Деца, които не са кръстени на баба/дядо

Форум подпомагащ избора на име на бебето.

Модератори: ALEKS, Ianitza

Re: Деца, които не са кръстени на баба/дядо

Мнениеот emi_viktoria на 07 Юли 2009 13:40

Дъщеря ми не е кръстена на никого.Моите родители нямат претенции,свекито нищо не е казала по въпроса,но свекъра определено не е доволен-кво било тва Емили,къде ги измисляте такива и как едно не било кръстено на него,понеже има още две внучки от другия си син.Да ме извинява,хич не ми дреме,да си направи още едно и да си го кръсти както му е кеф.
Изображение
Изображение[imgИзображениеimg]
Аватар
emi_viktoria
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Petinka на 09 Юли 2009 10:39

И Макси не е кръстен на никой. Свекитата си мислят, че понеже е с "М" и е кръстен на тях :lol: Нека си мислят....... :wink:
Аватар
Petinka
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот jabonka на 16 Авг 2009 11:58

И аз не съм кръщавала на никой.В семейството на мъжа ми всички имена са с буквата К и всички очакваха малкия да е Калоян или нещо от сорта.Да ама аз си го записах Борис.И да е имало сърдити не съм разбрала,по важното е ,че татко му също хареса името и спорове не сме имали.
ИзображениеИзображение
Аватар
jabonka
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот marche_kz на 17 Авг 2009 10:42

Моя син също не е кръстен на никого. То не че сме имали голям избор ( всички мой роднини и тези на съпруга ми носят имената Стефан и Стефка :D ). Оставих избора за име изцяло на съпруга ми. Той беше категоричен , че няма да е Стефан и се колебаеше между Кристиян и Александър. В крайна сметка се спря на Александър. Никой не ни е упреквал, макар че наскоро моята баба подхвърли че ако сме го били кръстили Кристиян, тя щяла да го ,,облече,, че дядо ми е Кръстъо. Не виждам причина пак да му купи дрешки, нали все пак и е правук. Но не и се сърдя , тя е все пак на 79год. и е възпитана по друг начин. За уточнение понеже сина ми е пълно копие на баща си всички роднини, комшии и приятели много често се объщат към него с името на съпуга ми Светлин, което от своя страна дразни мен, но пак в крайна сметка какво да направя :(
ИзображениеИзображение
Изображение
Изображение
Аватар
marche_kz
 ---

Мнениеот Spa на 18 Авг 2009 10:19

Дъщеря ни се казва Мария, не е кръстена на никого, но пък майка ми е Маргарита и всички си мислят, че е на нея, а просто на мъжа ми много му харесваше Мария. Сега дъщеричката иска да кръстим второто ни момиченце Иванина, мъжа ми е Ивайло, а пък дядо ми е Иван, пак отново всички ще си мислят, че това е асоциация с техните имена, а не е, просто името ни харесва, а пък и на голямата дъщеря и харесва и за това :)
ИзображениеИзображение
Аватар
Spa
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот miiss на 28 Сеп 2009 16:16

Да моята кръщтелница мама и тати бяха решили да не я пишат на баби и дядовци .Името се появи в деня на самото раждане писаха я Мария ,на Дева Мария защтото така сочеше всичко при самото и раждане 15номер като бебе ,21.11 Ден на христианското семейство :balloons: :emon25:
Аватар
miiss
Начинаещ
 ---

Мнениеот zhanina на 08 Дек 2009 18:50

И ние си кръстихме госпожичката с име което ни хареса и на двамата без да се съобразяваме с имена на роднини, нито с букви. Дядовци живи нямаме, има 2 баби, но и двете казаха че не държат да си кръстим детето на тях, но и без това уточнение пак нямаше да е на никоя от тях. Всички сме слушали ужасни неща за претенции на баби и дядовци за името на бебето. Точно по тази причина в 21-ви век има деца които са кръстени Койчо и Досю. Традициите отдавна не са това което бяха. Двамата родители и най-вече майката има правото да дари на детето си едно прекрасно име, така както го усеща и то му е за цял живот. (навремето не са разрешили на майка ми да ме кръсти с френско име - Жанина и се е наложило да ме кръсти Живка, след което е ходила да води война с бюрокрацията докато се пребори за името). Но е жалко такива войни да се водят с родителите които проявяват необясним егоизъм внучето им да бъде кръстено точно на тях без значение как звучи името им. Така че майките да държат на собствения си избор на име за да не стане така че един ден детето да ходи в съда да си сменя името от Пенка на Меги :)
zhanina
Пристрастен
 ---

Мнениеот rosinka_89 на 09 Дек 2009 17:29

Иван не е кръстен на никой.Даже и буквичката не е ничия.Така ни хрумна един ден,докато бяме на дискотека с таткото.Защо всички си мислят,че е на дядото? :roll: Ако беше Джо май нямаше толкова да го мислят
Изображение Изображение
Изображение
Аватар
rosinka_89
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот blagovesta_ на 27 Дек 2009 18:33

Не съм си кръщавала детето на роднини, за да не наследи тяхната карма.Така ще направя и сега с второто.
Аз вярвам в тези неща, независимо, че прочетох противоречиви отзиви.
Изображение
Аватар
blagovesta_
 ---

Мнениеот mami84 на 08 Фев 2010 20:21

Ние сме
mami84
Начинаещ
 ---

Мнениеот Petulq на 10 Фев 2010 14:15

:D Здравейте.По темата-и моето момченце не е крастено на дядо и баба дори и буквичка няма.Детето се роди трудно и аз реших да му дам име Дарин.Таткото нямаше претенции но неговите родители да :( .За мене лично това с имената е отживелица и децата си идват с името,орисниците саго 'орисали' и с касмета си.Нима щте ги обичат повече или нас като снахи повече :?: Според мен човек прави името а не името човека.За мен е правилно ДА уВАЖАВАМЕ решенията на децата ни и сме дльжни да го правим зада сме ДОБРЕ,ДОВОЛНИ И ЩТАСТЛИВИ с децата си(а дядо и баба с внуците си)Така че-смело с името без значение има ли сьрдити или не :congratulations:
Petulq
 ---

Мнениеот karol на 19 Фев 2010 12:28

Имената на синовете ми сме ги избирали с мъжо заедно- Нито един от двемата не носи името на дядовците. Нямаше сърдити!!!
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
karol
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Stefy на 03 Сеп 2010 14:16

Катерина на нея си я кръстихме, баща й го харесваше това име. Добре, че не е на някой от онези ми свекъри, защото бяха ..... мани бегай...то не свекървата ми свекъра де, пък и с баща й на Катето се разведохме. Но иначе като не я кръстихме на никой бяха много приказки и мрънкане, и то от бащата на бившия ми (демек бившия ми свекър) и от бабата на бившия ми, която пък е най-гадното същество, което някога съм срещала. Та да, имаше мрънкане, но общо взето си получиха отговора от мен: "БОли ме кво мислите"
Сега дребосъка, който чакаме не сме решили дали ще го кръстим на някого, но вече има вариант за име и той не е свързан с имената на нито една баба или дядо, така че може и да се продължи традицията ;)
Спокойно избирайте имена каквито ви харесват, само мислете, да са разумни и нормални, а не после детето ви цял живот да го е срам или, ако е момче неговите деца да си носят цял цял живот нелепото и смешно презиме. И не забравяйте живеем в България, щатите са далече ;)
Няма да ви пука, кръщавайте си децата, както смятате за добре, а тоя, който толкова иска да си чуе името, да се напъне и да си направи едно (ако може) и да си го кръсти на арменския поп, ако иска. ;)
Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
Stefy
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот pepi85 на 07 Сеп 2010 22:11

Ние не кръстихме моето малко момче на никого и естествено имаше сърдити от страна на моя съпруг. Неговите родители не бяха доволни. Аз не съм против да го кръстя на някого стига името да ми харесва.
Bona valetudo melior est quam maximae divitiae.
pepi85
Начинаещ
 ---

Мнениеот zhanina на 07 Сеп 2010 22:37

Stefy написа:... мани бегай.... Но иначе като не я кръстихме на никой бяха много приказки и мрънкане, и то от бащата на бившия ми (демек бившия ми свекър) и от бабата на бившия ми, която пък е най-гадното същество, което някога съм срещала. Та да, имаше мрънкане, но общо взето си получиха отговора от мен: "БОли ме кво мислите"
Сега дребосъка, който чакаме не сме решили дали ще го кръстим на някого, но вече има вариант за име и той не е свързан с имената на нито една баба или дядо, така че може и да се продължи традицията ;)
Спокойно избирайте имена каквито ви харесват, само мислете, да са разумни и нормални, а не после детето ви цял живот да го е срам или, ако е момче неговите деца да си носят цял цял живот нелепото и смешно презиме. И не забравяйте живеем в България, щатите са далече ;)
Няма да ви пука, кръщавайте си децата, както смятате за добре, а тоя, който толкова иска да си чуе името, да се напъне и да си направи едно (ако може) и да си го кръсти на арменския поп, ако иска. ;)

Това беше забавно! :emon15: И аз съм съгласна, че родителите трябва да изберат името, така както го усещат, без никаква намеса от странични хора. (в случая всички баби, лели, стринки са странични) Ако решат да го кръстят на някого, ще го кръстят, ако решат да го кръстят с име, което много им харесва и няма никаква връзка с имената на баби и дядовци, си е изцяло тяхна работа! Който се сърди си е за негова сметка! Без да се засяга никой, но всичко се развива и променя, така че традициите не са това което бяха, вярно че Щатите са далеч, но не бих си кръстила детето Цончо, Дончо, Пенчо, Ганчо, Койчо, Стойчо, Пенка, Генга, Ганка, Станка, Иванка...... Това са чудесни български имена, популярни и подходящи за края на 19-ти, началото на 20-ти век, но не и за съвременността! Радвам се, че на мен никой не ми направи проблем за това, че избрахме име, което не е на баби и дядовци, но когато има сърдити, положението става деликатно и въпреки това, аз не бих се съобразила с мнението на никого, освен на човека до мен!
zhanina
Пристрастен
 ---

ПредишнаСледваща

Назад към Кое име да избера?