Кога забременяхте отново след missed ?

Модератори: ALEKS, Ianitza

Re: Кога забременяхте отново след missed ?

Мнениеот petia_82 на 21 Сеп 2009 15:28

Здравейте и от мен.Аз сащо сам една от вас.На 5,6 август разбрах 4е сам бременна,а на 29 август направих спонтанен аборт.Хубавото при мен беше,4е вси4ко се беше из4истило и ниамаше нужда от лекарска намеса.Живеем в Холандия и тук лекарите ми казаха деж седмици след аборта да по4нем отново да правим бебе.На мен 2 седмици ми се струват адски малко време и сама реших да из4акаме поне 2,3 цикала.Пожелавам на вси4ки ,както и на себе си скоро да се запишем вав форума " ще раждам през...".Пожелавам на вси4ки много касмет и скоро да се похвалим.4акам добри новини. :congratulations:
Изображение

Изображение
Аватар
petia_82
Начинаещ
 ---

Мнениеот juli6ka на 12 Окт 2009 15:49

Здравейте,
На 27 август - две чертички, на 06. октомври лекарят ми каза, че плодът е мъртъв. Кюретажът беше насрочен за 11. октомври, но нощта на 06 срещу 07. ме приеха по спешност. Шест часа го изхвърлям сама, защото анестезиологът отказвал нощем да се качва в АГО-то. На сутринта кръвта течеше като чешма от мен. Намери се и анестезиолог, който да си свърши работата и ме изчистиха. Сега чакам резултати от хистологичните изследвания. Гинекологът ме успокоява, че всичко ще е наред и това няма да се повтори, но като четох по форумите как от "няма да се повтори" жени са правили по 2 - 3 аборта, настръхвам. Ще пробваме за ново бебе след третата нормална менструация - демек началото на януари.
juli6ka
 ---

Мнениеот ester на 12 Окт 2009 18:27

juli6ka написа:Здравейте,
На 27 август - две чертички, на 06. октомври лекарят ми каза, че плодът е мъртъв. Кюретажът беше насрочен за 11. октомври, но нощта на 06 срещу 07. ме приеха по спешност. Шест часа го изхвърлям сама, защото анестезиологът отказвал нощем да се качва в АГО-то. На сутринта кръвта течеше като чешма от мен. Намери се и анестезиолог, който да си свърши работата и ме изчистиха. Сега чакам резултати от хистологичните изследвания. Гинекологът ме успокоява, че всичко ще е наред и това няма да се повтори, но като четох по форумите как от "няма да се повтори" жени са правили по 2 - 3 аборта, настръхвам. Ще пробваме за ново бебе след третата нормална менструация - демек началото на януари.

Мила,съжалявам за случилото се.Искам да ти кажа нещо - 2-3 аборта са нищо.....Има жени с по 6-7 спонтанни,но все пак имат деца.....Успех!Дано никога повече не изпиташ такова разочаровение!
Аватар
ester
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот tonil_83 на 16 Окт 2009 15:25

Здравей мила!Съжалявам са това което ти се е случило.Аз лично съм с три аборта > два спонтанни и един поради не развитие на плода.В такъв случай вече се правят изследвания!!!
Изображение
Изображение

Божидара-17.05.2012г-3,300 кг,51 см.
19.06.2012-4,500кг.,53 см.
19.07.2012-5,400кг.,56 см.
22.08.2012-6,200кг.,62 см.
26.09.2012-6,500кг.,63 см.
21.11.2012-7,500кг.,66 см.
01.02.2013-9,100кг.,72 см.
20.05.2013-9,700кг.,76 см.
Аватар
tonil_83
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот juli6ka на 22 Окт 2009 09:11

Здравейте,
Иска ми се да съм последната, преживяла това и такива теми повече да не се появяват в нито един сайт. Всеки ден се опитвам да се убедя, че по-добре , че се е случило сега, а не в 5 - 6 месец, когато бебето вече се усеща. А най-лошият вариант е да се роди бебе с увреждания. Майка ми има приятелка с дете с тежки физически и психически увреждания, аз имам познати с физически аномалии - мъката и в двата случая е голяма. Лекарите ми казват, че природата си знае своето - явно организмът ми е разбрал, че има нещо нередно и е отхвърлил бебето. Дано да е било за добро. Но все още ми е много тежко и много се страхувам да не се случи пак.
juli6ka
 ---

Мнениеот ester на 23 Окт 2009 19:27

Иска ми се да съм последната, преживяла това и такива теми повече да не се появяват в нито един сайт. Всеки ден се опитвам да се убедя, че по-добре , че се е случило сега, а не в 5 - 6 месец, когато бебето вече се усеща. А най-лошият вариант е да се роди бебе с увреждания. Майка ми има приятелка с дете с тежки физически и психически увреждания, аз имам познати с физически аномалии - мъката и в двата случая е голяма. Лекарите ми казват, че природата си знае своето - явно организмът ми е разбрал, че има нещо нередно и е отхвърлил бебето. Дано да е било за добро. Но все още ми е много тежко и много се страхувам да не се случи пак.

Мила,направете си ако искаш,разбира се,генетични изследвания с мъжа ти(въпреки,че аз ги направих след втория аборт,при един не е чак толкова необходимо).Изследва се кариотипа(хромозомния набор).
Ни искам да те плаша,но при нас се оказа,че бебетата загиват в 6-та г.с. заради транслокация на две хромозоми при мен.
Имам три спонтанни аборта,по тази причина.Казаха ми,че имам около 50% шанс да задържа всяка следваща бременност.Доста трудно се преглъща такава информация,защото витаги може да попадам в тези нещастни 50%......
Обаче ето,че синът ми е вече на 4 гидини и отгоре,да ми е жив и здрав,както и всички деца.
Мисли положително,не се самообвинявай,нито пък,че нещо кой знае какво е станало,това се случва постоянно,на много жени.Знам колко боли,преживяла съм го,не го пожелавям на никого.
Само кураж на всички ,горе главата,ще стане,само мислете положително :balloons: !
Аватар
ester
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот priatelka на 23 Окт 2009 21:23

Напълно те разбирам, през май т.г. ми се случи същото, приживях аборт поради спиране на сърдечната дейност на плода. На моменти се улавам че ме е страх да не се повтори пак. Но това ми е мечтата да стана майка и силно се надявам да е скоро. За съжаление установих че са много момичетата с нашите съдби, но трябва да се държим и да сме силни
Мая Изображение Изображение
priatelka
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот juli6ka на 31 Окт 2009 10:46

Момичета,
Минах през сълзите, минах прз кошмарите нощем, минах през самообвиненията, минах и през решението да не пробвам пак, за да не го изживея отново... Оцелях. Сега съм убедена, че януари, ще получа най-хубавия подарък за рождения си ден и съм твърдо решена този път да удържа фронта. Благодаря ви за подкрепата!
juli6ka
 ---

Мнениеот ot4aqna на 01 Ное 2009 02:18

Здравей те, мили момичета! Съчувствам на всички ви, и през моита глава мина тази неописуема болка и аз преживях същото. :emon23: На 23 март (тази година) разбрах че съм бремена и бях не на 7 , а на 10 небе от радост, но не за дълго оказа се че било кухо яйце на 30 май ме изчистих. Посъветвах се с 3 доктора колко време трябва да се пазим получих 3 различни мнения (3-4-6 месеца). Ние решихме да изчакаме 4 месеца и тогава да започни отново, но след 2 мес. ми закъсня направих си тест и се оказа че отново съм бременна бях много объркана едновремено и се радвах и не. Радвах се че ни се отдал още 1 шанс толкова скоро, но се страхувах да не се повтори всичко така и стана на 6.09 прокървих на 8 ме приеха по спешност с кръвоизлив и до вечерта го изгубих. Ужаса които изпитах беше нечовешки не го пожелавам и на наи - големия си враг и да ви кажа сега не искам да чуя за деца, колкото и да ми е тежко като гледам всичките ми приятелки :sm_baby: ! ПОЖЕЛАВАМ НА ВСИЧКИ ВИ МНОГОООООО КЪСМЕТ :sm_065: И НИКОЯ ОТ ВАС ДА НЕ ПРЕЖИВЕЕ МОЯТА СЪДБА
ot4aqna
 ---

Мнениеот ester на 02 Ное 2009 12:27

Ох,що ли се хабя да пиша......Не за първи път пиша,ама кой ли си прави труда да чете,мисли си "То при мене няма да е така, :? ,на мене нищо ми няма...." - правете си изследвания,тези аборти са по някаква причина,тя трябва да се открие.....Ама "Пей си ми Пенке ле,кой ли ми те слуша..." Четете бе,четете... :evil: .При два аборта ЗАДЪЛЖИТЕЛНО се правят изследвания,много- генетични,имунологични,докторите си знаят работата
То с рев и отчаяние на става,трябва да сме наясно каква е причината,за да знаем как да действаме натам.
Айде,успех,отчаянието е лош съветник.
П.П. Отчаяна,тези сълзливи постове са много потискащи,аз съм преживяла този ужас,имам 3 спонтанни аборта.
Но никога,ама никога не бих говорила подобни простотии,че за деца не искам да чуя ,изобщо чуваш ли се какво говориш(пишеш де :? )..... :roll: .
Знам колко е тежко,но такива отчаяни писания много вредят!
Има жени с 7-8 спонтанни,които звучат по-весело от теб,защото надеждата не бива да умира,Горе главата!
Нека Господ дари всички със здрави дечица,желая Ви го от сърце :balloons: !
Аватар
ester
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот priatelka на 02 Ное 2009 17:10

Отчаяна, Естер е права. Отчаянието и негативизна са най - лошия съветник на човека. И мен ме изчистиха през май, октомври направих спонтанен, но не се отчайвам. Направих си всички изследвания знам, че скоро не само ще видя ІІ чертички, но и след 9 - те месеца ще гушкам едно малко бебче. Затова не се отчайвай, ами се вземи в ръце. Щастието няма само да дойде, трябва ти самата да го потърсиш. Ако искаш се присъедини към нашата темичка "нека октомври ни донесе щастие с чертички две". Там има момичета с нашата съдба, подкрепяме се и си даваме съвети, а и си имам вече мами, които са минали по нашия път и вече са видели ІІ чертички, те ни дават упора да не се отказваме. Ела ако искаш
Мая Изображение Изображение
priatelka
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот ot4aqna на 02 Ное 2009 17:53

Скъпа ester маи не си ме разбрала правилно не искам да каже че никога не искам да имам деца, а поне за сега докато се отърся от ужаса които преживях последната 1 год. След известно време много ясно че пак ще се замисля имали нормална жена която да не иска дете. Вярно и ти си го изживяла за съжаление, но все пак сега си имаш рожба (да ти е жива и здрава) и си се успокоила че въпреки всичко вече имаш едно , а тези като мен дето нямат и 1 мъката е по-голяма незная дали някога ще изпитам тази радост да станаш майка, ако знам че един ден ще имам бебе въобще няма да се притеснявам за нищо и всичко ще го приемам много по спокоино.
ot4aqna
 ---

Мнениеот ot4aqna на 02 Ное 2009 18:05

priqtelka БЛАГОДАРЯ ТИ за поканата и подкрепата. Дано много скоро всички вие да си имате по едно слънчице и да забравите тези мъки които са ви сполетели макар че това не се забравя! ЖЕЛАЯ ВИ УСПЕХ ОТ СЪРЦЕ! :tulips:
ot4aqna
 ---

Мнениеот juli6ka на 09 Ное 2009 15:34

Ester,
Щом ми излезе епикризата веднага отидох на лекар и поисках изследвания. Каза, че втори мисед почти не се случва. Ако все пак се случи - тогава изследвания. Минах и през други лекари - същото казаха. Аз мога да си позволя да тръгна по изследвания без направление - много са скъпи, а и се правят само в София. Така че сме обречени да седим и да чакаме - да чакаме и да се молим да не се случи отново.
juli6ka
 ---

Мнениеот pupi77 на 07 Дек 2009 15:20

може ли с направление и каде се правят генети4ни изследвания
Последна промяна pupi77 на 01 Фев 2010 11:36, променена общо 1 път
„Да обичаш значи да изпитваш болка, и ако телата се свързват чрез насладата, душите се свързват чрез болката.“

Изображение
Аватар
pupi77
Сериозен
 ---

ПредишнаСледваща

Назад към Опитвам се да забременея