Каква количка да си купя

В този форум можете да споделите вашите мнения, съвети и коментари за закупени от вас стоки или ползвани услуги.

Модератори: Ianitza, intense®

Каква количка да си купя

Мнениеот galeto на 13 Апр 2007 22:24

Смятам предварително да си купя количка, но не знам какво точно да търся. Освен, че искам да е малка и компактна. Какво да гледам друго. Препоръчайте ми марка. :? Термина ми е на 19.06.
Последна промяна galeto на 15 Апр 2007 20:34, променена общо 3 пъти
Изображение
galeto
Редовен
 ---

Мнениеот ILINA на 13 Апр 2007 22:50

нямаш линиика и немога да разбера на какъв етап си от бременноста си , в смисъл кога ще раждаш.Ако е лятно бебето ти не ти е нужен кош за новородено, защото става парник. Задължително да има напалълно легнало положение на гръбчето(а не кошница за новородено-защото винаги има една извивка която оства, за бебко не е хубаво защото то не може да стои седнало).Гумите да могат да се застопоряват, и е хубаво да може да си виждаш бебето с лице към теб, поне докато емалко да можеш да го следиш дали няма да се задави или нещо такова.Дано поне малко да съм ти помогнала
Изображение

Изображение
ILINA
Пристрастен
 ---

Мнениеот мама_на_ками на 13 Апр 2007 23:16

Според мен трябва да има кош за новородено.Не става парник, то разликата е, че дъното е твърдо.Иначе другото колкото и да му е изцяло легнало положението, пак седи на вълни някакси.Най-добре си търси комбинирана, със сменяеми кошове примерно.За какви пари горе-долу търсиш-то марки има много но как да ти препоръчаме.
Изображение
Аватар
мама_на_ками
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот tony_nm на 13 Апр 2007 23:20

зависи как ще я съхраняваш също- нащата е възможно най-леката и компактна, защото живеем на 4 етаж без асансьор, държа е сгъната. излезе мнооого здрава- две деца изгледа, марката е HAUCK, има всичко което ми е било необходимо- въртяща се дръжка, три положения на облегалката, въртящи се двойни гуми за лесно завиване, хубави амортисьори.
Изображение
Аватар
tony_nm
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот ILINA на 13 Апр 2007 23:22

мама_на_ками написа:Според мен трябва да има кош за новородено.Не става парник, то разликата е, че дъното е твърдо.Иначе другото колкото и да му е изцяло легнало положението, пак седи на вълни някакси.Най-добре си търси комбинирана, със сменяеми кошове примерно.За какви пари горе-долу търсиш-то марки има много но как да ти препоръчаме.

за твърдото дъно-има комплекри за колички, които решават проблема,а що се отнася до вълните то се получава ако има анатомични възглавници поне при мойта е така,не искам да ти противореча, в никакъв случай но някак си подлудях покрай тази бременност, и така съм раучила всичко че съм като някой маниак станала. хеххехехе хайде късмет и успешна покупка
Изображение

Изображение
ILINA
Пристрастен
 ---

Мнениеот tintet на 13 Апр 2007 23:22

tony_nm написа:зависи как ще я съхраняваш също- нащата е възможно най-леката и компактна, защото живеем на 4 етаж без асансьор, държа е сгъната. излезе мнооого здрава- две деца изгледа, марката е HAUCK, има всичко което ми е било необходимо- въртяща се дръжка, три положения на облегалката, въртящи се двойни гуми за лесно завиване, хубави амортисьори.

tony_nm къде могат да се видят тези колички HAUCK?????? :lol:
Аватар
tintet
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот мама_на_ками на 13 Апр 2007 23:31

ILINA написа:за твърдото дъно-има комплекри за колички, които решават проблема,а що се отнася до вълните то се получава ако има анатомични възглавници поне при мойта е така,не искам да ти противореча, в никакъв случай но някак си подлудях покрай тази бременност, и така съм раучила всичко че съм като някой маниак станала. хеххехехе хайде късмет и успешна покупка

Ако може болдваното да ми го обясниш, че не те разбрах.

По принцип в коша не става парник, защото винаги може да се откачи завивката отгоре.Според мен е по-удобно и по-полезно за гръбчето на детето, пък всеки си преценява.На моята количка и най-легналото положение седи леко на вълни и без да е с анатомични възглавници, то изобщо няма възглавници, а само тапицерия дето се вика.
Изображение
Аватар
мама_на_ками
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот ILINA на 13 Апр 2007 23:36

мама_на_ками написа:
ILINA написа:за твърдото дъно-има комплекри за колички, които решават проблема,а що се отнася до вълните то се получава ако има анатомични възглавници поне при мойта е така,не искам да ти противореча, в никакъв случай но някак си подлудях покрай тази бременност, и така съм раучила всичко че съм като някой маниак станала. хеххехехе хайде късмет и успешна покупка

Ако може болдваното да ми го обясниш, че не те разбрах.

По принцип в коша не става парник, защото винаги може да се откачи завивката отгоре.Според мен е по-удобно и по-полезно за гръбчето на детето, пък всеки си преценява.На моята количка и най-легналото положение седи леко на вълни и без да е с анатомични възглавници, то изобщо няма възглавници, а само тапицерия дето се вика.

ееееее извини ме , не знаех че има възможност да се маха завивката отгоре, е на вълни малко че ставало- някое меко одеалце с мечета и готово :D
Изображение

Изображение
ILINA
Пристрастен
 ---

Мнениеот мама_на_ками на 13 Апр 2007 23:44

Илина, друга ми беше идеята.То е ясно, че с одеялце или нещо там ще стане, но е хубаво новородените да спят на равна повърхност и то по-твърдичка.А не като легне да потъва под формата на гънките.Заради самото бебе е хубаво.То зимния кош не е измислен само за зимата.Освен това едно новородено примерно на 10-15 дни не можеш да го разкарваш разголено по улиците в отворена количка, дори да е лято навън.
Изображение
Аватар
мама_на_ками
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот ILINA на 13 Апр 2007 23:58

мама_на_ками написа:Илина, друга ми беше идеята.То е ясно, че с одеялце или нещо там ще стане, но е хубаво новородените да спят на равна повърхност и то по-твърдичка.А не като легне да потъва под формата на гънките.Заради самото бебе е хубаво.То зимния кош не е измислен само за зимата.Освен това едно новородено примерно на 10-15 дни не можеш да го разкарваш разголено по улиците в отворена количка, дори да е лято навън.

хехех аболютно съм съгласна с теб,значи нещо не се доразбрахме.уф че сме и ние. хеххехех :D
Изображение

Изображение
ILINA
Пристрастен
 ---

Мнениеот tony_nm на 14 Апр 2007 00:21

tony_nm къде могат да се видят тези колички HAUCK?????? :lol:

чесно казано не се бях ровила в нета за сайт, знам че са немски, нашта е модел 2001, гледала съм реклами в 9 месеца и съм виждала по магазините. открих това ако ти е от полза- http://uk.shopping.com/xPP-strollers--hauck
Изображение
Аватар
tony_nm
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот nikita_perez на 14 Апр 2007 08:58

Гале,разгледай тези сайтове , може да си намериш нещо подходящо и като цена и като цвят:
http://www.pakostnik.com/bg/products.php?cat=66
http://family-bg.com/catX_36_37.htm?osC ... 9a8897dfc3
http://www.tweety-bg.com/index.php?cPath=9_22
Какви качества трябва да има количка - виж какво ще ти кажат опитните мами , те знаят по-добре от мен.
Изображение
Изображение
Аватар
nikita_perez
Модератор
 ---

Мнениеот tianko на 14 Апр 2007 14:54

Аз за сега съм се спряла на тази http://www.pakostnik.com/bg/productdetails.php?id=3412
Моя приятелка си купи такава и е много доволна- лека е и е много маневрена. Наистина много удобна количка :nodd:
Изображение

Изображение
Аватар
tianko
Начинаещ
 ---

Мнениеот dezzzi на 14 Апр 2007 16:47

мама_на_ками написа:Илина, друга ми беше идеята.То е ясно, че с одеялце или нещо там ще стане, но е хубаво новородените да спят на равна повърхност и то по-твърдичка.А не като легне да потъва под формата на гънките.Заради самото бебе е хубаво.То зимния кош не е измислен само за зимата.Освен това едно новородено примерно на 10-15 дни не можеш да го разкарваш разголено по улиците в отворена количка, дори да е лято навън.

Съгласна съм напълно, а и вече има кошчета за новородени които си имат една клапа отдолу, която при топло време се отваря да диша , а при студено се затваря - направо "климатроник" си имат.Този кош можеш да използваш и като порт бебе, има си място където да закачиш коланите на колата.
Изображение
Малкият ми мъж Руми-13.07.1999г.
Изображение[
dezzzi
Отличник
 ---

Мнениеот teri_33 на 15 Апр 2007 14:26

Аз си купих на Куини много е хубава,супер маневрена но не е много лекичка...много си я харесвам сега само чакам да я вкаръм в употреба :lol:
Аватар
teri_33
Фен на Mamaibebe
 ---

Следваща

Назад към Стоки, услуги, магазини