ЕФИКАСЕН НАЧИН ДА СЕ ЗАБРЕМЕНЕЕ

Модератори: ALEKS, Ianitza

Re: ЕФИКАСЕН НАЧИН ДА СЕ ЗАБРЕМЕНЕЕ

Мнениеот Kafe на 27 Окт 2011 15:51

Момичетата, следете тялото си и овулацията. Няколко идеи как да "усетите" овулацията:

http://doctoronline.bg/articles/5638
Kafe
 ---

Мнениеот prosto_az на 29 Окт 2011 11:31

Здравейте !
Ние сме заедно от 8 години. В първата и третата година позабременяхме неуспешно. През останалото време - нищо.
Това за противозачатъчните го бях чувала. По друг повод ги пих 6 месеца и след рязкото спиране - нищо.
През тези години завърших два колежа. Второто образование го продължих до Магистратура. Работех на няколко места на плаващо работно време...
Сега съм понамалила ангажиментите. Междувременно правих всички изследвания за които се сетих. Всички са в нормата.
Не ставам веднага. Усещам овулацията си и се старая да се възползвам.
Някакви идеи защо не идва щъркелът ?
prosto_az
Редовен
 ---

Мнениеот sissa на 29 Окт 2011 14:33

Прави тестове за овулация за по-сигурно.И правете секс през всичките дни,когато теста е положителен. И ела в по-горната темичка.Тогава може да забременееш,защото си имаме талисман.Повечето вече забременяха :sm_174: :sm_156:
sissa
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот prosto_az на 30 Окт 2011 11:03

Благодаря, Сис !
Сега ще погледна другата тема...
....Правенето на секс в продължение на седмица е леко непосилна задача. И двамата работим на дежурства. Трудно намирам дори 2-3 дни, в които и двамата да сме в къщи или някой не спи ЗА или ОТ нощна смяна. А през последните 2-3 години не успяхме да напаснем и отпуските си.
Времето между дежурствата обикновено се уплътнява с домашни задължения или просто със сън.
От друга страна - измерването на базалната температура е немислимо, поради физиологичната нестабилност след нощна.
Планирам да променя работното си време, но за сега не успявам.
prosto_az
Редовен
 ---

Мнениеот sissa на 30 Окт 2011 13:30

Не става въпрос за мерене на БТ, а за правене на тестове за ову. И тези дни не са една седмица, а 3 дена, през които теста е положителен. Една моя приятелка беше като теб и правеха секс само през тези 3 дни и забременя. Хайде постарайте се да намерите сили колкото и да сте уморени поне през тези 3 дни и ще стане сигурна съм. :wink:
sissa
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот prosto_az на 30 Окт 2011 23:05

Благодаря за идеята !
Ще опитам и ще пиша за резултата. .... дано да има такъв... :jesus:
prosto_az
Редовен
 ---

Мнениеот krisiih на 05 Фев 2012 04:14

Ще Ви споделя една рецепта от една испанка-не е сложна и не е вредна!Аз я направих повечето на майтап-не вярвах,но мисля че помага защото съм бременна още от първия месец от както се омъжих и спряхме да се пазим при положение,че имам и аборт преди това(с бившия ми приятел 3 години пробвахме и не ставаше,направих това с яйцата,но малко преди да разбера,че съм бременна,станаха едни неща и се разделихме)!Сварявате яйце-много твърдо и го ядете с индийско орехче(прочиствало яйчниците и отваряло тръбите-така ми каза испанката)!По 1-2 твърдо сварени яйца с орехчето на ден!И когато спермата попадне във влагалището,не ставайте веднага,а вдигнете краката си високо на стената!Нищо не пречи,който иска,да опита!Поне не вреди!
Аватар
krisiih
 ---

Мнениеот sofia777 на 22 Фев 2012 19:17

,,,
Последна промяна sofia777 на 13 Май 2012 16:53, променена общо 1 път
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
sofia777
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот hristinchet0 на 29 Фев 2012 16:55

Когато започнахме да правим бебе.. имах здравословен проблем и ми изписаха противозачатъчни за 1 месец.. надявах се че след като ги изпия ще мога да забременея, тъй като и аз бях чувала за това че след противозачатъчни ще забременееш... но при мен не се получи..получи се 6 месеца след като ги пих :D .. и не мисля че като ги пиеш 1 месец и после 100% можеш да забременееш... Така че, момичета ако искате да забременеете.. консултирайте се с вашия гинеколог.. не ги пиите тези противозачатъчни по ваше усмотрение...

Успех на висчки който се опитват да забременеят. :) И не се притеснявайте ако не стане от първия път.. при мен не ставаше 1 година и половина :) Просто имайте търпение.
hristinchet0
Пристрастен
 ---

Мнениеот kamelia_1326 на 16 Ное 2012 12:35

.НАЙ-ДОБРАТА СИСТЕМА Е СЛЕД КАТО ТИ СВЪРШИ ЦИКЪЛА 8ДНИ ПРАВИТЕ СЕКС,НА 9,10,11 НИКЪКАВ СЕКС,НА12 ЕДИН ПОЛОВ АКТ,НА13НИКЪКАВ СЕКС,НА14 ВЕДНЪЖ,НА 15 НЕ И НА 16 ДЕН ВЕДНЪЖ.Според него вероятността да за4енеш по този метод е над90%.
жени които искат да заченат и всички до една са забременели веднага или почти веднага И така пражи се следното: след свършване на цикъла всяка вечер се вари един литър вода, когато водата заври, взимате с пръстите си лайка и слагате в врящата вода колкото да се обърне и махате от котлона, не оставяйте да ври с лайката , след което когато поизстине слагате 20 капки йод и си правите промивка с помпичка вече с изстиналата смес. Това се прави в продължение на 20 дни, като всяка вечер правите нова отвara!
Аватар
kamelia_1326
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот kamelia_1326 на 16 Ное 2012 12:38

Много двойки започват с опитите за забременяване след като си установят стабилен и перспективен живот заедно. Да забременеете не е толкова лесна задача и може да мине дълго време, преди да се получи. Трябва да подобрите начина си на живот, да се храните здравословно и да се упражнявате, за да увеличите шансовете си. Плодовитата двойка има около 25% шанс да зачеване всеки месец, дори ако сексът е в точното време на овулация.

Повечето се опитват в продължение на 1 година, докато успеят. Ако искате да увеличите шансовете си за успешна бременност по естествен начин, следващите методи ще са ви от полза.

Спрете хапчетата

Най-очевидното, което ще увеличи шансовете ви да забременеете е да спрете приема на противозачатъчни. В продължение на няколко месеца след спирането им, може да имате нередовен цикъл, но постепенно той ще се нормализира. Може да забременеете месец след спирането на хапчетата.

Правете секс три пъти седмично

За да забременеете, най-оптималната честота за секса е три пъти седмично. Не бива да забравяте, че е важно да следите овулацията си. Много двойки дълго време срещат проблема с трудно забременяване, именно защото не правят секс в правилния момент. За да елиминирате всяка грешка при изчислението на овулацията си, правете секс поне три пъти на седмица.

Правете секс преди овулация

Най-подходящото време за секс е точно преди овулацията. Това увеличава шансовете ви да забременеете. Яйцето оцелява само около 24 часа, а спермата до 5 дни. Следователно правете секс няколко дни преди овулацията.

Спрете пушенето, пиенето и наркотиците…

Най-важното нещо, когато се опитвате да забременеете, е да спрете пушенето, алкохола и наркотиците. Тези вредни навици могат значително да намалят шансовете ви за успешно зачеване, освен това оказват влияние върху плода.

Секс позите

Когато правите секс е важно да сте в добра поза, така че да улесните процеса. Трябва да избягвате пози, при които сте отгоре. Използвайте гравитацията във ваша полза. Ако твърдо сте си заявили „ искам бебе “ то най-подходящата поза за Вас е мисионерската, като под таза си поставите възглавница. Легнете назад, отпуснете се и не бързайте да се изправяте след секса, за да позволите на сперматозоидите да достигнат до яйцето.

Романтична атмосфера

За да забременеете, заложете на романтичната обстановка. Това ще направи секса по-приятен, а проучванията сочат, че оргазмите по време на секс увеличават шансовете за зачеване. Контракциите по време на оргазма при жените помага на сперматозоидите да достигнат целта си. При мъжете пък, оргазмът увеличава броя на сперматозоидите.

В днешно време все по-често жените мислят за семейство по-късно. 35 или 40-годишни жени също могат да си имат бебе, но шансовете им за това са по-малки. Биологическият часовник си казва своето и за забременяване на тази възраст е нужно да положите повече усилия. На тази възраст е и по-голям шансът за спонтанен аборт. Посещавайте редовно гинеколога си. Следете овулацията си и вземайте добавки, за да поддържате нивото на прогестерон. Приложете всички съвети, които ви дадохме по-горе и не се обезкуражавайте, ако не успеете да забременеете бързо.
Аватар
kamelia_1326
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот kamelia_1326 на 16 Ное 2012 12:51

Аватар
kamelia_1326
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот nikkoleva на 20 Ное 2012 17:23

и аз съм на същото мнение трябва много да се внимава с хормоналните препарати понякога проба грешка излиза много солено казвам го от личен опит
:cry:
Аватар
nikkoleva
Начинаещ
 ---

Мнениеот moonflower0404 на 03 Дек 2012 14:41

kamelia_1326 написа:.НАЙ-ДОБРАТА СИСТЕМА Е СЛЕД КАТО ТИ СВЪРШИ ЦИКЪЛА 8ДНИ ПРАВИТЕ СЕКС,НА 9,10,11 НИКЪКАВ СЕКС,НА12 ЕДИН ПОЛОВ АКТ,НА13НИКЪКАВ СЕКС,НА14 ВЕДНЪЖ,НА 15 НЕ И НА 16 ДЕН ВЕДНЪЖ.Според него вероятността да за4енеш по този метод е над90%.
жени които искат да заченат и всички до една са забременели веднага или почти веднага И така пражи се следното: след свършване на цикъла всяка вечер се вари един литър вода, когато водата заври, взимате с пръстите си лайка и слагате в врящата вода колкото да се обърне и махате от котлона, не оставяйте да ври с лайката , след което когато поизстине слагате 20 капки йод и си правите промивка с помпичка вече с изстиналата смес. Това се прави в продължение на 20 дни, като всяка вечер правите нова отвara!

Може ли малко повече информация? Тези промивки не отмиват ли цирквилната слуз и след колко часа може да се прави секс или веднага?
moonflower0404
 ---

ПредишнаСледваща

Назад към Опитвам се да забременея