ЧЕРЕН СПИСЪК ГИНЕКОЛОЗИ

Форум за обмяна на информация за болници, клиники и АГ при раждане

Модератори: ALEKS, Ianitza

Re: ЧЕРЕН СПИСЪК ГИНЕКОЛОЗИ

Мнениеот georgieva85 на 01 Май 2009 17:29

Боже като чета какво сте писили и какви лекари има тръпки ме побиват,просто да пази господ

Изображение
Изображение Изображение
Изображение
Аватар
georgieva85
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Nellina на 04 Май 2009 22:34

Добавям в черния списък Елисавета Генчева, МБАЛ "Хигия" Пазарджик!
Аватар
Nellina
Начинаещ
 ---

Мнениеот sn_vasileva на 06 Май 2009 15:21

Добавям `д-р` Даря Ганчева, МЦ `Хера`, поликлиниката във В. Търново. Тази жена хал хабер си няма от ехографско изследване. Тя допусна детето ми да се роди със голям сърдечен порок.
ИзображениеИзображение
Изображение

Кърменето е начин на живот, а не просто начин на хранене. Dr.William Sears
Аватар
sn_vasileva
Модератор
 ---

Мнениеот mama na gabi i stani на 08 Май 2009 14:49

НЕКА ДА СЕ ЗНАЕ И ЗА Д-Р ВАКАРЕЛСКА ОТ КОСТЕНЕЦ !!! МОЛЯ ВИ НЕ ХОДЕТЕ ПРИ НЕЯ!!!
Аз ходих след като си направих тест и се оказа положителен,тя ме прегледа и ми каза,че плода не се развива и ми написа един огромен лист с изследвания, които трябваше да направя в някаква лаборатория(не помня точно как се казваше )защото само там се правели тези изследвания и били платени,а на нея и свършили направленията!
Аз обаче реших да отида в друг град при друг лекар итои ми каза че всичко е наред и нормално,а прословутите изследвания(толкова специални) били най-обикновенни и задължителни за всяка бременна и абсолютно безплатни!!!
Ако бях останала при тази докторка днес нямаше да се радвам на дъщеричката си която вече е на 1г4м!
Изображение
Изображение
ИзображениеИзображение
Изображение
Аватар
mama na gabi i stani
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот uleto888 на 08 Май 2009 22:41

Лелееее,тръпки ме побиха. :shock: Нямам думи!!!Разкази с отвратителен край.Незнам с каква съвест живеят тия хора 9ако имат такава).
Аз мога да кажа лош лекар,затова ще кажа за мамите,който са решили да раждат във "Втора Гратска Болница - София".Аз родих при Д-р Христов.Очарована съм от вниманието което ми отдели,както и целия екип на болницата.Единствения човек за който ще предупредя е Д-р Каймаканова.Не е лоша,отношението й към родилките е страхотно и е много готина и забавна,но като лекар-не става.Тя е анестезиолог и бие упойките при секцио.НИКОГА не позволявайте тя да ви бие упойка в гръбнака ако ви се наложи секцио.Едва не останах инвалид.То беше боцкане,ръгане на тая игла...ужас.По-добре,ако тя ви се падне-изберете пълна упойка. :wink:
ИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение
Аватар
uleto888
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот pipi7598 на 10 Май 2009 15:43

[ :congratulations: b][size=200]не ходете при Йонка Стайкова от Пазарджик МБАЛ Здраве[/b][/size] :evil:
pipi7598
 ---

Мнениеот giulia на 13 Май 2009 09:26

ДО: НЗОК – СОФИЯ.

Ж А Л Б А
От
Юлияна Емилова Бинева,

Уважаеми г-н Директор,
С настоящата жалба, бих желала да Ви запозная с един изключително неприятен и трагичен за мен и семейството ми инцидент, който едва ли някога ще забравим. Считам, че вина за случилото се носи, наблюдаващият бременността ми гинеколог, д-р Иван Василев Димитров и екипа му от акушерки със ст.акушерка Сълзица Йорданова и мед.управител аг д-р Димитър Георгиев Георгиев:работещ и в МЦ "Детско здраве"/ от АГ-Медицински център ,,Свети Димитър”, гр.София, ул.”Яков Крайков” № 1, ет.1, ап.1. Със своята проявена престъпна лекарска небрежност, към мен, бъдеща родилка, той допринесе за необратимите последствия, в последния момент от бременността ми, да загубя най-ценното, което носих със себе си – своето Дете.
На 14.02.2007г. разбрах, че съм бременна, за втори път. Както е редно, се свързах с личния ми лекар, д-р Димитринка Маджарова, от ВМА – София. Тя ми препоръча да проследявам бременността си в горепосочения
АГ-Медицински център, съответно, при д-р Иван Димитров. Записах се при него и го запознах за своята първа безпроблемна бременост. Определи ми дата на термина – 07.10.2007г., въпреки че не успях да посоча точна дата на своята последна менструация. Бях посъветвана, от него, за извършването на ежемесечни видеозон-прегледи, за да бъде всичко под пълен контрол.
На 15.05.2007г. направих фетална морфология, при д-р Валентина Мазнейкова, в Медицински център ”Св. София”. От прегледа при нея разбрах, че има някакво несъответсвие на развитието на плода, спрямо изчислените, към момента, гестационни седмици, и че липсват данни за структурни аномалии. Поради отклонения, обаче, в биохимичния скрининг, бях посъветвана да си направя и амниоцентеза. На 22.05.2007г. направих амниоцентезата в СБАЛАГ ” Майчин дом”- София, от която разбрах, че плодът е мъжки и без увреждания.
Своевременно предоставих резултатите от направените прегледи, на д-р Димитров, за запознаване, ползване и мнение.
На 10.09.2007г. ми бе издаден първият болничен лист от д-р Иван Димитров, съответно за времето, от 08.08. до 22.09.2007г. Имайки в предвид, че болничният лист се издава 45 дни преди очаквания термин с учудване попитах, коя е, реално, определената ми дата за термин – 07.10.2007г. или 22.09.2007г. Помолих д-р Иван Димитров, да провери още един път резултатите от направените ми изследвания и да каже има ли някакви съмнения, относно датата за термин. Отговори ми, че няма нищо обезпокоително, от съществуването на двете дати, 22.09.2007г. била формална, да не я гледам и че всичко е в норми и под контрол. Тоновете на бебето гледаха един път седмично.
На 01.10.2007г. ми беше направен последния видеозон-преглед, при наблюдаващия ме гинеколог. Казаха ми, че бебето е добре, завъртяло се е с главата надолу и се е подготвило за раждане. На 08.10.2007г. направиха и последния запис на сърдечните тонове на детето. Отново ме увериха, че всичко е нормално. До този момент, все още нямах издадено направление за приемане в болница, въпреки пресрочването и на последната възможна дата за термин. Психически се бях подготвила за раждане и изчаквах появата на регулярните контракции. На 10.10.2007 г. се обадих по телефона в Медицинския център, за да се осведомя, дали е готово направлението ми. Отговориха ми, че е готово, но все още не е подпечатано.
На 11.10.2007г., сутринта, ми падна т.нар. ,,тапа”. Съпругът ми остана крайно изненадан, като му съобщих, че все още нямам направление за болница. Закара ме веднага до АГ-Медицински център ,,Свети Димитър”, откъдето
най-накрая си взех очакваното направление. Преглед, тогава, не ми беше извършен, тъй като д-р Иван Димитров не беше в центъра, имал прегледи в друг кабинет. Поисках, от акушерката му, адреса на другия кабинет, но ми отвърна, че не го знае. Свързах се с д-р Иван Димитров по GSMa. Обясних му, че ми е паднала ,,тапата” и го попитах за адреса на другия кабинет, за да отида и да ме прегледа. Той се осведоми как се чувствам, имам ли контракции, и че до 12.10.2007г. (петък) ако не родя, на 15.10 (понеделник), след преглед при него, ще ме изпрати в болница, за предизвикване на раждането. От проведения разговор с мен, след като разбра, че се чувствам добре, д-р Димитров не счете за необходимо да ме прегледа.
На 12.10.2007г. /петък/, около 8 часа сутринта, почувствах ,,изтичане на водите”. Съпругът ми, веднага, ме закара в АГБ ,,Шейново”. Бях приета и прегледана, от дежурната акушерка, но сърдечни тонове на детето не бяха констатирани. Вкючиха ме на системи, за предизвикване на контракции, и ме оставиха, докато получа пълно разкритие. Родих, по нормален път, мъртво дете (3,5 кг., 50 см.), видимо здраво бебе, но в зелени околоплодни води, фекалии и т.н. Пъпната му връв беше без възли, но натъпкана във влагалището ми. Първоначалното заключение на лекарите беше, преносване или притисната пъпна връв. Направената аутопсия на бебето потвърди преносване на детето.
Дълго време след преживения шок, не исках да се връщам назад и да търся причините за това нещастие. Благодарение на подкрепата на моя съпруг и роднините ми успях, физически, да се възстановя, но нанесената психическа травма, все още не мога да преодолея. Продължавам да се обвинявам, че се предоверих на наблюдаващия бременността ми лекар, д-р Иван Димитров и не постъпих своевременно в аг-болница.
За мен и моето семейство е очевидно, че загубата на детето е и по вина на проследяващия ме гинеколог д-р Иван Димитров и екипа му, затова че:
- ме остави в неведение за датата на моя термин – 07.10.2007г. или 22.09.2007г.;
- направлението ми за болница е издадено със закъснение, на 10.10.
2007 г., съответно 3 дни или 18 дни закъснение, от възможните дати за термин;
- на 11.10.2007 г, в деня на падане на ,,тапата” и на получаване от мен на направлението, не счете за необходимо да бъда прегледана, а бях неоснователно успокоена и отпратена в къщи, да чакам контракции;
- в периода на преносване на плода, не бях наблюдавана ежедневно за наличието на нормални сърдечни тонове на детето.
- наруши на мен и детето ми 14-те права от европейската харта за правата на пациентите.
- наруши основните права на детето: право на живот, оцеляване и развитие.

Макар да нямам медицинско образование считам, че д-р Иван Димитров не е положил необходимите в случая грижи, отнесъл се е небрежно към задълженията си на лекар, в резултат на което е направил необосновано, самонадеяно и погрешно заключение, относно моето състояние и необходимите грижи, които следваше да се положат за мен и моето дете.

Накрая искам да добавя, че за времето на бременността си правих ежемесечно видеозон-прегледи и запис на сърдечните тонове на детето, в АГ-Медицински център ,,Свети Димитър”, които прегледи винаги съм ги заплащала, а никога не ми бяха издавани касови бележки.

Моля Ви, за извършването на проверка по случая и за резултатите от проверката да бъда информирана. Искам да зная, има ли виновни за злощастния инцидент с моето дете и с мен и каква отговорност следва те да понесат? При наличие на вина на д-р Иван Димитров, да му бъде обърнато необходимото внимание и потърсена отговорност, за недопускане, в бъдеще, с други майки/родилки, на подобни нелепи инциденти с фатален край и травмиращи последствия.
giulia
Начинаещ
 ---

Мнениеот giulia на 13 Май 2009 09:58

#

В процесът на работа по множеството ми разностранни жалби срещу аг д-р Иван Василев Димитров с gsm: 0888641684 и екипа му от акушерки със старша акушерка Сълзица Йорданова в АГ-МЦ ,,Свети Димитър” ЕООД, гр.София, ул.”Яков Крайков” № 1, ет.1, ап.1., тел. 9531901,486969/70., с медицински Управител Димитър Георгиев Георгиев, чак сега и сама откривам поредният абсурд, че помощният им медицински персонал системно упражнява медицинската професия без нужната провоспособност, а и дали въобще имат съответната клалификация !?! В нарушение и по Чл. 324, ал.1,2,3. от НК.
Това е поредното доказателство за съмнението ми за верността и пропуските в качеството на проверката на РЦЗ-София, това се нарича бездействие с власт.
Отговор
#
ЮЛИЯНА БИНЕВА, на март 31st, 2009 at 11:37 Said:

ЧЕСТИТО аг мц СВЕТИ ДИМИТЪР и аг д-р4ета ИВАН ВАСИЛЕВ ДИМИТРОВ, ДИМИТЪР ГЕОРГИЕВ ГЕОРГИЕВ и пом.им персонал работещ незаконно =без правоспособност…!!!!

ВИДЯХТЕ ЛИ ЧЕ ДОКАЗАХ и ИСТИНАТА ЛЪСНА: ЧЕ СТЕ МИ ПОДПРАВИЛИ ПОДПИСИТЕ МИ И МЕД.МИ ДОСИЕ, ЗА ДА СЕ ОПИТАТЕ ДА СЕ ОНЕВИНИТЕ ПРЕД КОНТРОЛНИТЕ ОРГАНИ МЗ !!!
Подправен ми е подписа, НО И МЕД.ДОСИЕ, ПОКАЗВАЩО НЕРЕАЛНОТО МИ ЗДРАВОСЛОВНО СЪСТОЯНИЕ+удобно предоставено да се оневинят пред контролните органи на РЦЗ-СОФИЯ към МЗ… НАКАЗУЕМО ПО НК !!!!

АЗ ПРОДЪЛЖАВАМ !
giulia
Начинаещ
 ---

Мнениеот irra79 на 13 Май 2009 23:33

ВТОРА ГРАДСКА БОЛНИЦА_София АТАНАС СТАНЕВ и ВЪГЛЕНОВА носят флага от там,те са екип та му изпраща пациентки за ФМ,нищо че идиота няма нито сертификат ,нито разбира нещо от Фетална :shock: уникални се :!:
Свети Лазар не отстъпват по нищо и там са страшни и опасни `спецове`визирам Лачев!
Изображение
Изображение
Аватар
irra79
Начинаещ
 ---

Мнениеот deriel на 19 Май 2009 11:11

giulia написа:#

В процесът на работа по множеството ми разностранни жалби срещу аг д-р Иван Василев Димитров с gsm: 0888641684 и екипа му от акушерки със старша акушерка Сълзица Йорданова в АГ-МЦ ,,Свети Димитър” ЕООД, гр.София, ул.”Яков Крайков” № 1, ет.1, ап.1., тел. 9531901,486969/70., с медицински Управител Димитър Георгиев Георгиев, чак сега и сама откривам поредният абсурд, че помощният им медицински персонал системно упражнява медицинската професия без нужната провоспособност, а и дали въобще имат съответната клалификация !?! В нарушение и по Чл. 324, ал.1,2,3. от НК.
Това е поредното доказателство за съмнението ми за верността и пропуските в качеството на проверката на РЦЗ-София, това се нарича бездействие с власт.
Отговор
#
ЮЛИЯНА БИНЕВА, на март 31st, 2009 at 11:37 Said:

ЧЕСТИТО аг мц СВЕТИ ДИМИТЪР и аг д-р4ета ИВАН ВАСИЛЕВ ДИМИТРОВ, ДИМИТЪР ГЕОРГИЕВ ГЕОРГИЕВ и пом.им персонал работещ незаконно =без правоспособност…!!!!

Искренно съжалявам за трагедията ти. Браво за силата, която имаш да се бориш за правата си в тази мръсна, скапа държава,
Направо не знам какво да ти кажа, искренно съжалявам за сполетялата те трагедия. Браво че имаш сили да търсиш правата си като гражданин на тази скапана държава. Пожелавам да има повече хора като теб. Моля те пиши ако има развитие.

ВИДЯХТЕ ЛИ ЧЕ ДОКАЗАХ и ИСТИНАТА ЛЪСНА: ЧЕ СТЕ МИ ПОДПРАВИЛИ ПОДПИСИТЕ МИ И МЕД.МИ ДОСИЕ, ЗА ДА СЕ ОПИТАТЕ ДА СЕ ОНЕВИНИТЕ ПРЕД КОНТРОЛНИТЕ ОРГАНИ МЗ !!!
Подправен ми е подписа, НО И МЕД.ДОСИЕ, ПОКАЗВАЩО НЕРЕАЛНОТО МИ ЗДРАВОСЛОВНО СЪСТОЯНИЕ+удобно предоставено да се оневинят пред контролните органи на РЦЗ-СОФИЯ към МЗ… НАКАЗУЕМО ПО НК !!!!

АЗ ПРОДЪЛЖАВАМ !
Изображение
Аватар
deriel
Жител на Mamaibebe
 ---

Ходете само при специалисти

Мнениеот goldfox на 20 Май 2009 09:47

no pose6tavaite po nikakyv povod totev ot plovdiv jk trakiq
не посещавайте по никакъв повод тотев от пловдив жк тракия

Писането на кирилица е задължително във форума .Ако нямате кирилизираща програма , моля използвайте Кредор . Следващи Ваши мнения на латиница ще бъдат изтривани без предупреждение .
Модератор
goldfox
 ---

Мнениеот Camellia на 22 Май 2009 23:17

Номинирам за изгонване от Гинеколожката гилдия Василка Кирчева от м.ц.Манус Вита Варна и колежката й Августина Тенева! Освен, че докато ми следиха бременността не ми казваха нито резултати от изследвания, нито какви изследвания изобщо ми правят, не ми обясниха и нищо за необходимите ми документи и други там бумащини. Освен това колкото пъти ме гледаха на видеозона всеки път с една притеснена физиономия ми казваха едно и също - намалени околоплодни води, много къса пъпна връв, престаряла плацента, бебето стои високо и не се намества в малкия таз. налага се секцио! И така при термин 1.04.2009г. те двете решиха да ми направят секцио на 20ти март, защото бебето не слизало в канала. Само 300лв трябвало да платя на някой си Ковачев който ако не направим секциото на 20ти той щял да замине на конференция на майната си и нямало да има кой да ми го направи секциото. И така ме наплаши, че ако изчаквам още малко може да навредя сериозно на бебето си! Нали се сещате как реагирах при положение че ми е първа бременност и хабер си нямах! Та хукнах аз по лекари разни да ме гледат и всички казаха, че няма нищо такова! Бебето е наместено в родилния канал и е готово всеки момент да излезе, водите му са нормално количество и плацентата е първа фаза на стареене, което било характерно за 6ти-7ми месец, а аз нали съм в 9ти. Даже успях и при светилото доц.Балев да си запазя час. И от него разбрах, освен, че наблюдаващите ми бременността ми Кирчева и Тенева са в жестока грешка, секциото определено за 20ти март всъщност е щяло да бъде в 8ми месец. А както знаем това може да бъде фатално за бебето. А аз спокойно съм можела да изчакам до 20ти април бебето да реши дали му се излиза. В крайна сметка отидох на 1ви април за последно на преглед при Кирчева и Тенева и тогава ми направиха вагиналния преглед като ме натиснаха на магарето и взеха грубо да ме ръчкат, за да ми направели моля ви се разкритие! в резултат тапата ми падна и в 22.30ч на същия ден започнаха леки, но чести контракции. За щастие вече си бях избрала гинеколог, който да ми води раждането и благодарение на него, всичко мина като по вода!
Аватар
Camellia
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот giulia на 26 Май 2009 15:08

СВЕТЛИНА В ТУНЕЛА :pray:,

БГ ПАРЛАМЕНТ ВЗЕ ЧЕ СЕ РАЗРАБОТИ ПРЕДИЗБОРНО И ГЛАСУВА И ПРИЕ:peace:СЪЗДАВАНЕТО НА МЕДИЦИНСКИ ИНСПЕКТОРАТ КАТО НОВ КОНТРОЛЕН ОРГАН, НО НАГЛИТЕ ПИРАНИ ОТ БЛС ЩЕ ДРАПАТ ДА НЕ ПРОРАБОТИ НАДНИЧАНЕТО В ПАНИЦАТА ИМ :

БЛС и БЗС: "Медицинската полиция" - заплаха за пазара на медицински услуги
Автор(и): Здраве Нет
22.05.2009
Създаването на медицинския инспекторат като нов контролен орган в системата на здравеопазването е груб политически акт за налагане на административен контрол над съсловието. Това се казва в съвместна декларация на Българския лекарски съюз и Българския зъболекарски съюз. Според двете съсловни организации това ще гарантира на властимащите всички права за безконтролно налагане на санкции.

От БЛС и БЗС допълват, че новосъздадената агенция представлява заплаха за пазара на медицински услуги. Според тях новата структура «Медицински инспекторат» ще функционира успоредно с НЗОК и РЦЗ и съсловието ще търпи санкции от три страни за едни и същи нарушения.

Съсловните организации обявиха, че се противопставят с всички аргументи на този акт и си запазват правото за последваща реакция с всички законови средства.
С пълния текст на декларацията можете да се запознаете от приложения файл:
Attached Files:
BLS_MI.doc (163.50 KB)

ТОВА Е ЕДНО ДОБРО ДЕЛО НА БГ ПАРЛАМЕНТ,ДОБРЕ ЗВУ4И, С ПОЖЕЛАНИЯ ЗА СПОРНА РАБОТА, 4Е БЛС САНКЦИОНИРА 4ЛЕНОВЕТЕ СИ САМО АКО НЕ СА СИ ПЛАТИЛИ 4ЛЕНСКИЯТ СИ ВНОС,ДРУГИ ГРЕШКИ НЯМАТ…!!!
:peace:
giulia
Начинаещ
 ---

Мнениеот patence на 06 Юни 2009 01:24

hbjhbhjlhlk
patence
 ---

Мнениеот patence на 06 Юни 2009 01:25

georgieva85 написа:Боже като чета какво сте писили и какви лекари има тръпки ме побиват,просто да пази господ

Изображение
patence
 ---

ПредишнаСледваща

Назад към Болници, клиники, АГ и други лекари