МАЙЧИН ДОМ - ВАРНА

Модератори: ALEKS, Ianitza

Re: МАЙЧИН ДОМ - ВАРНА

Мнениеот PocuHka на 02 Апр 2008 01:58

Наистина в МД започнаха да вършат всичко през пръсти и гледат само да ти вземат парите..
Мен като ме изписваха ми взеха пари за 5 дни за стаята(бях в самостоятелна и се плащаше по 50 лв на ден),а аз бяс стояла пълни 4..Влязох в четвъртък и ме изписаха в понеделник..както и да е..няма значение..

Записах малкия там на ДК..никога не се е случвало да се обадя за нещо на рецепцията и да ме обслужат веднага..дори ми затвориха телефона,понеже"нищо не можели да направят",а аз се обаждах за трети път,защото първите 2 пъти ми казаха да изчакам по още половин час..

Майчин Дом няма нищо общо с това,което беше преди 1 година..а по-рано сигурно е било и много по-хубаво..
И въпреки всичко,ако имам нужда,пак там ще отида..
PocuHka
 ---

Мнениеот mim4ето на 02 Апр 2008 19:30

summer написа:
mi6a написа:val02 нямах предвид твоя пост, а се зачудих на поста на summer, че първия ден майчетата били в следродилно, защото сестра ми не беше. А защо пък нормално раждащите ще са в следродилно, а секциото не. Аз раждах в Окръжна и там секциото ходи в реанимация, а нормално родилите директно в стаите.
А ако трябва да сме точни и нея я питаха дали иска да я изпишат на 3тия ден, но тя отказа /операцията беше в петък, те искаха да я изпишат в понеделник, за сравнение аз стоях от четвъртък до вторник/

Не се сещам как се казва залата в която те местят след операцията (следродилно или реанимация) - става дума за стаята,която е разделена с едно стъкло от стаята с бебоците. Там изкарах деня и ноща след операцията и после ме преместиха в друга стая с още 2 момичета. Във въпросната стая бях с още 3 моми4ета,родили секцио.

Да, в тази стая настаняват и мамите, родили нормално. Когато аз раждах, имаше нормално родили, които ги настаниха там (аз нали ходех постоянно там да си гледам детенцето през стъклото и знам :wink: ).
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
mim4ето
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот NG на 02 Апр 2008 19:35

Здравейте на всички мами и от мен. Аз родих там на 27.09.2007, секцио. две вечери спах в следродилна зала(маи на вратата пишеше друго, но сега на се сещам) заедно с още три жени родили преди мен и си стояхме там 2 дена защото нямаше свободни стаи за нас.На третия ден вече ни преместиха. Общо взето не ми се покриха съм очакванията за там, но...както и да е.Минало, свършено. едно от нещата които ме озадачи беше как ги мерят тия бебета колко са дълги? Моя син Георги се оказа,че се е родил 3300кг, 50см.аз очаквах да е поне 51см.Просто бях убедена. Но какво съм мислела аз не е важно,то не е концерт по желание.Като ми казаа естествено бях разочарована(от себе си), но нищо не мога да променя.И да стигна до същината. Отиваме на консултация, като направи един месец бебчо, теглят го, мерят го и О, ЧУДО! той 60см. Очите ми станаха на понички,карах ги пак да го мерят и пак толкова-60см. Е някой от вас може ли да ми обясни как детето за един месец е пораснало с 10см?Аз не мога. Явно е много специален :lol: и трябва да съм горда че съм родила такова дете.Имам какво още да кажа по темата, но май ще е друг път, че Гого нещо се разбесня.
Аватар
NG
Редовен
 ---

Мнениеот Руми на 02 Апр 2008 20:40

NG написа:...Аз родих там на 27.09.2007, секцио. две вечери спах в следродилна зала(маи на вратата пишеше друго, но сега на се сещам) заедно с още три жени родили преди мен и си стояхме там 2 дена защото нямаше свободни стаи за нас...

ами така е, като мамите от по-горните постове не искат да си ходят на другия ден след секциото! :lol:
Изображение
Аватар
Руми
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот vania_bs на 05 Апр 2008 15:33

Здравейте! На мен ми е доста рано за раждането, но този път съм решила да се подготвя на време и да пропусна преживяването в Бургаската болница :wink:
Ако има мами от Бургас, раждали нормално в Майчин дом, моля да напишат нещо повече - ходихте ли на преглед там преди раждането, като започнаха контракциите кога тръгнахте за Варна, как мина раждането, поставиха ли ви нещо обезболяващо и др. каквото се сетите.
Изображение
Изображение
vania_bs
Начинаещ
 ---

Мнениеот MELI0807 на 19 Апр 2008 00:03

ами мамита какво да ви кажа родих там миналата година със секцио, защото лекарката ми каза че плода е голям и много ще се озоря нормално. та родих аз но въобще не съм доволна ако питате мене там са го превърнали от болница в кланица. след секциото направо ме зарязаха в стаята,където самичка си треперех от упойката,а да не говорим че за да стигнеш бутона да извикаш някой трябва да имаш метър ръка. въобще не съм доволна от следоперативните грижи(то направо нямаше такива),още много съжалявам че не отидох в окръжна. да не говорим че докато акушерката миеше дупето на малката и удари главата в мивката и това пред мен,то бива бива ама... :drunk:
Изображение
Аватар
MELI0807
Редовен
 ---

Мнениеот mqrr на 20 Апр 2008 13:11

Здравейте,

Аз ще раждам в МД след 2 месеца ( секцио) . Живея в чужбина и не съм записана на ЖК там. Ходила съм на прегледи при доц. Янева и смятам да раждам при нея. Разгледах цялата тема, но не намерих препоръки/оплаквания от нейната работа ....Някой може ли да ми помогне с коментар или препоръка за нея? Благодаря!
mqrr
 ---

Мнениеот qna_georgieva на 20 Апр 2008 15:12

mqrr написа:Здравейте,

Аз ще раждам в МД след 2 месеца ( секцио) . Живея в чужбина и не съм записана на ЖК там. Ходила съм на прегледи при доц. Янева и смятам да раждам при нея. Разгледах цялата тема, но не намерих препоръки/оплаквания от нейната работа ....Някой може ли да ми помогне с коментар или препоръка за нея? Благодаря!
Моя приятелка роди при нея секцио и остана доволна.Аз родих секцио при д-р Анна Атанасова която също е добра.
Изображение
Аватар
qna_georgieva
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот prostodad на 20 Апр 2008 23:43

хммм ходете там и като стане нещо ....е съдебната ни система ще ви помогне в всеки случай, така че споко...роднините ви ще получат огромно обесщетение
Аватар
prostodad
Начинаещ
 ---

Мнениеот PocuHka на 21 Апр 2008 09:10

prostodad написа:хммм ходете там и като стане нещо ....е съдебната ни система ще ви помогне в всеки случай, така че споко...роднините ви ще получат огромно обесщетение

Е,чак пък толкоз..във всяка болница има нещастни и непредвидени случаи.
PocuHka
 ---

Re: МАЙЧИН ДОМ-ВАРНА -НЕ МОЖЕ САМО ДА СЕ ИСКА ..........

Мнениеот MELI0807 на 27 Апр 2008 12:55

jak написа:Скъпи момичета , пиша МАЙЧИН ДОМ -ВАРНА с големи букви дано всеки го прочете .Аз съм на 39 год. и през м.март реших и аз както всички уж в частна клиника да се регистрирам там, макар че бях чула от мои познати доста негативни неща . Малко са думите с които мога да изкажа възмущението си относно наглостта с кото се работи там.Освен за пари за друго не се говори. Регистрираха ме за инензивно наблюдение в предвид годините на които съм.Всичко започна с отношение през м.май когато им казах че ще правя Амниоцентеза в София.Това е мое право и никой не може да те задължи къде да отидеш.Е те от това изтървават около 300 лв. При регистрацията попитах каква е разликата между интензивно и нормлно наблюдение освен разликака в парите 200лв.Беше ми обяснено че всичко е 2 пъти повече /прегледи изследвания ефографии/При регистрацията платих 200 лв. като ми беше обяснено че към 7 месец се плаща другата половина.Добре е че на вяка бременна и издават картон където се записва всяко посещение и прикрепят изследвания.За 8 месеца ми беше направено едно изследване в началото при регистрацията и по мое настояване към 7 месец едно изследване на хемоглобина.Посещенията ми бяха точно през един месец. Прегледите продължаваха не повече от 5 минути. Интензивното наблюдение си го проведох аз като ходих при др.Скочев и един проф. /името го забравих/ в болницата на Темелков. И така при поредното ми посещение на 15.09.2007 год. на картона ми стои залепена бележка че дължа още 200 лв. Попитах отново на регистратурата каква е разликата между едното и другото освен в парите .Отговорите винаги бяха същите -всичко по 2. При разговора ми с генеколога и при показаните черно на бяло написани от него посещения и проведени изследвания , започна друга песен че те почвали от 26 , после от 27 после от 24 седмица . Обидиха ме като едва ли не ме изкараха социално слаба и можели да разсрочат плащането. Всеки е отишъл там с парите си не на благотворителност но за парите си трябва и да получиш нещо.Това става на 15.09.2007 год. Термина ми е за 30.10.2007 год. от когато трябва да изляза в майчински.Отказано ми бе болничен лист , отказано ми бе да ми дадът картона с ЕДИНСТВЕНОТО УСЛОВИЕ АКО ИМ ПЛАТЯ 100 лв. Тръгнах си толкова много ядосана от наглото им онтошение да изнудват по този начин хората.Явно съм преживяла нещата доста защото на 21.09.родих в ОКРЪЖНА БОЛНИЦА-ВАРНА . МАЛКО СА ДУМИТЕ С КОИТО МОГА ДА ИЗКАЖА ВСИЧКО НАЙ ДОБРО ЗА ВСИЧКИ КОИТО РАБОТЯТ В РОДИЛНО ОДЕЛЕНИЕ. ГЕНЕКОЛОЗИ , ПЕДИАТРИ СЕСТРИ САНИТАРКИ.Стояхме 2 седмици защото синът ни се роди 2200 . За 2 седмици престой там видях много момичета които идваха раждаха и си тръгваха родиха се около 70 бебета. Грижте вниманието както към майките така и към бебетата е еднакъв.Лоша дума не чух от нито едно момиче. Такава е моята история.Лошото е че човек не вярва на нещо което му казват докато сам не се опари . Е ЯВНО Е ТРЯБВАЛО ТАКА ДА СТАНЕ ЗА ДА ЖИВЕЕМ АЗ И МОЯТ СИН -ДИМИТЪР .

много съжелявам че и аз не се отказах и не отидох да родя в окръжна,а се подложих на тормоза в мд
можеше да си спестя много. само като си представя че 2 часа се карах с едната акушерка да ми свали катетъра,който ми беше неправилно поставен и много ме болеше когато уринирах.всичко изтичаше навън в памперса който ми бяха сложили и накрая,като се намокри и чаршафа от нямане на къде ми махнаха катетъра и смениха чаршафа,а за наказание всеки път през ноща след операцията като извикам някого за подлога ме оставяха по 15 20 мин. на нея,докато мъжа ми не се ядоса и почна той да се грижи за мен, да ми слага и маха подлогата(понеже от системите често ми се уринираше)и добре че беше той че иначе не знам, можеше и да ме оставят да спя на подлогата за да не идват през час. иначе бяхме във VIP стая на която не знам какво и беше випа,можеби това че си с някой близък който се грижи за тебе и си плаща за това по 100 лв на ден,а останалия персонал те истрива от списъка за обгрижване.
какво да кажа тотално съм разочарована
очаквах много повече внимание и грижи в крайна сметка всички си плащаме за това,да ти обърнат внимание и помогнат при нужда
Изображение
Аватар
MELI0807
Редовен
 ---

Мнениеот summer на 29 Апр 2008 00:37

MELI0807 написа:след секциото направо ме зарязаха в стаята,където самичка си треперех от упойката,а да не говорим че за да стигнеш бутона да извикаш някой трябва да имаш метър ръка.

Е мойта ръка е дълга метър и един сантиметър и затова толкова лесно стигах бутона,който е точно над главата ти.
:emon15:
Момичета,знам че тук в Интернет всеки може да пише каквото се сети,но нека да не злоупотребяват някои персони с това си право и да не ръсят лъжи след лъжи :emon11:
Аватар
summer
Начинаещ
 ---

Мнениеот MELI0807 на 02 Май 2008 22:11

явно съдиш по себе си за другите
Изображение
Аватар
MELI0807
Редовен
 ---

Мнениеот summer на 02 Май 2008 23:30

MELI0807 написа:явно съдиш по себе си за другите

Права си миличка,свикнала съм да ръся лъжи след лъжи. Я се поогледай и направи една статистика на доволните и недоволните от въпросния родилен дом и нека тогава да си говорим пак. :emon11:
Аватар
summer
Начинаещ
 ---

Мнениеот MELI0807 на 03 Май 2008 09:28

какво ще кажеш за статистика брой осакатени в майчин дом и другите болници,като от брой осакатени в АГ-то махнем докараните от майчин дом поради липса на животоспасяващи медикаменти и апаратура.
Изображение
Аватар
MELI0807
Редовен
 ---

ПредишнаСледваща

Назад към Варна