Мами в Германия!

Форум за родените в един град бебета и деца

Модератори: Ianitza, deia80, mam4eto

Re: Мами в Германия!

Мнениеот Babetka на 25 Ное 2011 10:16

Таня,
много се радвам,че пишеш.

Изобщо съм щастлива,че темата си върви.Може и да не е всеки ден,но се поддържаме и това е най-важното.

Таня, Еми, възхищавам ви се как учите и се справяте с всичко.Аз не бих могла и минута да уча докато Дамян е буден,а после вечер като легне към 20 h съм капнала от умора.

Таня, при Дам-Мах първите зъби поникнаха чак към 8-9 месец. За спането просто не ми говори,защотo точно на 4-5 месеца почна да се буди през нощта на всеки час и беше един ад. обаче при нас и до сега спането е много зле и се будиме поне един път през нощта.За направо съм "вампирясала" :shock: :shock: вече и определено имам проблеми със съня. За сядането при нас беше малко странно,че от 7 -ми месец някъде Дамян се придвижваше по корем много смешно,после почна и да пълзи и чак тогава към 10-11 месец седна сам,а казват ,че бебетата първо сядали. Всяко бебе си е различно.

Пожелавам Ви усмихнат ден и до скоро. :)

Ние днес имаме официален празник на улицата с Glühwein и Würstchen и ще слагаме коледната елха точно пред нашата къща. :)
Изображение
Аватар
Babetka
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Tan4o на 27 Ное 2011 10:27

Ехх..Софи...в такива моменти ми се иска и ние да живеехме в някое малко китно градче. Представям си колко е хубаво про вас и уютно по време на коледните празници. А и тези Strassenfest-ove също много ме кефят. Големи сте късметлии с елхата. Може с нея да си минете тази година :mrgreen: Аз нямам търпение да идем на Weihnachtsmarkt да пийна и аз греяно винце, че от повече от година не съм близвала алкохол и е време :wink:
Наистина всички дечица се развиват много индивидуално. Убедила съм се в това. Ние пък обратно на вас изобщо не търпим да лежим по корем, но пък се пънем все да сме седнали :lol:
Изображение
Изображение
Аватар
Tan4o
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Babetka на 01 Дек 2011 10:17

Таня, хуабвото на нашия квартал-село е,че хем сме така "затворено общество" , хем сме на 15 мин. от центъра на Кöln с колата. Ако иска човек спокойствие, си остава в района,а ако иска голям град е бързо там.Също така имаме на няколко км от нас самия център на Bergisch Gladbach и там също има всички магазини,а и няма толкова народ като в центъра на Кöln и аз даже там предпочитам да пазарувам и да се разхождам.

Като става дума за развитие.Най-трудно ми беше когато Дамян проходи и тичаше безразборно на всички страни и цял ден само след него.Това май е най-трудния момент при развитието на движенията.
Изображение
Аватар
Babetka
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Babetka на 25 Дек 2011 19:02

Весела Коледа мили момичета.Здраве късмет и много усмивки.

Iman,леко бременеене и честито!
Изображение
Аватар
Babetka
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот elitsa_beykova на 15 Яну 2012 12:13

Здравейте мами,аз се казвам Елица,сина ми Виктор и е на 2 год и 9 месеца живеем във Вислох,градче на 13 км от Хайделберг,ще ми бъде приятно да се запозная и с други майки в района,тъй като от 4 год и половина живот в Лондон...решихме с мъжа ми да се преместим в Германия...и всички мои близки и приятели останаха в Англия...създала съм и една група в фейсбук ,пускам ви линк който иска да заповяда,хубав ден на всички......

http://www.facebook.com/#!/groups/259453464090406/
elitsa_beykova
 ---

Мнениеот Babetka на 16 Яну 2012 12:21

ДОбре дошла Елица, :congratulations: :cheers2:

надявам се да пишеш и тук при нас. Аз вече съм в групата във ФБ.Благодаря за поканата.

Хайделберг е далече от Кöln,но чвек никога не знае. :wink: :wink: :wink: :wink: Защо решихте да се преместите и защо точно в този град?
Изображение
Аватар
Babetka
Фен на Mamaibebe
 ---

Предишна

Назад към Родени в...