Памперсите Рufies.

В този форум можете да споделите вашите мнения, съвети и коментари за закупени от вас стоки или ползвани услуги.

Модератори: Ianitza, intense®

Re: Памперсите Рufies.

Мнениеот zhanina на 26 Ное 2010 08:52

Говорим за едно и също. Всяко бебе е различно, така че различни памперси са подходящи за всяко, както като форма, така и като материя - едно получава алергия от някоя марка, друго се чувства добре. В тази връзка ето малко информация от сайта на магазин Па-па по този повод.

Едно от най-важните неща, което трябва да се знае за пелените за еднократна употреба, е че няма такива, които да са подходящи и да не пропускат при всяко бебе. Може да се случи така, че да купите най-скъпия и реномиран памперс и той да не ви издържа. (при нас се е случвало с Хъджит и Памперс)
У нас има голямо разнообразие от качествени памперси. Някои от тях са се наложили като марки, други са по-малко известни. Много често се случва най-подходящият памперс за вашето бебе да е между по-малко известните. Затова нашата препоръка е, ако имате проблеми с памперсите, които ползвате, сменете ги с друга марка.Един от най-често задаваните въпроси е: "Кой е най-добрият памперс?". За съжаление такъв памперс, който да пасне добре на всяко дете и да не пропуска, не може да бъде направен. Памперсът е вид бельо. Всяка марка има собствена кройка, която няма как да е подходяща за всички бебета (едни са с по-пълни коремчета, други с по-пухкави крачета...). Може да купите най-скъпия, но формата му да не бъде подходяща за вашето бебе и той пак да ви пропуска. (при нас се случи с Хъджис)
Има, разбира се, някои общи изисквания към всички памперси, за да бъдат удобни и да не пропускат. Тях ще ги опишем по-долу.
В общият случай си избирате една марка и ако имате проблем, я сменяте с друга. Можете да се обърнете за съвет към продавач-консултанта във вашият бебешки магазин. Не изчаквайте да достигнете горната граница на размера за да преминете на следващия. Например: ако ползвате размер 4-9кг. трябва да преминете на следващият размер, когато станете 7-8кг.
Кога да преминете на следващият размер:
- когато бебето достигне килограми, които съответстват на долната граница на следващият размер;
- когато започнете да залепвате лепенките на памперса в краищата на коланчето;
- когато памперсите, които ползвате започнат да пропускат редовно и въпреки, че сте сменили марката, резултатът е пак същия. Това най-често се случва, когато детето започне да наддава на килограми с по-бавни темпове, но в същото време започва да пие повече течности. По-големият размер има повече абсорбент.
В последно време все по-рядко се наблюдава проявяването на алергия към някои от съставките на памперсите. При такава алергия се зачервява цялата кожа под памперса, а не само на отделни места. В този случай сменяте марката веднага и зачервяването постепенно отшумява. Това може да стане и ако сте ползвали една и съща марка, но производителят промени съставките.Дебелината на памперса не е от значение за това колко издържа. Върху издръжливостта влияят други фактори - количество и качество на абсорбента, подходящият размер и др.Ако памперсът пропуска около крачетата, най-вероятно е голям.(това ни се случи след раждането, когато крачетата бяха съвсем тънки) Пробвайте по-малкият размер.
Ако памперсът пропуска отгоре или вече ви е малък, или не е достатъчно издръжлив за бебето ви. В такъв случай трябва да смените размера или марката, а може и двете.Някои деца пият много течности преди лягане и през нощта също. В тези случаи се оказва невъзможно да се намери памперс, който да издържа цяла нощ. (важи за нас)
Ако вашият случай е такъв, препоръчваме или да намалите течностите, или да сменяте памперса и през нощта.
През топлите дни изпитите течности се отделят освен с урината и чрез изпотяване. Когато през есента времето захладнее, памперсът от който сте били доволни през лятото, изведнъж започва да пропуска. Това е така, защото изпотяването намалява и отделянето на течности става най-вече с урината. Препоръчваме ви да смените марката.

Всичко това го знаем всички, но обръщам внимание на него още веднъж, защото спорът е излишен. За някои бебета Пуфис са се оказали неподходящи, за моето се оказаха много подходящи. Ако не са ви подходящи и не ви харесват - сменете ги!
zhanina
Пристрастен
 ---

Мнениеот ton4eto_87 на 26 Ное 2010 15:27

напълно съм съгласна с теб! :D
Изображение
Изображение
Аватар
ton4eto_87
Редовен
 ---

Мнениеот petyastefanova на 06 Дек 2010 18:59

аз също ги ползвам и ми харесват
до сега не са ми пропускали, ползвам все още малкия размер, но от утре отварям 2та
Аватар
petyastefanova
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот zhanina на 07 Дек 2010 08:46

petyastefanova написа:аз също ги ползвам и ми харесват
до сега не са ми пропускали, ползвам все още малкия размер, но от утре отварям 2та

Петя, то прозвуча все едно ги използваш лично!.... :emon15: :nodd: :flowers:
zhanina
Пристрастен
 ---

Мнениеот petyastefanova на 07 Дек 2010 17:55

zhanina написа:
petyastefanova написа:аз също ги ползвам и ми харесват

Петя, то прозвуча все едно ги използваш лично!.... :emon15: :nodd: :flowers:

Еееееееее стига де. :oops:
Аватар
petyastefanova
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот zhanina на 07 Дек 2010 19:47

:wink2:
zhanina
Пристрастен
 ---

Мнениеот iced_lady на 13 Яну 2011 20:42

Аз в началото бях взела от 2-ката на Пуфис (те 1-ца нямат така или иначе). Бяха ми казали, че съм направила лош избор за новородено, понеже щели за изпускат. Нищо подобно - много бях доволна. После ми подариха Памперс доста бройки и те ми харесаха също, но откакто минахме на Хъджис нищо друго няма да взимам. Те са най-добрите за бебчо засега.
Изображение
Изображение
ИзображениеИзображение
Аватар
iced_lady
Пристрастен
 ---

Мнениеот iced_lady на 13 Яну 2011 20:44

А между другото сайта на магазин Па па е супер! Често се отбивам там да се консултирам за това онова.
Изображение
Изображение
ИзображениеИзображение
Аватар
iced_lady
Пристрастен
 ---

Мнениеот ani83 на 08 Мар 2011 16:29

Да, аз ги ползвах след годинката, защото установих, че попиват по-голямо количество наведнъж.
Аватар
ani83
Редовен
 ---

Мнениеот niki8204 на 16 Апр 2011 14:13

аз използвах няколко марки ( бях взела по няколко броя за преценка), но от памперс и пуфис съм най-доволна.
Изображение
niki8204
Редовен
 ---

Мнениеот Deqna на 18 Мар 2013 18:51

[color=#FF00BF][color=#FF00BF][color=#FF00BF][color=#FF00BF][color=#FF00BF][color=#FF00BF][/color][/color][/color][/color][/color][/color]i аз не ги харесвам а толкова много реклами за нищо.с 2 думи не стават
Изображение
Аватар
Deqna
Начинаещ
 ---

Предишна

Назад към Стоки, услуги, магазини