Има ли млади мами набор 90?

Форум за родените през един и същ месец бебета, деца и майки

Модератори: Ianitza, deia80, mam4eto

Re: Има ли млади мами набор 90?

Мнениеот bsh_90 на 15 Фев 2011 15:49

Здравейте, и аз съм набор 90 и съм юлска мама, лека бременност на всички :sm_preggo:
bsh_90
Начинаещ
 ---

Мнениеот valentina0577 на 15 Фев 2011 16:05

Нинче,аз още не съм правила секс,защото не са ми спрели лохиите,но вече са съвсем слаби.Принципно е хубаво да се изчака поне 20 дена след разждане,за да правиш секс-организмът,все пак,трябва да се възстанови.А за това,дали ще боли-не знам,нека Fatito каже,тя е раждала нормално :D Аз хемороиди не съм имала.
Казвам здравей на новата мама! :D Разкажи нещо повече за себе си,ако искаш! :D
Изображение
Изображение
Изображение
valentina0577
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Fatito на 15 Фев 2011 17:47

Здравейте, мамчета и добре дошла на новата мама! Първо започвам с лохиите- до 10 ден ми бяха обилни, след това съвсем намаля, някои дни почти нямах, но така продължи точно до 40 ден. Секс правихме на 20 ден, много се страхувах, че ще боли, не ме заболя, но и не беше кой знай какво. Просто от страх не можах да се отпусна :emon17: , но с времето всичко си дойде на мястото. За хемороидите, и аз не мога да ти кажа защото нямах. А гинекологичният преглед е както обикновен, правят се и изследвания. Мисля, че отговорих на почти всички въпроси, но ако има нещо друго питайте :D :D :D
ИзображениеИзображение
Аватар
Fatito
Отличник
 ---

Мнениеот Ninchenceto на 15 Фев 2011 20:21

Аха ми те и мойте лохии вече намаляха,но все още чакам минаха 10 дена мисля да изчакам още толкова и да видим,но всъщност съм нямала хемороиди,ми просто много ме боли опащката,което е съвсем нормално при раждането доколкото знам и още ме наболява,но всичко ще мине и мен мн ме е страх за секса да не стане тъй като го правим да потече силно кръв нз това ми е паниката само иначе изгарям от желание :oops:
Изображение
Аватар
Ninchenceto
Редовен
 ---

Мнениеот bsh_90 на 16 Фев 2011 11:05

Здравейте мами, радвам се, че не съм единствената млада мама тука. Аз съм студентка 2 курс и уча Счетоводство и контрол във Винса.
bsh_90
Начинаещ
 ---

Мнениеот Fatito на 06 Апр 2011 19:13

Здравейте, момичета! Нещо се поизгубихме напоследък. Как сте, бебоците растат ли? Ние на 01. април празнувахме първата годинка на Ясмин. Поканихме около 50 човека, беше много весело :D Нека да ви почерпя за нейно здраве макар и виртуално :emon27:
ИзображениеИзображение
Аватар
Fatito
Отличник
 ---

Мнениеот Ninchenceto на 07 Апр 2011 23:45

хехе да ти е живичка и здравичка :P ние направихме на 5 април 2 месеца :) а да ви питам скъпи мами,не кърмя спрях да кърмя на 2рата седмица тъй като ми спря кърмата и не ми е дошло още лохиите ми спряха на 43 ден някъде и с приятеля ми правихме секс,но с презарватив,но не ми идва още има ли нужда от притеснения според вас:(
Изображение
Аватар
Ninchenceto
Редовен
 ---

Мнениеот valentina0577 на 08 Апр 2011 10:05

Ninchenceto написа:хехе да ти е живичка и здравичка :P ние направихме на 5 април 2 месеца :) а да ви питам скъпи мами,не кърмя спрях да кърмя на 2рата седмица тъй като ми спря кърмата и не ми е дошло още лохиите ми спряха на 43 ден някъде и с приятеля ми правихме секс,но с презарватив,но не ми идва още има ли нужда от притеснения според вас:(

Щом е било с презерватив от какво се притесняваш?Би трябвало скоро да ти дойде,щом не кърмиш,но може и доста да позакъснее.Може и след 4-5 месеца да дойде.Идването на цикълът зависи от един хормон-пролактин.Ако неговите нива са ниски(както е,когато кърмиш),вероятността да ти дойде е много малка.Когато не кърмиш,нивата му се повишават и ти идва.Но не се знае,кога ще стане това.Така че,най-добре се консултирай с лекар по този въпрос.Някои предписват хормони,за да ти дойде.Аз минах на смесено хранене от 25ия ден,а от 35ия окончателно спрях да кърмя.Цикълът ми дойде около месец след това.
Честита една годинка на малката Ясмин! :balloons: Да е най-здравото и щастливо детенце и много да радва мама и тати! :D :balloons:
Изображение
Изображение
Изображение
valentina0577
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Ninchenceto на 14 Апр 2011 17:58

Благодаея ти за отговора :) На мен ми дойде май нз точно имам кръв нали тече малко по малко но е едно розовко смисъл не ми е като предишния цикъл и не мога да си го обесня дали е нормално???
Изображение
Аватар
Ninchenceto
Редовен
 ---

Мнениеот macolinkata на 13 Май 2011 16:10

Zdraveite mili Mami :) az s16to s1m nabor 90 :) leka bremennost i rajdane vi jelaq !
Изображение
macolinkata
 ---

Мнениеот Fatito на 17 Юни 2011 20:07

Здравеееееееееееейте, момичета, нещо се позабравихме. Как сте, мъничетата пораснаха ли? Ние вече вървим, миналата седмица даже и правихме прощапулник. Малката първо взе термометъра, май ще ставаме лекарка. А днес за пръв път я водихме на море. В началото, като видя толкова вода се изплаши, но като свикна не искаше да излиза от водата :D :D :D А и вече имаме 6 зъбчета. Това е за сега от нас, като ви остане време от разходки пишете :D целувки :D
ИзображениеИзображение
Аватар
Fatito
Отличник
 ---

Мнениеот slancho на 18 Юли 2011 23:53

Здравейте и от мен!!!Аз съм 91 набор на 01.01 :D :mrgreen: Не съм родила още но след седмица ще съм!!!Чакам си красавицата!!!1ПОздрави на всички мамита и здрави бебоци!!! :emon28: :emon22:
Изображение
Аватар
slancho
 ---

Мнениеот Ninchenceto на 15 Ное 2011 01:51

Здравейте мами,отдавна не сме си писали май :) Как сте??Как са бебчетата?? :congratulations:
Изображение
Аватар
Ninchenceto
Редовен
 ---

Мнениеот Fatito на 15 Ное 2011 12:24

Здравеееееееей, много се радвам, че някой се сети за темичката ни :D Ние сме добре растем с пълна сила, вече казваме много думички. Жалко, че вече навън е студено и не можем да излизаме, не знам какво ще правим цяла зима. Виждам, че и вие много сте пораснали как е малкия слушка ли, а при теб как върви?
ИзображениеИзображение
Аватар
Fatito
Отличник
 ---

Мнениеот valentina0577 на 15 Ное 2011 23:30

Здравейтеее! :D Позабравихме се малко,така е... :oops: Моята Росица в четвъртък ще направи 10 месеца.Вчера проходи :D Пусна се и направи първите си самостоятелни 3 крачки,а днес-4.На 11.10 бяхме 8.380кг и 77см.Сега в четвъртък на консултацията ще видим колко е на 10 месеца :D
Фати,то не е задължително като е студено да си седите във вас :wink: Обличаш детенце хубаво и излизате.За 15минути може да е,ама е хубаво да се излезе,трябва да се калява детенцето.Ама,ти си знаеш,де :wink:
Нинче,как сте вие?Малкият как е?Как ти мина абитуриентският бал?
Изображение
Изображение
Изображение
valentina0577
Жител на Mamaibebe
 ---

ПредишнаСледваща

Назад към Родени през...