Магазини "Всичко за 1 лев"

В този форум можете да споделите вашите мнения, съвети и коментари за закупени от вас стоки или ползвани услуги.

Модератори: Ianitza, intense®

Магазини "Всичко за 1 лев"

Мнениеот nikita_perez на 28 Ное 2008 10:37

В момента по Нова Тв показват един такъв магазин с всичките му прелести - евтини опасни и некачествени стоки.
Пазарувате ли от такива магазини?

Аз - не . Просто съм скептично настроена към тях , също както към магазнините за дрехи втора употреба.
Влизала съм в такъв магазин с приятелки - мирише ужасно.Стоките ... без коментари.
Лошото е ,че такива магазинчета има под път и на път .
Лошото е ,че българинът е беден и не може да си позволи да пазарува от "нормален" магазин.
Лошото е , че много хора не мислят за здравето си като купуват парфюми и друга козметика с неясен произход от там ...

Какво е вашето мнение?
Изображение
Изображение
Аватар
nikita_perez
Модератор
 ---

Re: Магазини "Всичко за 1 лев"

Мнениеот vidka на 28 Ное 2008 10:48

В магазините за левче да съм влизала най много 5 пъти от както съществуват и то от любопитство. Не купувам от там не само защото стоките са опасни и некачествени а защото не смятам , че трябва да подпомагам китайската икономика. А относно това ,че българина е беден сигурно е така, само че бедния човек не купува излишни неща. А в тези магазини не съм видяла нищо което да е от първа необходимост на човек и да може да издържи повече от 2 месеца.
Аз магазините втора употреба нямам думи. Докога ще чистим боклуците на други държави? Има български стоки с много по ниски цени и по добро качество.
Изображение
Изображение
Елхата на Лора: http://elha.dechica.com/?name=loreta[/b]
Аватар
vidka
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Eva Sl на 28 Ное 2008 12:05

Аз въпреки, че имам пари, от време на време си влизам в магазин за 1 лев, ама там стоките са много повече от 1лв и общо взето не съм си вземала нещо за лев....даже и аз не мога да се сетя точно, какво съм си вземала.....обаче сега има един такъв на колхозния пазар и там има коледни интересни украски за по 2,3 лв....та като са без пари що да не си взема в промишлени количества, то така или иначе абсолютно всичко което се продава на пазара е китайско.
Аватар
Eva Sl
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот isi_75 на 28 Ное 2008 12:15

И на мен не ми харесват тези магазини.То само името им е такова.Иначе -скъпи БОКЛУЦИ.И магазините втора употреба не харесвам.И в двата магазина мирише неприятно.Скъпи са им нещата и в магазините втора употреба.Предпочитам да имам малко неща,но да са качествени и новички.Много пъти съм се чудила защо майки с колички за по 1000 и кусур лева пазаруват от такива магазини.Миналата година си взех едни чехли за 15 лв.,естествено китайски.Не само че миришеха ужасно,но бързо ,бързо се разпаднаха.Повече тая грешка не повтарям.То вярно че повечето стоки на пазара са китайски,но има китайско и китайско.
ИзображениеИзображениеИзображение
Изображение
Аватар
isi_75
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Зузи 76 на 28 Ное 2008 12:40

И аз като Ева понякога влизам в такива магазини и си пазаря от там разни такива неща като коледни играчки и лампички например. И досега не са изгорели лампичките тази година ще им е 3-та. Купувала съм на Дани облекла за учебниците и тетрадките както тетрадки.
Не мисля че има само боклуци там, но има и много боклуци.
А за един първокласник който е разсеян е чудесно да купиш от там ножички и прочие неща които се губят и купуват почти всяка седмица. Не те е яд много, защото не си дал много пари. Като се научи да пази ще му се купят и по-скъпи неща, нали?
Изображение

Изображение
Зузи 76
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Eva Sl на 28 Ное 2008 13:07

И аз съм купувала/сега се сетих/ джапанки от за 1 лев за по 2 или 3 лв, обаче въобще не са се разпадали....като правихме ремонт си накупих такива, да не цапам "скъпите" си...ами пушка са си и не са грозни, едни такива розовки, сини, зеленки- мнооого хубавички за без пари и издържливи на всичкото отгоре....и аз не мога да разбера кое му е толкова чудното, хората да си купуват неща от магазините за 1 лев???
Аватар
Eva Sl
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот marry-ann на 28 Ное 2008 13:17

Не ги харесвам, ама като се замисля май веднъж си купих от такъв магазин четка за шишета. :oops:
marry-ann
 ---

Мнениеот daniela80 на 28 Ное 2008 14:28

И аз не ги обичам тези магазини,но съм влизала и съм купувала дори някои неща.Но това са предимно коледни украси,купувала съм кутии за храна/да уточня-работила съм 7 години в магазин за дом. потреби и зная кое става и кое не/,а в тези магазини мн. често може да се намери нормална стока,с 50,60 ст. по-евтина-сетих се,че и стирка съм си купувала оттам,а също така и едни бурканчета за подправки.Тези стоки не струват левче,а относно козметика и препарати-определено съм ТВЪРДО ПРОТИВ!За дрехи-да не говорим-в Бургас в тия магазини и дрехи продават,че и бельо.А пък за ИГРАЧКИ-полудявам като видя ,че свека пак носи на Ния играчка точно от такъв магазин!!!! :twisted:
[url=http://www.mamaibebe.com][img]
ИзображениеИзображение
Аватар
daniela80
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот pecitoni на 28 Ное 2008 14:54

О има един такъв магазин до кафето където сядаме на последък и моя син в момента който го сваля от количката и е вътре и всеки ден купуваме едно и също щипки за пране,вече имам около 150,аз по принцеп не обичам да влизам.Миналата година си купих от такъв магазин герлянди и играчки за елхата и не бяха лоши,същите които бяха и по другите магазини,но по-евтини.
Изображение
Аватар
pecitoni
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот stefania_K на 28 Ное 2008 15:17

Случвало ми се еда си взимам разни неща от такива магазини.Това,което ми идва на прима виста е-шапка за баня,китайски колички за Ицко/не мога все от 10лв да му взимам/,кутийки за дискове-ей такива неща и коледни украси,също.Козметика не бих си взела,но разни домашни потреби-да,така или иначе ги зареждат от едни и същи места :D
Изображение
Аватар
stefania_K
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Silvi 26 на 28 Ное 2008 23:35

Аз също съм си купувала коледна украса,кутии за подправки,щипки,пепелник....Но дрехи и козметика-НЕ!
Изображение
A daughter is someone you laught with, dream with and love with all your heart
Аватар
Silvi 26
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот rumqna54 на 29 Ное 2008 00:39

От тези магазини съм си купувала предимно домашни потреби, но козметика и дрехи не.
Изображение[url=http://glitter-graphics.com/myspace/text_generator.php][
Аватар
rumqna54
Пристрастен
 ---

Мнениеот didimama на 29 Ное 2008 09:52

в повечето случаи влизам от любопитство, много обичам да зяпам джунджурийки, понякога излизам с празни ръце, друг път си вземам по нещичко, попадала съм и на пълни боклуци. Последния път си взех престилка, ръкавица и печатка за 1лв (купих ги заради ръкавицата), досега не са се скъсали.
didimama
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот kate на 29 Ное 2008 09:53

Вярно че има боклуци, но има понякога и много хубави неща :roll:
Влизам рядко-поради факта че винаги съм с количка а там е супер нагъчкано.
Купувам от един такъв магазин до нас чехли за в къщи..купувала съм много хубави свещи-които същите такива на главната струват 3,4 пъти повече..
Купувала съм сосиери...чорапи.. ; )
Изображение Изображение

Няма неизпълнени мечти - има изоставени желания!Изображение
Аватар
kate
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот irini4 на 29 Ное 2008 15:46

Ами и аз не ги харесвам тези магазини, не ми харесва, че са и вечно препълнени и няма място да се разминеш(с корем особено, да не говорим с количка).
Но съм си купувала много неща от там - пластмасови кутии за продукти, метални за подправки, чехли за гости(бая изкарват), чаши за кафе за работа, свещи(много хубави и евтини), салфетки(по-така), канцеларски материали, играчки, сувенири, коледни и великденски украси, кашпи, и не помня още какво. Но разбира се - това не в най-долнопробните магазинчета(от 1 до 5 лв). А козметика и дрехи не си вземам от там.
Иначе от един китайски магазин си взех едно яке за тази зима, че беше само 20 лв, а беше ластично на кръста. Мисля, че ще ми става до края на бременността :roll:
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
irini4
Жител на Mamaibebe
 ---

Следваща

Назад към Стоки, услуги, магазини