Заразено АМ за бебета паникьоса десетки майки

Форум за родените през един и същ месец бебета, деца и майки

Модератори: Ianitza, deia80, mam4eto

Заразено АМ за бебета паникьоса десетки майки

Мнениеот Rumy на 03 Авг 2007 09:51

Предварително се извинявам, че пускам тази тема тук (мисля, че това е най посещаваното място във форума).
Това е информацията публикувана в интернет страницата на БТВ, във връзка със заразена партида на Милумил. Чак не ми го побира главата как е възможно самите вносители да не искат да застанат пред камерите и да не обяснят за какво става въпрос (не били упълномощени от немската фирма) след като цялата информация я има и в официалния сайт на производителя и след като той си изтегля млякото в Германия. Що за цинизъм и отношение към здравето на нашите деца.

Ето и статията - репортаж
"02 Август 2007
Съобщение за заразено с бактерии адаптирано мляко за бебета предизвика паника сред десетки майки в България. Млякото - продукт на известна немска фирма за детски храни, вече е изтеглено от търговската мрежа у нас, научи bTV.

Вместо от вносителите на млякото обаче майките научават за проблема от интернет форум. От него те се информират, че в млякото "Милумил 1" със срок на годност до 23 февруари 2008 г. са открити следи от ентеробактерии, които могат да причинят сепсис, менингит или ентероколит при новородените. Това са все тежки заболявания, чийто изход понякога е смърт.

Информацията е поместена на сайта на фирмата производител (Milupa.de), която бързо изтегля партидата от немския пазар. У нас са внесени около 1000 кутии. Повечето вече са изпити. Остатъкът е изтеглен от търговската мрежа, ни увериха вносителите.

Според лекари млякото с ентеробактерии е безопасно, ако се приготви по указанията. Ако престои обаче, съществува риск за здравето на недоносените и новородените през първите осем седмици - особено за тези с по-слаба имунна система.

Вносителите смятат, че не може да се говори за занижен контрол. Качеството на немските храни било отдавна доказано. Въпреки това те отказаха да говорят пред камерата на bTV, защото не били упълномощени от немската фирма."
Аватар
Rumy
Отличник
 ---

Мнениеот rossy_fil на 03 Авг 2007 13:11

С тази новина направо ме размазаха психически!
Смених млякото веднага,няма значение,че сме вече на Милумил 2!
rossy_fil
 ---

Мнениеот Rumy на 03 Авг 2007 14:04

Забравих да сложа линк към статията:
http://btv.bg/news/?magic=bulgaria&story=59655
Аватар
Rumy
Отличник
 ---

Мнениеот gabinki на 03 Авг 2007 14:05

http://www.mamaibebe.com/forum/viewtopi ... 380#143380 Ето тук също има обсъждане за АМлека
Изображение
ИзображениеИзображение
Аватар
gabinki
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Rumy на 03 Авг 2007 14:25

Аз Аптамил не съм давала на малката. Давала съм Аптамил, а сега сме на Lactana. Но ме възмути как е възможно вносителите да си траят и да не се появят въобще пред камерите и как въобще не се е появила никаква информация до момента по пресата след като в Германия се знае от повече от месец.
А сега разбрах, че са имали и друг подобен случай през 2005 год.. Ето линк с информация за предишният им гаф. Явно при тази фирма си е практика.

http://www.actualno.com/news_32033.html
Аватар
Rumy
Отличник
 ---

Мнениеот Rumy на 03 Авг 2007 14:26

Извинете грешка Милумил не съм давала.
Аватар
Rumy
Отличник
 ---

Мнениеот gabinki на 03 Авг 2007 14:29

http://www.chernomore.bg/index.php?nid=12034 И тук са поместили малко инфо
Изображение
ИзображениеИзображение
Аватар
gabinki
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Искрена на 03 Авг 2007 14:51

Ние сме на Аптамил 3. Какво да правя :thinkk: да купувям ли пак от него???
Аватар
Искрена
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Rumy на 03 Авг 2007 15:03

Искрена написа:Ние сме на Аптамил 3. Какво да правя :thinkk: да купувям ли пак от него???

Искрена
Милумил и Аптамил са на една и съща фирма. Макар, че за Аптамила казват, че няма никакви проблеми. То и в статията и репортажа се говори само за Милумил 1 и то само за определена партида. Ама знае ли човек, като им се случва за втори път за две години и за първия път даже и не сме разбрали. :yawna:
И ние бяхме на Аптамил 3, но откакто открих предимствата за децата на АМ с прОбиотик го смених с немското Lactana 2, а сега вече сме на Lactana 3. Никакви проблеми и съм изключително доволна.
Аватар
Rumy
Отличник
 ---

Мнениеот Искрена на 03 Авг 2007 15:08

Именно!! Защото са на една и съща фирма и се чудя какво да правя. Може би ще се доверя на вашия опит и ще опитаме от вашето мляко. Само дето май не съм го виждала по нашите детски магазини, обаче ще потърся.
Аватар
Искрена
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Rumy на 03 Авг 2007 16:47

Искрена написа: Може би ще се доверя на вашия опит и ще опитаме от вашето мляко. Само дето май не съм го виждала по нашите детски магазини, обаче ще потърся.

Ние от една година го пием по препоръка на наши приятели, които живеят в Германия и те ни го изпращаха или носиха, когато си идваха в България, но сега вече си го купуваме от тук. Предимствата са му доста пред останалите АМ. А и Lactana 3 е с плодове. Аз специално го купувам от аптеката в Кауфланд в Младост, но съм го виждала и в двата квартални бебешки магазина, от които пазарувам обикновено.
Аватар
Rumy
Отличник
 ---

Назад към Родени през...