ЩЕ СЕ СБЪДНЕ НАШАТА МЕЧТА ДО КОЛЕДА ДА ВИДИМ ВТОРАТА ЧЕРТА

Модератори: ALEKS, Ianitza

Re: ЩЕ СЕ СБЪДНЕ НАШАТА МЕЧТА ДО КОЛЕДА ДА ВИДИМ ВТОРАТА ЧЕРТА

Мнениеот ilein на 26 Окт 2014 19:35

Здравейте и от мен!
Борянка, съжалявам,че така ти се е случило.Според мен иди на лекар - за твое успокоение,поне да знаеш,че всичко е наред и няма причина бебчо да не става.Направи един тест за всеки случай,както казва Мимс,може пък да сте успели този път.
Ели, да генеколог е тази Начева.Има си частен кабинет,иначе единствено намерих в нета,че работи във Военномедицинска академия.Ще съм благодарна,ако изнамериш няакакво инфо за нея.
Борянка и на теб също! :)
Мимси,мерси че ме добави в темичката.:)При нас също валя сняг,но много за кратко сутринта и нищо не натрупа,но тук е поле и по-късно започват снеговалежите.Иначе, Мимси, и мен така ме обзема коледното настроение, като застудее малко. :sm_375:
Тайс, ти как си мила, беше се загубила и ти като мен по едно време?!
Калия,стискам палци скоро да може да започнете с опитите отново. :jesus:
Изображение
Изображение
Аватар
ilein
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Tais на 27 Окт 2014 09:30

Добро утро :)
Илейн не пиша защото няма какво...пробваме си за бебе и така.
Мимси като знам каква зимна приказка е при вас направо ти завиждам - при мен един дъжд се плюнчи даже не вали както трябва...
Борянка стискам палци,направи ли тест вече?
Калия от сърце ти пожелавам хормоните бързо да влязат в норма и да си имаш бебче :)
Хубава и успешна седмица от мен момичета :)
Изображение
ИзображениеИзображение
Довери се на този, който може да види три неща в теб: Тъгата зад усмивката ти! Любовта зад гнева ти! И смисъла зад мълчанието ти...!!!
Аватар
Tais
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот micky на 27 Окт 2014 11:54

Добро утро, момичета! Хайде да е честита и новата тема! Аз малко се позагубих, че много работа покрай училище! Някак си се чувствам обнадеждена и си казвам че скоро и моето време ще дойде! Много позитивна тема!
Аз да ви кажа сънувах, че имаме среща с класа и всички бяха майки освен мен много тъжно ми стана и днес като влязох във фейсбук прочетох че една моя колежка днес е родила и ми стана едно топло на сърцето и си казах следващата вече ще съм аз! Толкова ми е силно желанието, че няма как да не стане! :)
Но до два месеца ако нищо не се е получило. Отиваме и двамата на лекар! Това е инициатива на моя мъж, за което много се радвам!
Изображение Изображение
Изображение
Изображение
micky
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот ilein на 28 Окт 2014 12:06

Добро утро!
Хайде да сложа едно кафенце да ви примамя да се появите. :)
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
ilein
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот soniK на 28 Окт 2014 14:27

Добър ви ден.Да се запиша в новата тема ,за да мога да ви следя. :D :D :D Успешен ден!
Всичко идва точно на време за тези които умеят да чакат :)

Изображение
Изображение
Аватар
soniK
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот tissi на 28 Окт 2014 20:38

Здравейте, бъдещи и настоящи мами! Да ви се навлека и аз в новата темичка. Бих желала да не спамя излишно в темата, но ако е удобно да ме упътите в коя тема си чешете езиците по въпроса аджеба може ли да съм бременна бла-бла, а също и за гинеколози на частно в София, много благодаря и се надявам някоя добросъвестна съфорумка да откликне на молбата ми. :)
Няма преки пътища до местата, до които си заслужава да стигнеш!
Аватар
tissi
Начинаещ
 ---

Мнениеот ilein на 28 Окт 2014 21:28

Здравей Тиси,тук сме се събрали все чакащи бебче,може да се присъединиш към темичката.Ти кога не чакаш да ти дойде цикъла?
А относно генеколог в София,аз в четвъртък ще ходя при доктор Начева, препоръчаха ми я познати и след това ще мога да изкажа мнение.Друга в София не знам,до сега съм ходила на Плевен, но тук има момичета от София, може би ще могат да ти препоръчат някой добър генеколог.
Изображение
Изображение
Аватар
ilein
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот mimsi02 на 28 Окт 2014 22:40

Здравейте,как сте?
Ох на наз преди малко ни пуснаха тока,оставиха ни 3 дни без ток,бях откачила!!! :emon31: Звънях им 20 пъти на тея ....... и все ми казват пращаме екип пращаме екип ... И представете си накрая вчера дойде екип и най нагло ни заяви следното ,,От 2 дни не сме спали и плюс това е тъмно и не можем да работим,няма да ви пуснем ток''! А ние се обърнахме и ги питаме ,ако утре не си платим,ще дойдете да ни спрете,а сега не може да ни пуснете и те най нахално викат ами да така е!!! Направо откачих,но вече слава богу имаме ток и каминката гори,защото без ток не можеше и така. Само ядове тези дни!! :yawna: :fight1: :fight1:
Вие как сте,какво правите? Борянка дойде ли ти? :emon12:
Аватар
mimsi02
Сериозен
 ---

Мнениеот mimsi02 на 28 Окт 2014 22:44

Здравей Тиси ,добре дошла,надяваме се да се присъединиш към нас. :) Илейн те е питала най важното,така че... няма да я повтарям, а относно гинеколог в София и идея си нямам.Както все казвам хаха :D влез из нета и провери за мнения за някой добър :emon11:
Аватар
mimsi02
Сериозен
 ---

Мнениеот ilein на 29 Окт 2014 15:34

Здравейте момичета, утре съм на преглед и направо от сега ме тресе какво ще ми кават,много ми е притеснено. :shock:
Вие как сте драснете по някое редче.:)
Изображение
Изображение
Аватар
ilein
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот tissi на 29 Окт 2014 15:48

Няма да има две черти... Преди два часа ми дойде, просто се позамислих, понеже трябваше да ми дойде на 25.10 и минаха дни и си помислих, че може нещо да е станало и да си почеша езика с още терзаещи се жени понеже знаем, че е приятно да си мислим, че може да е станало и да си споделяме симптоми, които си самовнушаваме. :) Относно гинеколог наистина искам да отида, не искам да ме съдите, знам, че е безотговорно, но единственият път, когато съм ходила на гинеколог е било, когато установиха, че имам "кухо яйце". Стана, когато завършвах 12 клас и бях абитуриентка, после колеж и все нямаше пари за гинеколог или поне е това моето оправдание за пред мен. Искам най-накрая да обърна внимание на себе си и да знам, че всичко ми е наред. На мамолог също не съм ходила и искам да отида и за това смятам, че вие сте хора, които имат някакво мнение за специалистите и можете да ме упътите. Знам, че моите запитвания не са по вашата хубава тема, но с питане и до Цариград се стига.Хич не съм запозната с цените за изследванията,а просто да потърся в Гугъл не ми звучи много надеждно. Вие сте най-сигурният източник на точна информация за мен! Извинявам се за романа! :D
Няма преки пътища до местата, до които си заслужава да стигнеш!
Аватар
tissi
Начинаещ
 ---

Мнениеот borqna.d на 29 Окт 2014 21:49

Дойде ми днес. :( Имам си план за другия месец-тестове за овулация и консултация с личната и АГ. Нелка , аз докато вляза във форума и той часът ти дойде за преглед, въпреки това ще се опитам да разпитам за лекарката. Да пишеш после!
Мимси , това с тока е ужасно.
Тиси , всеки АГ би те прегледал платено , стандартните АГ прегледи са между 30и 50 лева, ако ти прави цитонамазка малко повече.
Аватар
borqna.d
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот mimsi02 на 30 Окт 2014 14:42

Здраейте,как сте?
Илейн как мина прегледа,какво казаха?
Борянка съжалявам,че ти е дошло,дано следващият месец да се получи,все пак до Коледа има два месеца и,до тогава искам бебета в коремчетата! :D
Тиси съжалявам и за теб,че е дошло,но както на Борянка така и на теб желая следващият месец да станат нещата! И аз съм така,като теб,самонавивам се,измислям си какви ли не симптоми и накрая :(
А относно гинеколога,хубаво е,че си решила да отидеш,за твое успокоение най вече.И аз,като теб не бях ходила,докато един ден не ме заболя яйчника и се оказа остро възпален и ме взеха в болница,и сега да видиш как на 6 месеца си ходя. :D :D :D Но наистина е хубаво да отидеш,не трябва да чакаме да ни се случи нещо и чак тогава. :wink: Аз лично,не мога да ти препоръчам добър гинеколог,защото не съм от София (нали за там беше) но дано се включат момичета от там и ти препоръчат,добър. Знам,че Сиска май ходеше в София на доктор,тя ако се включи може да ти препоръча. :emon11:
Хайде,чакам да пишете. :emon14:
Аватар
mimsi02
Сериозен
 ---

Мнениеот ilein на 31 Окт 2014 10:02

Добро утро, момичета! Хайде да сложа едно кафенце да пийнем!
Изображение
Борянка, съжалявам, че ти е дошло, мила, не се отчаайвай.Тестовете за овулация помагат доста и меренето на БТ също.Поне аз със тях успях да установя, че не отчитам овулация.Почни да мериш БТ и вземи и тестове и със сигурност ще разберея кога е моментът :)
Тиси, съжалявам, че и при теб не се е получило.Относно АГ препоръчвам ти д-р Начева, много внимателна жена, разбира си от работата или поне това са ми първите впечатления.За цените Борянка те е ориентирала вече, такива са наистина.
И сега да ви кажа за прегледа.Разказах и подобно за проблема, жената ме изслуша(много внимателна и любезна лекарка) изписа ми дуфастон да предизвикаме цикъла и след това от втория ден на цикъла да започна с кломифен, за да стимулираме овулация, понеже сега не узрява един доминатен фоликул и овулация не настъпва.Отедлно иска да изледваме и 5 хормона, два от които на щитовидната жлеза,да видим от къде идва проблемът.
И към края на месеца към 14-15 ден от цикъла иска да отида да проследи има ли овулация и да наравим спермограма на приятеля ми.
Ще пия така по схема дуфастон и кломифен,два месеца подред, през което време каза изобщо да не се пазим(ние не ще се пазим :mrgreen: ), та дано уцелим момента.Гадното е че заради спермограмата първия месец може да изпуснем момента, понеже за да се направи спермограма, трябва да има пет дни въздържание,а ние като ще ходим за следене на мояата овулация и за спермограмата по едно и също време, може да се разминат нещата, но здраве да е ще бъде следващия месец.
Аз много се притеснявам от изследванията на хормоните, да не излезе нещо сериозно. :(
Ох, май голям роман написах, не можете да го прочетете, ще ви стане скучно. :mrgreen:
Хайде до после!
Изображение
Изображение
Аватар
ilein
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот mimsi02 на 31 Окт 2014 12:22

Аааа Илейн тук съм да пия от хубавото ти кафенце :cafe: Радвам се, за всичко,което си написала и съм убедена,че до 2 месеца нещата ще станат при теб.А относно хормоните не се притеснявай,всичко ще е наред! :sm_174: Скоро ще имаш бебче ще видиш :wink: :wink: :wink:
Ние сега опитваме,пък да видим,какъв ще е резултата :D
Ох на мен ми е голяма скука,станах в 7:00 оправих,умих и камината запалих и сега скучая из дома.Пишете хайде!!! :D :D :D
Аватар
mimsi02
Сериозен
 ---

ПредишнаСледваща

Назад към Опитвам се да забременея