Деца, които не са кръстени на баба/дядо

Форум подпомагащ избора на име на бебето.

Модератори: ALEKS, Ianitza

Re: Деца, които не са кръстени на баба/дядо

Мнениеот mimito083 на 13 Дек 2010 13:24

И аз подкрепям, че детето трябва да се кръсти с име, което да харесва на родителите. А и понякога самите баба и дядо осъзнават че името им не е много удачно. Все пак не е нужно на всяка цена да има определено име.
mimito083
Редовен
 ---

Мнениеот ani83 на 22 Фев 2011 23:49

Ами уж вече са по-съвременни нашите родители, имам наблюдения, че постепенно това отпада , засега се взема само буквичката, може би скоро и това няма да го има.
Аватар
ani83
Редовен
 ---

Мнениеот dilana на 06 Мар 2011 23:38

И аз съм за това родителите сами да изберат дали да кръстят детето си на баби и дядовци или не. Моята дъщеря се казва Карита, а нямаме даже далечен роднина с тази буква. Татито ни се интересува от скандинавска култура и искаше такова име. Аз се поразрових из интернет, намерих това име и като прочетох значението му - обичана - вече и двамата знаехме кое ще е името за нашето момиченце. А по онова време дори не бях бременна. :lol:
Изображение Изображение
Изображение Изображение
Изображение Изображение
Аватар
dilana
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот niki8204 на 16 Апр 2011 14:04

При нашето поколение, нещата все още са петдесет на петдесет. Има някои от нашите родители, които наистина се сърдят сериозно, че детето не е кръстено на тях, но вече се разчупва това закостеняло мнение и някои приемат другите имена съвсем радушно. При мен по съвпадение само първата буквичка е същата :D , но името, което си избрах ми харесваше много, независимо от съвпадението на буквичката.
Изображение
niki8204
Редовен
 ---

Мнениеот Виктория K. на 22 Апр 2011 09:26

Здравейте,
Очаквам момиченце в средата на септември и ще я кръстим Антония като баща й - Антон.
Виктория K.
Начинаещ
 ---

Мнениеот galka_malka на 22 Апр 2011 22:33

Здравейте, мами :)
Аз също не харесвам идеята да се кръщават децата на баби и дядовци .... Кой е казал че така трябва ??? Кой ? От какъв зор така трябва ?? Това си е моето дете и то ще носи име което аз харесам, а не някой да ми казва какво "трябвало" да е името на детето.. Само защото някой си преди цифра време така е решил , не означава че е закон за мен и аз твърдо няма да се съобразявам с това :) Дори и таткото се пънеше , когато се роди детето един ден да има името на свекър ми, но човека не е между живите вече от няколко години и е абсурдно да си кръстя детето на починал човек, дори и да бях съгласна с идеята за името ....
Сега имаме около 8 месеца да мислим имена , все още не знаем дали ще е момче или момиче..... и се чудя дали да не оставим това като изненада за нас :) :)))
Изображение
galka_malka
Пристрастен
 ---

Мнениеот Mimito_ge на 31 Юли 2011 12:23

И аз бях против да кръщаваме малкия/още не е роден малчо/ на когото и да е!Даже бях решила да го кръстим Кристиян,после милото реши че трябва да е на баща ми Петър, защото живеем при нашите и ни помагат.Да но аз се заинатих и не отстъпвах и накрая решихме като се роди живот и здраве да е Павел,просто Петър не ми харесва и това е,а и баща ми има гаден характер.Не че е лош човека,ама ....не искам да е на неговото име.
Съжалявам само че името което бях си харесала отпадна,но в последствие си ми хареса и Павел,при все че едно детенце от блока се казва така и е голям сладур :D
Аватар
Mimito_ge
Сериозен
 ---

Мнениеот zhanina на 31 Юли 2011 14:09

Не виждам връзка между това, че родителите помагат, с името на внучето им! Родителите са всеотдайни и обичат безусловно. Не името прави човека, а обратно, така че всеки има право да кръсти детето си според собствения си вкус и усещане. Добре че традициите вече не са това, което бяха, иначе все още всяка трета щеше да се казва Пенка, Станка, Желка, Йовка, Донка, Ганка и т.н. Най-вече майката има правото да реши какво да бъде името на детето, което ще роди, а не после да мърмори цял живот какво хубаво име била избрала, а какво име й натрапили за детето й. Много е жалко, когато името става причина за разпри в двата рода, както и в двойката! Все пак жената трябва да осъзнае, че е пораснала и може да вземе сама важни решения, като например избор на името на детето й, както и да успее да покаже на околните, че тя не е вече малкото момиченце на мама и тати, което винаги казва "Добре"...
zhanina
Пристрастен
 ---

Мнениеот Mimito_ge на 31 Юли 2011 14:15

Съгласна съм с теб, но все пак при мен избора на име зависи от двамата родители,поне аз така разбирам семейството.За това се събират двама души първо да се разбират мъжа и жената, след това идва и създаването на дете.Съгласна съм че не името прави човека, а човека гради името,и всеки родител има правото да кръщава детето си както го усеща. Е аз усещам че името на баща ми някак не му подхожда/макар и още не родено/. :D
Аватар
Mimito_ge
Сериозен
 ---

Мнениеот zhanina на 31 Юли 2011 14:49

И аз смятам, че двамата трябва да вземат заедно решение за името на детето си. Аз започнах да пиша списъци с имена 4 месеца преди да започнем да правим бебето :mrgreen: но когато дойде моментът да решим избрахме едновременно едно и също име, а списъкът съдържаше поне 200 мъжки и най-вече женски имена. Бабите през цялото време казваха, че не държат бебето да бъде кръстено на тях, но пък любопитстваха какво име сме избрали. Аз държах никой освен нас двамата да не знае името докато не се роди детето, защото първо трябва да има дете, за да се говори за имена и второ не бих искала странични хора да ми развалят настроението, като ми говорят, че това име не е хубаво, че едикое си е по-хубаво. Едната от бабите настояваше да разбере името, защото дъщеря й наричала бебето си с името му по време на цялата бременност, да сме правели и ние така! За мен това е абсурдно и без това притесненията около бременността са много и има време, когато родиш едно живо и здраво бебе и ти самата си жива и здрава след това, да наричаш детето си с името му!
zhanina
Пристрастен
 ---

Мнениеот lindalinda на 04 Сеп 2011 22:31

Не искахме никой да се чувства ощетен затова не кръстихме малката на никой. Казва се Летисия, както обичам да казвам означава "радост" и е кръстена на себе си :) Свекито още помрънква че не е на нея обаче да си гледа работата.
Изображение Изображение
Изображение
Аватар
lindalinda
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот mina99 на 28 Авг 2015 11:02

Моята племенник не е кръстен на роднини, брат ми просто си избра името Петър, никой нямаше възражение.
Аватар
mina99
Сериозен
 ---

Мнениеот liliana.demetreva на 30 Авг 2016 11:22

Всеки както прецени така да кръсти детето си.Аз лично не смятам,че е задължително да се кръщава на майки и бащи.Ако се сърдят ще им мине.Все пак не сме трети клас.
liliana.demetreva
Начинаещ
 ---

Предишна

Назад към Кое име да избера?