Бургаското дете расте,няма спирка,олелееее!8

Форум за родените в един град бебета и деца

Модератори: Ianitza, deia80, mam4eto

Бургаското дете расте,няма спирка,олелееее!8

Мнениеот stefania_K на 05 Ное 2009 18:28

Старата темичка:
viewtopic.php?f=29&t=14225

Изображение
Изображение

Нашите деца:
Христо на мама stefania_k
Ния на мама Daniela80
Миa и Тоня на мама mia08
Божидар на мама Vili JOv4eva
Иван на мама sonya stateva
Кристиян на мама ирина кирязова петрова
Златина и Георги на мама tania_valcheva
Kрасен и Ради на мама venio4
Изображение
Аватар
stefania_K
Жител на Mamaibebe
 ---

Re: Бургаското дете расте,няма спирка,олелееее!8

Мнениеот daniela80 на 05 Ное 2009 18:49

Е-Е-Е,Стеф,страхотна темичка!Благодаря ти!Честита ти 5-ца!И успех и на последния изпит!
Аз да се похваля-те ми откраднаха маратонките,ама аз си купих нови-за 10 лв!Поне да не ме е яд!
За Димитрова не зная-аз имам наблюдения от близки хора,които тя е оправила,а доста други лекари не са,ама...
Оставям ви,че мъжо иска компа!
Лека вечер!
[url=http://www.mamaibebe.com][img]
ИзображениеИзображение
Аватар
daniela80
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот stefania_K на 05 Ное 2009 18:50

Миленка,няма да имам дипломна работа,а държавен изпит!Аз май го предпочитам! :roll:
Я да те итам,ти беше ли вчера в МОЛ-а,сама!? :roll:
Дани,да са ти честити новите маратонки!Нищо,че са от 10лв :wink:
М/у другото приемам идеи за друго заглавие,ако това не ви харесва :roll:
Изображение
Аватар
stefania_K
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот mia08 на 05 Ное 2009 19:30

На мама помощницата
Изображение
Извинете ме за качеството ама то не спира това дете
Стеф ходих вчера сама в Карфур да купя памперси/турските най-после свършиха :mrgreen: /.Не се качих да те видя,че много бързах :oops:
На мен ми харесва заглавието
Дани честити ти "тотонки" както казва Миа :P
Изображение ИзображениеИзображение
Аватар
mia08
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот stefania_K на 05 Ное 2009 19:40

Миленка,аз те видях,бях на кафе с една приятелка,но докато стана да ти се обадя и ти изчезна! :shock:
Радвам се,че си имаш помощници вкъщи,две моми,кай като теб...ние с тия мъже...знаете как е! :?
Изображение
Аватар
stefania_K
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот veni04 на 05 Ное 2009 20:31

Еее Стеф тенкс за темичката :lol:
Ама ти си опасна ..кога смогваш :roll: и на работа и дете гледаш и какви оценки,браво :balloons:
Дани,ама как не ги е срам беее ще ви откраднат чипиците :x ....нямам думи....аз затова съм си вързала количката на стълбите че току виж някой си я хареса :? ..то има такива хора....айде и да намериш пръстените :lol:
Ирка нз какво да ти кажа ...дали Аврамов е бил прав :roll: ....за Димитрова ..аз съм ходила веднъж при нея,доволна бях от прегледа :roll:
Ние ходихме дохомеопата...даде лекарство на Радо ,да видим..утре сутринта мисля да го закарам и до педи и тя да види
Миа много ти е хубава помощничката :lol:
ИзображениеИзображение
Аватар
veni04
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот ирина кирязова петрова на 05 Ное 2009 20:47

Хайде честита ни темичка. Много хубавка и си е супер заглавието/къде ти идват на ум/. Брей, тя Миа много параснала ми се вижда или от снимката така изглежда. Дани, честити маратони-да ги криеш сега вътре, че лошо ще ги научиш крадците. Стеф, вие така ли работите бе :D на кафето.. Вени, какво му стана и на Радо сега бе, дето кашля ли ? Милена, Криско имаше температура бе - 3 дни, после един нямаше и започна наново, аз затова толкова се бях шашнала, но се е случвало и без температура да му е червено гърлото като на Миа. Незнам за Димитрова за втори път малко се усъмнявам в нея, иначе и имах доверие. То вече незнам на кого да имам. И на всичкото отгоре мислех, че за вторичния преглед ще ми вземе по малко пари, но уви ...всеки път си на пангара. Миленка, на твоите деца кой им е личен лекар, къде ги водиш, я сподели. Незнам вече при кого да ходя. Аз имам чувството, че по добре от тях му слагам диагнози , само дето не мога да ползвам слушалките за хрипове. :lol: Е така де. Сега гледаме за трети път днес Балто/едно детско/голям маняк стана. Пие лекарствата само и само да му го пусна. Халал да му е гледането. Хайде отивам да давам поредния сироп.
Изображение
Изображение*Изображение
Аватар
ирина кирязова петрова
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот veni04 на 05 Ное 2009 21:01

Ирка развесели ме постта ти :lol:
То наистина ний ставаме полувин доктори :roll: ....
Радо накашля още..да минава вече ...
И аз съм като теб с уговорки за даването на АБ че хич не го иска...и за да му го дам се водят тука едни дебати :lol: ...иначе никакви детски :lol:
ИзображениеИзображение
Аватар
veni04
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот mia08 на 05 Ное 2009 22:27

stefania_K написа:Радвам се,че си имаш помощници вкъщи,две моми,кай като теб...ние с тия мъже...знаете как е! :?

Стеф имаш още възможност да поправиш това :wink:
Ирка да знам че Криско беше с Т,но не чак много висока.Не знам Тоня при ангина вдигаше 40 Т.Направо откачах.Аз бях 6 години/от раждането на Тоня/при д-р Иванова от 4-та п-ка.Не ,че не работеше добре,но се ядосах страшно когато при една много силна алергия на Тоня/когато се поду цялата и не знаех къде са и очите/,тя "помоли" сестрата да и бие Орбазон и ни прати в къщи.Естествено след 4 часа всичко пак започна/а вечерта знаете как е страшно всичко/......звъня и по телефона, а тя "купи Орбазон 40 ml и намери някои да го сложи" :evil: :evil: :evil: Алергията беше толкова силна,че детето можеше да се задуши......Ходих на денонощна аптека,купих лекарство и добре ,че майка ми вече беше пристигнала/а тя е работила като мед.сестра в детска манипулационна 15 г./та и би инжекцията.На другият ден докато аз бях на работа,майка ми грабнала Тоня и я завела в Света София.Попаднала на д-р Ангелова.Тя веднага назначила венозно вливане на орбазон,диета,капки - в необходимата продължителност.Тя ми спаси детето.Тогава взех решение да си сменя личния лекар.Когато Миа беше на 40 дни се зарази от Тоня и беше много зле.Нямаше дори още първите имунизации.На кантар беше да влизаме в Детско отделение.Ангелова отново предприе правилното лечение.Проблема при нея е ,че има страшно много пациенти и много се чака.А в Света София дори няма къде да седнеш.Точно в там в коридора Миа се зарази с оня вирус с повръщането и разстройството.Иначе и аз нямам вяра на никой и само се моля да не сме болни
Изображение ИзображениеИзображение
Аватар
mia08
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот daniela80 на 05 Ное 2009 22:56

Тая вечер ще се напия,така ми е жал за пръстена,къде го забутах.....
:( :cry:
МИЛЕНКА,ужасно е когато нямаш на никого доверие и не знаеш ккаво да правиш!Нашата предната лична ми забрани да я притеснявам вечер,имало дежурни.Винаги изписваше АБ на Ния.Все ангина я изкарваше,а като отидем при Дмиитрова-нещо няма.И права беше Димитрова-нямаше и.сигурно 5-6 приема на Аб сме спасили.А тя беше на нашият кум леля,уж с връзки бяхме при нея,а то...Нощите винаги са ужасни,когато децата са болни...Всичко изглежда невероятно страшно!
ИзображениеИзображение
Аватар
daniela80
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот tania_valcheva на 06 Ное 2009 09:36

Добро утро! :D Хайде да пием кафе!
Изображение

Стеф, мерси за новата темичка! :D Дано по- малко да пишем за болести, а веселите неща да са повече! И на мен ми харесва заглавието. :wink: Браво на теб, без никакъв зор ги взе тези изпити! Хайде и последния да вземеш и пак да почерпиш! :wink:
Миленка, много ти е хубава помощницата, а с тези тотонки много ме развесели. :D Верно много страшно звучи за тази алергия, която е получила Тоня, добре, че сте я намерили тази докторка. То май само трябва да се молим да не ни се случват лоши неща, че на никой вяра да нямаш.
mia08 написа: stefania_K написа:Радвам се,че си имаш помощници вкъщи,две моми,кай като теб...ние с тия мъже...знаете как е! :?

Стеф имаш още възможност да поправиш това :wink:
:nodd: Ицето не иска ли да има сестричка? :wink3: :wink2: :venus:
Много ме развеселихте сутринта рано-рано. Ирка и тя вече докторка стана. :lol: :P Ирка, то понякога наистина по- верни диагнози поставяме от докторите! Как е Крис днес? И ние вчера излизахме и ходихме до въртележката, но после към Елин Пелин забихме. Ми то се живеело навън! Тя ме побърка една седмица в къщи, но вчера реших да излезем, че и без това бях решила до личната да ги заведа. А иначе като излязохме си стоеше кротко до количката, слушаше ме... И аз като теб хванах цаката на Златина- пускам й клипчета дето сме я записвали с камерата и тя гледа, и кротува. :D Много й е интересно защото вижда, че и тя е била малка като Гого, и много се смее как е говорила по бебешки. :D Ще се пробвам да кача едно клипче да видите и моята помощница.
Дани, направо ме изуми вчера с тези маратонки, най- вече тези на Весо дето ходи за риба! Кой знае какви клошари са обикаляли и са търсили нещо да си вземат. Вие количката къде я държите, вътре ли? Нашата защото е пред къщи, но ние имаме решетка на трите апартамента, и кой ли ден ще ни накарат да я махнем, и както имаме сумати работи пред нас (колички, колелета, обувки) ще се чудим къде да ги слагаме. Дано да си намериш пръстена, че много криво ми стана като прочетох. Ние наскоро бяхме изгубили на Златина едната обица и направо сърцето ме беше заболяло. На Ния кога ще й пробиваш ушите, какво реши? Нищо не каза за Весо- какво каза за бенките?
veni04 написа:И аз съм като теб с уговорки за даването на АБ че хич не го иска...и за да му го дам се водят тука едни дебати :lol: ...иначе никакви детски :lol:
То и ние преди бяхме все с пазарлъци, ама сега ми е много смешна Златина, че взе сама да си иска лекарствата, дори тя води дебатите. Онзи ден ме разби направо- изкара един сироп Натриев цитрат и ми вика, че трябвало да й дам от него, че повръщала! :shock: :mrgreen: Как е запомнила незнам, но от този сироп й давах малко преди да родя т.е. преди 3 месеца! Снощи пък не искаше да ляга докато не й дадохме от "сладкото хапче" (купих един вит.С за деца- дъвчащ), постоянно ми мъкне и сиропа за кашлица... :lol:
Дани ме беше питала за децата как са- заведох ги на лекар, но нищо им няма- само капки за сополите ни изписа. Каза, че най- вероятно от струята на Тетрисала му се е разкървило нослето, да не се притеснявам. Забравих да ви кажа, че онзи ден водихме Златина на дерматолог (най-накрая) и ни изписа медицинска козметика- измиващ гел и лосион за след баня, че й била много суха кожата за 70 лв. :mrgreen: Вчера й купихме, но не на същата марка за 54 лв. да видим дали ще й понесе добре. Дани, на вас каква марка ви беше изписала? На нас ни изписа Атодерм на Биодерма, било за атопична кожа, но аз й взех на А-дерма.
Хайде, че пак се отплеснах. :P Дано времето днес става за разходки, че да помятаме малко крачоли.
Изображение Изображение
Изображение
Изображение
роден на 14.08 - 3,930/ 52; изписан на 18.08 - 3,650/ 52 см.; 1 м.- 4,760/ 55; 2 м.-5,950/ 58; 3 м. - 6,700/ 62 см.; 4 м. - 7,100/ 63 см.; 5 м. - 7,600/ 65 см.; 6 м.- 7,800/ 66,5 см.
Аватар
tania_valcheva
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот daniela80 на 06 Ное 2009 10:29

Добър ден!
ТАНЧЕ,благодаря за кафето!Радвам се,че децата са здравички!И се радвам,че толкова много си писала!Липсват ми постовете ти!Весо какво каза за промяната ми ли-каза,че преди ме е харесвал повече...с бенките!Каза,че съм луда глава,като си наумя нещо и край.....За ушите на Ния-не зная,чудя се....Сега е в етап,в който постоянно иска да се гизди,ама не търпи много.То кремове иска,спирала се правя,че и слагам,червила,гердани,дори снощи ми счупи един колан....Та не зная дали ще ги търпи,да не вземе да се пипа постоянно и да направи беля.Чудя се и аз.А така искам!
Момичета,да ми кажете-има ли нещо тревожно в кашлянето на дете сутрин?ВНия от едно известно време накашля сетрин.Беше влажна кашлицата зокато беше на АБ и малко след това.После спря,но днес едно сухо кашляне сутринта.Притеснявам се.И знаете ли този сироп Студал колко време може да се дава?
Малеее къщата ми е бомба пак.....А така ме мързи,искам да си пия кафенце на спокойствие и да си чатя с вас...Нищо не ми се прави,но УВИ!И пералнята изпра!Хайде-до после!
ИзображениеИзображение
Аватар
daniela80
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот tania_valcheva на 06 Ное 2009 11:38

Дани, ами въобще не ми остава време като сме всички в къщи! То повече вървя след Златина и все е дно тя е бебето... все разхвърля, съблича се, все решава, че трябва да се преоблича, току и някоя магария свършила и трява да се чисти, пък да не забравяме и един куп домакински задължения, а туй гладене как го мразя.... :madd: Относно обиците- ние пробихме ушите на Тинката точно на 7 месеца и нямахме проблем, ама Ния вече е голяма и кой я знае как ще реагира. Я да взема да ви пусна малко снимки, че скоро не съм пускала.
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение Изображение
Изображение
Изображение
роден на 14.08 - 3,930/ 52; изписан на 18.08 - 3,650/ 52 см.; 1 м.- 4,760/ 55; 2 м.-5,950/ 58; 3 м. - 6,700/ 62 см.; 4 м. - 7,100/ 63 см.; 5 м. - 7,600/ 65 см.; 6 м.- 7,800/ 66,5 см.
Аватар
tania_valcheva
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот ирина кирязова петрова на 06 Ное 2009 11:44

Оле, Миленка какъв ад си изживяла .Тези алергии са ми много страшни и те, като гърчовете са ми. Ами какво да ти кажа, пълни идиоти, поне като са дечица не ги ли е жал незнам. Сякаш не са били майки и нямат дъщери и внуци, че да не знаят какво е да се панираш с малко дете. Ами тази Ангелова млада ли е? Тук една мама ходи при една Ангелова , но е много младичка, дори има малко детенце май. Да не би да е същата? Хубава неща се чуват за нея, но незнам дали е педиатър. Да този път му беше ниска температурата на Криско, но сигурно има разлика от ангина до гнойна ангина защото при гнойна сме правили 39,7,8 и аз почвам да правя всичко, което знам да я сваля. Направо си е страшно Миленка и аз като тебе се паткосвам от високи температури. Танче, бравос на децата , че са здрави. Значи Тинката така си знае всички илачи и тя. Това филмче дето го гледаме е за едно болно малко момиченце, което кашля и му дава доктора лекарства и ние покрай него да ви кажа бая лекарства изпихме. Тази марка дето са я изписали на Тинката-Биодерма е много хубава, аз съм ползвала. Защо не се обади щеше да я вземем по евтино.. Дани, напи ли се снощи? Намери ли пръстена? Значи Весо те е харесвал повече с бенки, видя ли , те хората не напразно казват, че са чар, а ти отиде и ги шътна. Нека се гизди детето, нали ще стане красавица като майка си. Той Кристиян се кипри, слага си молив, червило и от един месец ходи с арт маникюр/на една приятелка дъщерята все го лакирва и рисува/и все си го показва, а баща му ще ме очука някой ден-все ми се кара. Аз какво да направя, ще ми мине мерака и толкоз, като иска да слага, заболя ме гърлото да повтарям, че е за момичета това и онова ама не чува....Дани за тази кашлица и аз вече незнам-нашта едва днес започна да се кърти леко.Беше суха, после леко сякаш отхрачва и после пак суха и много честа стана, аз и затова се притесних, но Аврамов каза да се следи ако стане много силна, честа и има учестено дишане, ако само леко сутрин понакашля нищо няма, не се страхувай, може да е алергия или да и дразни нещо. Вени, ти сега единия го лекуваш с хомеопатия за кашлицата, а другия с АБ за ушето нали? Твоя доктор дава ли така? Има хомеопати , които много отричат антибиотиците и после се карат на майките дето дават...Ние сме по добре, температури няма, кашлицата както писах вече леко се кърти и стана същия бяс като преди луда работа , баща му казва "това вече е нашето дете" няма грешка. И аз се надявам днес да е топличко и да се размотаеме малко навън, обещах да ходим на въртележката пак.Ще идем като напече на обяд, да не е влажно, че от въздуха май кашля пак. Хайде момичета до скоро. Какъв пост, един метър, прекалих... Танче, страхотни снимки. Много сте сладки. Гого е станал вече ококорено човече.... :kiss2:
Изображение
Изображение*Изображение
Аватар
ирина кирязова петрова
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот tania_valcheva на 06 Ное 2009 12:12

Ирка, такива смехории си писала, че Златина вече десети път ме пита на кой се смееш! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: А сега ме пита "защо се смееш на Клиско майка му". Значи Криско вече е "вашето дете" :lol: Ех, тия панти какво ще ги правим! Ееееееее, Златина е дърпа за ръкава и не ми дава повече да пиша. Това бил нейния стол и нейната кунтуля (клавиатура). Ама днес съм много активна, а? :lol: Сега пък награбии дисковете да си пускала когато била бебенце. Хайде изчезвам, че, положението става нетърпимо.
Изображение Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
tania_valcheva
Жител на Mamaibebe
 ---

Следваща

Назад към Родени в...