Кога забременяхте отново след missed ?

Модератори: ALEKS, Ianitza

Re: Кога забременяхте отново след missed ?

Мнениеот mama mari на 13 Ное 2008 15:31

krisi2020 написа:Здравейте, настоящи и бъдещи майки .На 18 Август видях двете чертички на теста, а на 10 Септември ме изчистиха .Преди броени дни излязоха резултатите от изследванията ,които са добри и лекарят каза да подновим опитите след Нова година .Преди да преживея това ,никога не бях чувала за такава възможност и вях изумена от това, че черната точица означава бременност ,едва когато на монитора се види ембрион и сърдечна дейност .Искам да попитам преживялитe подобно нещо кога успяха след като подновиха опитите?

здравеи мила преди 3г.аз преживях саштото като тевб и оште много др.мами,но трябва да гледаш само на пред и да се опиташ да забравиш всичко ништо че това не се забравя.Аз забременях точно на 6м след ужастният 9април и всичко мина усрешно но за да се получи трябва да се успокоиш и да спреш да мислиш дано да ни зарадваш скоро :P
Аватар
mama mari
Начинаещ
 ---

Мнениеот fifolina на 13 Ное 2008 21:37

Здравейте момичета! Моят кошмарен ден в който преживях missed беше 15 октомври- 4-ти месец от бремеността ми/15-та седмица/. 3 дни по-късно бе големия шок когато дойде и коластрата. Докторът ни посъветва да подновим опитите за бебе след 3 месеца. Бихте ли ми отговорили колко дни след missed ви се появи месечния цикъл.
Научила съм, че без значение какво се случва и колко лошо ти изглежда днес, живота продължава и утрешния ден е по-добър !

Изображение
Аватар
fifolina
Отличник
 ---

Мнениеот ester на 13 Ное 2008 22:04

fifolina написа:Здравейте момичета! Моят кошмарен ден в който преживях missed беше 15 октомври- 4-ти месец от бремеността ми/15-та седмица/. 3 дни по-късно бе големия шок когато дойде и коластрата. Докторът ни посъветва да подновим опитите за бебе след 3 месеца. Бихте ли ми отговорили колко дни след missed ви се появи месечния цикъл.
Мила,много съжалявам за случилото се.Още повече,че се е случило в по-напреднала бременност.При мен мензиса дойде както обикновено,но при мен аборта се случваше в 6 -та седмица.Най-добре се посъветвай с гинеколога си.А моето мнение е,че опитите е най-добре да се подновят след 6 месеца(без да налагам мнението си,разбира се).И успех,спокойствието е най-важно за успеха! :sm_174:
Аватар
ester
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот mama mari на 13 Ное 2008 22:47

fifolina написа:Здравейте момичета! Моят кошмарен ден в който преживях missed беше 15 октомври- 4-ти месец от бремеността ми/15-та седмица/. 3 дни по-късно бе големия шок когато дойде и коластрата. Докторът ни посъветва да подновим опитите за бебе след 3 месеца. Бихте ли ми отговорили колко дни след missed ви се появи месечния цикъл.

Миличка много сажалявам за станалото. При мен цикалат доиде на другият ден след като ми направиха кюртажа но беше доста кратак от обичаиният.Бих ти препорачала да се консултираш с лекар,а дадоха ли ти лекарства да пиеш.
Аватар
mama mari
Начинаещ
 ---

Мнениеот Galka_84 на 14 Ное 2008 10:44

Фифолина,на мен след като ми направиха аборта ми кървя два дни слабо,така било нормално казаха докторите.Следващият цикъл дойде точно на 40 ден.Бяха ми казали че е нормално от 30 до 40 ден,след това започна да се нормализира като пак варираше между 28-32 дни.В момента ми идва на 34.Днес се навършват 6 месеца от аборта ми и вече правим опити за ново бебче!
Пожелавам ти много кураж и сили за да продължиш напред!!!
Изображение
Изображение
Изображение
Galka_84
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот fifolina на 14 Ное 2008 19:00

Благодаря на всички, откликнали на думите ми! С темите от форума прекарвах първите дни след моят кошмар, плачех и за болката на другите момичета. Когато споделиш мъката си сякаш чувстваш как пада капчица от тъгата. Горе главите !!!
Научила съм, че без значение какво се случва и колко лошо ти изглежда днес, живота продължава и утрешния ден е по-добър !

Изображение
Аватар
fifolina
Отличник
 ---

Мнениеот krisi2020 на 14 Ное 2008 19:21

Здравей ,fifolina.Доколкото съм чела , а и вече от собствен опит знам, че месечното си неразположение трябва да очакваш горе-долу до 30-40 дни. Иначе и аз кървях 2 дни след коитор след още 2 ми дойде но беше много по-слабо от обичайнотор а след трийсетина дни ми дойде нормално .Искам да споделя и нещо друго .Явно при всички е индивидуално -според случая. Някъде 2 седмици след аборта по препоръка на моят лекар, отидох на преглед при, който той ми каза, че матката почти е възстановена и след три нормални цикъла можем да подновим опитите. Така беше при мен но аз бях в началото на втория месец, а знам, че при по-напреднала бременност е желателно да се изчака 6 месеца
Изображение
krisi2020
Пристрастен
 ---

Мнениеот Inia на 16 Ное 2008 09:44

Здравейте, момичета! Имам един въпрос. Как е възможно missed в 15 г.с. ? Аз си мислех че това е липса на ембрион. Аз самата го преживях миналия октомври. Пазихме се 6-7 месеца и подновихме опитите. През септември видях мечтаните две чертички. Сега съм 13 г.с. и тази седмица ходих на ранен скрининг. Всичко беше наред.Най -после се поуспокоих, но сега като прочетох за missed в 15 г.с и ми се изправиха косите.Много ме е страх да не се повтори отново.
Inia
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот fifolina на 16 Ное 2008 11:59

Здравей Inia ! Missed е задържан аборт. До колкото съм запозната се получава когато плода е загинал и не се изхвърля от организма на майката по естествен път. При мен всичко беше наред в 12 седмица :сърдечна дейност на бебето, хормоналните изследвания за нивото на човешки хормон също. При следвашата консултация месец по-късно бебето вече не беше живо и се установи, че това се е случило около 10 дни по-рано. Моят съвет е да не се травмираш с повече подробности след като си бременна. Мисли само положително! Думите на моят доктор за причините бяха: "Божа работа". Спести си четенето по тази тема! Всичко ще бъде наред!

Изображение
Аватар
fifolina
Отличник
 ---

Мнениеот Sellen на 16 Ное 2008 17:38

Здравей Inia!fifolina е права случило ти се е пак нещо много хубаво.Недей да си мислиш лоши неща,а гледай само на пред.Моята докторка също казва,че всичко е божа работа.Момичета трябва да мислим позитивно и да не чакаме лшото,а доброто.От последния ми преглед и от няколкото коментара с вас се чуствам по добре :) .Късмет на всички ни............
Sellen
Начинаещ
 ---

Мнениеот Inia на 17 Ное 2008 08:55

Здравейте, момичета!Ще послушам съвета ви и ще спра да чета тези теми иначе ще се депресирам ужасно. Ще се надявам всичко да е наред. Прегръщам ви и стискам палци скоро всяка от вас да види положителния тест. Всички заслужават това щастие.Успех!!!
Inia
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Spa на 21 Дек 2008 13:51

Здравейте, аз също направих спонтатен аборт във вторият месец, след 3 годишни опити да забременея, това щеше да бъде второто ми дете, наистина е много отчайващо, но аз продължих напред, сега продължаваме с опитите, пък дано стане! Най-важното е да не се отчайвате и да не спирате да опитвате! Успех на всички настоящи и бъдещи мами и весело посрещане на празниците!
ИзображениеИзображение
Аватар
Spa
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот marry-ann на 15 Яну 2009 12:47

Момичета, съчувствам на всички ви, знам колко боли и аз преживях същото. Тежко ми беше, ако не беше мъжа ми да ме подкрепя не знам какво щях да правя сега. След аборта доки каза да се пазим 6 месеца и после можем да правим опити за бебе отново - междувременно направихме изследвания, да изключим някое заболяване, да би то да е предизвикало загубата на бебо. Някои лекари казват да са пазим 3 месеца, според мен най-добре е 6, два месеца след като спряхме да се пазим съм забременяла отново. Ако няма медицински показания, рядко се случва да се повтори мисед (според лекарите) и сега чакаме нашето малко съкровище да се появи до дни, така че не се отчайвайте, а дерзайте и ще се получи, просто ви трябва време и спокойствие и всичко ще си дойде на мястото.
marry-ann
 ---

Мнениеот Spa на 20 Юли 2009 09:36

Момичета, да ви се похваля, че в края на август, очакваме нашето слънчице :)
Успех на всички!
ИзображениеИзображение
Аватар
Spa
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот kikiriki_kiki на 18 Сеп 2009 10:03

Мнението е изтрито от модератор поради неспазване правилото за писане на кирилица.
kikiriki_kiki
 ---

ПредишнаСледваща

Назад към Опитвам се да забременея