Кондиломи и забременяване

Модератори: ALEKS, Ianitza

Кондиломи и забременяване

Мнениеот diseq на 07 Сеп 2011 11:36

Помъчих се по тихия начин да разбера какво се случва с кондиломите по време на бременност,но така и не можах да намеря бъдеща или настояща мама с този проблем.
Имам ги от две години.Как и от кой съм се заразила си нямам идея.Приятеля ми също има от същото време.
Обиколих много доктори..гинеколози.кожни,кожно-венерически,онколо-гинекологичен но така и не се намери решение.Горяха ми 4 пъти с ток.Единствено в майчин дом ми помогна доктор Яков,но уви резултата беше кратък.
Сега във момента имам един който до скоро си стоеше в покой,но от както правим опитите за бебе са размърда,както ми излезе и още един.Външни са за мое "щастие".
Решихме да си направим бебе и живот и здраве като стане,след раждането да се подложа на същата процедура с горенето в майчин дом,и яко пазене (секс само с презерватив)
Ако някой е бил в същата ситуация като мен,да има кондиломи преди забременяване..интересуваме как им се отразява бременността.
Има ли вероятност да станат по агресивни и да ми се получи рак на шийката на матката.И ако забременея,ще пречи ли да ги третирам с кондилин.
Изображение
21.06.12- 3200/50см.

Изображение
05.01.15- 2700/48см.
Аватар
diseq
Жител на Mamaibebe
 ---

Re: Кондиломи и забременяване

Мнениеот valentina0577 на 12 Сеп 2011 11:06

Здравей!И аз съм имала кондиломи,мъжът ми също...И аз не знам кой е виновен той или аз...Със сигурност сме ги хванали преди да се запознаем...Аз не съм му изневерявала той също(поне така твърди).2 пъти са ми ги горили.2ият път с пълна упойка,защото първият път се скъсах от викове и болка,докато ми бият местната упойка.Но тогава имах и 3 вътрешни,бях пламнала.Хубаво изгориха ги,ама пак се появиха.Тогава една друга гинеколожка ми изписа Кондилин и имуностимуланти и за 3 дена се махнаха,на мъжът ми също.Гинеколожката ми каза,че е хубаво 2-3 месеца след като се махнат да почнем опити за бебе,защото по време на бременност се обострят,тогава пада имунитетът на жената.Е,да,но бебето стана от раз,а аз си бях с 2 кондилома.И с тъпата си глава пак 3 дена се мазах с Кондилин и се махнаха...Но после прочетох,че Кондилинът не се препоръчва по време на бременност,пишеше го на листовката.Та-вирусът,от който се получават кондиломите може да престои в организмът и 10 години и в момента,в който малко ти падне имунитетът,хоп,появява се...Моят съвет е-консултирай се с лекар и ЯКО плодове и зеленчуци и здрави имуностимуланти,но и тях след консултация с лекар.Забравих да кажа,че първата гинеколожка след като ми ги гори за 2и път ми изписа 3 антибиотика,но те бяха адски тежки...Виеше ми се свят от тях,повръщах,припадах-абе,ужас!Та ги спрях.Може би,ако ги бях продължила щях завинаги да се избавя от кондиломите,но...Като родих ми излезе 1,но това беше преди 7 месеца.Пак се мазах с Кондилин и мина,от тогава не е излизал друг.Но и след раждане имунитетът се срива,особено ако кърмиш(което е препоръчително,де).Тогава и цялата ми уста беше в херпеси.Таа,консултирай се с лекар,че ползваш Кондилин,а искаш да забременееш!Но 2ата гинеколожка беше права,че по време на бременност кондиломите се обострят.Със сигурност,обаче,има лечение и за бременни-няма да стоят с кондиломи,я!Но почвай имуностимуланти!Освен вирусът по полов път,слабият имунитет също е причина да избият.Иначе вирусът може да не се покаже и с нищо да не ти навреди,но е хубаво редовно да си правиш цитонамазка!Оффф,олях се и аз! :lol: Дано съм ти била полезна с нещо! :D
Изображение
Изображение
Изображение
valentina0577
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот valentina0577 на 12 Сеп 2011 11:11

А,да,сетих се за 1ия антибиотик-ДОКСИЦИКЛИН.Най-мръсният и гаден антибиотик на пазара!Лекува ВСИЧКО!Въобще не е пречистен,има 100000 странични ефекта.Защо ми го изписа тъпата ми лекарка не знам,ама аз и затова я смених...Той и затова е 1,73лв....не съм и казвала,че искам евтина боклучарска гадост,отрова!Та,ако ти го предпишат,НЕ ГО ПИЙ!
Изображение
Изображение
Изображение
valentina0577
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот valentina0577 на 12 Сеп 2011 11:12

Доксицклинът е от времето на прапрабабите ни!
Изображение
Изображение
Изображение
valentina0577
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот valentina0577 на 12 Сеп 2011 11:16

БИОЗИН ми изписаха каято имуностимулатор-МНОГО е добър!Има и БИОЗИН МАМА-за бременни.Идва скъп за броя таблетки-мисля,че около 30лв. за 30 таблетки,но си струва,гаранция!За цената не съм много сигурна,ама нещо такова беше...
Изображение
Изображение
Изображение
valentina0577
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот diseq на 12 Сеп 2011 12:41

:hmm: много коварно нещо са.Сега ги горих 3 дена с кондилин и се махнаха за сега. Продължаваме с опитите за бебе и да се надяваме,че няма да се появят повече.Мажа изгореното с йодасепт( май така се казваше) и ми успокоява мястото.
Тея доктори са такива садисти.И мен 3 пъти ме гориха с местна упойка :cry: то упойката боли повече от самото горене.После 1 път ме приспаха и нямаше проблеми,но все едно пожар имах между краката.Абсолютен ужас
Изображение
21.06.12- 3200/50см.

Изображение
05.01.15- 2700/48см.
Аватар
diseq
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот diseq на 12 Сеп 2011 13:10

Предписвали са ми до сега БИОЗИН и ИЗОПРИНОЗИН. Да ти кажа нямаше файда и от тях.Купища пари без резултат.И за алдара крем пък колко лева дадохме не е истина и нищичко пак.Вече нямам идея дали ще се излекуваме някога,но този път съм по оптимистично настроена,докато преди рев нерви...и те си излизат,че пушек се вдига.Сега си казвам на ум "ще ви преборя" и не падам духом и някак има резултат.
Ти сега имаш ли в момента? Като забременя почнаха ли да растат?
Изображение
21.06.12- 3200/50см.

Изображение
05.01.15- 2700/48см.
Аватар
diseq
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот valentina0577 на 12 Сеп 2011 15:12

В момента нямам,мъжът ми също-да чукам на дърво!Като забременях точно нямах,но малко след това към 4-5и месец пак ми излязоха,мазах се с Кондилин и се махнаха,но точно като родих пак ми излязоха.Пак се мазах,минаха ми и от тогава не са ми излизали.Но,ако пак ми излязат,сигурно ще пия антибиотик,щото не искам постоянно да ми избиват.Биозинът няма да ти излекува кондиломите,а ще ти подсили имунитета просто.Това ще помогне да се пребориш по-лесно с вируса.И по-добре сега вземи мерки,иначе-като мен.Ще ти излизат,ще се мажеш,после пак така,и така,и така...По-бързо ги махай тия гадинки!По-добре антибиотик(но не ДОКСИЦИКЛИН) и да ти е мирна главата!И-не се мажи с кондилин,докато си бременна,противопоказно е.Това беше грешка от моя страна,но СЛАВА БОГУ,нямаше последствия за малката ми принцеса! :D
Изображение
Изображение
Изображение
valentina0577
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот diseq на 12 Сеп 2011 15:36

Да да знам ,че биозина е за подсилване на имунитета,но пак ми излизаха а го пих много време и него.Сега уж нямам,само ранички са.На мен никой не ми е споменавал за антибиотик.Даже незнам с каква цел са ти го предписали.Обясниха ли по подробно или..
Изображение
21.06.12- 3200/50см.

Изображение
05.01.15- 2700/48см.
Аватар
diseq
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот valentina0577 на 13 Сеп 2011 10:45

Ами кондиломите се предизвикват от човешки папиломавирус,който се предава само по полов път.Антибиотикът служи,за да се премахне вирусът.
Изображение
Изображение
Изображение
valentina0577
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот diseq на 13 Сеп 2011 10:55

Дже не бях чувала,че може да се лекува с антибиотик :shock: Те все казваха имунитета това,имунитета онова ,да пия имуностимулатори и това е.За антибиотик от теб чувам.Трябва да разпитам,ама те докторите просто нямат изгода да ме излекуват.Лошо ли им е по 120 лева горене,мазане всяко по 5-8 лева(то в продължение на 1-2 месеца през ден).Прегледи по 25 лева.
Изображение
21.06.12- 3200/50см.

Изображение
05.01.15- 2700/48см.
Аватар
diseq
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Кика на 02 Юни 2016 19:15

Здравейте, мъжът ми има кондиломи от много години. Правим опити за борба с тях ,но не се получава.Искаме да имаме дете и се чудех ако скъсаме презерватива дали ще се получи и дали няма да навредим на детето и да му прехвърлим вируса.Ако има някой ,който е забременям по времето когато мъжът е имал кондиломи нека ми пише , как е минала бременността и как е детето.Ще ви бъда много благодарна.
Кика
 ---

Назад към Опитвам се да забременея