Опитвам се да забременея

Модератори: ALEKS, Ianitza

Re: Опитвам се да забременея

Мнениеот ilein на 21 Юни 2015 18:01

Мама Рали, съжалявам за това,което ти се случва, дано скоро откриете проблема.Аз също имам едно слънчице, заченато без проблем, но сега за второто се оказа много трудно, от доста време се борим.Ако искаш заповядай в другата темичка, да се подкрепяме взаимно по трудния път, по който вървим: http://www.mamaibebe.com/forums/viewtopic.php?f=27&t=20333&start=240
Изображение
Изображение
Аватар
ilein
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Mama Rali i Mitko на 21 Юни 2015 18:14

Благодаря миличка :)
Като се поуспокоят нещата след абразиото отивам за сериозни изследвания..Малко почивка и да презаредим батериите лятото и наесен пак ще опитаме :)
Ако не се получи и този път, ще помислим върху идеята да си осиновим дете..
Успех на всички :)
[url=http://www.mamaibebe.com]
Изображение
Аватар
Mama Rali i Mitko
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот sladur4e на 05 Юли 2015 18:08

Здравейте момичета...отдавна не съм писала.Ние тръгнахме по трудния път за съжаление.Ходим в клиниката на Владимиров и другия месец сме на инсеминация.Дано след толкова време наи-сетне има резултат.Успех на всички чакащи2чертички
Изображение
Аватар
sladur4e
Отличник
 ---

Мнениеот sladur4e на 05 Юли 2015 18:09

Micky, siska,yulka здравейте:D
Изображение
Аватар
sladur4e
Отличник
 ---

Мнениеот Mama Rali i Mitko на 05 Юли 2015 22:47

Успех и на вас миличка :balloons: Дано се получат нещата..
Аз съм на преглед тази седмица. Неусетно минават дните..Да се надяваме всичко да е ок и след няколко месеца пак да се решим и да опитаме..
Чакам с нетърпение другият уикенд, за да избягаме само двамата с моето момче на романтичен уикенд в Гърция..Имаме нужда от малко хубави мигове и спокойствие :)
Успех на всички !
Изображение
Аватар
Mama Rali i Mitko
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот sissa на 09 Юли 2015 13:28

sladur4e написа:Здравейте момичета...отдавна не съм писала.Ние тръгнахме по трудния път за съжаление.Ходим в клиниката на Владимиров и другия месец сме на инсеминация.Дано след толкова време наи-сетне има резултат.Успех на всички чакащи2чертички

Здравей сладурче :D Радвам се, че писа, въпреки че аз вече почти не влизам. Няма значение дали пътят е труден или не, крайната цел е важна. Вие вече сте направили първата стъпка- посещение на специализирана клиника и това е най-важното. Открит ли е проблема?
sissa
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот sladur4e на 10 Юли 2015 00:02

Sise единствения проблем който откриха е количеството на материала,малко е.Хормони,проходимост,овулация вс е наред.Чакаме сега да кажат кога ще се направи самата инсеминация.С теб какво става?
Изображение
Аватар
sladur4e
Отличник
 ---

Мнениеот sissa на 10 Юли 2015 13:50

С такъв проблем инсеминацията е добро начално решение. Стискам палци да е успешна. Стимулирана ли ще бъде или на естествен цикъл ? Какво става с мен ли, ами аз не знам ти откога не си влизала и до къде знаеш моята история. Накратко - и аз тръгнах по трудния път, няма как иначе, след години неуспешни опити и една биохимична бременност. Изследване, след изследване не показваха никакъв проблем. Тотално отчаяние, понякога ти се иска да изникне проблема и с подходящото лечение да знаеш, че ще се оправи. Не ми остана друго освен крайната стъпка и последната надежда- ин-витро. Исках да кандидатствам за финансиране от фонда, но за ин-витро за неизяснен стерилитет фонда иска най-малко 4 изкарани инсеминации. Не вярвах в техния успех, но трябваше да ги направя. Това теб не трябва да те обезкуражава обаче, защото при мен просто беше ясно, че по този начин няка как да стане, защото спермограмата на мъжа ми беше отлична и проблема не е в това. Естествено и четирите бяха неуспешни. Подадохме документи във фонда и се започна дългото чакане, междувременно ние си продължихме с естествените опити, пак неуспешни. Освен това аз реших да не си губя повече времето в клиниките във Варна и след внимателно проучване си избрах мястото и доктора -клиника Надежда в София при д-р Стаменов. За него се чака сигурно около година и половина-две, а вече май е преустановен приема на нови пациенти за него, но както и да е, при мен още не беше така и тъй като аз имах готова одобрена заповед за ин-витро по фонда, а те не искаха да ме изпуснат като пациент, защото това си е стабилно финансиране ми дадоха по-ранен час. Така превърнах пътят София-Варна в квартална разходка, но това за мен нямаше значение. Направих още някои изследвания, една допълнителна интервенция и пристъпихме към ин-витрото. много силна стимулация, изкараха 20 яйцеклетки, нправих хиперстимулационен синдром, но не много тежък. Доктора реши да ми върне само един ембрион, който беше много добър, замразихме 7. Всичко това става юли месец миналата година. Кръвен тест 9 дни след трансфера -149, винаги ще помня това число. Така се започна моята много лека, но направена от мен изключително неспокойна и напрегната бременност. На 3-ти април тази година се роди синът ми Кирил, златно детенце. Сега трябва да ставам, че вече се разбуди и иска внимание :D Успех и да пишеш !
sissa
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Mama Rali i Mitko на 10 Юли 2015 14:23

Направо нямам думи през какво си минала, но малкият сладур си заслужава всичките усилия..
Аватар
Mama Rali i Mitko
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот sissa на 10 Юли 2015 14:28

Ооооо това е съвсем накратко. Но всичко е малко в сравнение с това, което имам сега. Господ беше с мен. Сега ще видим какви ще ги мъдрим за второто. Не съм се отказала от естествените опити, защото така и не беше открит проблем, но си имам и запас от 7 добри замразени ембриони.
sissa
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Mama Rali i Mitko на 10 Юли 2015 19:37

И мен ме чака труден път.. Имах прекрасна първа бременност, но след това не се получават нещата. Имам вече три неуспешни опита. Първият път беше в много ранни седмици-плацентата беше много ниско и така и не се закрепи. Вторият път беше задържан аборт - оказа се, че ембрион няма и ме побъркаха от изследвания да не би да е извънматочна бременност. Третия път всичко тръгна ок, но спря да се развива ембриона и организма ми тръгна да го изхвърля. Имах много проблеми тази година и тази бременност беше желана, но не мога да кажа планирана. С нов мъж съм от повече от година, бащата на детенцето ми след тормоз и простотии ни заряза. Надявам се да се получи, защото това детенце ще е лъч светлина за мен. Всички даже бъдещия батко го искаме толкова много.. След аборта, приятелят ми е уплашен за мен и по-скоро за сега не повдигаме въпроса. Аз си продължавам да вярвам, че ще намерим решение и ще си имаме още една буба.. След смъртта на татко ми тази година и мъките с делата по развода предишната година искам нещо хубаво и на мен да ми се случи :)
Изображение
Аватар
Mama Rali i Mitko
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот sladur4e на 16 Юли 2015 20:42

Sise найстина много си преживяла....възхищавам ти се :!: Вчера отидох в клиниката да видим колко е пораснал фоликула и доктора ми каза че е започнала овулацията,направо не можах да повярвам....ИЗПУСНАХМЕ ТОЗИ МЕСЕЦ.Направо щях да се разпадна :( .Сега ако ми дойде другия месец отивам пак,искат да ми дадат някакви хапчета за да имам повече от един фоликул.Засега съм без стимулации,Да ти кажа не помня от кога не съм писала,но това не е важно.Мама Рали и Митко,това е ужасно което си преживяла...какви са тези мъже незнам.Ще ти стискам палци всичко да е наред.Момичета като чета вашите историй си давам кураж че слънцето ще огрее и на моята улица.
Изображение
Аватар
sladur4e
Отличник
 ---

Мнениеот Mama Rali i Mitko на 16 Юли 2015 22:17

Имай вяра..Ще отнеме време, доста прегледи, изследвания, манипулации, обаче като ме гушне детенце знам, че всичко си заслужава :)
Имам в момента прекрасен човек до себе си и мога само да се наслаждавам на моментите ни заедно. След последното ми посещение при гинеколога знам, че ме чака дълъг път..Съмнява се, че имам повишени нива на тромбоцити в кръвта и организма ми ще изхвърля всеки ембрион, а има и риск от смърт на плода докато е в мен. От друга страна повишените тромбоцити са симптом на много лоши болести..Утре почвам с изследванията и ще видим какво е..
Успех момичета :)
Изображение
Аватар
Mama Rali i Mitko
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Pupata на 23 Фев 2016 18:07

bebeta написа:Ако след секс станеш веднага е възможно да изтече. Полежи няколко минути и тогава вече ставай. Не мисля, че е необходимо да ходите на лекар.Може да пробваш с тестове за овулация при мен с тях стана още на първия месец. Мисля че лекар се посещава след година неуспешни опити. С моя приятел опитвахме 6 месеца докато стане. Може да пишеш в темата "Нека с две чертички грейнат нашите очички". Там има много мили и приятелски настроение момичета, които са доста наясно по тези въпроси и могат да ти помогнат много. Успех ти желая и дано скоро видиш така желания резултат. :)

Здравейте.Искам да попитам днес си направих тест за бременност,който е категорично отрицателен.Нямам закъснения,по принцип утре ми е деня за МЦ,но нямах търпение...по моите сметки са минали 13дни от О.Въпроса ми е дали рози тест е сигурен или да изчакам закъснение ?
Pupata
 ---

Мнениеот Mama Rali i Mitko на 23 Фев 2016 23:42

Изчакай още малко и пак пробвай..
Успех
Аватар
Mama Rali i Mitko
Жител на Mamaibebe
 ---

ПредишнаСледваща

Назад към Опитвам се да забременея