ЗА или ПРОТИВ кръстенето на децата на свекър или свекърва

Форум подпомагащ избора на име на бебето.

Модератори: ALEKS, Ianitza

Re: ЗА или ПРОТИВ кръстенето на децата на свекър или свекърва

Мнениеот rorok на 30 Сеп 2010 09:37

Дцата си ги раждаме и гледаме ние и ние ршаваме как ще ги кръстим.Но когато уважаваме хората около нас мже да ги зарадваме.Аз кръстих сина си на двамата си дядовци единия се казва Тотко,другия Мишо,а сина ми Тихомир.Хем си е с отделно име,хем пък има и малко от дядовите.Така всеки е доволен
Изображение
rorok
 ---

Мнениеот cvetelina br на 18 Окт 2010 10:44

Koito si nosi bebeto,toi da si go kra6tava!!! :)
V moq slu4ai:sednahme edna ve4er s moq syprug s po edin list i himikal i napisahme po 10 imena,tezi,koito se povtarqha ostanaha v spisyka.
cvetelina br
 ---

Мнениеот Martina May на 19 Окт 2010 20:43

Нито за,нито против съм :mrgreen:
Всеки има право да избира сам :D
Аватар
Martina May
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот *nin4eto* на 30 Окт 2010 23:56

Аз съм против,според мен родителите решават как да си кръстят детето,а на свекъра и свекървата им е достатъчно,че сме ги дарили с поколение.
Аватар
*nin4eto*
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот toofaraway на 01 Ное 2010 17:48

аз съм против това децата да се кръщават на баби и дядовци. Моята дъщеря понеже не беше кръстена на тях толкова се сърдиха , но на мен не ми пука само аз си знам какво преживях за да си имаме детенце !
toofaraway
 ---

Мнениеот nadi4ka83 на 25 Ное 2010 17:17

Свекъра и свекървата не ме погледнаха докато бях бременна,дойдоха на сватбата ни като гости само и само да се наядат.с мъжа ми живяхме дълги години на квартира,докато те тънеха в разкош,сега сме с ипотека без да сме получили и 100 лв помощ от тях.имаше един филм"Най-добрия човек,който познавам..." :D е аз мога да напиша роман за "Най-наглите и егоистични хора,с които ме събра животът".Същевременно са изцяло отдадени в грижите за децата на дъщеря си,тя се жени развежда,ражда от този и онзи,сега е с един голям богаташ на когото всички трябва да се покланяме и уважаваме.мъжът ми цял живот е бил подритван и нежелан.кръстихме първото си дете -на никой.2 години не я погледнаха от злоба,после почнаха един път в годината да я виждат,само защото аз проявих великодушие.но никога не ми простиха за името,а живеем в съседни квартали.сега съм бременна с второто.изобщо не се трогнаха или промениха.отново са "от умрял писмо".мислех пак да го кръстя бебето с неутрално име,но в същотото време моите родители ни помагат,изплащат част от кредитите ни и гледат малката.те живеят в друг град,но винаги при нужда откликват.мъжът ми е съгласен,дори настоява,но ме е страх,злобата им да не се стовари върху децата ми.свекървата постоянно кълне сина си,мен,моите родители,няма да се спре и пред новороденото ми дете.незнам как да постъпя?
Изображение

Изображение
nadi4ka83
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот mimito083 на 09 Дек 2010 11:49

Абсолютно за съм за това да си кръстите детето така както майката иска. Вярно че и бащата участва, ама основно все в хубавата част, майката изнася детето, ражда го, кърми го, бди вечер над него. А има и свекърви които пръста си не мръдват за отглеждането на внучето. Не искам да звучи грубо, но не едно име трябва да определя обичта и помощта на близиките хора.
mimito083
Редовен
 ---

Мнениеот zizi_st на 02 Фев 2011 15:55

Всеки решава найстина как да си кръсте детето.Само знам че не трябва да е на починал човек
zizi_st
 ---

Мнениеот pampersche на 03 Фев 2011 02:06

Не не и пак не ..не кръщавайте децата си на хора ,от който може да се разочаровате и да не харесвате с течение на времето изберете име което Ви харесВа и да има сВое собствено послание..и така никога няма да съжалявате..Поздрави.Алис
pampersche
 ---

Мнениеот itali на 06 Фев 2011 00:53

И аз съм "Против".
Въпреки това, ще взема първата буква и на двете баби - "М" (защото са страхотни жени и майки, надявам се и баби) - и так името на бебка ще започва с "М". Само толкова. Нека си мислят, че е кръстено на тях. :lol:
Изображение Изображение
itali
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот tzveti25 на 23 Мар 2011 13:41

Твърдо ПРОТИВ
Изображение
Изображение
Аватар
tzveti25
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот nadi4ka83 на 26 Мар 2011 15:00

Всеки ден благодаря на Господ,че не кръстих детето си преди 5 год на тази омразна жена свекърва ми-нямаше да мога да си го простя.Дори сега когато дъщеря ми я споменава и иска да я види ме надигат едни такива стихийни чувства,ама е още малка и не искам да и съспивам детската душичка с грозни бабешки мизерии.Надявам се някой ден да ме разбере дъщеря ми,защото сега вижда баба си 1-2 пъти в година ,ама тя е такава манипулаторка,че и пълни главата с глупости.Няма да забравя,когато малката беше на 3-4 год,веднъж ми удари шамар пред свекървата като се прибрах от работа късно ве4ерта.Свекървата ни лук яла,ни лук мирисала и вика: "защо бе ,бабе,така не се прави,мама е най-добра?" .После мъжа ми накара Алекс да каже ,защо е постъпила така и то детето си каза,че баба й казала,че аз съм лоша майка,понеже ходя на работа, когато тя е болна,че седя нарочно до късно на работа,4е не я оби4ам и какво ли още не.Милото ми детенце,беше толкова объркано.
Абе нямаше да си простя,ако я бях кръстила на нея!!!Сега чакам момче,ама ще е на баща ми,на тия мизерници им стига ,че ще им продължа рода и великата им фамилия :lol: ,съжалявам,че си смених и аз фамилията,дори не споменавам новото си име,на работа се подписвам с презиме.
Децата са си наши,никой не ни пита как ги износваме,как ги раждаме и отглеждаме сами-така 4е не правете грешка,никой няма да ви оцени жеста-един ден решат ли пак ще се обърнат срещу вас,както и да сте кръстили детето си.
Изображение

Изображение
nadi4ka83
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот lili8305 на 29 Юли 2011 14:46

Против. Имаме две деца и четирма родители (да са живи и здрави),които заслужават тази чест. Как да удоволетворим всичките? Ние с мъжо сме на принципа "Или всичко или нищо". :lol:
lili8305
Сериозен
 ---

Мнениеот shadows777 на 30 Юли 2011 11:29

ПРОТИВ!!!!
Децата си идват на тоя свят със своят рожден ден,своята съдба. Сина ни сме си го кръстили ние,без грам да се замислим с мъжа ми на тоя и на оня ли да е?! При което пак имаше неща от сорта " АА той е Александър значи е на моята буква" :shock: -майка ми-ГЛУПОСТИ!След това от другата страна "Много се радвам,че го кръстихте на не знам си там кой дядо,които е починал преди аз да се родя и той бил Александър: :D Шашава работа.Живот и здраве и второто дете ще си кърстим както ние си решим,а въпрос на възпитание свекита,тъстове и тъщи баби и дядовци дали ще се сърдят или просто ще обичат внуците си както е редно,без значение как се казват! :wink:
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
shadows777
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот lili8305 на 30 Юли 2011 13:00

Хаха, и аз чух подобни коментари от далечни близки. :lol:
Всъщност родителите и на двама ни с мъжа ми никога не са отваряли дума за това, че не сме кръстили децата на тях. Няма недоволни, достатъчно интелигентни са, за да приемат и уважът избора ни.
lili8305
Сериозен
 ---

ПредишнаСледваща

Назад към Кое име да избера?