признаци за бременност

Модератори: ALEKS, Ianitza

Мнениеот silvi1605 на 25 Апр 2007 23:35

момичета аз съм нова и искам да попитам знаете ли на кои ден се получава зацапването и колко е като количество защото имам такова и не знам какво е
silvi1605
 ---

Мнениеот silvi1605 на 26 Апр 2007 12:58

момичета съжелявам че пак ви притеснявам ама незнам какво ми е някой може ли да ми помогне с това зацапване
silvi1605
 ---

Мнениеот belladonna на 26 Апр 2007 13:33

silvi1605 написа:момичета съжелявам че пак ви притеснявам ама незнам какво ми е някой може ли да ми помогне с това зацапване

Доколкото знам, зацапването може да бъде нормалнио (овулационно, имплантационно) и такива, които за съжаление се дължат на гинекологични проблеми. При доста жени изобщо не се появява зацапване при никакъв повод.
Овулационното се появава в деня на овулацията или непосредствено след нея (т.е. около 2 седмици след първия ден на последния цикъл) и трае максимум 1-2 дни, ако е повече, мисля, че трябва да се посъветваш с лекар.
Имплантационното зацапване обикновено се появява, когато при наличие на оплождане, оплодената яйцеклетка се загнездва в матката. Дължи се на това, че част повърхността на маточната лигавица там се обелва, за да се загнезди зиготата и в това няма нищо страшно. Мисля, че трябва да се появи ориентировъчно около датата, на която трябва да ти дойде, но не съм съвсем сигурна, май може и няколко дни по-рано или по-късно. Не знам с каква продължителност трябва да бъде, в случай, че го има.
Ако се съмняваш, че си бременна, най-добре си направи тест, а вече в зависимост от резултата допълнително може да ти се изяснят някои неща.
Щастието не е крайна спирка, а начин на пътуване.
Изображение Изображение
Изображение
Аватар
belladonna
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот silvi1605 на 26 Апр 2007 13:58

много благодаря само че аз не уточних че това зацапване е на 6 ден след овулацията вчера савсем малко розово а днес е по червено
silvi1605
 ---

Мнениеот Tania на 26 Апр 2007 15:55

Силви аз вече ти писах лично съобщение, тук само иска да допълня Беладона. Имплантационното зацапване се появява някъде около 7 дена след овулацията, т.е именно тогава когато се загнездва оплодената яйцеклетка в матката. И тук ще кажа за другите момичета, ако подобно зацапване продължи повече от 2 дена, потърсете лекаря си.
Често зацапванията след овулация говорят за намалени количества на прогестерон, а това е нещото което най-лесно се коригира :) Ще Ви предпишат прогестеронови препарати и готово.

Силви, аз си мисля че при теб е именно имплантационно зацапване и силно ще ти стискам палци да е такова. Ако искаш си направи кръвен тест за бременност, той най-точно ще покаже има или не такава. В момента и да правиш тези уринните, нищо няма да се изясни.

Успех на всички!
Аватар
Tania
Сериозен
 ---

Мнениеот silvi1605 на 27 Апр 2007 12:57

здравейте момичета днес зацапването почти спря но въпреки това след час съм на АГ обаждах се на моя лекар в шейново понеже съм от провинцията и той ми каза да не се притеснявам че е нормално и че не е менструация и да чакам освен това имам болки ниско долу в кръста също и напрежение в гърдите но ни ми се гади така че незнам защото никога не съм забременявала досега и много се моля стискайте ми палци и вие
silvi1605
 ---

Мнениеот belladonna на 27 Апр 2007 14:44

Silvi1605, всичко, което описваш, все повече ми звучи като бременност (според това, което пише в книгите, де, и аз собствен опит още нямам). Стискам ти палци така и да се окаже, всичко да е наред, а дотогава се опитай да запазиш спокойствие и да мислиш за хубави неща :)
Щастието не е крайна спирка, а начин на пътуване.
Изображение Изображение
Изображение
Аватар
belladonna
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот silvi1605 на 27 Апр 2007 23:17

благодаря много ходих днес при АГ и той ми изписа дофастон и каза да чакам зацапването е кафяво и е на 5-6 часа по една капка ако е рекал госпсд ще стане успех на всички
silvi1605
 ---

Мнениеот silvi1605 на 29 Апр 2007 15:31

момичета започнах да се отчайвам защото продължавам да пия дофастон кървенето спря но симптомите си останаха и си купих клеар тест защтото на него пише че показва на 7 ден от зачеването направих си го днес на 9-10 ден след овулацията и показа отрицателен толкова се надявах дали да си направя пак след някой друг ден или вече няма смисъл трябва да ми дойде на 04 05
silvi1605
 ---

Мнениеот silvi1605 на 29 Апр 2007 15:33

нещо се обърка трябва да ми дойде на 4 май
silvi1605
 ---

Мнениеот lgdani на 01 Май 2007 12:58

silvi1605 написа:нещо се обърка трябва да ми дойде на 4 май

Миличка това означава ли, че ти е дошло?
Изображение
Изображение
Всеки ден в България умират десетки кучета от човешка ръка. Ако и ти си против нечестните убийства на кучета, сложи това под подписа си. Нека помогнем на най-добрите приятели на човека да живеят в този суров и нечестен свят.
Аватар
lgdani
Сериозен
 ---

Мнениеот silvi1605 на 01 Май 2007 16:01

не ми е до6ло на 4 май трябва току 6то си правих тест и показа втора черта много бледа но видимо забелижима дали е вярно страх ме е да си помисля толкова много се надявам утре ще го повторя пак успех на всички
silvi1605
 ---

Мнениеот lgdani на 01 Май 2007 23:41

Не, че няма такива случаи, но тестовете рядко грешат. За да бъде 100% сигурен резултата е желателно да ти закъснява с десетина дни, но втора черта не се показва без причина. Стискам палци и чакам утрешния резултат. Успех!
Изображение
Изображение
Всеки ден в България умират десетки кучета от човешка ръка. Ако и ти си против нечестните убийства на кучета, сложи това под подписа си. Нека помогнем на най-добрите приятели на човека да живеят в този суров и нечестен свят.
Аватар
lgdani
Сериозен
 ---

Мнениеот genova на 13 Май 2007 18:50

Моите признаци бяха само-закъсня ми менструацията това е .
Аватар
genova
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Lady_FreshH на 14 Май 2007 15:08

Мими ако се съмняваш че си бременна отиди на лекар или си направи един тест,аз нямах никакви подобни признаци освен че ми закъсняваше с 5 дена,казах на моя да ми купи тест щото ако не бебе начи е нещо др, и така де, чертичките станаха 2 за части от секундата, и сега съм в 7м.Недей да чака да имаш някакви признаци.
Изображение
Аватар
Lady_FreshH
Фен на Mamaibebe
 ---

ПредишнаСледваща

Назад към Опитвам се да забременея