Забременяване след аборт

Модератори: ALEKS, Ianitza

Re: Забременяване след аборт

Мнениеот magyg на 16 Окт 2012 23:04

Здравейте и от мен!Прочетох цялата тема и изказвам съчувствие към всички.Разбирам прекрасно как се чувствате, понеже и аз преживях missed abort на 04.10 в 8 г.с..При мен случаят е малко по-сложен, понеже имам ендометриоза-откриха ми я в края на миналата година.Януари месец ми правиха лапароскопия, след която последва 6 месеца лечение с инжекции. Веднага след това започнахме с опитите и двете чертички скоро се появиха. Бахме безумно щастливи - отдавна планувахме бебе.За съжаление обаче радостта ни беше кратка - ембрионът вече нямаше сърдечен ритъм и беше спрял развитието си на 5-6 седмица.Бях съкрушена.Лекарят,който ми прави манипулацията, каза че е било с вакум и след това ме е изчистил с пласмосов инструмент,който бил много щадящ. Каза ми че след 1вия цикъл можем да започнем с опитите. Първата ми аг беше казала,че трябва да изчакаме 3 месеца, но аз все си мисля,че докторът, който е правил манипулацията знае най-добре какво точно е състоянието ми. Ще изчакам цикъла ми, ще отида на доктор и ще видим как ще процедираме.Пожелавам късмет на всички и дано повечето от вас вече да се радват на своите прекрасни бебчета
magyg
 ---

Мнениеот plami_eda на 30 Окт 2012 21:46

zdraveite,na 13.06. napravih spontanen abort v 7mata sedmica. okolo 2 meseca sled tova zabremenqh otnovo. sega sam v 14 sedmica. vsichko e nared,no zapochnaha psihicheski problemi. sanuvam kosmari,postoqnno mislq za vsichko loso koeto mi se e sluchilo v jivota,hodq kato zamaqna sqkas ne sam na sebesi. molqvi daitemi savet kak da preodoleq tova :(
plami_eda
 ---

Мнениеот valentina0577 на 31 Окт 2012 00:28

plami_eda написа:zdraveite,na 13.06. napravih spontanen abort v 7mata sedmica. okolo 2 meseca sled tova zabremenqh otnovo. sega sam v 14 sedmica. vsichko e nared,no zapochnaha psihicheski problemi. sanuvam kosmari,postoqnno mislq za vsichko loso koeto mi se e sluchilo v jivota,hodq kato zamaqna sqkas ne sam na sebesi. molqvi daitemi savet kak da preodoleq tova :(

Аз бих те посъветвала да поговориш с психолог или психотерапевт.Това може много да ти помогне,повярвай ми! :wink:
Изображение
Изображение
Изображение
valentina0577
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот plami_eda на 09 Ное 2012 02:24

blagodarq ti mila. tova naistina e nai-dobrata ideq. poslu6ah saveta ti i sam mnogo dovolna samo sled vtoriq posleden seans vsi4ko otmina. blagodarq ti otnovo prosto mi e trqbvalo malko kuraj koito polu4ih ot teb! vsi4ko nai nai hubavo :D
plami_eda
 ---

Мнениеот roni_9 на 12 Ное 2012 15:07

Здравейте!имаме си страхотно момченце на 3,решихме да си имаме и второ...но...за съжаление преди 10 дни се наложи да направя аборт защото бебчето нямаше сърчице.. :( много трудно го преживявам....в 9 г.с. с вакуум за 15мин всичко мина Ок,след час си бах в къщи с много въпросителни...ами сега какво!? :( толкова много го искахме....искам да попитам някой знае ли дали от личен опит дали е чувал ..до колко време след аборта ще можем да опитаме отново?макар.че вече ме е страх да не се получи същото..няма да мога да го преживея...сили ми дава този малък ангел който си има в къщи.Благодаря Ви!
roni_9
 ---

Мнениеот bebeta на 16 Ное 2012 19:50

Най-добре говори с гинеколога си, след колко време е най-добре за започнете отново опитите за бебче. Все пак той вижда как се възстановяваш и дали всичко е наред. Г/д след минимум 3 месеца. Има жени, които забременяват и по-рано, но е рисково. Желая ти успех и дано скоро се радвате на второто си детенце. :balloons:
Изображение
Аватар
bebeta
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот plami_eda на 01 Дек 2012 00:28

zdraveite. po prinzip kogato e do 10 sedmici moje i da ne se 4aka 3 meseca pone az taka znam. az zabremenqh mesec i polovina sled spontanen abort sega sam v 18ta sedmica i slava bogu vsi4ko e nared no nali znaes pri vseki organizam e razli4no. nadqvamse skoro vreme vsi4ko da se naredi i da se radvate na vtoro beb4e no ne zabravqi 4e nai-dobre e da ne se vrastatas nazad i da zabravis za slu4iloto se kolkoto i trudno da e. kasmetttt :D
plami_eda
 ---

Мнениеот wilenceto_123 на 07 Мар 2013 13:32

Имам 2 аборта, 1 пожелание и 1 по медицински причини.Година по-късно от 1-вия път съм бременна в 3-тия месец.За сега всичко е напълно наред.Аз съм чувала,че след аборт /непоследствено/ е най-лесно да се забременее.Може би при всеки е строго индивидуално.Не се притеснявай и не си мисли най-лошото.Може би не му е времето,когато искаш.Обикновенно тези неща стават неочаквано.Успех :shock:
Изображение
Изображение
Аватар
wilenceto_123
Пристрастен
 ---

Мнениеот nayada на 27 Окт 2013 05:27

Здравейте от още едно момиче,допуснало същата огромна грешка!И аз психически не мога да се отърся, и се обвинявам ужасно много!Причината беше неразбирателство между приятеля ми и майка ми и огромните скандали ме докараха до състояние на депресия,от която така или иначе си боледувам от време на време.Както и да е лошото е че след това и приятеля ми се отдръпна от мен, и трябваше сама да го преодолявам през първите дни,А болката е ужасна! Ходих преди няколко дни на преглед,като това се случи на 01.10 , доктора ми каза един месец никакъв секс,което мина вече, и най лошото 5 месеца да не забременявам!!! Не издържам и мисля само за това!Исках да се получи отново по бързо,но... сега съм още по отчаяна. :( струва ми се цяла вечност... Съчувствам на всички тук като мен,и желая успех :!: :sm_newsm32: :sm_ylinfant:
nayada
 ---

Мнениеот kamelia_1326 на 04 Ное 2013 13:17

Миличка,това е най ужасното нещо което може да се случи,но все пак трябва да си казваш така е било писано,не си единствена която е направила спонтанен аборт,не си и ти виновна просто организма ти е намерил някаква аномалия и е изхвърлил плода,горе главата,колкото до чакането си трябва все пак организма трябва да се възстанови!Стискам ти палци!!
Аватар
kamelia_1326
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот milenche на 30 Яну 2014 12:53

Привет,и аз съм със спонтанен аборт,в 6г.с.,точно на Коледа и аз се обвинявах,казвах си ,ако не бях правила това,ако бях направила онова,щеше ли да е друго?? но в крайна сметка,Господ си знае работата и е било за добро,представяте ли си да имате дете с тежки увреждания примерно.? И за него и за нас,какъв щеше да е живота..приемете го като шанс да имаме здраво бебче .:)Успех на всички!! :sm_bouquet:
Аватар
milenche
Начинаещ
 ---

Мнениеот rose28 на 23 Сеп 2014 19:08

Здравейте,
След 5г.очакване,ред изследевания и перипети-забременях! Беше голяма радост,но неочаквано в 11гс ми казаха че няма тонове бремеността ми.Или с други думи missed abortion.Доктора ми каза да изчакаме 2мес.,преди да подновим опитите.Но все пак,не съм ходила още на преглед.Аз смятам да изчакаме месец и да подновим опитите. Въпросът ми към Вас е,дали не е прекалено рисковано след 1Мс.Ако разбира се всичко останало е нормално?..
rose28
 ---

Мнениеот bebeta на 23 Сеп 2014 20:54

Ако лекаря прецени, че е рано, не бързайте. По-добре да изчакате още малко, но всичко да е наред и да си спокойна. Успех, дано всичко е наред и скоро се радваш на нова бременност! :)
Изображение
Аватар
bebeta
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот rose28 на 23 Сеп 2014 21:40

Благодаря за окуражаващия отговор!Надявам се и лекаря да споделя моето мнение,разбира се каквото и да каже-ще се съобразя.А и се успокоявам с факта,че след кюртиране се забременява по-лесно!Аз не съм имала проблем с износването,а проблема беше от друго естество.Искренно вярвам в това.Някой знае ли конкретната причина,поради която жени забременяват веднага след аборт?Чувала съм само предположения..и различни вариации?..
rose28
 ---

Мнениеот alex15 на 07 Ное 2014 11:55

Здравейте, аз забременях 3 месеца след аборт. Не знам има ли връзка, но още 1 месец получих кървене и лежах в болница за задържане. После на легло но 4 месец, след което - никакви проблеми!
Не съм сигурна има ли връзка с аборта, но все пак си мисля, че има значение. По-добре изчакай 6 месеца.
Аз, Слава Богу, успях да задържа бебето, но имаше много други жени, които нямаха моя късмет...А това си е голяма травма, независимо в кой период от бременността се случи...
Успех!
Изображение
alex15
Сериозен
 ---

Предишна

Назад към Опитвам се да забременея