Майчета в чужбина5!!!

Форум за родените в един град бебета и деца

Модератори: Ianitza, deia80, mam4eto

Майчета в чужбина5!!!

Мнениеот Ваня Мечевска на 19 Апр 2011 22:42

Изображение

Изображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

ИзображениеИзображение

ИзображениеИзображениеLus украинка живееща в София-България с дящеря Милена родена на 23.02.1998г. и син Петър роден на 19.08.2006г.

ИзображениеИзображение

Изображение Ваня Мечевска живееща в Струга-Македония със син Валентино роден на 26.02.2008г. в Струга-Македония

ИзображениеИзображение

Изображение ditka77 живееща в Ханя-о.Крит с дъщери Яни и Габриела
sunshine =] живееща в Солун-Гърция с деца Ирина родена на 17.10.2004г. в Солун-Гърция и Калин роден на 29.06.2008г. в Солун-Гърция и бъдеща мама с термин ноември 2010г.
ИзображениеИзображение
gera*живееща в Гърция с деца Даниела родена на 3.10.2007г.в Стара Загора-България и Стелиян роден на 7.03.2010г. в Стара Загора-България
ИзображениеИзображение

Изображениеt.sweety живееща в Лимасол-Кипър
Маrtina May живееща в Пафос-Кипър с дъщеря на Анна-Мария родена на 29.07.2010г. в Пафос-Кипър

ИзображениеИзображение

ИзображениеIveta Gocheva живееща в Cernusco sul Naviglio,Mi-Италия със син Алберто роден на 11.02.2007г. в Cernusco sul Naviglio,Mi-Италия и дъщеря Киара родена на 13.11.2011г.в Cernusco sul Naviglio,Mi-Италия
Nadiadamato живееща в Бриенца/Потенция-Италия със синове Даведе роден на 10.11.2005г.; Матео роден на 5.02.2008г. и Лука роден на 11.07.2009г.в Бриенца/Потенция-Италия
Krasiraikova живееща в VILLAFRANCA DI VERONA с дъщеря Рамона родена на 17.10.2005г. в VILLAFRANCA DI VERONA
viki живееща в Италия със синове Борислав роден на 10.11.2007г. в София-България и Даниел роден на 18.08.2009г. в София-България
milix живееща в Палермо-Италия с дъщеря Маргарет родена на 14.02.2007г.
plamba_bo живееща в Санремо-Италия с дъщеря Каролина

ИзображениеИзображение

Изображениеpersiana живееща в Испания
vera_milkova живееща в Манреса-Испания с дъщеря Емма родена на 25.11.2007г.в Манреса-Испания и син Даниел роден на 26.06.2009г.в Манреса-Испания
deia80 живееща в Испания с дъщеря Карина
otdale4eni живееща в Мурсия-Испания
firenelly живееща в Мурсия-Испания със син Габриел роден на 28.12.2008г.
Vivian* живееща в Испания с дъщеря Ана Мария родена на 8.06.2008г.
maminka_08 завърнала се от Испания с дъщери Деси и Ани
gerita74 живееща в Палма де Майорка-Испания със синове Спасимир и Габриел роден на 17.08.2009г.
Spa живееща в Каталуния-Испания със дъщери Мария родена на 15.06.2002г. и Иванина родена на 23.08.2009г. в Каталуния-Испания
lilivi живееща в Мадрид-Испания със син Александър роден на 21.04.2009г.в Мадрид-Испания
renny_st живееща в Седриано-Италия със син Габриеле
lyuba живееща в Калабрия-Италия с дъщеря Маргарита родена на 26.08.2009г.в Калабрия-Италия

ИзображениеИзображение

Изображение
silvia4 живееща във Виена-Австрия
Vienna78 живееща във Виена-Австрия бъдеща мама с термин 4.08.2011г.

ИзображениеИзображение

Изображение
teya живееща в Германия с дъщеря Хайди родена на 2.09.2008г. в Германия
Babetka живееща в Кьолн-Германия
Еми живееща в Германия със син Иван роден на 9.01.2009г. в Германия
tanya113 живееща в Германия с дъщеря София Емилия родена на 17.04.2008г.в Германия
suri живееща в Германия-Grassau с дъщеря Иман родена на 5.01.2011г.в Германия-Grassau

ИзображениеИзображение

Изображение
Mishenka завърнала се от Бордо-Франция със син Колето роден на 2.12.2007г. в София-България
Ralito живееща в Лил-Франция с дъщеря Илеа Доника родена на 14.05.2007г. в Бордо-Франция
Tancheto живееща в Париж-Франция със син Лео
maridada33живееща във Франция с дъщеря Антония и бати

ИзображениеИзображение

Изображение
shadows777 живееща във Великобритания
didi_24 живееща в Лондон-Великобритания
denito25 живееща в Лийдс-Англия с дъщеря Вивиан родена на 17.01.2009г. и бъдеща мама през август

ИзображениеИзображение

ИзображениеtoniN1 живееща в Брюксел-Белгия е със син Денис роден на 20.09. с 2010г.
neli_love живееща в Ойпен-Белгия с дъщеря Симона родена на 18.05.2008г. в Варна-България

ИзображениеИзображение

ИзображениеIliana737 живееща в Дъблин-Ирландия със син Кейлъб роден на 30.07.2009г. в Дъблин-Ирландия

ИзображениеИзображение

Изображение rosinka_89 живееща в Португалия
mimsa87живееща в Португалия с дъщера Велиана родена на 26.02. 2010г.

ИзображениеИзображение

Изображение Beni13 живееща в Южна Африка
asya20 завърнала се от Южна Африка с дъщеря Оливия родена на 4.04.2008г.

ИзображениеИзображение

Изображение sinna живееща в САЩ
eli554 живееща в САЩ-щат Колорадо,град Денвър.
с дъщеря Миа родена на 14.04.2006г.в Ливърпул-Великобритания и син Саймън роден на 02.10.2009г. в Ливърпул-Великобритания и близнаци Даниел и Антонио родени на .01.2011г. в САЩ-щат Колорадо,град Денвър

Изображение
Изображение

Изображение danyy живееща в Монреал-Канада със син Ивайло
Leksi живееща в Канада с дъщеря София родена на 10.08.2011г.

ИзображениеИзображение

Нашето албумче
http://www.snimka.bg
потребителско име-internationalbaby
парола-bebeta

Изображение

Старите теми:

Майчета в чужбина2!!!
Майчета в чужбина3!!!

Майчета в чужбина4!!!

Изображение
Последна промяна Ваня Мечевска на 17 Ное 2011 17:31, променена общо 4 пъти
Изображение
Дневникът на Валентино
Мама ме кърмеше 1г и 2м
Аватар
Ваня Мечевска
Жител на Mamaibebe
 ---

Re: Майчета в чужбина5!!!

Мнениеот Ваня Мечевска на 19 Апр 2011 22:46

Моми4ета 4естита ни тема.Да я изпълним само с хубави мигови :congratulations: :balloons:
Изображение
Дневникът на Валентино
Мама ме кърмеше 1г и 2м
Аватар
Ваня Мечевска
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот toniN1 на 20 Апр 2011 00:26

Хайде и аз тук след Ванчето,Честита ни нова темичка, :emon20: :emon28: ,До утре,лека вечер :emon11:
Аватар
toniN1
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Martina May на 20 Апр 2011 01:47

Честита ни нова темичка!!! :congratulations:
Дано наистина я изпълним само с хубави мигове!
Аватар
Martina May
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот 74gerita на 20 Апр 2011 03:38

И аз съм тук :champagne: :emon20: :emon22: Дано само хубави емоции изпълнят страничките :lol: Да посрещнем живи и здрави още 2 малки принцески :wink:

Лек път Ванче и весело посрещане на празниците на родна земя :lol: !Мерси за новата темичка!
Нека продължим по нов по-добър начин и живота си!И да затвърдим приятелството си тук,защото всички вие сте прекрасни дами!
:sm_156: :sm_174: :sm_171:
Изображение
Изображение
Аватар
74gerita
Пристрастен
 ---

Мнениеот milix на 20 Апр 2011 09:23

Добро утро :D
Ех, 4е свежо настроение с нова теми4ка :congratulations:
Айде,нека само хубави емоции ни тресат в бъде6те. Но ако има проблеми все така дружно да си споделяме и успокояваме.
Гери,, ама, 4е хубаво, 4е са ти предложили работа. А другото хубаво е, 4е господинът се разкайва май. Ето о6те една дилема, да не си никога спокойна, емоу6ън с теб, бе моме, емоу6ън. Аз се смея, ама на теб не ти е леко. Иам6 два варианта май_ или да приеме6 работата и сама да се справя6 с две деца и една бг запалта, която дано стига, или да се залавя6 с езика испански и да по4ва6 работа, каквато и да е. Не става ли да викне6 някоя от бабите докато се окътате да гледа малкия там първите месеци да евентуална работа и после ан градина с първите изба4кани пари да год адете за половин ден? Животът и на запад е труден, но по_има доколкото разбирам в ПАлма работа, туризъм целогоди6но, на6енци.... Боже, ако бе6е така и тук с целогоди6но хуабво време и туристи и бол работе6ти 4ижденци сигурно 6тяхд а се хвана ан работа нейде. Тук е 6уробаджина6тина и няма ни6то. Дори без позанствата от едно време в Таранто не става и домове да 4истя, кой 6те те вземе непозната, колкото вис6и и гражданства италиански да има6?
Сури, о6те тръпна при 4етене на слу4ката с детето, добре, 4е не се е задавила. Не ми оправдавай ти мъжете, 4е да сме си ги гледали кротко, какво, дори да рискуват живота на рожбите лид а кротуваме,...море, аз не търпя такова не6то, да го дресивра6 поне доакто изско4и6 за минутки нейде поне да си я съзерцава вниамтелно като монитор, кво му е тежкото на това? Аз много рядко съм оставяла малакта, ама на Вито му имам доверие, гледа си я. Е, 4е не внимавал няколко пъти на компа с нея до него все пак тогава си бях аз у дома и гледах, пардон ГИ гледах. Вие не разбрахте ли, 4е като се жени6 осиновява6 сама първото си дете, и тия де раждаме са ни втори? :lol: :lol: :lol:
ИзображениеИзображение
Аватар
milix
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот 74gerita на 20 Апр 2011 10:04

Добър ден,мацки!
Хайде на по кафенце в новата темичка :wink:
Изображение
Миленче,естествено е ,че искам да работя там,но при нас е абсолиутно същото дето казваш ти.По хотели и ресторанти си работят едни исъщи от годините-повечето са с ииспанци/иджат от континента да работят на острова,че взимат уж повече пари/Ако някой не те препоръча по къщи ням акак да влезеш,а вече на мног оим отпада тяхната с иработа и ако им излезе нещо ново си я взимат те.До сега само веднъж са ми предложили работа там за 300 евро :shock: при една баба всеки ден,като толков ами е градината :shock: намалиха много заплащането,падна работата-испанките си хванаха метлите :roll: като нямат кинти и те вече.За хубава работа пък не знаеш ли каталан/или майоркин/техния диалект никъде не може да почнеш,защото го изискват,децата учат в училище на този език,аз затова не смея да взема Спаско там,че д ане остане и без средно :roll: какъвто е мързелив :roll: Майка ми може да дойде при нас едва другата година като се пенсионира,на Сътефан майка му също е млада.Баща ми нали беше при нас да помага,но на ония дивак му пречеше,та се чудя който ида дойде пак ще му пречи сигурно :x :evil: /акъла най-много му пречи,където го няма :mrgreen: /Та ако излезе нещо,ще дам Габи на градина и почвам,но вече при нас нищо не е както е било.Мн зле се справяме с всичко и на мен определено там не ми харесва отдавна.Тук си ми е мн по-хубаво.Ако ще съм зле ,ще съм си зле на родна почва.Може би защото няма мподкрепа там от мъжка страна,но изтръпвам при мисълта за още чужбинстване.Тук си се видиш с твойте си близки и приятелки и им се изтъжиш поне-там няма кой да те чуе и да ти съчувства истински.Всеки мисли само в парите и работата :x Нямаш социален и културен живот никакъв-затъпяваш си яко,добре,че ги има тея форуми та малко да подържаме мозъците си будни!!!!
Хайде стига съм разтягала локуми :wink: Каквото е писано ще стане!След всяко падане,ще се изправяме по-силни и знаещи пък докъдето я докараме :champagne: Господ да е с нас!
Изображение
Изображение
Аватар
74gerita
Пристрастен
 ---

Мнениеот toniN1 на 20 Апр 2011 11:04

Добро утро,съгласна съм с Гери,тук сме като птичета в златни клетки,аз не веднъж съм го казвала на моя,и затова на всеки 3 или 4 месеца си ходя да зареда батериите че иначе мога да психясам тук,абе още докато съм в самолета и вече съм по спокойна,а в БГ ми стига и само в къщи да седя,не е проблем но съм си в БГ.Мразя я тая Белгия,мразя я тая чужбина,но за сега е така.Момичета вие правихте документи на вашите малчугани и малчуганки,я ми кажететрябва ли мъжо да е с мен в БГ когато искам да изкарам ЕГН на Денис,той е Белгийско гражданство и носи фамилията на баща си,тоест си е признат.Мога ли сама да го направя сега като си ида.Моето злато се наспа и се събуди и ми вика пуф и бутна пристчето в устата и ми се смее,а как ме ухапа днес,олеееееееее до преди малко ми беше червена устната,с тия малки ножчета къде има ми се напълниха очите със сълзи рано сутринта.Ставам да си го нацелувам и да почвам да чистя,че днес пак ще откараме цял ден на вън,вчера за сефте беше по тениска с къс ръкав и къси гащички,беше 25°с днес май пак ще е супер втремето.Чао до скоро
Аватар
toniN1
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот suri на 20 Апр 2011 11:34

ЕЕЕЕ ЧЕСТИТА НОВА ТЕМИЧКА :balloons: ДА Я ИЗПъЛНИМ САМО С ХУБАВИ ЕМОЦИИ ,,,, Ванче справила си се чудесно :kiss2:

Гери, стискам палци да си оправите вЗаимотноШенията с твоя мъж :kiss3: Ако реШиШ, да се върнеШ, което се надявам да направиШ, ти пожелавам късмет с търсенето на работа :D виждам че и в Италия и при вас е трудно намирането на работа, За тук няма да раЗкаЗвам какви цедки са...
Миленче, много ама много точно си го каЗала, хареса ми :D че с жененето осиновявяШ първото си дете :D сложиха ли ви мухарниците вчера, успя ли да учистиШ след тях , беЗ да ги натиряШ много, наготви ли :?:

Тони, как е Денис, ака ли вече самичък, пробвай със сапун да го иЗакаШ, вЗемаШ твърд сапун , остъргваШ го до като се получи връхче как при термометъра и , правиШ съЩата процедура както със термометъра, натъркваШ дупето със сапуна, пробвай ако не си, има ефект.За килцата, Знамм как се чувстваШ, и аЗ съм на тоЗи хал, ядосвам се че се Застоях на таЗи 53 кг, но Ще успеем да се справим и с тях :kiss2:
АЗ до като се оправя и За раЗходка, Иман Заспа, чакам я да се събуди и иЗчеЗваме :D
Еее Тони, иЗпреварила си ме....
сега, аЗ съм най прясна в това отноШение, иЗвадих ЕГН на Иман преди броени седмици, около 3 мисля....
какви документи подготвих.....акт За раждането от Германия, теста За баЩинство и майчинство (( това е един документ За припоЗнаване, който иЗвадихме преди да се роди детето )) документ За родителските права,,,, Всичко това ЗанасяШ , За да ти се поставят апостили, трябва да питаШ къде се поставят при вас в Белгия, и след като имаШ теЗи апостили, превеждаШ всички документи при оториЗиран български преводач в Белгия, след това вЗемаШ преведените екЗемпляри, ЗанасяШ ги в БГ ПОСОЛСТВОТО в Белгия,// там трябва да си с мъжът си раЗбира се//, и поставяШ отново апостили на преведените български документи.Ако мъжът ти няма да си идва с теб в БГ трябва пълномоЩно от него, че е съгласен да се ИЗвади ЕГН на детето, който съЩо трябва да има поставен апостил от Посолството ни., иии неговия паспорт пресниман, За пред обЩината в твоя град в БГ.

При мен така бяха неЩата, много бягане , много пари, ноооо......така е.
ако имаШ други въпроси питай., дано съм била полеЗна, и дано съм обяснила добре, че май стана нахвърлено.... :oops:
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
suri
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот suri на 20 Апр 2011 11:36

Между другото Тони, на Иман БГ ЕГН го иЗвади сестра ми, с пълномоЩно от нас двамата, което пълномоЩно трябва да е с апостил, от консулството ни.
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
suri
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот toniN1 на 20 Апр 2011 14:41

Сури,какъв е тоя документ за бащинство и майчинство,и защо трябва да го признава когато е с неговата фамилия,така автоматически е пшризнат от бащата,а апостила се слага когато всичко е преведено,преводача го изпраща за апостил.Аз се занимавах с това когато се жених тук преди 8 години.Явно трябва да сме заедно с мъжа ми в БГ.такива глупости с пълномощни,та ксерокопие няма да го бъде,много туткава ми се вижда.Благодаря за инфото все пак.Денис все още не може да се изака сам,а това с сапуна е същото както с термометъра,дори понякога не върши работа,термометъра върши най добра работа,според мен.Днес му дадох малко зехтин,гадост голяма но какво да се прави,нещо не е ОК с стомахчето,а и не давам картоф,и банан,давам риба с морков,вчера болонез яде,мъжо стриктно провери да не би да е свинска каймата :lol: и днес пиле с ориз,и в 2 та случая е с домат,а уж и той разхлабва.а плодовите са или само круша,или ябълка с круша,която пак разхлабва,явно ще е като мен,но не разбирам,до сега си ходеше без проблем по 2 или 3 пъти на ден,и изведнъж тапа :cry: днес плаках заедно с него,ядем а то иска да се изходи и се напъва става червен и само пръцка и почва да плаче.направо сърцето ми се къса,сега би трябвало зехтина да го разхлаби малко,понеже му дадох и малко колкото да му раздвижи това което е вътре.Ние заспахме и аз ще ствам да мия чините и да си хвърля един душ,и да врътна таратор,да се опитам да карам на таратор,салата и риби,и постепено да намаля пак храната на минимум.До после чао.
Аватар
toniN1
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот suri на 20 Апр 2011 15:31

Ами Тони, на нас това ни искаха от тук, неЗнам при вас как е точно системата, За поставянето на апостилите в Посолството ни, трябваШе лично да Занесем документите, но апостили трябва да направите, иначе в БГ няма да ви приЗнаят документите, поне при нас така беШе.
Оф, дано Денис се иЗака, ти не се раЗстройвай, че Денис те усеЩа.
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
suri
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот milix на 20 Апр 2011 18:15

Пак здравейте!
Гери, земи най-мъдрото според теб и вашите решение, дори ид а е оставане в Бъглария, после пак може човек след време да размисли ид а тръгне за Испания.
Тони, пробвай с пюре или сок от сини сливи за малкия. А и ние не сме ан ти със свинското, не по религиозни причини, а за здраветео. Телешка или говежда акйам е идеална, тук болонеза с такава готвят, няма свинско мляно в рецептите пвоечето де. Аз в Бъглария едно ялто рапвихз а гости алзаня, нали иам сос рагу или болонезе наречен, та с половин свинско и половин телешка стана една отврат мазна, прибави и бешамела, кошмар тлъсто.
Аз миналото лято регистрирах МАргото, нали имс е поалга по майак автоматично бг гражданство. Занесон акт за раждане тукашен с апостил, за три дни стаан в рпефектурата. Аз набрах в гугъла апостил в Италяи и излезе кдъе да идем, с адреса абрабар и раб.време ан офиса, ние също хал хабер си янмахме за това. После в Бг носиш на фирма с техен закелт авторизиран преводач, те ти го носят и във Външно рпеведено в София за печат, излезе ми 70 лева и чак тогава в общината по емстоживеене, където сатва за няколко дни, кгато отиваш и тид ават акт български за раждане.
Сури, днес довършваха, че ги върнахме, не бяхме пробвали, че щората не се мърдаше, та ангодина, ама не сатна изпизано,с ега ен се вдига баш до горе, а бе италобългарска им работа, мноооого си ямзаме по недоизкусуряване на ня36кои работи.3
Утре съм на чистене, после до еделята боядисване ан яйца и събота козунаци емся. Неделя сутрин манджите рпесни и това е. Само косата вчера боядисах
ИзображениеИзображение
Аватар
milix
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот toniN1 на 20 Апр 2011 18:39

Тоест ако съм те разбрала добре,акта за раждане се превежда и се получава апостил,но как ще вземеш апостил без да е преведен,и от къде,аз знам че апостил представлява заверяване на достоверноста на документите които са вече преведени,от заклет преводач,от там се пращат от него до по горни позиции,където се записва в архивите че на еди коя си дата е бил заверен правителствено документ еди какъв си,за еди кой си,валидноста на апостила е мисля че беше 9 месеца.Но явно ще трябва тук да го направя,а аз нямам време,май ще ги пусна сега ако мога че адвоката трябва да го намеря от съдебните тук,и дали ще го поеме,те са тук едни туткави.И когато си дойда след месец или повече за ваксината на Денис ще ги взема.Но не ми трябва пълномощно от бащата,понеже ние сме женени,аз съм с националите,а той си е Белгиец по документи,и както казваш понеже майката е Българка с все още Българско гражданство не би трябвало да се иска съгласието на бащата.Но това е БГ всичко е възможно,и ако се иска съгласието на бащата то трябва да се напише под някакъв модел,от къде да го вземем този модел.
Аватар
toniN1
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот milix на 20 Апр 2011 18:51

Тони, България е подписала Хагската конвенция, според която апостилът доакзва достоверността на всякакви документи в подписалите конвенция държави, без да иам вече нужда от елгализация. Отнася се за документи, издадени от съответната държава, Италия, Белгия или която ид а е от Хагската конвенция. Преводът става в Бъглария преди външно, аз така сторих. Всъщност прочети за тая конвенция, мисля, че Белгия също я е подписала. А за съгласие ан бащата,з ащод а мус е иска? То е автоамтично бг гражданството, ако исакш издаваш акт за раждане български, ако не исакш ен го рпаваиш. Акод етето исак след 18 години подава молба за отказване от бг гражданство, ако не осатва с двойно, естествено при старните позволяващи двойното, Италия и България го пзоволяват, т.е по-точно страната по рождение трябва да го позволява. Виж дали Белгия го позволява, ианче избирате между Бг и Белгийско таквоа, ако иамте зор за бъгларско де. Съгласив ан бащта се исак за паспорт. Аз нямам анмерение да се ръся периодично и за паспорт ан детето бъгларски, който нее задължителен, аз досат време проучвах нещата де сама, де от съфорумки, в другия са мноооого епчени момичетата и компетентни, прсото са досат хроата де пиашт там. Ти питай при белгийските мами там. Аз при рапвене ан бг паспорт се виак лично татето чужденец и се рпавят фотокопия на всичките страници от апспорта му, глупости. Не вярвам да тръгнете да се отказвате от белгийсо гражданство.
С една дума, Тони, прочети за хагската конвенция, за тоава дали белгия позволява двойното гражданство, все пакд етето е с таквоа , родено там. Аз правих рпеди две години и друг документ с апостил, за развода си рпеди и гор егистрирах в Силистар заедно с брака си еххе смешка, т.е какво говоря заедно и сраждането ан амлаката сбрах погледите. Та апостилът се слага тук за тия документи и после се носят за превод и печат във външно, което не е легализация, а просто готов за нсоене в общината да е с достоверен превод един вид, затова във външно отива с агенция, за да не се разкарваш, а и без превод от заклет рпеводач не става.
ИзображениеИзображение
Аватар
milix
Фен на Mamaibebe
 ---

Следваща

Назад към Родени в...