ЗА или ПРОТИВ кръстенето на децата на свекър или свекърва

Форум подпомагащ избора на име на бебето.

Модератори: ALEKS, Ianitza

ЗА или ПРОТИВ кръстенето на децата на свекър или свекърва

Мнениеот gersan на 10 Яну 2008 18:03

Мoмичета кажете си мнението дали сте съгласни имената да бъдат продължавани или сами с съпрузите си да си измислим име на детето си.

А мисля че трябва сами да решим как да се казва детето, а не даго кръстем на баба си и дядо си. Ако го заслужават и се държат добре с мен и ми помагат може и да го кръстя, но при условие че не ми се обаждат да ме питат как съм според мен неможе да искат шрава.
Кажето си мнението ако обичате
Изображение
Изображение
Аватар
gersan
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот darma на 10 Яну 2008 18:27

Всъщност и в двата случая избарът е наш.Конкретно за моя син аз сама взех решението(разбира се съпругът ми ме подкрепи) да носи името на дядо си-свекър ми.
url=http://www.mamaibebe.com]Изображение[/url]Изображение
ако искаш да направиш Конард и Марти щастливи влез тук:(картинката е линк)Изображение
Аватар
darma
Сериозен
 ---

Мнениеот galia87 на 10 Яну 2008 18:38

според мен това зависи само от майката и бащата.Ние решихме двамата, че 1-то ще го кръстим на баща ми(поради здравословни причини), а второто го кръстихме на съпруга ми и на баба му(защото много ми помага).Изобщо не слушай хората.Детето си е на родителите му, и те са тези, които могат да взимат решения за децата си.
Аватар
galia87
Редовен
 ---

Мнениеот gersan на 10 Яну 2008 18:40

Ама сигорно имаш повод да го кръстреш на него

Виж при мене никой внимание не ни обраща нито ни помага.
Сега разбраха че съм бременна и пак нищо
но един ден ста въпрос за името и се почна да го кръстя на свекара си защотот така трябвало
Аз немисля че така трябва, а той ме е обиждал и нагробявал макарче сега взе да ми се обажда и да ме пита как съм ама то явно някой му е казал че неискам да си казва живот и здраве сина ми на него
Изображение
Изображение
Аватар
gersan
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот sttella на 10 Яну 2008 19:00

Аз съм на мнение, че е най-добре родителите да изберат име за детето си, което наистина им харесва, без да се съобразяват със свекър, свекърва или който и да е.
НО аз кръстих дъщеря си на моя баща ( само първата буквичка, не цялото име), защото той е направил страшно много не само за мен, но и за двамата със съпруга ми. Това беше единствения начин да му се отблагодаря.
Много се дразня на тези остарели разбирания, че детето трябва да се кръсти на свекъра или свекървата.А защо не на родителите на момичето?Те по-малко ли заслужават това, само защото са родители на жена?
Изображение

Изображение
Аватар
sttella
Сериозен
 ---

Мнениеот gersan на 10 Яну 2008 19:04

И аз така мисля и ще тропам много с крак само да е живо и здраво бебчето ми и Господ да ми го богослови няма да им се оставя
Изображение
Изображение
Аватар
gersan
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот ваня на 10 Яну 2008 19:05

това си е апсолютно твои избор ти решаваш дали ще го кръстиш на свекъра на свекъвва и т.н а пък щом отношенията не са мн.добри мъжът ти трябва да е на твоя страна и да е съгласен с теб че баща му не заслужава да кръстите бебо на него при положение че те е обиждал и те е нагрубявал
Аватар
ваня
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот darma на 10 Яну 2008 19:18

Ох как го мразя това "така трябва".При нас уговорката беше такава:ако е момиче -на майка ми,ако е ммомче-на свекър ми,но не съм убедана,че щяха да стоят така нещата ако имах като твоите отношения със свекърите си.Изберете името,което ВИЕ желаете,това ВАШЕТО дете!
url=http://www.mamaibebe.com]Изображение[/url]Изображение
ако искаш да направиш Конард и Марти щастливи влез тук:(картинката е линк)Изображение
Аватар
darma
Сериозен
 ---

Мнениеот Dessita на 10 Яну 2008 21:09

МИсля, че родителите трябва да избират сами имената на децата си, без да е ръководят от това"така трябва"...Ние кръстихме дъщеря ми на свекр ми, но защото ние така искахме. А и такова красиво име е Марина:)
Изображение
Изображение
Аватар
Dessita
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот rapunzel на 10 Яну 2008 23:12

Родителите са тези, които имат право да изберат сами име на детето си. Не ги разбирам тия селско-еснафски разбирания "Ама то детето трябва да се кръсти на свекъра" и т.н. Родителите на момичето по-малко ли са заслужили? Подобни манипулации и обработки от страна на свекърите ми намирисват на ориенталщина.
rapunzel
 ---

Мнениеот ewka на 10 Яну 2008 23:33

абсолютно съм съгласна,че не трябва да се кръщава детето на свекъри или свекърви. 1.ако имената не ми харесват,трябва ли да давам на детето си гадно име и утре да не си го харесва,само защото така трябва 2.много гадна традиция е това,защото все едно майката и бащата на жената са нещо по-маловажно,защото нямат син,за да са свекър и свекърва 3.според мен,не трябва да се кръщава дете на никой,а да му се избере самостоятелно име,за да има своя уникална съдба
ИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение
Изображение
Aдриан - 21/07/2008 3150,52
Виктор - 10/06/2012 3050,51

Човек не може да намери успокоение нито в работата, нито в удоволствията, нито в манастира, а само в собствената си душа..." (Съмърсет Моъм, "Цветният воал")
"DON'T FORGET TO PRAY TONIGHT BECAUSE GOD DIDN'T FORGET TO WAKE YOU UP THIS MORNING..."
Аватар
ewka
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот baby_born на 11 Яну 2008 10:53

Ами аз съм на мнение,че родителите трябва да изберат име на детето си.При нас беше така.Въпреки,че сме в прекрасни отношения с родителите ми и свекърите ми, детето ни не е кръстено на нито един от тях.Всъщност аз избрах името - кръстих я на баща и , той естествено беше на седмото небе,свекърите ми бяха доволни,нашите също,защото носи първата буква на майка ми.
gersan при положение ,че не те уважават и не се интересуват от теб нямаш никакво задължение да кръстиш детето си на тях.
Изображение
Аватар
baby_born
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Afinora на 11 Яну 2008 11:24

Според мен ти и съпругът ти трябва да решите как да се казва бъдещото ви дете. Не съм привърженик да идеята детето непременно да се кръщава на някой за да се продължи традицията. В крайна сметка името е нещо много важно, което остава за цял живот. Следователно трябва да се харесва от родителите. Никога не бих кръстила детето си на някой, само защото така трябва. Още повече, ако някой ми каже или намекне подобно нещо. Но всеки сам решава за себе си.
Изображение
Аватар
Afinora
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот jozi на 11 Яну 2008 11:34

Аз не че съм против,но
бих си кръстила детето на него си,
без да се съобразявам с баби и дядовци,
за да няма после сърдите :)
Изображение
Аватар
jozi
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот neli_love на 11 Яну 2008 11:36

Честно казано родителите на детето си решават как да се казва бебчо и на кого да го кръстят,важното е да има рзбирателство и от двете страни ,но примерно мъжът ми реши да го кръсти на негов родител без да съм съгластна и да настоява ами моите уважения ама няма да стане :lol:
Meinе liebe Tochter, mein Leben
Аватар
neli_love
Жител на Mamaibebe
 ---

Следваща

Назад към Кое име да избера?