Мами от Монтана 4

Форум за родените в един град бебета и деца

Модератори: Ianitza, deia80, mam4eto

Re: Мами от Монтана 4

Мнениеот semiramida на 16 Апр 2008 15:48

Момичета, татко почина и ми е много мъчно. Вчера го погребах. Знам, че вече никога няма да го видя и сърцето ми се къса.
Цяла нощ и цял ден рева, не мога да спра, толкова ми е празно.... :cry: :cry: :cry: :cry:
Съвестта иде неканена посред нощ и буди хората, за да се вгледат в себе си.
/Халил Джубран/
Аватар
semiramida
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Kiki22 на 16 Апр 2008 16:03

Блага,това е ужасно :cry: Приеми мойте искрени съболезнования :cry: Нека почива в мир,милият ти татко :cry: Знам,че каквото и да ти напиша ще е малко и няма да те успокой,но мила гледай напред заради двете прекрасни дечица и съпруга ти който са до теб и те подкрепят в този така тежък за теб момент.
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
Kiki22
Отличник
 ---

Мнениеот mamikami на 16 Апр 2008 16:52

Мила Блага,приеми и моите съболезнования!Много ми е мъчно за татко ти и знам колко ти е зле сега.Но това е животът-има и край.Не знам какво да ти кажа,как да те успокоя,просто си мисли,че вече е спокоен и не страда.Остава в сърцето ти и ще го помниш винаги.
Изображение
Изображение

Изображение
Аватар
mamikami
Отличник
 ---

Мнениеот semiramida на 17 Апр 2008 12:00

Благодаря Ви, момичета. Все още съм много объркана и стресирана. До последно се надявах, че ще се справи, ще издържи. Същевременно, някъде дълбоко в себе си знаех, че при това бездействие от страна на "лекаря", няма да оживее. Не съм вярвала, че човек, който има най-хуманното призвание( защото медицината не е професия, а призвание), ще остави и захвърли един човек да си отиде в страшни мъки.
Недоумявах, хуленето от страна на хората към лекарите, сега виждам, че са били прави! Не само го видях, но го изпитах на собствения си гръб. Трябваше да му направят операция, трябваше да махнат тази некроза от него, за да не трови кръвта му, а те го изведоха даже от реанимация и го захвърлиха в общото отделение, където хората се грижеха сами за себе си. По цели дни стоях при него, нито доктор, нито сестра, нито санитарка. Бяха го захвърлили на доизживяване. Знаеха, че без мерки татко ще умре, а най-страшното е, че те знаеха- знаеха, че аз не съм лаик и имам представа от тази наука-медицината. И все пак, го оставиха да умре, питам се какво ли правят с хората, които нямат и представа от тези неща?
Може да ме помислите за луда, но ако това се беше случило в нашия град- Монтана, татко щеше да бъде спасен, защото по мои наблюдения в нашия град все още лекарите не са се превърнали в изроди и търгаши. Ако бяхте там и бяхте видели отношението, което буквално липсваше, щяхте да останете без думи.
Попитах "д-ра търгаш-Узунов", от какво е починал татко, а той започна да ми крещи и да ми вика, че починал от изгарянията си. Идеше ми да припадна от болка и мъка, как може в такъв тежък момент, да се отнасяш по толкова жесток начин... Нямам думи!! Отиде си човек с 21% изгаряния. Дете да попитам, детето ще се учуди, как може да умре човек с толкова малък процент изгаряне?
П.П. Съжалявам, че си изливам душата пред вас, но ми е много тежко!! :cry: :cry: :cry: :cry:
/Халил Джубран/
Аватар
semiramida
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот mama veni_83 на 17 Апр 2008 17:26

Много слъжалявам за татко ти Блага, много ми е мъчно и обидно че живеем в страна в която това престъпно безхаберие е ненаказано
Изображение
ИзображениеИзображение
Аватар
mama veni_83
Отличник
 ---

Мнениеот desalex на 17 Апр 2008 20:55

Блага, приеми искрени съболезнования и от мен :(
Изображение
Изображение
Аватар
desalex
Редовен
 ---

Мнениеот mamikami на 18 Апр 2008 12:15

Блага,не се притеснявай и си споделяй.За това сме хората,да си споделим и добро и лошо.И така трябва да бъде,когато сме недоволни,да не крием виновника,а когато сме доволни,да похвалим съвестният.
Казвам ти,честно,че не знам какво да ти кажа,плача като чета,но за съжаление,не се учудвам(за голямо съжаление).
Защо така стана,че за лекаря вече човешкият живот нищо не е,само парите ли са виновни за това бездушие,не знам?
Безкрайно съжалявам за случилото се,много ми е мъчно,че е така и че така ще бъде.Мисля,че всеки човек може да се оплаче от някой лекар,но не всеки може да се похвали.Аз също бях възмутена от отношението на лекарите към дядо ми,понеже беше на почти 77 години,те си повтаряха,че е стар,болен и така.Аз бях бременна в 7-ми месец и една лекарка много грубо ми направи забележка,как мога да плача за стар човек,ми ще умре и ме отпрати.Разбирам,че си го е мислила,но по този груб начин да ми го каже,не беше редно.
Аз много обичам моя дядо,заедно сме живели почти през целият ми живот,няма значение,че е бил стар,болката ми не беше по-малка,заради годините.Толкова грижовен и добър беше,че сърцето ми се къса.Знам какво ти е,разбирам те,защото и аз преживях това и още си ме боли.
Изображение
Изображение

Изображение
Аватар
mamikami
Отличник
 ---

Мнениеот semiramida на 18 Апр 2008 14:26

Момичета, благодаря Ви!! Още веднъж, извинявайте, че ви натоварвам!!
/Халил Джубран/
Аватар
semiramida
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Kiki22 на 18 Апр 2008 17:57

Ле-лее,не мога да повярвам,че отношението на лекарите в "Пирогов" към пациентите и близките им е такова нагло и безотговорно :evil: Ама той,Блага татко ти наистина не е бил с голям процент изгаряния,и тези нагли доктори да не се погрижат за него,това си е като предумишлено убийство,ако питаш мен.Ама аз съм си малко предобедена по отношение на лекарите,ще ме прощавате ако засягам някой,ама ми писна от хора забравящи,че са преди всичко хора,е не чакащи да им се плати за да си свършат работата.Няма да ви разправям колко пари сме дали на един доктор от Монтана,чието име няма да споменавам само и само да излекува и помогне на дядото на мъжа ми и накрая човека почина-лека му пръст,че го споменавам.А за отношението към по-възрастните пациенти,нямам думи.
като заведеш по възрастен пациент те едва ли не те питат,"Тоя,защо го водиш,невиждаш ли,че му е близо края" :evil: :twisted: :madd: ,направо ми иде да ги :drunk: :fight1: ,такива доктори.
Момичета,извинявам ви се,че изписах цял роман и ви натоварвам и вас,но се възмотих и ядосах много като прочетох поста на Блага.
Да се оплача,че Поли е с възпаление на едното ушенце,и капем капки,ако не помогнат минаваме на АБ.
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
Kiki22
Отличник
 ---

Мнениеот AV на 19 Апр 2008 17:41

Блага, приеми и нашите най-искрени съболезнования .. ако има някои, който да разбира болката ти това съм аз. Баща ми също го оперираха .. нямах представа, че за един ден пред очите ти може да мине като на лента целия ти живот. Въпреки, че сега е по-добре вече ходи (пуши :evil: ) и въобще е в добро състояние споменът за преживяното ме изпълва с ужас. Незнам точно случая с татко ти (ще върна по-късно, просто исках да напиша това, което ми е в главата в момента), но аз съм щастлива, че го оперираха в София. Тук щеше да го оперира Краси Каменов с диагноза "стеснение на дебелото черво" .. при, което доц. Мошев от болницата на МВР (там го оперираха) каза, че при тази диагноза и с толкова малко направени изследвания тук само да са го отворили и затворили. Незнам искам да съм оптимист и да вярвам, че всичко ще е наред .. просто толкова кофти се почувствах като прочетох за баща ти .. още веднъж приеми съболезнованията ни и съм сигурна, че той не би искал да прекараш дните си в тъга и сълзи .. все пак, който не се е родил той не е умрял .. остава ти само да носиш топлите спомени от изминалите години и да се гордееш, че такъв достоен човек е бил част от живота ти.
AV
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот semiramida на 20 Апр 2008 10:01

Ани, благодаря ти, мила! Много ми е тежко, секунда не минава без да си помисля за него. Много го обичах....
Ани, радвай се, че сте попаднали на добър лекар, желая на баща ти много здраве и дълги години щастие.
/Халил Джубран/
Аватар
semiramida
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот AV на 21 Апр 2008 14:40

Дано Блага .. дано. :jesus:
Мацки не искам да ви товаря с излишни работи, но случайно някоя от вас да има позната с руски език?
AV
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Kiki22 на 30 Апр 2008 22:00

Здравейте,на всички.Защо ли,никой не пише в нашата темичка :emon12: .предполагам,че всички сте със семействата си и по разходки и не ви остава време за форума :family: :sm_swing:Честитя ви празниците със закъснение и пожелавам на вас и семействата ви,здраве,щастие,любов и много положителни емоций :easter5: :flowers: :easter9: :flowers: :love1: Ние по цял ден с Поли сме по разходки,направо съм скапана вечер от тичане по щерката.Момичета ще ходите ли на моренце тази година :sm_007: :sm_068: ,и ако да на къде сте се насочили?
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
Kiki22
Отличник
 ---

Мнениеот mamikami на 30 Апр 2008 22:27

AV написа:Мацки не искам да ви товаря с излишни работи, но случайно някоя от вас да има позната с руски език?

Ани,не мога да ти помогна,надявам се да си намерила каквото ти трябва.
Кажи как си,къде се губиш,напиши някой ред.
А и другите се изгубиха,никой ли не се сеща за тази тема?
Кики,благодаря за пожеланията,приемете поздрав и от мен!
Дано някой реши да пише.
На море мисля да ходим,дано стане.Имаме роднини в Несебър,там ще отидем,а мъжът ми има братовчед,който работи във Варна и той ни е поканил при него,та и там ми се ходи,надявам се да отидем,поне на едното място.
Изображение
Изображение

Изображение
Аватар
mamikami
Отличник
 ---

Мнениеот Kiki22 на 28 Май 2008 16:57

Ле-леееееее,защо никой не пише в нашата темичка :emon12: Ами аз реших да се включа ,че да не би и някоя от вас да реши да пиши.Мацки,как сте,как се справяте с тези жеги на вън?Ние с Поли сме горе-долу добре,като изключим едни сополи който не мога да и излекувам вече 2 седмица.В момента се чудя какъв слънцезащитен спрей да взема на Поли,че ми е с много бяла кожа,и за не изгори като сме навън.Обмислям и къде да отскочим юли месец на моренце :sm_068: ,че след това като почна работа и дам Поли на ясла,сигурно няма да се ходи на море.Блага,ти ли спечели в играта нае форума?Ако си ти,мила,честито :clap: Да си изкарате СУПЕР,ако вече не сте се възползвали от наградката ти.
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
Kiki22
Отличник
 ---

ПредишнаСледваща

Назад към Родени в...