Кога забременяхте отново след missed ?

Модератори: ALEKS, Ianitza

Кога забременяхте отново след missed ?

Мнениеот krisi2020 на 10 Ное 2008 11:27

Здравейте, настоящи и бъдещи майки .На 18 Август видях двете чертички на теста, а на 10 Септември ме изчистиха .Преди броени дни излязоха резултатите от изследванията ,които са добри и лекарят каза да подновим опитите след Нова година .Преди да преживея това ,никога не бях чувала за такава възможност и вях изумена от това, че черната точица означава бременност ,едва когато на монитора се види ембрион и сърдечна дейност .Искам да попитам преживялитe подобно нещо кога успяха след като подновиха опитите?
Изображение
krisi2020
Пристрастен
 ---

Re: Кога забременяхте отново след missed ?

Мнениеот aniani139 на 10 Ное 2008 11:47

Съжалявам Криси,никой не е застрахован срещу това,но се радвам,че е нямало усложнения и че може да продължавате с да правите любов и да чакате,както чакаме всички ние,късмет много миличка.. :sm_171: :sm_174:
Аватар
aniani139
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Galka_84 на 10 Ное 2008 12:42

Здравей,Криси! Искам да ти окажа своята подкрепа,защото аз преживях същото! Загубихме бебето си в началото на четвъртия месец-missed abortion. Лекарите ни казах да изчакаме шест месеца или четири нормални цикъла.Ние обаче още на четвъртия месец слад аборта започнахме да правим опити.До сега неуспешни(два месеца).Моят съвет е първо да се успокоиш,за да можеш да се възстановиш психически.Знам колко е трудно,знам колко боли,обаче вдигни глава,трябва да продължим да се борим.И наистина май е по-добре да се изчакат тези шест месеца,това е необходимият период на матката да се възстанови.Говорила съм и с други мои приятелки преживели missed или спонтанен аборт,почти всички са изчакали шестте месеца,а повечето казват че след това лесно са забременели! Успех ти пожелавам!!! :balloons:
Изображение
Изображение
Изображение
Galka_84
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот бубулина на 10 Ное 2008 15:43

Здравей, и аз съм минала по този път и знам колко е тежко и трудно да го преодолееш, но горе главата!!!Аз разбрах че съм бременна във втория месец и много се вълнувахме, казахме на роднините и т.н.Две седмици след това плодът все още нямаше сърдечна дейност и гинеколога ми каза че е мъртъв и трябва да се махне.Не мога да опиша какво точно почувствах............И така отидох в болницата , и го ......махнаха.Всичко беше наред и гинеколога ми каза че след като ми дойде цикъла можем да подновим опитите.Значи абортът ми го направиха началото на септември и края на октомври ми беше цикъла за последно.Вече бях бременна!!!!!!!!
Успех и на теб!!!!!!!!
Изображение
Аватар
бубулина
Пристрастен
 ---

Мнениеот petq_d на 10 Ное 2008 15:54

Първата ми бременност беше кухо яйце.Постоянно ходех на прегледи,плодният сак си растеше,а вътре нямаше нищо!Наложи се да ми правят кюртаж.Признавам си,че ми трябваха повече от 6 месеца да се реша да започна да правя опити за бебе на ново.Забременях на четвъртия месец след като започнахме да правим опити.
Аватар
petq_d
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Galka_84 на 10 Ное 2008 16:45

Буболина,твоята история звучи доста обнадеждаващо! Благодарим,че я сподели и ни окуражаваш по този начин! Дано и ние скоро да сме бременни!!! :congratulations:
Изображение
Изображение
Изображение
Galka_84
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот ivon4eto-vn на 10 Ное 2008 23:32

Криси и аз съм преживяла същото, след 5 месечни опити забременях с второто си дете, уй всичко беше нормално точно за две седмици, след тях направих спонтанен аборт, много ми беше тежко и дълго мислих да не подновяваме опити защото ще ми бъде много трудно ако се случи нещо такова. Принципно лекарката ми каза да изчакаме три месеца или три нормални месечни цикъла и чак тогава да подновим опитите си, ако искаме все пак второ дете. Успех ти пожелавам и дано следващия път на финала да гушкаш живо и здраво бебенце! Успех и на всички бебеправещи! Горе главите идват най-хубавите и светли празници, времето в, което стават чудеса, може би сега е вашия миг! Искренно ви го пожелавам! :wink:
Изображение
Аватар
ivon4eto-vn
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Sellen на 11 Ное 2008 15:41

Здравейте,аз преживях същото,много е трудно и......тежко.На 12 май разбрах,че съм бременна.Бях най-щастливата бъдеща булка,защото на 8 юни щях да се омъжвам.Всичко мина много добре,сватба,медена седмица,но на 17 юни ми казха че че бебчето няма сърдечна дейност.Никога не съм си мислила,че може да ми се случи това даже незнаех за какво става въпрос.Три дни по късно ме приеха в Токуда болница и там ме изчистиха.Всичко мина нормално-така казваха докторите.Казаха ни да се пазим 3 месеца или 3 цикъла-направихме го.Всеки месец хода на прегледи,миналия ми направиха микробиология/добра е/,днес бях пак на лекар направиха ми цитонамазка.Докторката каза,че всичко ми е наред нямало повод за притеснение.Цитонамазката ще излезне поне след 10 дни.Знаете ли докторката каза,че понякога психиката вреди повече от физическото ти състояние-това го знаем всички.Опитвам се , да не се връщам назад само ме боли,трябва да гледаме напред.Това не значи,че някага ще забравя прживяния шок на 17 юни ,че няма да има бебе.От все сърце пожелавам на всички Ви НА КОЛЕДА ДА СТАНАТ ЧУДЕСА...............
Sellen
Начинаещ
 ---

Мнениеот Galka_84 на 11 Ное 2008 16:49

Благодарим ти , Селлен ! Да ти се връща! Дано наистина на тази Коледа станат чудеса!
Изображение
Изображение
Изображение
Galka_84
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот бубулина на 11 Ное 2008 17:49

Горе главата !!!Наистина стават чудеса и не трябва да се отчайваме, а смело напред!!!Успех на всички!!!!!!
Изображение
Аватар
бубулина
Пристрастен
 ---

Мнениеот Sellen на 11 Ное 2008 22:03

Здравейте пак!Както виждате аз съм тук от скоро.Искам да ви кажа само колко добре ми стана като поприказвах и с вас.Друго е да говориш с някой който знае за какво става впрос.БЛАГОДАРЯ ВИ!!!
Sellen
Начинаещ
 ---

Мнениеот Galka_84 на 12 Ное 2008 10:02

Ние за това сме тук,да споделяме и говорим открито за проблемите си , винаги когато споделиш олеква, а ако намериш подкрепа и разбиране отсреща става още по-хубаво!Късмет,миличка!
Изображение
Изображение
Изображение
Galka_84
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Натали на 12 Ное 2008 14:50

И аз съм го преживяла,миналата година по това време бях бременна но получих кървене и се оказа че плода трябва да се махне,и така и стана.След 4 месеца пак забременях и сега пак съм бременна в 7 месец.Но страха си го има,всеки ден се моля всичко да е наред и скоро да си видя детенцето живо и здраво.
Така че не се отчайвайте,щом е станало значи така е трябвало да бъде.
Само не мислете лошо,и всичко ще е наред- така ми казва моят лекар и аз го слушам :emon11:
Аватар
Натали
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот krisi2020 на 12 Ное 2008 20:49

Здравейте отново. Благодаря за подкрепата и топлите думи .След цикала ми другия месец, ще подновим опитите с моя съпруг. Надявам се да не чакаме много и скоро да ви споделя добрата новина .Миналия път стана на втория месец. Вярвам ,че следващият път всичко ще бъде наред и не се отчайвам ,защото въпреки несполуките чувам и за много успехи след неуспеха. Наша съседка имаше цели четири бременности ,които завършваха със сълзи и в началото на тази година роди живо и здраво момченце. Така че, мили сестри по съдба ,не се отчайвайте и бъдете уверени, че и вашият щастлив миг ще дойде рано или късно.УСПЕХ!!!
Изображение
krisi2020
Пристрастен
 ---

Мнениеот ester на 12 Ное 2008 23:08

Ще се опитам накратко да ви разкажа нашите преживелици.Аз имам ТРИ СПОНТАННИ аборта,преди да забременея със сина си Калоян(да ми е жив и здрав,на 3г.и 4м. е).Не се плашете,това е природа,не винаги се получава.След втория аборт,с мъжа ми си направихме генетични изследвания(кариотипни,хромозомни).Оказа се,че АЗ имам транслокация на две хромозоми.Това значи,че две от хромозомите на ВСИЧКИ клетки в тялото ми са свързани(по принцип трябва да са свободни).Транслокацията се нарича по-точно БАЛАНСИРАНА РЕЦИПРОЧНА ТРАНСЛОКАЦИЯ.Бебетата умираха в шеста седмица,защото при тях най-вероятно транслокацията е била небалансирана.Шансовете,които ми дадоха лекарите в Медицинска академия,бяха 50% на 50%.Страшното беше,че най-вероятно и детето ще бъде с този проблем!Както и да е,най сетне стана чудо,забременях успешно.Шеста седмица мина и замина.Прокървявах лекичко и бях в болница около седмица.Но бебето си беше наред!С много страхове преживях времето до амниоцентезата(в такива случаи е препоръчителна,даже задължителна ,според мен).И......Какво се оказа-че детето,бъдещото ни дете,няма никаки кариотипни отклонения.Не можете да си представите радостта ни,когато видяхме резултата от амниоцентезата-НОРМАЛЕН МЪЖКИ КАРИОТИП!Смешно ми стана,когато сестрата ни попита-радвате ли се на Y-ка(игрек-а) :lol: .Ние не можехме да повярваме,че бебето е наред,без генетични аномалии,изобщо не сме се вълнували от пола му.Ето,стават чудеса!Аз бях отчаяна,не знаех кога ще попадна в "сполучливите" 50%.А пък и не съм на 20 години(забременях почти на 30).Така че,вярвайте,не се отчайвайте!Сега ,на 33г. се замислям за второ бебче.И въпреки,че зная какви проблеми имам,пак бих пробвала!Успех на всички,спокойствие,то е най-важно!П.П. И понеже не отговорих точно на въпроса - препоръчително е да минат 6 месеца от аборта. Това е,за да може лигавицата на матката да се възстанови напълно,за да може бъдещият ембрион да се инплантира успешно.
Аватар
ester
Жител на Mamaibebe
 ---

Следваща

Назад към Опитвам се да забременея