От колко време се опитвате да забременеете?

Модератори: ALEKS, Ianitza

Re: От колко време се опитвате да забременеете?

Мнениеот ninabebe на 04 Фев 2015 21:09

вече една година се мъчим за второ :?
ИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
ninabebe
Пристрастен
 ---

Мнениеот qna_georgieva на 06 Фев 2015 00:00

И двата пъти на 6-я месец.
Изображение
Изображение
Аватар
qna_georgieva
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот dani&ivo на 26 Фев 2015 10:31

Здравейте! Ние се опитваме от 2г и 6м. но нищо. Ходих на всички изследвания всичко е наред но няма. Сега мислим да сменим лекаря и да отидем пак и ако не стане да започнем първо инсеминация и дано стане. Вече много се отчайвам. Защо става така. :(
Изображение
Аватар
dani&ivo
 ---

Мнениеот mimkadt123 на 09 Юни 2015 11:56

Здравейте :) Аз правя опити от 2г. и 3м. от град Шумен съм.Ходила съм при Нейкова,Георгиев,Янева,Кузманова това е в рамките на 3 месеца.Диагнозите имме изумиха казаха ми запушени тръби,кисти,стерилитет и какво ли още не.Само дето незная на какво основаниеми поставят тези диагнози.Не са ми правени нито цитонамазка,нито цветна картина.Единственно или ме гледат на магаретоили на ехограф.От отчаяние вчера бях в град Плевен при проф.Горчев,прегледа ми беше за секунди с вагинален ехограф и ми каза че в края на месеца влизам за лапаро.Професора ми обясни какво точно представлява тази операция,акомога да я нарека така изобщо.Щеми се вкара течност за да провери дали са ми запушени тръбите и туи то.Не мисля че съм толкова глупава,а и съм чела доста из форумите,че това си е просто една цветка картина.Попитах доктора какво точноми има,обясних му че постоянно ме болят яйчниците и пича ми каза ''Като ти направя лапароскопията ще ти кажа,сега немога"......"Лапарото" за здравно не осигурен струва 2121лв,а за осигурените 1330лв.Излязох от кабинета изумена,отново разочарована и плачеща.Незнам къде да отида вече за да ми се обърне внимание,да ми се направят изследвания,а не само да си давампарите на вятъра.Да не говорим и за отчаянието........Моля помогнете ми кажете ми някой свестен и съвестен лекар :)
mimkadt123
Начинаещ
 ---

Мнениеот Mama Rali i Mitko на 21 Юни 2015 18:09

Здравейте момичета,
И аз пак да се запиша..Имам едно детенце прекрасно и след това работата с второ бебе се закучи..
От миналата седмица отбелязвам трета неуспешна бременност, ембриончето спря да се развива този път и като ми се поуспокоят нещата след абразиото, ще се подложа на сериозни изследвания..
Четох за проблемите с които се сблъсквате и като отчета около 6 годишните ми усилия (с различна настоятелност), за второ бебе мога само да пожелая успех и да дам кураж на всички. Ако и този път (ще се отдадем на почивка лятото) не ни се получи, ще обмислим възможността да си осиновим детенце :)
Кураж милички и нищо да не ви отказва :)
[url=http://www.mamaibebe.com]
Изображение
Аватар
Mama Rali i Mitko
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот mimkadt123 на 22 Юни 2015 11:56

Пожелавам ти успех.Дано да имате бебче,починете малко и опитаите.
mimkadt123
Начинаещ
 ---

Мнениеот Mama Rali i Mitko на 22 Юни 2015 18:32

Благодаря миличка :balloons:
И аз се надявам след всички трудни моменти напоследък, да получим този подарък :)
Изминалите две години преобърнаха живота ми и много се зарадвах като ми закъсня.Уви не сежполучи, но не губя вяра :) Най-накрая имам свестен мъж до себе си, едно прекрасно дете, което ми е опора и ми дава толкова любов, имам и семейство, на което знам че мога да се опра.. Малко почивка и хубави емоции и пак ще опитаме :)
Мечтая си за едно момиченце :oops:
Изображение
Аватар
Mama Rali i Mitko
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот sissa на 10 Юли 2015 14:43

Mama Rali i Mitko написа:Здравейте момичета,
И аз пак да се запиша..Имам едно детенце прекрасно и след това работата с второ бебе се закучи..
От миналата седмица отбелязвам трета неуспешна бременност, ембриончето спря да се развива този път и като ми се поуспокоят нещата след абразиото, ще се подложа на сериозни изследвания..
Четох за проблемите с които се сблъсквате и като отчета около 6 годишните ми усилия (с различна настоятелност), за второ бебе мога само да пожелая успех и да дам кураж на всички. Ако и този път (ще се отдадем на почивка лятото) не ни се получи, ще обмислим възможността да си осиновим детенце :)
Кураж милички и нищо да не ви отказва :)

При такива случаи се правят имунологични и генетични изследвания. Проблемът може да изкочи и с подходящото лечение да успееш да износиш плода. Понякога това обаче е много скъпо, имам такива познати и доста финансови средства им коства.
sissa
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Mama Rali i Mitko на 10 Юли 2015 19:23

От понеделник почвам с преглед и изследвания. Събрах си всички епикризи и изследвания и ще видим.. Мнението на лекарите е, че няма проблем, и ще видим, защото е странно. Възможно е стреса в работата ми и лоши неща които преживях тази година да са фактор. Нямам идея..
Хубав уикенд на всички :)
Изображение
Аватар
Mama Rali i Mitko
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот mimkadt123 на 21 Юли 2015 10:26

Момичета аз от няколко дена се чувствам малко дискомфортно,усещам като придарпване в левия яйчник,но не бих казала че ме боли.От около седмица ми се гади постоянно и сутрин повръщам.Надявам се да са се получили нещата при нас,но ще поизчакам още малко преди да си направя теста
mimkadt123
Начинаещ
 ---

Мнениеот Mama Rali i Mitko на 08 Авг 2015 19:26

mimkadt123 написа:Момичета аз от няколко дена се чувствам малко дискомфортно,усещам като придарпване в левия яйчник,но не бих казала че ме боли.От около седмица ми се гади постоянно и сутрин повръщам.Надявам се да са се получили нещата при нас,но ще поизчакам още малко преди да си направя теста

Мимка какви са новините? Дано да се е получило..Успех
Изображение
Аватар
Mama Rali i Mitko
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот mimkadt123 на 12 Авг 2015 10:00

Аз вече тотално се отчаях и обърках :( Снощи имах силни болки и като отидох до тоалетната видях че има парченца като ципа....оказа се че пак съм спукала киста.Бях при гинеколожката днеска и ми каза че се налага операция,защото от течността,която се била задържала в малкия таз щяла да отиде в корема и да умра от инфекция.Общо взето доста ме разсъни лекарката.Април месец като спуках пак киста предната ми гинеколожка ми изписа антибиотик и ми каза,че течността ще се махне когато ми дойде МЦ.Вече незнам къде да ходя на лекар в нашия град...Моля Ви момичета споделете мнение,ако някоя е преминала през този ад
mimkadt123
Начинаещ
 ---

Мнениеот siniger1980@abv.bg на 17 Авг 2015 11:46

Не съм минала през този ад и слава богу,но работя в хирургично отделение.Малко не ми харесва изказването на тази твоя докторка,мисля ,че трябва да се консултираш и с др.докторНайстина се налага операция когато има течност в малкия таз но си мисля ,че състоянието трябва да се проследи дали тази течност няма да се резорбира от самосебе си.Абе деликатно е състоянието и преди са се подложиш на операция виж дали вярваш изцяло на този доктор,и дали е добър.Проучи и дали лапароскопски да се оперираш защото самата операция ще се състой в изсмукване та тази течност.Успех!
siniger1980@abv.bg
Начинаещ
 ---

Мнениеот Mama Rali i Mitko на 17 Авг 2015 22:45

Имах приятелка с подобен проблем..Кистата се беше спукала и се наложи спешно да я оперират. Няколко години след това, но под непрекъснат надзор и куп манипулации забременя напълно естествено :)
Потърси и второ мнение според мен..
И аз мисля от септември да потърся съвет от един гинеколог, който Джипито ми препоръча..Сега релакс и почивка другата седмица :) Успех милички
Изображение
Аватар
Mama Rali i Mitko
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот mimkadt123 на 18 Авг 2015 15:07

Ходих при двама още,които казаха че не се налага операция.Споменаха ми за много добър гинеколог от Добрич,казвал се Красимир но не му знам фамилията.Сега проучвам да разбера повечко за него.Смятам да отида и да си пусна едни хормонални изследвания,защото почнах да пълнея доста.
mimkadt123
Начинаещ
 ---

ПредишнаСледваща

Назад към Опитвам се да забременея