Неуспешна бременност

Модератори: ALEKS, Ianitza

Re: Неуспешна бременност

Мнениеот blondibg на 05 Фев 2010 17:30

Здравейте мамчета и бъдещи такива :champagne: !Преди 5 дена ми направиха кюртаж.На консултация в 10седмица се разбра че плода не е растял.Наложи се да го премахнат.Сега се въстановявам с антибиотици тъй като съм получила инфекция от плода.За съжаление това беше първият ми аборт от както се помня.Преди 9г родих здраво и умно момченце и тази година планувах пак да ставам мама но уви.Искам да дам сили и вяра на вас майчета.Не падайте духом всичко ще се нареди когато му дойде времето.Както се казва на сила хубост нестава :) .Пазете се бъдете здрави и редовно дори най малкото неразположение ако усетите не се чудете а идете на преглед.Аз лично съм много благодарна на личната ми гинеколожка с която открихме проблема на време.Не се отчаивайте има справедливост и щастие за всеки :cheers2: !
Грешница - жена която е попадала все на фалшиви мъже, докато търси истинския.
blondibg
 ---

Мнениеот sisi78 на 06 Фев 2010 10:52

Здравейте.аз съм от град добрич и виждам,че се притеснявате дали ще си имате бебче след кчртаж.Сега ще ви напиша моята история.имах приятел ходихме 5 години забременячх от него и махнах детето защото,бях 20 годишна и живота беше пред мен.Въобще не мислех дали ще имам деца даже не се и запитах ,но сега си имам едно готино момиченце на година и 10месеца и чакам второ в третия месец.Пожелавам на всички успех . :congratulations:
sisi78
Начинаещ
 ---

Мнениеот Aniram на 17 Фев 2010 14:35

Здравейте.
Преди 2 седмици направих спонтанен аборт в 5гс. Нямаше проблеми в началото- тест, ембрион. И изведнъж имах кафяво зацапване. Отидох на лекар и ми препоръчаха лежане и Дуфастон.Продължи кървенето, но по -слабо. Реших да ида и на ЧХГ, което единият ден беше добре , но според лекаката трябваше вече да е доста по -високо. За съжаление след 2 дни получих силно болки и през нощта изхвърлих плода. на сутринта ходих на преглед и нямаше нищо, но реших да ида и на втори и се видя остатъчна кръв в матката, коятно според лекарката ще изтече сама. Въпросът ми е , ако някоя от вас знае, кога изтича тази остатъчна кръв и дали ще изтече с цикъла. След изхвърлянето имах кръвотечение като нормален цикъл, но продлъжи само 3 дни после 2 зацапа и сега няма нищо. Това обезспокояващо ли е?И кога да чакам кръвотечениее или просто да си чакам следващ цикъл? Лекарката кацза ,че няма причина за пазене и след като дойде и свърши, можем да бебеправим.Моля посъветвайте ме дали да не предприема нещо!! :oops:
http://www.bg-mamma.com/ticker/20433
Когато силно желая, мечтата става реалност с Божията помощ.
Аватар
Aniram
 ---

Мнениеот tedi_v3 на 25 Фев 2010 16:09

Здравейте,
аз също мн трудно забременях,но радостта и за мене беше кратка...след аборта се отчаях.Ходила съм при различни АГ,но без резолтат.Вече минаха 3 год в отчаяни опити да забременея,но все не става....отчаята съм :( След толкова изследвания,лекарства не ми остава нищо друго освен да опитаме и чрез ин витро,но не знам от ,къде да започна за да направим тази крачка.Моля Ви ако знаете какво трябва да направим ми кажете...годините си вървят безвъзвратно,а аз искам да чувам МАМО
tedi_v3
 ---

Мнениеот sn_vasileva на 25 Фев 2010 17:47

Щом АГ не могат да помогнатя защо не опитате с хомеопатия първоя и след това ако няма ефект да се интересувате за ин витро?
ИзображениеИзображение
Изображение

Кърменето е начин на живот, а не просто начин на хранене. Dr.William Sears
Аватар
sn_vasileva
Модератор
 ---

Мнениеот dzudzka на 01 Мар 2010 02:02

Здравейте!Аз също имам един аборт зад гърба си.Той бе по принуда.от тогава не съм ходила на лекар тоест от 3г. сега с партньора ми правим опити но са неуспешни.Моите притеснения са дали щемога да имам и дали е възможно заради аборта да нямам.Постоянно това си мисля и много ме е страх. :(
dzudzka
Редовен
 ---

Мнениеот sn_vasileva на 01 Мар 2010 09:41

dzudzka написа:Здравейте!Аз също имам един аборт зад гърба си.Той бе по принуда.от тогава не съм ходила на лекар тоест от 3г. сега с партньора ми правим опити но са неуспешни.Моите притеснения са дали щемога да имам и дали е възможно заради аборта да нямам.Постоянно това си мисля и много ме е страх. :(

dzudzka притесненията ти ще се потвърдят или изпарят, когато отидеш на лекар. Не искам да те упреквам, но 3г. да не ходиш на АГ дори за профилактичен преглед е много, много време. Ние сме жени и трябва да се грижим за здравето си. Та моят съвет е еда отидсеш на лекар, за проф. преглед, да споделиш с него преживяното и ще получиш отговор на въпросите си. Успех ти желая и дано скоро се сбъдне мечтата ти!
ИзображениеИзображение
Изображение

Кърменето е начин на живот, а не просто начин на хранене. Dr.William Sears
Аватар
sn_vasileva
Модератор
 ---

Мнениеот dimitra.trendafilova на 09 Юли 2010 12:40

здравейте,
знам че се включвам късно,но сега виждам темата,
аз имам едно детенце,имам и един спантанен аборт в 16 г.с.,а имам и един плануван съвсем отскоро,
Искам да кажа на всички претърпяли такова нещо-не се отчайвайте,съдбата си знае работата-с притеснения и главоблъсканици не става по-лесно,
а и в крайна сметка създаването на нов живот трябва да е най-хубавото и приятно нещо на света.
Естествено,здравословното ни състояние е много важен фактор.
От сърце пожелавам на всички ви много успех!
Изображение
Аватар
dimitra.trendafilova
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот pupi77 на 18 Юли 2010 09:06

моля за мнение,правих тест и после докторката ми потварди бременноста с коремен ехограф,и след три дена прокарвих,отидох днес сутринта и ме гледа сас вагинален и ми каза 4е не се вижда нищо,нямам паднали сасиреци или силни болки,каза да се прибирам и ако силно ми проте4е да се варна да ме из4исти,питах я да си слагам утрогестан каза 4е може,има ли някои които да е прейивял това?
„Да обичаш значи да изпитваш болка, и ако телата се свързват чрез насладата, душите се свързват чрез болката.“

Изображение
Аватар
pupi77
Сериозен
 ---

Мнениеот dimitra.trendafilova на 18 Юли 2010 13:54

Здравей,
някога когато аз бях бременна с детето ми,
точно след потвърждението на гинеколога ,че наистина съм бременна получих много леко прокървяване,
оказа се ,че имам леко отлепяне на плацентата-биха ми някаква инжекция,и нещата се оправиха,
при теб лекарката сподели ли някакви съмнения?
Изображение
Аватар
dimitra.trendafilova
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот джиджибиджи на 11 Ное 2010 09:43

Здравейте!
От Варна съм ...това ми е втори спонтанен аборт...пак 7-ма г.с....Вече съм на 39 и не съм сигурна ,че искам да опитвам пак.Имам син на 17 и така ми се ставаше мама отново....но снощи се оказа че това бебе не е искало да бъде член на нашето семейство :(
джиджибиджи
 ---

Мнениеот margarita1971 на 20 Ное 2010 20:16

ЗДРАВЕИТЕ МОМИЧЕТА.АЗ СЪЩО СЪМ НА 39 ГОДИНИ И ПРЕДИ БЛИЗО ГОДИНА МИ ПРАВИХА КЮРТАЖ ПОРАДИ БРЕМЕННОСТ В 11 Г.С ,НО С МЪРТЪВ ПЛОД. МНОГО СЕ РАЗТРОИХ,ЗАЩОТО МНОГО ГОДИНИ ЧАКАМ БЕБЕНЦЕ,А И ЦИКЪЛЪТ МИ НЕ Е МНОГО РЕДОВЕН,ТОЕСТ ЗА ТОВА И НЕ СЪМ РАЗБРАЛА ВЕДНАГА ЧЕ СЪМ БРЕМЕННА,А ДОКЪТО РАЗБЕРА,ГО ИЗГУБИХ.ИМАЛА СЪМ МОМИЧЕНЦЕ,КОЕТО ПОЧНА НА 5 ГОДИНКИ,ПОРАДИ ЗАБОЛЯВАНЕ.МОЛЯ СЕ ДА ИМАМ ПОНЕ ЕДНИЧКО ДЕТЕНЦЕ,ЗА ДА ЧУЯ И АЗ КАТО ВСИЧКИ ДУМИЧКАТА "МАМА".ДЖИДЖИБИДЖИ НЕ СЕ ОТЧАИВАИ МИЛА,МОЖЕ СКОРО ДА СИ ПАК С ДВЕ ЧЕРТИЧКИ.ПОЖЕЛАВАМ ТИ ГО ОТ ВСЕ СЪРЦЕ :sm_174: .
margarita1971
Редовен
 ---

Мнениеот *nin4eto* на 23 Ное 2010 00:30

Момичета,сърцето ми се къса,като чета историите ви.Аз съм нямала аборт,но пък много добре знам какво е да виждаш тестове винаги с една чертичка в продължение на три години.
Сигурна съм,че болката ви от преживяното е много голяма,ще се моля за вас и дано никога повече не изпитвате такава болка от загуба на родено или неродено дете.Много силно ви прегръщам,кураж и вярвайте силно и все пак не забравяйте,че медицината е напреднала,горе главата и не се предавайте!
Аватар
*nin4eto*
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот margarita1971 на 23 Ное 2010 22:31

МИЛА НИНЧЕ ,БЛАГОДАРЯ ТИ ОТ ВСЕ СЪРЦЕ И ОТ ИМЕТО НА ВСИЧКИ МИМИЧЕТА,КОИТО ОЧАКВАТ ДА СТАНАТ МАМИ.ДАНО ПЖЕЛАНИЯТА ТИ СЕ СБЪДНАТ НАИСТИНА :emon06: . А НА ТЕБ ПОЖЕЛАВАМ ДА ТИ Е ЖИВА И ЗДРАВА ДЪЩЕРИЧКАТА.ПОВЕЛАВАМ И ЦЯЛОТО ЩАСТИЕ НА ЗЕМЯТА И САМО ХУБАВИ НЕЩА В ЖИВОТА И.МНОГО Е СЛАДКА.НАЦЕЛУВАИ Я МНОГО ОТ МЕН :sm_174: .
margarita1971
Редовен
 ---

Мнениеот mamito85 на 24 Ное 2010 04:04

Момичета не се отчайвайте! Аз имах 3 кюртажа. И това в продължение на няколко години. Първия приех много зле...но вместо да се отчайвам, със всеки следващ аз разбирах все по-добре какво се случва и за какво се правят тези кюртажи! Накрая докато не СЕ УСПОКОИХМЕ не стана! Сега имаме момченце на година и 7 месеца-да ни е жив и здрав! Искам да кажа-не се отчайвайте! Не се и надявайте прекалено-ВСИЧКО СТАВА КОГАТО СТЕ СПОКОЙНИ ;) Съдбата си знае работата! :D
Пожелавам на всяка една от вас, търпение и много късмет! Ще дойде и вашият час! :D :P
:cheers:
Изображение.Изображение
.Изображение.Изображение . Изображение
Аватар
mamito85
Жител на Mamaibebe
 ---

ПредишнаСледваща

Назад към Опитвам се да забременея