Забременяване след аборт

Модератори: ALEKS, Ianitza

Re: Забременяване след аборт

Мнениеот micky на 30 Юни 2012 14:08

Елизабет, дано не е станал фала, но трябваше преди да го направите да поговорите или просто да поискаш да си сложи презерватив, след като не може да те пази. Ако не е тайна на колко години си? А това дете, което си махнала, на същото момче ли беше или друго? Дано не ти се сторя прекалено нетактична, извинявам се за което :(. Но ако не искате деца поне ползвайте презерватив, иначе накрая само ти ще страдаш.
Изображение Изображение
Изображение
Изображение
micky
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот valentina0577 на 30 Юни 2012 14:47

Елизабет,най-добре звънни и питай лекаря си.А за най-сигурно-бързо бягай и си купи Ескапел.Ако го пиеш 72 часа след секс е сигурно,че няма да забременееш.И внимавай с абортите,особено,ако не си раждала.Един денкато решиш да имаш деца,може да имаш проблеми.Особено,ако са ти правили аборта с кюретаж(изтънява маточните стени),а не с вакуум.Не искам да те плаша,дано не е прозвучало така :D Просто това не е шега работа!
Изображение
Изображение
Изображение
valentina0577
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот plami_eda на 01 Юли 2012 21:23

pepsinka написа:Здравейте на всички,от 3 месеца със съпруга ми правим опити за бебче и не става.Миналата година юни месец ми се наложи да направя аборт по медицински причини и ни казаха след 6 месеца да опитаме пак.След което живота ни завъртя и чак сега започнахме да правим опити за бебенце.Гинекологът ми каза,че абортът е направен много добре,правих си цитонамазка/имам малка раничка и ПАП2/,пия фолиева киселина,но нищо....Знам ,че 3 месеца са малък период за да си мисля че има проблем,но пък съм чела че след аборт трудно се забременява.Има ли истина в това?

zdravei pepsinka. nie sasto opitvahme ot noemvri i nai nakraq mai mesec uspqh da zabremeneq. za sajalenie obace napravih spontanen abort v 7mata sedmica. razucih dosta,naprotiv sled abort se zabremenqva po lesno no pri vs e minala godina. nqma pricina da se trevojis perioda za zabremenqvane e mnogo kratak za tova moje prosto da ne ste olucili momenta. preporacvam ti da si vzemes test za ovulaciq oview i taka mislq ce ste vi e po-lesno.
plami_eda
 ---

Мнениеот plami_eda на 01 Юли 2012 21:33

Zdraveite. Neznam vece kam kogo da se obarna. Na 13.06. napravih spontanen abort sled koeto me izcista/kuertaj/ i lekarq mi kaza ce nqma smisal da se pazim s meseci,drug obace mi kaza ce 3 meseca e zadaljitelno da se pazim,a treti lekar kaza ce 6 meseca sled abort ne trqbva da se zabremenqva :( . Neznam vece na kogo da vqrvam tolkova iskahme bebe nakraq doidoha dvete certicki a posle vsicko svarsi. Sega neznam kolko vreme trqbva da cakame za da zapocnem na novo. Kazaha ce nai-lesno se zabremenqva sleed abort,no kazaha sasto ce togava riska ot spontanen abort e po-golqm! Molqvi priqteli daite mi savet,zastoto sam mnogo obarkana. :?
plami_eda
 ---

Мнениеот annigirl на 02 Юли 2012 08:59

Здравей Плами, съжалявам за това, което сте преживели. Доколкото знам е хубаво да се изчака около 3 месеца, за да се възстанови организма. Сега дори да не чакате този период и отново забременееш има голям риск отново от аборт, затова лично моето мнение е да изчакате малко. Все пак 3 месеца не са кой знае колко дълъг период. Успех :balloons:
Изображение
Аватар
annigirl
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот sissa на 02 Юли 2012 20:43

3 месеца е достатъчно чакане не е нужно повече. Макар че според мен всичко е Божа работа. И по-рано да забременееш, ако Бог е рекъл ще го износиш. И 6 месеца да чакаш, ако Бог не е рекъл, няма как да стане. Това си е мое мнение.
sissa
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот gerinceto90 на 03 Юли 2012 00:57

братовчедка ми забременя месец след аборт и си има живо и здраво бебче :)
Изображение
Аватар
gerinceto90
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот roska86 на 03 Юли 2012 17:06

Септември 2011г. в 5г.с. направих спонтанен аборт - направиха ми кюртаж. Тогава ми казаха да се пазя 6 месеца и така направих пиех противозачятачни 5 месеца, като първия месец сме се пазили докато от аборта не ми дойде първия нормален цикъл. Сега съм бременна в 11 г.с. засега всичко е ОК дано да е така и до януари. Успех плами :balloons:
Аватар
roska86
Редовен
 ---

Мнениеот lady7 на 01 Авг 2012 16:16

Здравейте,
Ще започна с искрени съчувствия на всички, който са минали през най-лошото - да загубиш мечтата си.
Аз съм нова тук, но и аз имам проблемни бременности. Миналата година ми правиха аборт по медицински причини (6-7г.с.). Казаха ми да се пазим 3-6 месеца. Направихме го и тази година по същото време (същия месец ) пак бях бременна. Този път не казах на никой, вярвах, че всичко ще е наред, но уви, сега организмът ми реши, че не го иска и направих спонтанен аборт(6-7г.с.). Лекарката, която ме следеше и при която лежах за задържане има особено мнение за тези неща и каза да излизам и да правим ново бебе и да не се отказвам, докато не родя. Аз, разбира се обаче реших след 2-рия случай да си направим някой изследвания. Наред са, освен 1. Ще ходя на преглед скоро и на консултация с генетик, но сега с тези отпуски...Та си мисля дали наистина да не пробваме по-скоро пак? Не ми се чака още, защото и без това може би няма да стане от раз пак?
lady7
 ---

Мнениеот gerito88 на 16 Авг 2012 19:46

lady7 написа:Здравейте,
Ще започна с искрени съчувствия на всички, който са минали през най-лошото - да загубиш мечтата си.
Аз съм нова тук, но и аз имам проблемни бременности. Миналата година ми правиха аборт по медицински причини (6-7г.с.). Казаха ми да се пазим 3-6 месеца. Направихме го и тази година по същото време (същия месец ) пак бях бременна. Този път не казах на никой, вярвах, че всичко ще е наред, но уви, сега организмът ми реши, че не го иска и направих спонтанен аборт(6-7г.с.). Лекарката, която ме следеше и при която лежах за задържане има особено мнение за тези неща и каза да излизам и да правим ново бебе и да не се отказвам, докато не родя. Аз, разбира се обаче реших след 2-рия случай да си направим някой изследвания. Наред са, освен 1. Ще ходя на преглед скоро и на консултация с генетик, но сега с тези отпуски...Та си мисля дали наистина да не пробваме по-скоро пак? Не ми се чака още, защото и без това може би няма да стане от раз пак?

Здравей, съчуствам ти наистина много и на мен ми се случи преди година и полвина, все още нямам детенце, по други причини. Според мен си постъпила много добре че след втори аборт си решила да направиш иследвания. Ще ти дам съвет да се иследваш за анти тела, защото при една позната точно там беше проблема, цяла бременност искара на аспирин протект и сега се радва на живо и здраво детенце. Сигорна съм че и ти в най скоро време ще имаш дете.
Изображение
Аватар
gerito88
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот plami_eda на 21 Сеп 2012 21:23

zdraveite na vsichki otnovo. blagodarq za mneniqta i sachuvstvieto vi. predi vreme bqh pisala po temata ako se sestate na 13.06.2012 napravih spontanen abort sled koeto mi kazaha che trqbva 3 meseca da se pazim. predi vreme zabelqzoh che nesto ne e nared otidoh na lekar i se okaza che sam zabremenqla otnovo.bese minal samo mesec i polovina dva sled aborta. sega sam v 8ta sedmica i se razviva mnogo po dobre ot predniq pat zastoto togava bqh v 7mata sedmica a ploda ne se bese razvil izglejdase kato na 4 sedmici.. nadqvamse tozi pat vsichko da e nared. ne si mislete che ne stava prosto ponqkoga trqbva malko poveche tarpenie a i kakto ste otbelqzali ako e pisal gospod ste stane ako ne e nqma. pojelavam kasmet na vsichki badesti maiki :D
plami_eda
 ---

Мнениеот bibi123 на 08 Окт 2012 10:10

Здравейте и от мен.На 5.10.12.петак правих аборт и аз...сега искам да изчакам поне две МЦ,,и да се мятаме с моя..дано стане...уж по лесно ставало след аборт,,пак да видим:(
bibi123
 ---

Мнениеот micky на 09 Окт 2012 08:47

Плами, честито!!! Много си права, ако е писано ще стане! Независимо от обстоятелствата :)
Изображение Изображение
Изображение
Изображение
micky
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот bibi123 на 09 Окт 2012 14:59

Мики,а какво става с теб и бебешок...прочетох всичките ти постове?
bibi123
 ---

Мнениеот micky на 12 Окт 2012 08:37

Ами, благодаря, за вниманието, но аз все още нямам бебче :), да не би да ме обърка с някой друг :)
Изображение Изображение
Изображение
Изображение
micky
Фен на Mamaibebe
 ---

ПредишнаСледваща

Назад към Опитвам се да забременея