ЗА или ПРОТИВ кръстенето на децата на свекър или свекърва

Форум подпомагащ избора на име на бебето.

Модератори: ALEKS, Ianitza

Re: ЗА или ПРОТИВ кръстенето на децата на свекър или свекърва

Мнениеот tonisole на 06 Дек 2011 18:34

Против, но ако бабата или дядото наистина го заслужават може поне да се вземе поне буквичката.
Изображение

Изображение
tonisole
 ---

Мнениеот suri на 17 Юни 2012 13:13

ПРОТИВ това са отживелици. И защо трябва да носи буквичката на някого например ,така детето ще бъде по обичано или какво .
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
suri
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот lgdani на 19 Юли 2012 22:08

Не съм нито "за" нито "против" - кой, както го усеща. Има много баби и дядовци, които 100% заслужават да кръстиш детето си на тях. Това не се прави от задължение или страх, а защото искаш да покажеш благодарността, уважението и обичта си към даден човек. Защото искаш да направиш щастлив някой, който безброй много пъти е правил щастлив/а теб, просто, защото те обича. Тези обаче, които не го заслужават, просто ги игнорираш и си кръщаваш детето както искаш ти.
Изображение
Изображение
Всеки ден в България умират десетки кучета от човешка ръка. Ако и ти си против нечестните убийства на кучета, сложи това под подписа си. Нека помогнем на най-добрите приятели на човека да живеят в този суров и нечестен свят.
Аватар
lgdani
Сериозен
 ---

Мнениеот Sofiq2509 на 20 Юли 2012 17:49

Това с имената е страшна история..Не знам дали съм твърдо "за" или "против",но колкото и да се говори,че вече не е като преди,че хората са със съвременно мислене и няма кой да се разсърди за това на коя баба или дядо да е кръстено,всеки си иска своето и всеки дърпа към себе си."Както си решите,няма да се сърдим" и все пак накрая винаги има някой намусен.Мисля,че е много по важно детенцето да е живо и здраво,а не какво име ще носи.Според мен кръстенето на детето е избор изцяло и само на родителите му.
Изображение

Изображение
Sofiq2509
Начинаещ
 ---

Мнениеот Mimito_ge на 11 Авг 2012 09:31

Това с намусването, при моите и на мъжа ми родители го няма. Моята свекърва не държи да е на нейното име, щото щяло да съска/казва се Сийка жената/. И аз не исках да е на нито един от родителите ни, но моя мъж бе на друго мнение.Искаше да е на баща ми, но няма как да го кръстя Петър, при положение, че аз не харесвам името. И така малкият се казва Павел, но му е взел само първата буквичка, макар че човечето можеше да се казва Кристиян, но и Павел си му ходи :D
Аватар
Mimito_ge
Сериозен
 ---

Мнениеот galena_bogdana на 26 Яну 2014 02:13

Твърдо съм против!
Никога не съм я разбирала и одобрявала тази традиция... Детето си е отделен човек и трябва да има собствено име; не мисля, че е редно да се кръщава на когото и да било.
Изображение
Аватар
galena_bogdana
Редовен
 ---

Мнениеот an_aleks на 26 Яну 2014 10:54

Аз лично съм против! За мен всяко име си носи късмета на детето, това да се кръсти на някого е глупаво, все едно "вижте аз го кръстих на еди кой си" и да има възгордяли се, детето си е отделен човек със собствена съдба. Отживелици да се продължи името на някого. Разбира се това е лично мое мнение, всеки разсъждава по различен начин :)
[url=http://www.mamaibebe.com]Изображение[/url
Изображение
an_aleks
Редовен
 ---

Мнениеот anq_banq на 30 Яну 2014 10:59

Аз също съм с две ръце против тази така наречена традиция. Според мен едни родители изживяват заедно тези 9 месеца, най - вече жената и тя се мъчи да роди това дете, и все ми се струва, че след всичко през което са минали заслужават да изберат сами името на детето си без да се съобразяват с този и онзи родител! И в никакъв случай не мисля, че обичта и уважението се показват по този начин (на кого ще кръстиш детето си) за мен това по скоро е мазнене. Обичта и уважението се показват и доказват във времето с действия и жестове. Аз не бих си кръстила детето на никой най - малкото защото имам право на избор!!! И неми пука кой ще се разсърди, ако наистина държи на мен ще уважи решението ми и ще ме подкрепи, а няма да се дуе и цупи заради това, че имам собствено мнение и желания!
Разбира се това си е само мое мнение и никой не е длъжен да се съобрази с него!
Изображение
Изображение
Аватар
anq_banq
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот an_aleks на 30 Яну 2014 19:19

:emon25: :emon25: :oki:
anq_banq написа:Аз също съм с две ръце против тази така наречена традиция. Според мен едни родители изживяват заедно тези 9 месеца, най - вече жената и тя се мъчи да роди това дете, и все ми се струва, че след всичко през което са минали заслужават да изберат сами името на детето си без да се съобразяват с този и онзи родител! И в никакъв случай не мисля, че обичта и уважението се показват по този начин (на кого ще кръстиш детето си) за мен това по скоро е мазнене. Обичта и уважението се показват и доказват във времето с действия и жестове. Аз не бих си кръстила детето на никой най - малкото защото имам право на избор!!! И неми пука кой ще се разсърди, ако наистина държи на мен ще уважи решението ми и ще ме подкрепи, а няма да се дуе и цупи заради това, че имам собствено мнение и желания!
Разбира се това си е само мое мнение и никой не е длъжен да се съобрази с него!

Напълно съм съгласна!
Изображение
an_aleks
Редовен
 ---

Мнениеот kamelia_ivanov на 13 Мар 2014 18:27

Ние лично сами решихме как да кръстим децата си и никои не се е сърдил :)
kamelia_ivanov
Редовен
 ---

Мнениеот evangeline на 30 Окт 2014 14:36

Направо е страшна работа поне при нас ...
На мъжо техните много искат да е на баща му, а ние вече си измислихме име, което не е на никой от двете двойки родители.
Е, заформиха ни страшен скандал, що ли трябваше да казваме предварително. Майка му каза, че сме я съсипали, тя по принцип е болна от рак и каза, че след като се роди детето, тя щяла да умре, ако не е на свекъра... Чак толкова простотии не очаквах, а се водят интелигентни хора, егати. И аз ако трябва да съм справедлива и честна, то мойте повече заслужават, но не го изтъквам, да не обидя мъжа, той просто не го заслужава. Аз съм ги мразела и не знам си какво си, а само аз си знам за колко много неща съм си премълчавала.
Направо още не ми го събира ума какво се случва.
И вече съм против кръстенето на детето на когото и да било ...
Изображение
Аватар
evangeline
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот an_aleks на 01 Дек 2014 12:31

evangeline написа:Направо е страшна работа поне при нас ...
На мъжо техните много искат да е на баща му, а ние вече си измислихме име, което не е на никой от двете двойки родители.
Е, заформиха ни страшен скандал, що ли трябваше да казваме предварително. Майка му каза, че сме я съсипали, тя по принцип е болна от рак и каза, че след като се роди детето, тя щяла да умре, ако не е на свекъра... Чак толкова простотии не очаквах, а се водят интелигентни хора, егати. И аз ако трябва да съм справедлива и честна, то мойте повече заслужават, но не го изтъквам, да не обидя мъжа, той просто не го заслужава. Аз съм ги мразела и не знам си какво си, а само аз си знам за колко много неща съм си премълчавала.
Направо още не ми го събира ума какво се случва.
И вече съм против кръстенето на детето на когото и да било ...

Божее мила не ти завиждам, цялата тази драма за едно име, направо не е вярване, детенцето.си е Ваше, ще си го кръстите както си искате, а нея да не би някой да я е тормозил така?? !! Вместо да те пазят ти вдигат кръвното.. Необяснимо... Успех и хоре главата! :*
Изображение
an_aleks
Редовен
 ---

Мнениеот Alexsandra_Rudnitska на 30 Дек 2014 18:43

Аз лично съм против,нашата бебка няма на никой няма да бъде кръстена точно заради драми и проблеми за едно име :roll:
Избрали сме си много нестандартно име не е българско и много хора няма да са доволни от избора ни,но детето си е наша и както искам така ще го кръстя :lol: Даже не сме и споделяли как ще се казва,нито буква сме казвали само аз и мъжо знаем-за да няма преди раждането караници когато го кръстя ще видят какво сме избрали,въпреки че съм сигурна че ще има противоречия относно името на беба :roll:
Името ще е-Бригита :mrgreen: на английски го четат-Бриджита :lol: но ще се изписва Brigita-Бригита ! :lol:
Изображение
Изображение
Brigita-11.01.2015
Alexsandra_Rudnitska
Пристрастен
 ---

Мнениеот qna_georgieva на 03 Яну 2015 15:46

lgdani написа:Не съм нито "за" нито "против" - кой, както го усеща. Има много баби и дядовци, които 100% заслужават да кръстиш детето си на тях. Това не се прави от задължение или страх, а защото искаш да покажеш благодарността, уважението и обичта си към даден човек. Защото искаш да направиш щастлив някой, който безброй много пъти е правил щастлив/а теб, просто, защото те обича. Тези обаче, които не го заслужават, просто ги игнорираш и си кръщаваш детето както искаш ти.

Напълно съм съгласна.
Изображение
Изображение
Аватар
qna_georgieva
Жител на Mamaibebe
 ---

Предишна

Назад към Кое име да избера?