Правим опити да забременея и имам някои въпроси...

Модератори: ALEKS, Ianitza

Правим опити да забременея и имам някои въпроси...

Мнениеот bebeto85 на 26 Яну 2013 14:01

Здравейте!!!С мъжът ми от началото на тази година правим опити да си имаме бебче..Все още чакаме да видим дали е имало резултат от опитите ни на 2 февруари трябва да ми дойде или да не ми дойде месечния цикъл...Имам обаче един въпрос към дамите които посещават този сайт...Притесняваме факта че съм по пълничка и дали поради тази причина ще се наложи да изчакаме повече време за да осъществим това което сме предприели?Искаме ми се да започна някаква диета но се страхувам това да не повлияе по някакъв начин неблагоприятно.
bebeto85
Редовен
 ---

Re: Правим опити да забременея и имам някои въпроси...

Мнениеот moni-agi на 26 Яну 2013 14:34

Заповядай в горната темичка"Празниците наближават две черти на теста нека ни зарадват"там сме все момичета които правим опити за бебче споделяме си и се подкрепяме към заветната цел и мечта.
ИзображениеИзображениеИзображение
moni-agi
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот bebeto85 на 26 Яну 2013 17:52

Благодаря ти мони за поканата...Ще се вклуча и аз сред вас
bebeto85
Редовен
 ---

Мнениеот kamelia_1326 на 05 Фев 2013 16:25

.НАЙ-ДОБРАТА СИСТЕМА Е СЛЕД КАТО ТИ СВЪРШИ ЦИКЪЛА 8ДНИ ПРАВИТЕ СЕКС,НА 9,10,11 НИКЪКАВ СЕКС,НА12 ЕДИН ПОЛОВ АКТ,НА13НИКЪКАВ СЕКС,НА14 ВЕДНЪЖ,НА 15 НЕ И НА 16 ДЕН ВЕДНЪЖ.Според него вероятността да за4енеш по този метод е над90%.
жени които искат да заченат и всички до една са забременели веднага или почти веднага И така пражи се следното: след свършване на цикъла всяка вечер се вари един литър вода, когато водата заври, взимате с пръстите си лайка и слагате в врящата вода колкото да се обърне и махате от котлона, не оставяйте да ври с лайката , след което когато поизстине слагате 20 капки йод и си правите промивка с помпичка вече с изстиналата смес. Това се прави в продължение на 20 дни, като всяка вечер правите нова отвara!

Много двойки започват с опитите за забременяване след като си установят стабилен и перспективен живот заедно. Да забременеете не е толкова лесна задача и може да мине дълго време, преди да се получи. Трябва да подобрите начина си на живот, да се храните здравословно и да се упражнявате, за да увеличите шансовете си. Плодовитата двойка има около 25% шанс да зачеване всеки месец, дори ако сексът е в точното време на овулация.

Повечето се опитват в продължение на 1 година, докато успеят. Ако искате да увеличите шансовете си за успешна бременност по естествен начин, следващите методи ще са ви от полза.

Спрете хапчетата

Най-очевидното, което ще увеличи шансовете ви да забременеете е да спрете приема на противозачатъчни. В продължение на няколко месеца след спирането им, може да имате нередовен цикъл, но постепенно той ще се нормализира. Може да забременеете месец след спирането на хапчетата.

Правете секс три пъти седмично

За да забременеете, най-оптималната честота за секса е три пъти седмично. Не бива да забравяте, че е важно да следите овулацията си. Много двойки дълго време срещат проблема с трудно забременяване, именно защото не правят секс в правилния момент. За да елиминирате всяка грешка при изчислението на овулацията си, правете секс поне три пъти на седмица.

Правете секс преди овулация

Най-подходящото време за секс е точно преди овулацията. Това увеличава шансовете ви да забременеете. Яйцето оцелява само около 24 часа, а спермата до 5 дни. Следователно правете секс няколко дни преди овулацията.

Спрете пушенето, пиенето и наркотиците…

Най-важното нещо, когато се опитвате да забременеете, е да спрете пушенето, алкохола и наркотиците. Тези вредни навици могат значително да намалят шансовете ви за успешно зачеване, освен това оказват влияние върху плода.

Секс позите

Когато правите секс е важно да сте в добра поза, така че да улесните процеса. Трябва да избягвате пози, при които сте отгоре. Използвайте гравитацията във ваша полза. Ако твърдо сте си заявили „ искам бебе “ то най-подходящата поза за Вас е мисионерската, като под таза си поставите възглавница. Легнете назад, отпуснете се и не бързайте да се изправяте след секса, за да позволите на сперматозоидите да достигнат до яйцето.

Романтична атмосфера

За да забременеете, заложете на романтичната обстановка. Това ще направи секса по-приятен, а проучванията сочат, че оргазмите по време на секс увеличават шансовете за зачеване. Контракциите по време на оргазма при жените помага на сперматозоидите да достигнат целта си. При мъжете пък, оргазмът увеличава броя на сперматозоидите.

В днешно време все по-често жените мислят за семейство по-късно. 35 или 40-годишни жени също могат да си имат бебе, но шансовете им за това са по-малки. Биологическият часовник си казва своето и за забременяване на тази възраст е нужно да положите повече усилия. На тази възраст е и по-голям шансът за спонтанен аборт. Посещавайте редовно гинеколога си. Следете овулацията си и вземайте добавки, за да поддържате нивото на прогестерон. Приложете всички съвети, които ви дадохме по-горе и не се обезкуражавайте, ако не успеете да забременеете бързо.
kamelia_1326Фен на Mamaibebe ---Мнения: 649Регистрация: 14 Мар 2012 16:04
Аватар
kamelia_1326
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот vikin_g на 29 Май 2013 13:58

Zdraveite na vsi4ki imam nqkolko vaprosa i 6te se radvam ako mi pomogne nqkoi kato mi otgovori. Az i dr pat sam pisala tuk i mnogo ot vas me podkrepixa i pomognaxa.
1)zakasnqvami ve4e 2 sedmici i imam silni bolki v qichnicite glavata gadi mi se ot vreme na vreme krasta me boli i taka tova sa sxodnite simptomii i na M no vse pak mi zakasnqva. ne sam pravila test ot strax da ne izleze otricatelen.
2) iskam da vi popitam tazi BT kolko trqbva da e az po proncip nikoga ne q sledq no ot 2 dni q merq i 1 pat be6e 36.4 a 2 pat be6e 36.2 .
kakvo mislite za tezi ne6ta MOJE LI PRI 2 SEDMICI ZAKASNENIE AKO IMA BREMENNOST BT DA E TOLKOVA NISKA? o4avam s netarpenie da mi otgovorite.
vikin_g
Начинаещ
 ---

Мнениеот kamelia_1326 на 29 Май 2013 14:37

Добре дошла отново две седмици са си сериозно закъснение,и всички тези симптоми,най добре си направи тсет,поне да знаеш верочтността е голяма да покаже положителен резултат,но и тук да гадаем не става.а колкото до Бт,при теб все пак ти никога не си я мерила,по принцип това което го водят е че след овулация,Бт се покачва до 37 и ако се застой така повече от 16 дни се говори за наличие на бременност,по форумите пък се срещала 2,3 момичета които са имали Бт,под 37 и пак са бременни,просто след като не се следи постоянно и няма как да кажа в твоя случай,най добре утре сутрин тестче,и късмет чакаме да се похвалиш
Аватар
kamelia_1326
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот sissa на 29 Май 2013 15:01

А ти БТ как я мериш?
sissa
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот vikin_g на 29 Май 2013 19:10

momi4eta toko 6to si napravix test i be6e otricatelen kakto vinagi.mn se nadqvax tozi pat da e stanalo no qvno 6te prodaljavame s opitite.6to se otnasq do BT 6te zapo4na da q sledq redovno za da znam za kak stoqt ne6tata.merq q otzad po princip no 6te probvam i vaginalno.tova e za sega blagodarq vi za podkrepata i tova 4e vednaga mi otgovorixte.mn se nadqvax da se poxvalq no za sajalqnie otnovo sam sasipana sled tozi otricatelen test......... :emon23: :sadd: :sadd: :cry1:
vikin_g
Начинаещ
 ---

Мнениеот kamelia_1326 на 30 Май 2013 10:26

Две седмици са си голямо закъснение,ако по принцип ти е редовен цикъла трябва да отидеш на лекар!стискам ти палци скоро да се получи бебо
Аватар
kamelia_1326
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот vikin_g на 30 Май 2013 16:07

mersi za podkrepata.ami ne i e redoven cikala vse mi zaksnqva no s po nqkolko dni sega be6e pove4e i si pomoslix 4e e stanalo tozi pat no ...... 6te se nadqvam pak za dr pat.dnes si merix BT i be6e 36.5 neznam tva kakvo ozna4ava.no kakto i da e ve4e q merq seki den i si zapisvam.
vikin_g
Начинаещ
 ---

Мнениеот kamelia_1326 на 31 Май 2013 10:45

На лекар няма ли да ходиш?казах ти 2 седмици си е доста време и вече трябва да те види лекар,може ксита да имаш или нещо друго!
Аватар
kamelia_1326
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот vikin_g на 31 Май 2013 18:59

ami 6te otida dr sedmica no sigurno 6te mi ispi6at nqkakvi xap4eta da mi doide.mejdu dr momi4eta az seriozno zapo4vam da se zamislqm za invitro ve4e 1 god. i polovina ne stava.sega 4eta za invitro procedurite .
vikin_g
Начинаещ
 ---

Мнениеот kamelia_1326 на 01 Юни 2013 11:17

Така е,ъа хапчетата,но све пак трябва да те погледне лекар,да се види от какво ти го няма М,успех!Ами наистина година ис е доста време,ще трябша да ходиш в клиника по стерилитеттам да си направите необходимите иъследвания,ад се види дали има нещо лекуване,и 4ак след това инвитро!Ина4е е добре като идея,но задължително клиника по стерилитет!
Аватар
kamelia_1326
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот vikin_g на 10 Юли 2013 14:38

ZDRAVEITE iskam da vi popitam dali vi se e slu4valo tova koeto i na men i kakvo 6te kajete.
zna4i pravix si test za bremennost predi 2 dni i be6e otricatelen no blizo do 1 4erti4ka ima6e druga bleda no se zabelqzva6e.strannoto e 4e ne be6e na mqstoto kadeto bi trqbvalo da e vtorata 4erto4ka a na malko rastoqnie do kontrolnata.zanesox testa na genekolog i toi otre4e da ima ne6to samo kato pogledna testa.no az i edna moq priqtelka zabelqzaxme 4ertata kakto i maja mi koito izob6to ne razbira ot testove.kakvo mislite za tova ne6to slu4valo li vi se e?
vikin_g
Начинаещ
 ---

Следваща

Назад към Опитвам се да забременея