Пролетта ухае на цветя - чертички две ни носи тя.

Модератори: ALEKS, Ianitza

Re: Пролетта ухае на цветя - чертички две ни носи тя.

Мнениеот isova24 на 09 Окт 2014 12:24

Здравейте!
Благодаря за хубавите пожелания.
Много се радвам за форума,че се оправи. Никол_87 честито миличка, лека бременност и здраво бебче на финала. Аз още не съм ходила на лекар,но по моите изчисления термина трябва да е на 8.06.15,след обед ще ходя до болницата за час.Мисля че и вторите деца ще са заедно :wink:
Хайде чакам още мами да се похвалят с две черти.
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
isova24
Сериозен
 ---

Мнениеот nikol_87 на 09 Окт 2014 12:29

Да моя термин е някъде 5-6 юни.Еххх как се радвам.Аз ходих веднъж ама беше многоооо рано и нищо не видяхме.Утре пак ще ходя,надявам се всичко да е наред.
Изображение

Изображение
Аватар
nikol_87
Сериозен
 ---

Мнениеот moni-agi на 09 Окт 2014 13:15

Ники честито и тук.Утре на прегледа всичко да е наред.
ИзображениеИзображениеИзображение
moni-agi
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот lqli на 09 Окт 2014 14:17

Благодаря за пожеланията!Вече сме си у дома с Ния.Пожелавам на всяка скоро такава радост.
Изображение
Аватар
lqli
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот moni-agi на 10 Окт 2014 07:35

ИзображениеДобро утро момичета весел и успешен петък.
moni-agi
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот bebeta на 12 Окт 2014 14:56

Исова, Никол, честито и на двете! :balloons: Лека бременност ви пожелавам и най-здравите и сладки бебчета на финала! :balloons:
Нещо много замря темата. :(
Изображение
Аватар
bebeta
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот borqna.d на 12 Окт 2014 23:17

Дано да приемате нови попълнения! От вече цяла година се опитваме за второ детенце-безуспешно.1 година за някои може би е нищо , но с първото ни щастие имахме късмета това да стане на втория месец и сега започвам да изживявам нещата.
Планирала съм едни хормонални изследвания скоро , трябва да отделя малко време да ида до личната да ме насочи от къде да започна , защото съм с известно количество килограми в повече от преди 7 години. Следя ви отдавна и съм се замислила и за тестове за овулация , но цикълът ми е по дълъг 30-35 дни и не знам от кой ден е полезно да ги започна.
Дано се раздвижи темата и успех на всички в бебеправенето!!!!!
Аватар
borqna.d
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот moni-agi на 13 Окт 2014 07:30

ИзображениеДобро утро момичета и весел понеделник.Добре дошла borqna.d стискам палци бързо да успеете и да се преместиш към другия раздел на форума.Тоя месец не е моя,надявам се другия да е,но едва ли.
moni-agi
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот mimsi02 на 13 Окт 2014 13:21

Здравейте успешна седмица на всички. :)
Борянка добре дошла,дано съвсем скоро успеете и се преместиш в другия раздел.Моят цикъл също е на 30-34 дни,от както бебеправим много се измества,но това е нормално.Пробвай с тестове при някои много помагат,почни ги от 10-11 ден от началото на цикъла вземи си 2 кутийки по добре в 1 кутия има 5 броя.Нищо,че цикъла ти е на 35 дни ову може да е по рано или по късно.Аз лично ги ползвах само един път и спрях,защото много се натоварвам да мисля дали е станало или не и т.н Но доста мами за забременели именно чрез тестове. :) Успех ти желая и дано съвсем скоро се похвалиш :sm_156:
Аватар
mimsi02
Сериозен
 ---

Мнениеот sissa на 13 Окт 2014 14:00

borqna.d написа:Дано да приемате нови попълнения! От вече цяла година се опитваме за второ детенце-безуспешно.1 година за някои може би е нищо , но с първото ни щастие имахме късмета това да стане на втория месец и сега започвам да изживявам нещата.
Планирала съм едни хормонални изследвания скоро , трябва да отделя малко време да ида до личната да ме насочи от къде да започна , защото съм с известно количество килограми в повече от преди 7 години. Следя ви отдавна и съм се замислила и за тестове за овулация , но цикълът ми е по дълъг 30-35 дни и не знам от кой ден е полезно да ги започна.
Дано се раздвижи темата и успех на всички в бебеправенето!!!!!

В упътването на тестовете пише спрямо дължината на цикъла ти от кой ден да ги започнеш. Вземи си Оview.
sissa
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот viliq_ на 14 Окт 2014 00:00

Здравейте!
Доста се почудих къде точно да поместя моята ситуация. Реших да е тук, понеже има най - скорошна активност и се надявам някоя от вас да се отзове.
От 6 месеца с моя мъж се опитваме да си направим бебче, но тестовете постоянно бяха отрицателни. Последната ми менструация беше на 23.08. На 01.10 си направих отново тест, който беше положителен. Можете да си представите какво вълнение и еуфория ни бяха завладели. Последваха още няколко теста, които също бяха положителни. На другия ден отидохме на гинеколог. Той ме гледа на ехограф, НО МИ КАЗА, ЧЕ НЯМА НИЩО!!! Не отчете бременност. От което аз едва не се разплаках в кабинета му. Попитах го тогава защо всички тестове отчитаха положителен резултат, при положение, че аз не приемам никакви лекарства, освен витамини и няма какво друго да повлияе на хормоните ми. Отговора му беше, че са отчели оплодена яйцеклетка. Въпросът бил дали ще стигне до матката, понеже явно??? сме засекли бременността много рано. :nothappy: И се разбрахме да се видим пак на 23.10, за да видим как са нещата и дали вече има сакче в матката. Много се притеснявам дали ще ни се получат нещата, почти не спирам да мисля за това. Започнаха да се появяват симптоми като подуване на гърдите и силна болка в тях и в долната част на корема. Чувствам ужасна умора и постоянно ми се спи. Последно време започнах да чувствам неприятно чувство в стомаха като киселини и леко гадене. Все симптоми за бременност, но мен не спира да ме гложди това, че на ехографа нищо не се видя... :sadd: Чудя се да се радвам ли, да плача ли?!?!?!
Моля ви, ако някоя от вас е имала подобна ситуация в началото на бременността си да сподели или поне да ми разясните как стоят нещата с плодното сакче, ембрион и т.н. Толкова много литература изчетох, но никъде не намерих отговори за моя случай или поне утеха, че това е нещо нормално.
Благодаря ви предварително и успехи на всички ви!
viliq_
 ---

Мнениеот sissa на 14 Окт 2014 12:23

Тестовете не отчитат оплодена яйцеклетка, а имплантирването и, но това къде се е имплантирала дали в матката или в някоя тръба е вече отделен въпрос. Никъде не пишеш колко ти е дълъг МЦ, дали си с ранна или късна овулация. Трябва да са минали най-малко 10 дни от закъснението или по-точно 24 дни от овулацията, за да се види нещо на ехограф.
sissa
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот mimsi02 на 14 Окт 2014 13:29

И аз смятам,като Сиска ,и мисля,че щом има толкова положителни тестове значи има бременност по добре си смени доктора ако питаш мен,и не защото не е видял нищо а защото ти приказва глупости,както ти казва Сиска теста отчита,когато яйцеклетката се имплантира :)
Аватар
mimsi02
Сериозен
 ---

Мнениеот sissa на 14 Окт 2014 13:52

По-голяма глупост от това, че теста е отчел оплодена яйцеклетка не бях чувала :hmm: Къде го намери този гинеколог или си от малък град, където няма ни един читав.Пожелавам ти да си бременна и ако е така задължително си намери по-добър гинеколог даже и ако трябва да е в съседен град, въпреки че знам, че не е удобно. Но ако бременността се случи (което не ти пожелавам) да е по-проблемна, ще ти я опропасти. За съжаление тестовете отчитат и извънматочна бременност, която в един момент се оказва спешно състояние. Не знам дали тогава гинеколога ти ще може да е реагира адекватно.
sissa
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот viliq_ на 14 Окт 2014 15:20

Много ви благодаря за съветите! Относно гинеколога, при който бях казват, че уж е един от най - добрите специалисти в града. Свекърва ми също беше дала положителни отзиви за него, затова потърсихме въпросния гинеколог. Но В.Търново се слави с "добри" специалисти. Патила съм си и друг път от тях. Намеренията ми са да се пренасоча към Плевен, има много положителни отзиви от мои познати. И дано там да ми разяснят повече нещата. Защото след първия си преглед в Търново получих само една рецепта за витамини и разочарование.
viliq_
 ---

ПредишнаСледваща

Назад към Опитвам се да забременея