НАБОР 78

Форум за родените през един и същ месец бебета, деца и майки

Модератори: Ianitza, deia80, mam4eto

Re: НАБОР 78

Мнениеот Iana_D на 10 Ное 2009 15:56

Здравейтеееее.Доста одавна не съм писъла тук.Търпя критика.
Относно въпроса за възрастта на родилката - според мен е по-добре "стара"майка/като мен/ стараеща се върху детенцето си,отколкото някоя малка пикла захвърлила детето си на своите родители.Разбирасе нетвърда,че всички майки са такива.Да невземе някой да се обиди.Това е просто мето мнение.Има и друга страна.Ето имам позната наш набор,която има две дъщерички.Роди ги когото беше на 18 и 21г.Е добре,не е била лоша майка,макар,че свекърва доста й помагаше.Но затова пък сега когато малко поотраснаха момичетата ,тя си живее та живее и много не се сеща за тях.Трбвало тя да си изживее живото,понеже преди деца е гледала.
Това е доста разискваща тема с плюсове и миноси за всяка страна.Аз просто си писъх мнението.
Ето разписах се.Хайде сега сте вие. :D
Изображение
Аватар
Iana_D
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот djordjia на 20 Ное 2009 22:41

Здравейте набори,и аз не съм писала от мноооооооооооого отдавна.
Iana_D написа:Здравейтеееее.Доста одавна не съм писъла тук.Търпя критика.
Относно въпроса за възрастта на родилката - според мен е по-добре "стара"майка/като мен/ стараеща се върху детенцето си,отколкото някоя малка пикла захвърлила детето си на своите родители.Разбирасе нетвърда,че всички майки са такива.Да невземе някой да се обиди.Това е просто мето мнение.Има и друга страна.Ето имам позната наш набор,която има две дъщерички.Роди ги когото беше на 18 и 21г.Е добре,не е била лоша майка,макар,че свекърва доста й помагаше.Но затова пък сега когато малко поотраснаха момичетата ,тя си живее та живее и много не се сеща за тях.Трбвало тя да си изживее живото,понеже преди деца е гледала.
Това е доста разискваща тема с плюсове и миноси за всяка страна.Аз просто си писъх мнението.
Ето разписах се.Хайде сега сте вие. :D

Това е много оспорван въпрос,аз пък не съм много съгласна с това майка старееща върху детето си.
Аз имам 2 дъщери като голямата е на 14,още малко 15 години ще направи,направете си сметка на колко съм родила.Мисля не съм била лоша майка и не съм все още.Живяла съм си благодарение на майка ми(да ми е жива и здрава)нямах свекърва по ред причини,отгледах я сама до 6-тата и годинка.Сега си имам прекрасен мъж и каката си има сестричка.И защо да не си живее жената,няма да седне и да мре че си е изгладала децата.Старци по 90 години,ходят та не спират,света обикалят е ние да мрем ли сега.Напротив много по добре ми е,ходила съм и съм живяла,нагледала съм се и мога по добър съвет да дам от някоя майка по голяма от мен,живяла просто в друго време.Не в това което живеем сега,на всички ни е ясно какво е!!!И със сигурност не съм била пикла захвърлила детето си на майка ми да отида да се повеселя един път седмично.Еми в крайна сметка никой не им е длъжен да им гледа внуците :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Нали така :?: :?: :?:
Изображение

Изображение
ИзображениеИзображение
Аватар
djordjia
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Iana_D на 21 Ное 2009 23:11

Явно несъм се изразила разбрано.Нищо айде няма да спорим по такъв въпрос.И аз може да си мисля,че съм добра майка пък в очите на друг да не съм такава.Нали?
Браво бе жена!Толкова голямо детенце!А аз тепърва.
Лека нощ наборчета!
Изображение
Аватар
Iana_D
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Svetlana kirilova на 28 Дек 2009 23:12

здравейте момичета с най-готиния набор.ма кой казва че сме стари.мисля че това е най-хубавата възраст за една жена.аз съм Светлана,родена съм на 30.08.1978г.имам 2 деца.син на 10г и дъщеря на 2месеца. :sm_174:
Изображение
Аватар
Svetlana kirilova
Начинаещ
 ---

Мнениеот Галка на 10 Яну 2010 22:54

Отдавна не съм влизала в темичката, но виждам, че няма много активни мами в нея!
Виждам, че има две мами, които очакват бебета - леко раждане от мен!
Всеки е готов по различно време да става родител. Имаме различни преоритети в живота си, а и човека, с който го искаш не се знае по кое време ще се появи до теб. Всичко си има предимства и недостатъци, но аз лично съм на мнение, че една жена трябва да роди за първи път около 30 години най-късно или поне да мисли в тази насока.
Лека вечер на всички!
Аватар
Галка
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот juli_dur на 14 Яну 2010 14:02

djordjia напълно съм съгласна с теб.И аз съм от подранилите мами-имам дъщеря на 12 и половина и син на 2 и 2 месеца.Е,не ми беше лесно,защото бях студентка,но се справихме и отгледахме една добра дъщеря.Надявам се,че съм била добра майка и че ще бъда такава и за напред....
Пък тук от кога не бях писалааа :oops: :oops: :oops: ама не остава време бе момичета.Каката е в 6 клас и материала е отврат.Който го е минавал скоро знае за какво става въпрос-нищо общо с нашите уроци.Естетствено тя е и в една трудна възраст....да не ви разказвам.
Малкия и той си иска своето,много е палав и все за мен реве.
Мъж ми е все по пътищата и общо взето денят вечно не ми стига ,за да свърша всичката работа,която съм си наумила.
Хайде,надявам се до скоро.....
Сега осъзнах, че когато сърцето ти е разбито трябва да се бориш за да си сигурен, че още си жив.Защото си,и болката която изпитваш е живота.Бъркотията и страха са там за да ти напомнят, че там някъде има нещо по-добро.И за това нещо си струва да се бориш…
juli_dur
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот mariamihaela на 12 Сеп 2010 15:05

Здравейте и от мен.Казвам се Мария и имам една дъщеря на 4 год.

Изображение
Изображение

Изображение

Изображение Изображение
mariamihaela
Начинаещ
 ---

Мнениеот ggmama на 14 Мар 2011 19:29

Привет момичета! И аз съм набор 78, казвам се Гери и по мъж съм от Бургас :D Незнам дали съм прозкъсняла за второто, но със сигурност съм закъсняла за темичката - няма много дейност тук напоследък :mrgreen: Приятен ден!
Изображение
ИзображениеИзображение

Мони е роден на 14 ноември - 2,860кг, 49 см
На 2 седмици - 3,300кг, 51 см
На 1 месец -3,850кг, 53 см
На 2 месеца - 5,000кг, 56 см
На 3 месеца - 5, 670кг, 60 см
На 4 месеца - 6,550кг, 61,5 см
На 6 месеца - 7,850кг, 65 см
ggmama
Начинаещ
 ---

Мнениеот cvete_78 на 23 Юни 2011 11:24

Не бях видяла досега тази тема.Казвам се Сиси и съм майско цвете 78.Имам две прекрасни деца Поликсена на 7 и половина иДимитър на 3 мес.Не мисля,че съм закъсняла с второто каката ни е голяма и е по-лесно да й обясня доста неща отколкото на двегодишно дете,НО всяко нещо има и "+" и "–" всеки сам преценява за себе си .Ставам,че бебока се нерви.
Защо е толкова трудно да се обичаме?
Изображение

Изображение
Изображение

21.03.11р.51 см,т.3.250кг.
21.04.11р.54 см.,т.4.200кг.
19.05.11р.56см.,т.5.200кг.
22.06.11р.59 см.,т.6.000кг.
22.07.11р.61.5см.,т.6.500кг.
30.08.11т.7.000кг.
26.09.11р.63см.,т.7.500кг.
1.11.11р.63см.,т.7.900кг.
2.12.11р.65см.,т.8.300кг.
5.01.12 р.68см.,т.8.750кг.
25.01.12р.70см.,т.8.750
6.03.12r.72см.,т.9.000
Аватар
cvete_78
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Mama Rali i Mitko на 22 Юни 2015 20:12

И аз да се запиша тук, че чак сега видях темата..
И аз имам едно прекрасно слънчице ма 8+ и правим опити за второ бебче..До сега статистиката не е ок, но надеждата остава :)
[url=http://www.mamaibebe.com]
Изображение
Аватар
Mama Rali i Mitko
Жител на Mamaibebe
 ---

Предишна

Назад към Родени през...