Хемороиди

Всякакви теми по здравни въпроси и спорт. Tози форум е за обмяна на личен опит, а не за назначаване на лечения. Препоръчва се дадените в него съвети да се съгласуват със специалист.

Модератори: ALEKS, deia80, mam4eto

Мнениеот zori&deni на 19 Ное 2007 11:23

и аз съм в клуба с хемероидите и сега като прочетох мненията малко се уплаших, моите кървят, но не искам да се замислям за операция.
Изображение
Аватар
zori&deni
Начинаещ
 ---

Re: Хемороиди

Мнениеот livelo на 19 Ное 2007 11:44

gana_68 написа:Имам хемороиди, помощ!!!!! Предложете изпитани рецепти и мазила! Получих ги от раждане имаше известно време затишие, но то се оказа пред буря. Помощ!!!!!!

Здравейте момичета! да ви споделя и моят опит.И аз по време на първото си раждане получих хемороиди, по-точно имам една доста ясно изразена фистула.Ползвала съм различни свещички, но най ми помага бани със смрадлика.Ето как ги правя-от сутринта запарвам смрадлика "на око" и я сипвам в едно легенче. През целият ден от време на време влизам в тоалетната и за по 1-2 минути се кисна в това легенче. И така до вечерта. На другият ден сменям с нова запарка.Обикновено до вторият, третият ден съм се оправила.И най-важното трябва абсолютна хигиена-при всяко ходене до тоалетната измиване или с вода, или с мокри кърпички.Успех, дано помогна с моят съвет.
[url=http://www.mamaibebe.com]Изображение
Изображение
Аватар
livelo
Пристрастен
 ---

Мнениеот kirilka на 05 Дек 2007 22:46

и аз имам :oops:

моите се появиха след стрес когато майка ми претърпя тежка операция и я гледахме с леля в болницата 3 месеца
не са кървящи или поне само по капчица 2 пъти- при запек
иначе са повърхностни и след раждането се беше надула пустата му веничка като орехче сега вече нямам нищо отново а в комбинацията със шевовете не седнах почти месец а ходенето до тоалетната беше ....само със (псуване)
лекувам се с проктогливенол крем сутрен и вечер и свещички само вечер облекчават бързо и минава при приложение 7 дни
мисля си че ще си ги нося вече цял живот
:madd2:
Изображение
Аватар
kirilka
Пристрастен
 ---

Мнениеот kremi7 на 15 Апр 2008 09:27

оф при мен е мнооого голям проблема,имах ги още преди да забременея с първото си дете,сега от два дни съм много зле,имам един външен огромен и много ме боли,мажа се с Масту ама ефект никакъв ,четох за безоперативно лечение във стара загора,някой знае ли нещо такова да има и във Варна
ИзображениеИзображение
Аватар
kremi7
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот vessy на 16 Апр 2008 10:49

Здравейте, някой от вас ползвал ли е свещички "глицеро лакс"?
Изображение
Изображение
vessy
Начинаещ
 ---

Мнениеот kremi7 на 17 Апр 2008 20:49

vessy написа:Здравейте, някой от вас ползвал ли е свещички "глицеро лакс"?

не съм ги чувала ,но с външни хемороиди надали ще могат да се поставят свещички,аз използвам само кремче,и наистина смрадликата помага много
ИзображениеИзображение
Аватар
kremi7
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот vessy на 18 Апр 2008 11:54

А,ако става въпрос за вътрешни хемороиди?
Изображение
Изображение
vessy
Начинаещ
 ---

Мнениеот kirilka на 20 Апр 2008 22:22

ако са вътрешни трябва да се направи преглед при специалист за да ти кажат дали са на място недосегаемо от свещички и кремове и тогава се процедира друго и те ще ти кажат
Изображение
Аватар
kirilka
Пристрастен
 ---

Мнениеот bebeto_83 на 29 Апр 2008 22:19

Аз също от две седмици имам този проблем.Много бях слушала и не вярвах,че и мен ще ме сполети. :cry:Знаех,че не трябва да се напъвам и така и правех,когато ходех до тоалетна. Но сега каквото и да правя то ту се появява,ту изчезва,взех веднага мерки.Аз също се мажа с проктогливенол,но да ви кажа,честно няма ефект поне за сега.Силно се надявам след раждането да изчезне,да се прибере завинаги :oops: ще пиша ако има промяна или,ако съм намерила ефикасно лекарство. ще помоля,ако някоя от вас отстрани тази гадост с мехлем или друго вещество да сподели :( Благодаря!
И УСПЕХ!
В този живот трябва да работиш,като говедо за да живееш,като човек
Аватар
bebeto_83
Пристрастен
 ---

Мнениеот avangard на 20 Май 2008 18:37

А на мен Прокто-Гливенол много ми помогна - за една седмица изчезнаха, а бяха ужасни още преди раждането, да не говорим след. Веднага след първото намазване се усети ефекта.
Изображение
Изображение
Аватар
avangard
Отличник
 ---

Мнениеот bebeto_83 на 21 Май 2008 19:12

Изпробвах друг мехлем казва се Mastu-s,докато раждах ми се появиха още повече хемороиди,и си казах:"край,няма да изчезнат!"Но лекарят ми изписа тези и на 6-7 ден бяха изчезнали напълно,и сега не се появяват :wink: :D
В този живот трябва да работиш,като говедо за да живееш,като човек
Аватар
bebeto_83
Пристрастен
 ---

Мнениеот stelco на 23 Юли 2008 22:01

От бремеността получих хемороиди, а още преди това си бях със запек.След като родих много често започнаха да се възпаляват ,а един път и кървяха.Опитах какви ли не мазила и хапчета,но почти без ефект.При едно поредно възпаление миналата година питах джипито за нещо по-ефикасно и тя ми предписа Phlebodia -3 пъти по 1 таблетка за 5 дни .Направо се родих .Още на втория ден след като започна да пия Phlebodia всичко се успокоява и се чувствам като бял човек.Phlebodia пиех е за вени на кракът,които се появиха също след раждането и съм много доволна, но от къде да знам,че ставало и за хемороиди.Ако имате проблеми с хемороидите ,вземете си,страхотно хапче е.
stelco
Начинаещ
 ---

Мнениеот petyomarinov на 27 Юли 2008 01:32

Здравейте,
регистрирах се тук с единственото желание да помогна на всички, които ги мъчат хемороиди.
Ултрапрокт ,Матсан Дойч и други мазила- всичко това са глупости.Временно ти облекчават болката,за няколко дена.
Купете си от ветеринарна аптека АНТИФЛЕГМИН .Това е единстеното лекарство за хемороиди със светкавичен ефект.До 1 седмица няма да ви има нищо.Недейте четете какво пише на опаковката.Използва се за животни ,но не се стряскайте.Няма да имате проблеми.Мажете се сутрин и вечер.
И не забрявайте да почерпите.Ще се радвам ако ми пишете вашият резултат.
petyomarinov
 ---

Мнениеот Dessita на 28 Юли 2008 08:49

Чета и не вярвам на очите си :shock: :shock: :shock:
Изображение
Изображение
Аватар
Dessita
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот mam4eto на 28 Юли 2008 12:04

Ще ви помоля преди да вземете дадено лекарство да се консултирате с лекар! Това, че на един е помогнало не означава, че на всеки ще помогне! petyomarinov, много смело "предписваш" това лекарство, нека поне хората се консултират с лекар, защото така всеки може да си пише каквото си поиска, от къде да сме сигурни, че няма да ни навреди, вместо да помогне? Не искам да бъда груба, но моля ви въздържайте се от такива смели изказвания! Все пак говорим за лекарства, а не за шоколадови бонбони.
Изображение
Изображение
Аватар
mam4eto
Модератор
 ---

ПредишнаСледваща

Назад към Здраве и Спорт