КАМЪНИ В ЖЛЪЧКАТА

Всякакви теми по здравни въпроси и спорт. Tози форум е за обмяна на личен опит, а не за назначаване на лечения. Препоръчва се дадените в него съвети да се съгласуват със специалист.

Модератори: ALEKS, deia80, mam4eto

КАМЪНИ В ЖЛЪЧКАТА

Мнениеот ikonomikabg на 19 Дек 2007 17:48

Днес бях на преглед за бебо , но понеже ме болят бъбреците отново минах при уролога и той като започна, свят ми се изви.
първо пясъци, но аз съм си склонна, второ гастрит, трето камъчета в жлъчката.добре че не можа да види панкреаса от бебо!
аз съм на 32г. и се чудя това ли е причината за тези неща т.е. късната ми бременност? а дали ще изчезнат тези камъчета? разбирате , че сега нищо не може да се предприеме докато не родя през март.ще пазя диета, но с тия диагнози не ми е много ясно какво да ям освен варени картофи...
моля ако някой има или е имал този горчив опит да сподели..
ikonomikabg
Редовен
 ---

Мнениеот Рос на 19 Дек 2007 18:52

Здравей мила!
Не се стряскай от това което ти е казал лекарят.Камъчетата/ако не са много големи/ а и песъчинките също може да изчезнат ако се проведе подходящото лечение,но едва след като родиш.Казвам ти го защото знам,не от личен опит,а от проблемите на майка ми която миналата година се оперира от камъни в жлъчката.Ако майка ми беше проявила малко по-голяма заинтересованост за своето здраве и беше ходила на редовни прегледи нямаше да се стигне до операция-това и го каза много добър лекар при който се лекуват хора с камъни в жлъчката от години и не се налага да се оперират.Сега гледай да се храниш по-здравословно -да не е запържено,да не е мазно,не трябва да ядеш боб,леща,яйца,трябва да белиш плодовете и зеленчуците,не трябва да ядеш цитрусови плодове и още някои работи но не си спомням точно.Намери си някоя книга от типа как да се храним при жлъчнокаменна болест и там ще намериш много информация.Всичко ще бъде наред само не се страхувай,повярвай ми не толкова страшно. :)
Изображение
Аватар
Рос
Редовен
 ---

Мнениеот ikonomikabg на 19 Дек 2007 23:57

mersi ross , razbiram 4e ne e tolkova stra6no zna4i, ste vnimavam s hranata! jalko za 4itrusovite plodove, 4e to sega drugi niama..
vse pask vajnoto e 4e bebo e dobre ! :roll:

Мерси ross, разбирам, че не е толкова страшно значи, ще внимавам с храната! Жалко за цитрусовите плодове, че то сега други няма.
Все пак, важното е, че бебо е добре!

Благодарим Ви за участието във форума! Тук писането на кирилица е задължително. Следващите Ви мнения на латиница ще бъдат изтривани без предупреждение!
Модератор
ikonomikabg
Редовен
 ---

Мнениеот Звездица на 24 Дек 2007 02:31

Бременността не е причина, просто по време на бременност жлъчните проблеми се обострят. И аз имах проблеми, след това заглъхнаха и много рядко ми се обажда болка там.
Не предприемай никакви "бабешки лекове" - могат да влошат положението. Примерно зехтина спомага за изтикването на песъчинките, но ако вече е камък вместо да го изтика се заклещва и се налага операция по спешност. Просто изчакай раждането, след това се прегледай и заедно с докторите решете какво трябва да правите.
За диетата са ти казали - пържено, мазно, солено не се яде. Не се ядат и газообразуващи храни - боб, леща, грах. Също се избягват газираните напитки. Патладжана дразни също, така че е добре да го изключиш от менюто си. За жлъчка се срещат трудно неща в нета, имам предвид за диетата, но е подобна като тази на хепатита, така че ще ти е по.лесно ако търсиш нея. Ето и един линк, в който се обсъжда, може да ти е от полза. Аз не го прочетох целия, не знам дали не се повтарям д това, което е написано там.

Линка е премахнат от Модератор
Звездица
Сериозен
 ---

Мнениеот katia_dim на 04 Яну 2008 20:45

диета трябва да се спазва, но до колкото знам камъните в жлъчката не се ликуват, както е при бъбреците...пък може и да има лек...майка ми се оперира преди няколко месеца от това, но тя имаше проблеми от години и забавянето и навреди само на стомаха
Изображение
katia_dim
Сериозен
 ---

Re: КАМЪНИ В ЖЛЪЧКАТА

Мнениеот giorgia на 18 Яну 2008 23:15

здравей!неискам да те плаша, но аз имах същия проблем!След като р одих на 25ден след раждането влязох в Пирогов за операция,защото получих 2 кризи и беше неизбежно. Операцията беше безкръвна и на петия ден ме изписаха. Но ако се разровиш по назад във страниците ще намериш тема., в която доста обсъждахме този проблем преди време
Изображениеwww.mamaibebe.com]Изображение[/url]
Аватар
giorgia
Пристрастен
 ---

Назад към Здраве и Спорт