са ми направени в момента.Аз им дадох изследванията, като ги видяха, че са от друга държава ми казаха, че не могат да ме следят нямали по здравна каса повече места за бременни...
И така си намерих медицински център,в който ми направиха всички изследвания и ми следят бременноста, скоро ще трябва да раждам и не знам къде да отида.
Искам да родя без да плащам излишно.

Заглавието е променено от модератор.

Писането на кирилица е задължително. Ако нямате кирилизираща програма използвайте кредор. Следващите Ви мнения на латиница ще бъдат изтривани без предупреждение.
Модератор
mitkova
 ---

Re: В коя болница да родя?

Мнениеот Ianitza на 09 Юли 2008 13:52

Здравей, Миткова.
Тук във форума има теми за повечето болници в София, прочети ги, има много информация в тях.
Аз лично раждах в майчин дом и не бих се върнала пак там за нищо на света. Ако някога имам още едно дете мисля да раждам в 2-ра градска.
А ако си имаш всички изследвания и си вземеш направление за раждане можеш да отидеш в която болница решиш без да ти взимат каквито и да било пари.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
Ianitza
Модератор
 ---

къде да родя

Мнениеот mirena на 18 Ное 2008 21:17

Здравейте, бих искала да ми препоръчате някоя клиника в София където да родя , в която има добри специалисти където да се чувствам в сигурни ръце.
[urlИзображение][/url][url][url=http://www.glitterfy.com/]Изображение[/url]
Аватар
mirena
Фен на Mamaibebe
 ---

Re: къде да родя

Мнениеот belladonna на 19 Ное 2008 12:34

Ето тук
viewtopic.php?f=33&t=22
са обсъждани подобни въпроси и има много споделена информация.
Освен това можеш да прочетеш темите за отделните родилните отделения в София и да видиш какви мнения има за тях.
Лично аз бях свела избора до 2 болници: 2-ра градска и Св. София (бивша Тина Киркова). В крайна сметка родих във 2-ра градска и съм много доволна.
А ако искаш в частна клиника - виж заглавията на темите в раздела, има много писано за Св. София(на Мазнейкови), за Вита,.... може би има и други.
Щастието не е крайна спирка, а начин на пътуване.
Изображение Изображение
Изображение
Аватар
belladonna
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот petenceto_ на 20 Ное 2008 11:52

Здравейте,

В началота на януари /5 януари - тогава ми е термина/ ми предстои раждане и незнам към коя болница да се ориентирам, дали да бъде с екип или не. Гинеколожката, която следи бремеността ми, работи в Майчин дом, там струва 500лв. раждането, секциото - 550 лв. За Шейново съм чувала добри отзиви, дори и без екип да е. А нямам много време :D
petenceto_
 ---

Мнениеот anitka на 21 Ное 2008 00:41

аз ще раждам в шейново и мисля да не си избирам екип,надявам се вси4ко да е ок!Доста мнения про4етох за там и пове4ето са положителни.
Аватар
anitka
Начинаещ
 ---

Мнениеот mirena на 22 Ное 2008 15:32

Здравейте , за нас е още рано но отсега търсим къде да е раждането и така като гледам май най-много добри отзиви има за Тина Киркова и каточели се насочваме натам
[urlИзображение][/url][url][url=http://www.glitterfy.com/]Изображение[/url]
Аватар
mirena
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот petenceto_ на 25 Ное 2008 15:03

Нещо не съм чувала добри отзиви за Тина Киркова. Една приятелка беше раждала там и и бяха забравили част от плацентата, да не говорим за инфекциите и циганките, които раждат там. Имаш време, ще го измислиш! :) Успех!!!!
petenceto_
 ---

Мнениеот NINI на 06 Юни 2009 23:34

СЕЛЕНА-ПЛОВДИВ
NINI
 ---

Мнениеот uleto888 на 12 Юни 2009 21:12

Аз раждах във Втора Гратска Болница-София!Мноооооого съм доволна.Без уговорки или разни такива от сорта.Нямаше лекар,сестра,санитар,държали се лошо с която и да било родилка.За Тина Киркова....имам приятелка родила там,не особено очарована.Ами докато е раждала,гледка пред нея само я накарала да се паникьоса.Тя ми разказва:Мен не ме болеше особено...поносимо.Обаче чух писак до мен.Погледнах леглото до мен и видях една циганка.Викаше,крещеше,дереше се,псуваше детето си,беше се раскъсала максимално там...и ме хвана страх.Лекари само я подтикваха да вика и крещи още повече.Шамари,и те псуват...ужас ти казвам.После като тръгнах към магарето получих най-голямото облекчение на света.Такова до сега не бях изпитвала..."и т.н. Разбира се,аз не мога да твърдя,че е достоверно,но момичето ми е добра приятелка и съм склонна да й вярвам.Така че,не препоръчвам Тина Киркова,съдейки по нейните думи. :wink:
ИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение
Аватар
uleto888
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот victoriadimitrova на 24 Юни 2009 22:10

Абе хора препоръчвайте по цивилизовани болници,с отношение към майката ,чистота и т.н,аз дотук не разбрах за такава болница.Аз съм раждала в Токуда ,която смятам ,че не може да се сравнява грам с тези болници.
Изображение
Изображение
Аватар
victoriadimitrova
Начинаещ
 ---

Мнениеот gery_deni на 24 Юни 2009 22:26

victoriadimitrova написа:Абе хора препоръчвайте по цивилизовани болници,с отношение към майката ,чистота и т.н,аз дотук не разбрах за такава болница.Аз съм раждала в Токуда ,която смятам ,че не може да се сравнява грам с тези болници.

Всеки препоръчва болницата от която е доволен.Не забравяй че в Токуда трябва да платиш за да раждаш там.Там изражда моя лекар, но аз родих в Шейново.Никой не се е държал зле с мен, страшно съм доволна, сменяха ни нощниците и чершафите когато помолим :)
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
gery_deni
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот victoriadimitrova на 25 Юни 2009 15:50

Явно досега съм попадала на хора ,който се оплакват от въпросните болници и не са били доволни,но да всеки ще препоръча болницата в която е раждал
Изображение
Изображение
Аватар
victoriadimitrova
Начинаещ
 ---

Мнениеот gery_deni на 25 Юни 2009 19:26

Това имах предвид.Ако всичко е монало наред и е завършило добре ще останеш повече от доволен пък покрай бебчо страничните неща не се забелязват :) Аз също съм доволна от Токуда детското отделение по-точно
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
gery_deni
Жител на Mamaibebe
 ---

Предишна

Назад към Болници, клиники, АГ и други лекари