Възможно ли е да съм бременна?

Модератори: ALEKS, Ianitza

Re: Възможно ли е да съм бременна?

Мнениеот daniela2222 на 15 Фев 2010 11:26

Здравейте момичета,отново се включвам и аз.
Да кажа отново на кратко последната ми менструация беше на 24.12.2009 ,имаше бебеправене след 16.01.2010 сигурна съм че е станало тогава или към 20.01.2010.След положителни два теста и един кръвен със стойности 721.6 отидох в Шейново на 12.02.2010 и ми потвърди доки бременността на снимката на ехографа се видя плодния сак и пише 4г.с. 10.3мм.Каза ми да започна да приемам фолиева киселина по 5 таблетки,сториха ми се множко но го правя..
В събота на 12.02.2010 прокървих леко и веднага отидохме до Шейново пак,доки каза че матката ми е затворена добре,но се притеснява защото според неговите изчисления трябва да съм в по-голяма седмица а сака не отговаря на това,т.е. той смята откакто ми е била последната менструация седмиците , незнам недоумявам.Аз мисля че съм в ранна седмица както и да е ако някой може да ми каже нешичко ще се радвам много и ще се поуспокоя-кога при вас се видя ембрион,сърчице,как си изчислявате седмиците и т.н..
Предписа ми Утрогестан и Папаверин да приемам.След седмица пак съм при него да ме види расте ли и какво се случва.
Моля ви момичета,ако някой е имал подобен проблем да ми помогне.
Благодаря ви!
daniela2222
 ---

Мнениеот varna на 15 Фев 2010 11:56

Здравей Даниела. Докторите изчисляват седмиците от датата на последната менструация. И наистина според нея трябва да си в по-голяма седмица. Но пък може забременяването да е станало по-късно и за това сега да ти излиза по-малка седмица. При мен сакчето се видя в началото на 5 седмица просто тогава отидох, а сърдечна дейност в началото на 7. Не се притеснявай, изчакай си спокойно следващия преглед и тогава док ще сравни колко е порастнало и пак ще ти изчисли седмиците. Успех и ще чакаме да ни се похвалиш след прегледа.
Изображение

Изображение
Аватар
varna
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот lqli на 25 Фев 2010 13:29

Момичета,привет!Писала съм и друг път във форума,но отдавна спрях..до днес...имам въпрос– закъснява ми 7 дни,преди 2 правих тест - беше отрицателен.Имам болки в гърдите,кръста,понякога леко долу в дясно и средата,но за малко и спира.Може ли теста да е сгрешил и да има бебе? :roll:
Изображение
Аватар
lqli
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот varna на 25 Фев 2010 14:13

Ами понякога тестовете грешат. Изчакай още няколко дена, ако ти е била късна овулацията възможно е още хормона на бременността, който отчитат тестовете да не се е натрупал. Но ако пак е – , а не ти идва отивай на док.
Изображение

Изображение
Аватар
varna
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот lqli на 25 Фев 2010 15:20

varna написа:Ами понякога тестовете грешат. Изчакай още няколко дена, ако ти е била късна овулацията възможно е още хормона на бременността, който отчитат тестовете да не се е натрупал. Но ако пак е – , а не ти идва отивай на док.

така и ще направя.Мерси. :wink:
Изображение
Аватар
lqli
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот pipitka на 25 Фев 2010 18:46

varna написа:Ами понякога тестовете грешат. Изчакай още няколко дена, ако ти е била късна овулацията възможно е още хормона на бременността, който отчитат тестовете да не се е натрупал. Но ако пак е – , а не ти идва отивай на док.

И аз мисля така! Успех :balloons:
Изображение
Изображение
Аватар
pipitka
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот dina на 26 Фев 2010 09:40

Здравейте, момичета. Нямам представа дали моят проблем е за тук, но въпреки това ще го опиша с няколко думи и се надявам някой от вас да може да ме осветли по въпроса. Семейна съм с едно дете на 9 год. Секс правиш миналия месец колкото си искате :oops: Забравих да ви кажа, че съм на 43 год. /старичка малко, ама какво да се прави/. Та, на въпроса. трябваше да ми дойде на 10.02 - не дойде. Спомням си обаче, че при едно от ходенията ми до тоалетната по малка нужда, като се избърсах имаше много светла розаво кръв - с това се изчерпи всичко. Не ми тече нищо, нито ми цапа. След няколко дни си взех тест за бременност -отрицателен /правих го в следобедните часове/ - откъде да знам, че по-добре е сутрин. Цикалът, всъщност, още ми го няма. Да правя ли втори тест, да не правя ли.... Рано ми е за критическата. Четах някъде във вашия форум, че когато оплодената яйцеклетка се имплатира в матката се получава такова кървене - еднократно и розаво.... Незнам какво да мисля... Странното е, че се усещам бременна.... и аз незнам защо. Дайде някакви предположения...
dina
 ---

Мнениеот varna на 26 Фев 2010 09:56

Ами ние няма как да гадаем дали е било имплантационно кървене или друго. Да при някои жени се наблюдава такова, но лично при мен не е имало. Пробвай още един тест или отиди на док, той най-точно ще каже какво става. Успех.
Изображение

Изображение
Аватар
varna
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот bubba на 26 Фев 2010 23:12

Здравейте и от мен, току що се регистрирам и на въпроса, моля извинете ме ако ви се стори ненужен или не където трябва зададен! Възможно ли е да се появят признаци на бременност почти веднага. Имам нещо като предменструални болки ниско долу и в гърдите- не си въобразявам- силнички са и много ама наистина много ми се ще да са симптоми на бременност, затова си направих тест още преди да ми е закъснял цикалът, знам, че прибързано, сигурно обаче ще ме разберете. Сега вече ми закъснява /втори ден/, обаче ме е страх да си направя- така ми се иска да не е отрицателен :roll: ...Та сигурно съм невежа, но моля ви споделете- може ли много рано да се проявят някакви симптоми или да се притеснявам от нещо друго, защото освен болката в гърдите /която със сигурност е защото ми растат- видимо е, но е вазможно и просто защото качих 1-2 килограма след отказване на цигарите/ наистина си ме боли ежедневмо в областта на яйчниците и малко по нагоре. :wink3:
bubba
 ---

Мнениеот valia.angelova на 26 Фев 2010 23:15

По принцип всичко е възможно. 2ри ден от закъснението би трябвало вече тестовете да отчитат правилно. Може направо при гинеколог да отидеш,за да си по-сигурна. Успех :balloons:
Изображение
Изображение
24.11.10г.-3.250гр. 49см. 12ч.
изписана 3.020гр.
27.12 - 4.800гр. - 54см.
14.01 - 5.800гр.
08.02 - 6.300гр. - 60см.
10.03 - 7.300гр. - 63см.
Аватар
valia.angelova
Жител на Mamaibebe
 ---