Забременяване след аборт

Модератори: ALEKS, Ianitza

Забременяване след аборт

Мнениеот pepsinka на 02 Ное 2007 15:09

Здравейте на всички,от 3 месеца със съпруга ми правим опити за бебче и не става.Миналата година юни месец ми се наложи да направя аборт по медицински причини и ни казаха след 6 месеца да опитаме пак.След което живота ни завъртя и чак сега започнахме да правим опити за бебенце.Гинекологът ми каза,че абортът е направен много добре,правих си цитонамазка/имам малка раничка и ПАП2/,пия фолиева киселина,но нищо....Знам ,че 3 месеца са малък период за да си мисля че има проблем,но пък съм чела че след аборт трудно се забременява.Има ли истина в това?
Аватар
pepsinka
 ---

Мнениеот бени на 02 Ное 2007 16:09

аз точно след аборт забременях от първи опит. много странно, защото по принцип мн трудно забременях преди аборта /7-8 месеца опити/. а сега след първата ми менструация- пак съм бременна /засега, дано се задържи този път бебето/.
аз съм чувала че след аборт по-лесно се забременява, но може би си зависи от човека /строго индивидуално/
бени
Начинаещ
 ---

Мнениеот hrisi jeleva на 02 Ное 2007 17:21

аз правих аборт като бях на 19. Миналата година когато вече решихме да си имаме дете, стана от 4 път, мисля че трябва да си много спокойна и да не ти се превръща във фиксидея това, според мен това много влияе. Успокойсе ако всичко ти е наред, бебето ще дойде точно когато най-малко го чакаш. желая ти успех :oki:
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
hrisi jeleva
Сериозен
 ---

Мнениеот diana25 на 02 Ное 2007 17:27

непосредствено след аборта става бързо,защото каналите са отворени.а после е индивидуално за всяка жена,но не мисля,че е по-трудно.
Изображение
Изображение
Аватар
diana25
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Руми на 02 Ное 2007 20:09

не е вярно.казвам го от опит
Изображение
Аватар
Руми
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот ani72 на 03 Ное 2007 00:22

не е вярно, аз също забременях бързо след аборт
ЕЛИ - 17,01,2005
Аватар
ani72
Сериозен
 ---

Мнениеот MISTIKA на 03 Ное 2007 00:31

Не спорете :lol: :lol: :lol: Принципно след аборт става по-лесно:факт.Но всичко е и индивидуално.Така,че-всички сте прави :wink:
Аватар
MISTIKA
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Inia на 03 Ное 2007 14:01

Здравейте, момичета! На 19.10 за мое голямо съжаление се наложи да направя аборт. Ембриото спря да се развива. Кога да очаквам следваща менструация? лекарката каза да чакаме 3 месеца и да опитаме пак. Не е ли малко? Умирам от ужас че пак ще стане така :yawna:
Inia
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Radoslava J на 14 Ное 2007 22:35

Inia написа:Здравейте, момичета! На 19.10 за мое голямо съжаление се наложи да направя аборт. Ембриото спря да се развива. Кога да очаквам следваща менструация? лекарката каза да чакаме 3 месеца и да опитаме пак. Не е ли малко? Умирам от ужас че пак ще стане така :yawna:

Здравей, според мен трябва да се опиташ да разбереш причината за спонтанниа аборт, ско вече не я знаеш. От това много зависи едно бъдещо износване на плода. Има много причини за спонтаните аборти.
Успех и не се отчайвай!
33363
Аватар
Radoslava J
Отличник
 ---

Za Inia

Мнениеот space_magie на 15 Ное 2007 13:13

Скъпа, до месец максимум 40 дни след аборта ти трябва да ти дойде цикъла. А за забременяването поне три месеца из4акай, а наистина трябва да разбере6 при4ината за аборта. Направи си цитонамазка, изследвания за хламидии, кръвната захар си изследвай. Разпитай дали в семейството ти има чести аборти. При мен например не можа да се разбере при4ината, но за втората ми бременност си подготвих тялото, с витамини, здравословна храна, никакъв алкохол, цигари и т. н. и сега се радвам на здраво дете :)
Аватар
space_magie
Начинаещ
 ---

Мнениеот Inia на 15 Ное 2007 13:57

Лекарката каза че няма причина за аборта. Просто се е случило. Последната цитонамазка беше идеална- първа група. След аборта не съм правила. Изчаквам да мине малко време и ще пуна пълни изследвания. Ще започна да пия и фолиева киселина. Единственото ми успокоение е, че имам едно нормално раждане- имам дъщеричка на 7 години. Толкова силно искам още едно дете. Всеки ден се моля следващия път всичко да е наред.
Inia
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот emperors на 15 Ное 2007 14:12

не мисля че имаш някакъв проблем при сестра ми се получи 3 месеца след аборта и сега си има момиченце на 2год и половина.Не се притеснявай ще стани и аз чакам но засега не става.Успех
IF YOU ONE MORNING WAKE UP AND DON`T SEE THE SUN YOU ARE DIED OR YOU ARE THE SUN.
emperors
 ---

Мнениеот zoryy на 31 Дек 2007 11:59

imam beb4e na godina i tri meseca.i zbremeniax to4no kato stana na godina napravix abort po jelanie za6toto smiatax 4e beb4e e prekaleno maluk, nemislia 4e sum gotova za vtoro dtence.aborta be6e s xap4e tui kato biax edva v 4 ta sedmica syper bezbolezneno pone pri men.no minaxa dva meseca triabva6e da mi doide normalnia cikul i iskax da sloja spirala no otnovo sum bremenna isega sum v 6ok neznam kak da postupia. znam 4e ako aborta e s kurtaj e opasen vtori abort za6toto stenite na matkata sa istuneni i vuzmojno perforacia no pri men e drygo. znam 4e mnogo jeni se mu4at da zabremeneiat i nemogat i bixa me posuvetvali da zadurja bebeto, no pri men ima mnogo drygi faktori koito ytejniavat polojenieto. edin ot tiax e primerno 4e za godina i tri meseca na moia mal4ygan sum go ostaviala ne pove4e ot 5 puti za po dva 4asa niakoi da go gleda predstaviate li siako sa dve na kup.zagybix po4ti izcialo socialnia si jivot inaistina iskam da si go vurna.

имам бебче на година и три месеца.и збременях точно като стана на година направих аборт по желание защото смятах че бебче е прекалено малък, немисля че съм готова за второ дтенце.аборта беше с хапче тъй като бях едва в 4 та седмица съпер безболезнено поне при мен.но минаха два месеца трябваше да ми дойде нормалния цикъл и исках да сложа спирала но отново съм бременна исега съм в шок незнам как да постъпя. знам че ако аборта е с кюртаж е опасен втори аборт защото стените на матката са истунени и възможно перфорация но при мен е дръго. знам че много жени се мучат да забременеят и немогат и биха ме посъветвали да задържа бебето, но при мен има много други фактори които утежняват положението. един от тях е примерно че за година и три месеца на моя мълчъган съм го оставяла не повече от 5 пъти за по два часа някой да го гледа представяте ли сяко са две на куп.загъбих почти изцяло социалния си живот инаистина искам да си го върна.

ПИСАНЕТО НА КИРИЛИЦА ВЪВ ФОРУМА Е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО!

Следващите ви мнения на латиница ще бъдат изтривани без предупреждение!

Модератор
Аватар
zoryy
 ---

Мнениеот mvp на 04 Яну 2008 19:02

аз също забременях точно година след първото раждане-секцио, веднага ме изпратиха на комисия да махам бебето, но за щастие се намериха лекари, които да ме успокоят и да кажат, че ако го искам мога да го износя и не е нужно да го махам по мед.показания.Знам че е много трудно да си бременна и с малко бебе-при нас второто бебе беше голяма изненада...наистина ГОЛЯМА-аз вече мислих да се връщам на работа, но щом бебето е решило да се появи сега-значи сега му е времето, да не говорим, че за другото "бебе" ще е хубаво да си има компания вкъщи и след някоя друга година ще е много весело за всички.В началото ще трябват много нерви и сили, но...каквото и да решиш за себе си ще е правилно, важното е да си сигурна в решението си!
Аватар
mvp
Сериозен
 ---

Кога започнахте с опитите за ново бебе, след спонтатен аборт

Мнениеот marry-ann на 13 Яну 2008 15:12

Мили мами, споделете, моля ви... кога започнахте с опитите за ново бебе след спонтанен аборт? Аз загубих моето в началото на ноември... :cry: , но страшно много искам бебе. По-лесно ли забременяхте?
marry-ann
 ---

Следваща

Назад към Опитвам се да забременея