В коя болница да родя?

Форум за обмяна на информация за болници, клиники и АГ при раждане

Модератори: ALEKS, Ianitza

Мнениеот denitzas на 14 Ное 2006 17:17

Аз също родих в МА преди три години. Прие ме д-р Димитрова (тя беше на смяна), назначи ми секцио и си отиде, дойде друт доктор, който ми направи операцията. В общи линии съм доволна от отношението на персонала към мен, но трябва да похваля персонала на неопатологията (отделението за недоносени), където дъщеря ни престоя в кувиоз около 3 седмици (роди се мъничка) - перфектни са и като специалисти и като хора, нито веднъж не ме върнаха без информация за бебо, без хубава дума и човешко обяснение, а не с тяхната терминология, от окято нищо не разбирам. Мисля пак там да раждам и през март - да сме живи и здрави
denitzas
Начинаещ
 ---

Мнениеот Suzzi на 16 Ное 2006 11:10

На мен също ми предстои раждане, 19 седмица съм. Още събирам мнения от различни форуми. До момента най-много добри отзиви има за Тина Киркова (І АГ "Света София"). Другата седмица съм на оглед там и ще пиша пак. Разбрах, че там няма разлика в отношението на лекарите в зависимост от това дали си платил или не. Легло в двойна ВИП стая е 35лв. на нощувка, избор на лекарски екип за раждането е 500лв., присъствие на таткото - 100лв. Ако има още мами, които са раждали там, моля за тяхното мнение :roll:
Аватар
Suzzi
Начинаещ
 ---

Мнениеот juliana_1980 на 16 Ное 2006 12:13

Здравейте!
Аз мисля да раждам в Шейново при доктор Чорбова- планирано секцио. Чувала съм и добри и лоши отзиви за болницата, но все ще се изтърпят няколко дни.. По-важното е специалистите да са добри и да знаем, че сме в добри ръце.

Лека бременност и раждане пожелавам на всички.
Изображение
Аватар
juliana_1980
Начинаещ
 ---

Мнениеот adi на 22 Ное 2006 14:52

Аз раждах в Шейново и имам много добри впечатления от всичко, като изкючим мизерията там където са родилките и наличието на 1 баня и тоалетна за толкова много жени и то в такова положение. Иначе екипа на които попаднах беше страхотен
ИзображениеИзображение
Аватар
adi
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Ianitza на 23 Ное 2006 12:31

Мимак написа:Като ходих да се уговарям с моят лекър за раждането,му показах направлението,но доколкото разбрах и да нямам такова не е проблем.По принцип това направление ти го дава лекаря,който ти води ЖК.По важно е изследванията да са в теб. :D Без тях ще те набутат в изолатора с циганките. :sadd:

Аз също родих без направление защото бебето тръгна да излиза 1м по-рано.изследванята ми бяха прикрепени към направлението и отидох дори и без тях, но въпреки това не ме сложиха в стая с циганки.родих в МД и въпреки че нямах уговорка с лекар и не сам и плащала на никой се държаха много добре с мен.За шейново съм чувала че масово лекарите продават децата, а на родителите казват че са мъртви.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
Ianitza
Модератор
 ---

В коя болница да родя?

Мнениеот Елена на 03 Дек 2006 20:54

Здравейте аз родих в Окръжна болница. Раждането ми го води д-р Жекова с предварителна уговорка бях и съм страшно доволна от целия екип. Родих с епидурална упойка нея ми я постави д-р Николова :wink:
Аватар
Елена
Пристрастен
 ---

Мнениеот ILINA на 05 Дек 2006 15:12

sjb защо си толкова категорична за майчин дом-Варна? :thinkk:
Изображение

Изображение
ILINA
Пристрастен
 ---

Re: Моля за информация

Мнениеот ILINA на 05 Дек 2006 15:21

Kika написа:Здравейте момичета,
Аз съм от Бургас и въобще не мисля да раждам тук. По време на предишното раждане лекарите и акушерката се държаха ужасно арогантно и по всякакъв начин те карат да се чустваш виновна, че им крадеш от времето. Да не говоря за хигиената в болницата- пълно беше с хлебарки и мръсно..... :down:
Интересуват ме възможностите за раждане във Варна - дори и срещу заплащане. Бих била благодарна ако ми разкажете нещо за възможностите във Варна.
Благодаря предварително. :wink3:

Кика , аз съм от Варна и посещавам "МАЙЧИН ДОМ" в града.това е най-модерната клиника в града. Плаща се малко , но знаеш за какво е. Никой няма да видиш от персонала нацупен или нещо такова. Мога да ти дам телефон ако те интересува. 052/332000
Изображение

Изображение
ILINA
Пристрастен
 ---

Мнениеот deia80 на 05 Дек 2006 22:13

Аз раждах в Окръжна болница-Варна.Много съм доволна,всички бяха много мили.Стаите не са луксозни,но поне бяхме по 3 в стая.Бебетата са отделно от майките ,което за мен си беше добре.
В Майчин дом също е много хубаво,но всичко опира до финанси.Там едно раждане е около 800 лв.
Изображение

Изображение
Аватар
deia80
Модератор
 ---

в коя болница да родя?

Мнениеот elid на 19 Дек 2006 14:35

здравейте и от мен. аз раждах в мд и съм много доволна. имах планово секцио ,лекарите бяха много добр,за миг не съм се притеснявала. там са най-добрите специалисти,е условията не са върха ,но...
Аватар
elid
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Suzzi на 20 Дек 2006 14:11

Предлагам още една оферта, която проучих наскоро - Знаете ли, че Мазнейкова си има частна клиника, казва се: Медицински център "Света София", намира се на бул. България 104, тел.028184600-информация. Цената на раждането е 1100лв.-нормално и 1400лв. - цезарово, по мое мнение, много скъпо. Условията обаче са като никъде другаде, все едно си на хотел. В цената е включено всичко-упойка, прегледи, престой преди и след раждане и т.н. Родилната зала и кабенета за прегледи е обурудван с най-модерна техника (има 4D), абе стига да има пари човек си заслужава да роди там. Ходих и на фетална морфология там, като това и струваше 70 лв., за които получих писмени резултати от изследванията и диск със снимки и видео на бебо.
Успех на всички и леко раждане!
Изображение
Аватар
Suzzi
Начинаещ
 ---

Мнениеот pepina на 21 Дек 2006 12:05

СВ.сОФИЯ доволна съм от всичко
Изображение
pepina
Начинаещ
 ---

Мнениеот Mam4e 85 на 21 Дек 2006 21:45

Мисля да раждам в АГ в Русе
[/Изображение
Аватар
Mam4e 85
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот ILINA на 27 Дек 2006 09:57

мамиииииииии.ПОМОЩ! По горе съм си писала това което мисля по темата, но от няколко дни всеки с който си поговоря за раждането всеи ми обяснява много страшни случаи в болницата, и ми е адски гадно и леко наплашено.И намразих всички които дръзнаха , прии положение че съм началото на 5 месец бремнна, да ми говорят те коя как починала или колко мноооого бебета има изтървани. оххххх не искам да слушам никогооооооооооооооо.как не ги е страх.на вас говорят ли ви такива неща?
Изображение

Изображение
ILINA
Пристрастен
 ---

Мнениеот avienda на 27 Дек 2006 16:21

Илина, просто спри да слушаш. Аз бях решила да раждам в Окръжна болница в Пловдив, като се бях наслушала на ужасни неща за останалите болнични заведения в града. И на карая по стечение на обстоятелствата родих в ВМИ "Св Георги" за което бях слушала покъртителни истории и се бях зарекла, че там няма да раждам. Всичко мина нормално - родих секцио и на втория ден спокойно си гледах бебчето, на петия ни изписаха .....така, че почвам да си мисля че за всичко трябва да имаш и малка доза късмет и вяра
Изображение
Когато се обърнат към теб с молба, започваща така:"Моля те, кажи ми честно..." с ужас разбираш,че след малко ще почнеш да лъжеш доста.
Аватар
avienda
Пристрастен
 ---

ПредишнаСледваща

Назад към Болници, клиники, АГ и други лекари