ИНСЕМИНАЦИЯ

Модератори: ALEKS, Ianitza

Re: ИНСЕМИНАЦИЯ

Мнениеот priatelka на 11 Май 2011 15:29

Симеонова какъв е резултатът от инсето ти? Моя опит беше не успешен, но следващия се надяваме да е :)
Мая Изображение Изображение
priatelka
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Simeonova на 12 Май 2011 09:07

Здравей Приятелка - пи мен е още рано да се каже дали има резултат от инсето -съвсем прясна съм.Имам един неуспешен опит в София.А вие второ инсе ще правите ли ?И колко време трябва да мине от първото.?
Simeonova
Начинаещ
 ---

Мнениеот desi x iankova на 13 Май 2011 12:48

аз имам син на 2г.8месеца от инсеминация.след процдурата тряабва да си почиваш и да лежиш.ако можеш и на работа да не ходиш.мисли позитивно.бъди спокоина.рядко става от първи път.преди това пиех лекарства от моя лекар.имах узряли 2фоликула за всеки случаи.и в определеното време ми инжектира материала.много е важно и лекара аз му имах доверие от началото.преди него бях при един измамник.от началото до раждането бях в селена-пловдив.
desi x iankova
Начинаещ
 ---

Мнениеот siskone на 13 Май 2011 21:38

Здравей Simeonova аз ходя при доц. Стойков в Плевен. Декември месец със Пенков при правиха лапароскопия и от там го познавам и него. Отложиха ми инсеминацията. Докторът иска първо да провери дали след лапарото работят нормално и двата яйчника. Миналия месец бях на преглед и само десния яйчник беше отделил 1 фоликул, но този месец отново и дойде и на 17-ти съм на преглед отново. Като цяло ме интересуваше колко трае като цяло процедурата и колко ти излезе като крайна сума. А на теб в новия инвитро център ли ти правиха инсето?
siskone
Начинаещ
 ---

Мнениеот priatelka на 14 Май 2011 16:11

Симеонова, доколкото разбрах инсе се прави през месец. Но, силно се надявам при теб да стане от раз. Аз сега чакам "лелката" и съм при Пенков на преглед да видим как са яйчицата ми, че последните месеци имаха малко проблеми и ако всичко е наред ще мислим за втора процедура.
Пиши какъв е резултата, аз ти стискам много палци, а и на всички момичета тръгнали по този път.
Мая Изображение Изображение
priatelka
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Simeonova на 15 Май 2011 17:56

Здравейте момичета .Така като Ви слушам често като мен ходите при доктор Пенков.Със сигурност сме се засичали със някой от вас но не се познаваме.Самата инсеминация ми излезе 350 лв.Правихме я два поредни дни.300лв за първият ден и 50лв за вторият ден.Вторият ден се заплаща само обработката на мъжкият материал.Ще се радвам ако всички успеем и се похвалим с положителни резултати.Аз в събота отново ще ходя при доктора.......
Simeonova
Начинаещ
 ---

Мнениеот siskone на 15 Май 2011 20:44

Здравей Симеонова стискам палци да се похвалиш с положителен резултат. :D Аз във вторник съм при моя доктор и ще видим какво ще каже. Надявм се вече да насрочи инсеминация.
siskone
Начинаещ
 ---

Мнениеот desislava_did на 13 Юли 2011 16:39

здравейте всички! И моят проблем е като вашият. На мен ми правиха лапароскопия в Плевен (поликистоза на двата яйчника), мислех че ще забременея след това но вече 5 месеца на се получава. Иаз ходя при доц. Стойков и миналият месец ми направи инсеминация, уви неуспешна. Сега каза да почина 2 месеца и септември да му се обадя. Не е ли много време два месеца. На вас след колко време ви повториха инсеминацията. И много се мисля дали да опитам пак или направо да опитаме инвитро.
desislava_did
Начинаещ
 ---

Мнениеот baylis на 13 Юли 2011 20:01

desislava_did аз направих само една инсеминация, която бе неуспешна, после док ме попита дали искам още една или да преминем към инвитро, аз реших направо да преминем към инвитро и не съм сгрешила. В последствие се оказа, че имам проблем с имплантацията и ако бях продължила с инсетата всеки път щяха да са неуспешни, тоест напразно съм го направила. Сега имам едно инвитро-неуспешно и два неуспешни замразени трансфера. Ще правя второ инвитро, но вече знаем какъв точно е проблема и се надявам да стане:-) ТЯ надеждата последна умира:)))
baylis
Начинаещ
 ---

Мнениеот desislava_did на 13 Юли 2011 21:55

И аз си мислех направо да преминем към инвитро, вместо да губим време с инсеминации,затова и попитах, да събера мнения. А чувала ли си за имунна несъвместимост между партньори. И някой знае ли как се изследва?
desislava_did
Начинаещ
 ---

Мнениеот baylis на 14 Юли 2011 20:02

desislava_did написа:И аз си мислех направо да преминем към инвитро, вместо да губим време с инсеминации,затова и попитах, да събера мнения. А чувала ли си за имунна несъвместимост между партньори. И някой знае ли как се изследва?
Правят се имунологични изследванията, на двамата партньори се взема кръв, струваше около 300лева. И ние правихме, от това изследване се установи, че имам завишени НК клетки, които всъщност пречат на имплантацията на ембриона. Направихме го след първото неуспешно инвитро, а според мен трябваше да ми ги назначат преди него и щях да имам по-голям шанс да забременея. Сега съм на лечение с хапчета за да влязат тези клетки в норма. За КИРМ-Плевен съм чувала много добри отзиви, в тази клиника ли си? Най-вече ми харесва това че първо търсят причината за неуспеха и после правят каквито и да е АРТ процедури. Аз след инсеминацията не се замислих дори дали да правя още една, а съм чувала, че има жени с повече от 5 инсеминации...Не исках да чакам повече и да се надявам напразно защото всеки неуспех ми се отразяваше много зле. Исках да се разбере по-скоро какъв е проблема и да се работи по него. Аз правя инвитро по фонда, за да спестя част от разходите, че те и така са много...
baylis
Начинаещ
 ---

Мнениеот desislava_did на 14 Юли 2011 21:10

аз ходя в света марина . Досега този лекар ми направи някои иследвания, преди инсеминацията(за хламидии, направи ми лапароскопия ) и това е . Поне ми направи нещо до сега където и да ходя само хапчета и никакви изследвания. Една позната ми каза че при тях е имало несъвместимост и са прибегнали към инвитро. Иначе 10 години са ходили насам - натам. Та за това се чудя дали да си направя и аз едно такова иследване а съвместимост.Ходя при доц. Стойков и за сега е единственият, който взе на сериозно нещата. Ще видим смятам за септември като се видим да минем направо към инвитрото. А за фонда колко коре долу излиза процедурата и трябва ли да се чака.
Беилис на теб и на всички други желая успех. Не се притесняваи моята позната след 10 години опити и след несъвместимост , има след инвитро две сладки бебечета . дай боже всеки му.
desislava_did
Начинаещ
 ---

Мнениеот Simeonova на 16 Юли 2011 13:51

Здравей desislava_did по всяка вероятност доц.Стойков те е накарал да изчакате два месеца и да му се обадиш през септември защото клиниката в която работи ще излизат в отпустк средата на месец август .Нормално е да мине един месец след неуспешно инсе и да се повтори отново.Аз съм пациентка на доктор Пенков.Имам едно успешно инсе но за съжаление беше само за 5 седмици моята радост.Сега ще правя второ.Някой може ли да ми разкае нещо по-вече за инвитрото по фонда.какви изследвания се паят предварително ?Колко време се чака?Каква сума се заплаща се пак?
Simeonova
Начинаещ
 ---

Мнениеот baylis на 16 Юли 2011 15:46

Преди да пристъпим към инвитро по фонда правихме хормонални изследвания, лапароскопия, цветна снимка, инсеминация, спермограма-2 броя в две различни клиники. След неуспешната инсеминация подадох документи за фонда, които ми даде моят лекар, включително и изследванията, които изброих. За одобрението чаках около 7 месеца. След като получа заповедта имам срок 6 месеца за да направя процедурата, но ако има проблем док може по медицински причини да удължи срока.Фонда покрива до 5000 лева от разходите по процедурата, но има изследвания, които трябва да си платиш сама.Ето тук има много подробна информация за него http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=35459.0
baylis
Начинаещ
 ---

Мнениеот Simeonova на 16 Юли 2011 16:50

Благодаря ти много за изчерпателният отговор baylis.Извини ме ако вече си отговорила но ти при кой доктор си ?
Simeonova
Начинаещ
 ---

ПредишнаСледваща

Назад към Опитвам се да забременея