Бяло течение.

Всякакви теми по здравни въпроси и спорт. Tози форум е за обмяна на личен опит, а не за назначаване на лечения. Препоръчва се дадените в него съвети да се съгласуват със специалист.

Модератори: ALEKS, deia80, mam4eto

Мнениеот Maria_15 на 02 Ное 2007 19:29

Вече ходих един път но ми казаха че е нормално защото аз съм на 15 и още не ми се е стабилизирал цикъла , но ще отида пак . Този сайт по принцип е за майки с деца , но се регистрирах за да поискам някои съвети за проблемите ми . Мерси за съжета ти
Аватар
Maria_15
Начинаещ
 ---

Мнениеот SLANCE на 03 Дек 2007 14:02

здравейте мами , ще споделя и аз...
значи от момиче съм си имала бяло течение , по време на първата ми бременост след изследване се установи че са гъби и се започна едно лечение , мани :? успях да родя в период на чисто влаг. :oops: но след това пак гъби а и след раждането множество вътрешни разкъсвания и не добре зашита маточна шийка, и така в период след родилен пак на всеки 6 мес.аз редовна при гинеколози и все лечиние , чисто за известно време и пак гъби .до момента на втората бременост пак изследвания и пак лечение за да няма гъби по време на раждането, след това малко ме позакърпиха но въпреки това не достатъчно добре и те ми казаха че ще е необходимо след време да се подложа на пластика на маточната шийка , но аз ..... :roll: и до този момент 5 год.след последният гинекологичен преглед :oops: и последното лекуване на гъбите :oops: аз отново реших да отида на преглед да видя какво е полужението , и се оказа " :oops: каша както многословно се изрази лекара , освен хронични гъби , които момеждувременно симптомите им са намалели , така ставало не ги усещаш и имаш оскъдно течение само преди цикъл , като станели хронични , аз имах и две гнойни торбички на входа на маточната шийка вследствие от не доброто зашиване след раждане.наложи се разрези да се махне гнойта и в момента лекуване на гъбите и то по съвсем друг начин досега , глобули вечер, кремче два пъти на ден и хапове за през устата и на мъжо :lol: без глобулите де, и всеки божи ден обработка отвътре промивка и остъргване на гъбите :oops: :cry: дано след толкова мъки да успея този път аа ако ли не и сега ще зачертая гинекологичните прегледи до като съм жива , а да не говорим и за финансовата страна на нещата в момента ,моята заплата отива само за тази ми специлна работа :oops: .след всичко това ми се ще да добавя , в моя защита че не съм някоя мърла , а напротив почти маниачка съм на тема хигиена 8) относно абсолютно всичко собствена децка мъжова къщна вътрешна и външна :oops: :D даже относно женската хигиена в момента д-р.ми каза че прекалявам и понякога и това предизвиквало гъбите ,непрекъснато то миене :roll:

С ИЗВИНЕНИЕ :oops: ПОУВЛЯКОХ СЕ ДОСТА :roll: :wink:
моите слънчица ,те са всичко за мен
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
SLANCE
Фен на Mamaibebe
 ---

Мнениеот MISTIKA на 04 Дек 2007 23:18

Олеле,СЛЪНЦЕ,ужас :shock: :shock: :shock: ....дано откриеш някакъв успешен начин да ги умориш тези гадини :evil:
Аватар
MISTIKA
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Lady_FreshH на 24 Дек 2007 14:40

Здравейте мами, искам да питам за какви по точно гъбични инфекций и как става заразяване , за какво се използва tinidazole(фасижин).
Изображение
Аватар
Lady_FreshH
Фен на Mamaibebe
 ---

Re: Бяло течение.

Мнениеот baby_188 на 25 Фев 2008 01:28

Последно слагах вагинални таблетки Гино-Дактарин, но нямаше кой знае какъв ефект.
От скоро използвам Триклобактер за промивки.Мисля, че е ефикасно.Първата седмица се правят всеки ден промивки, като на 250мл. вода се слагат 2 супени лъжици от препарата и след това си правиш още една промивка само с вода.После започваш в седмицата по 1-2 пъти за профилактика, само, че се слага 1 супена лъжица.
От тези промивки вече почти нямам течение и мисля, че се преборих с гадните гъбички.
Изображение
Изображение
Аватар
baby_188
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот stefania_K на 25 Фев 2008 16:43

baby_188 написа:Последно слагах вагинални таблетки Гино-Дактарин, но нямаше кой знае какъв ефект.
От скоро използвам Триклобактер за промивки.Мисля, че е ефикасно.Първата седмица се правят всеки ден промивки, като на 250мл. вода се слагат 2 супени лъжици от препарата и след това си правиш още една промивка само с вода.После започваш в седмицата по 1-2 пъти за профилактика, само, че се слага 1 супена лъжица.
От тези промивки вече почти нямам течение и мисля, че се преборих с гадните гъбички.

С дамски душ или само външни промиви? :oops:
Изображение
Аватар
stefania_K
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот baby_188 на 28 Фев 2008 13:48

stefania_K написа:
baby_188 написа:Последно слагах вагинални таблетки Гино-Дактарин, но нямаше кой знае какъв ефект.

С дамски душ. :wink:
Изображение
Изображение
Аватар
baby_188
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот stefania_K на 28 Фев 2008 17:13

Каква му е цената?Има ли го в обикновените аптеки?
Изображение
Аватар
stefania_K
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот baby_188 на 28 Фев 2008 17:50

stefania_K написа:Каква му е цената?Има ли го в обикновените аптеки?

Цената му е 10 лв.То е една синя течност и е за дезинфекция.Аз го купих от обикновена аптека.Преди е било спряно от производство, но вече пак са го пуснали и би трябвало да го има навсякъде.
Изображение
Изображение
Аватар
baby_188
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот stefania_K на 28 Фев 2008 22:51

Бейби,тенкс! :cheers2:
Изображение
Аватар
stefania_K
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот paun4eto на 29 Фев 2008 00:38

Искам да ви попитам като си направя иследване цитонамаска показва ли ако съществува инфекция от гъбички или се прави и микробиологично иследаване?
Толкова съм невежа :oops: ,знам че първа група е най-доброто*сестрата от която взех резултата каза
само: нищо ти няма* ,ама си има едно течение дето ме безпокой даже след предписаните Полижинакс и през устата някаво хапче имаше :evil:

baby_188 написа:
stefania_K написа:

С дамски душ. :wink:
Това ми се ще да го побвам,и пак да попитам :oops: ,защото до сега само съм чувла предупреждения :*не прави често дамски душ!*-това не е ли много често,само докато употребиш упаковката ли е така или ... ? :roll: ако е лечене-да,ама постоянно :wink: на седмица 1-2 пъти ми се вижда повече от често.
Бейби ти на своя глава ли го взе или ти го предписаха?
Дай тук листенце за горичката на Лори и Алекс!
И рибка за аквариума! :D :D :D
Изображение
Аватар
paun4eto
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот baby_188 на 29 Фев 2008 17:35

paun4eto,не са ми го предписали, а на своя глава.Препоръча ми го една позната на която са й го предписали именно за гъбична инфекция.За съжаление пи мен вагиналните таблетки не помогнаха и затова реших да го пробвам, че вече ми писна да ми изписват най-различни вагинални таблетки и от тях да няма ефект.Ползвала съм Полижинакс, но честно казано не ми помогна.
По принцип гъбичките са страшно упорити и не се лекуват никак лесно.За една седмица не можеш да се отървеш от тях.Затова промивките след първата седмица продължават да се правят, но просто по-рядко.Ако забележиш, че почти нямаш проблем може самата ти да прецениш кога да ги правиш.И в седмицата по веднъж също става.А Триклобактера е концентрат и страшно много време може да го ползваш.
За дамския душ по принцип има много противоречиви мнения.Някои дори казват, че въобще не е хубаво да се прави.Нарушавала се естествената флуора и сме били по-благоразположени към инфекции.Обаче много мои познати го ползват и казват, че са доволни и нямат проблеми.Затова реших и аз а пробвам.
Изображение
Изображение
Аватар
baby_188
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот Ianitza на 29 Фев 2008 19:30

Паунче, ще те посъветвам няколко неща:
1. смени лекаря, щом ти е казала единствено "нищо ти няма" без каквито и да е обяснения за мен това не е лекар;
2.дори и нищо да ти няма(което ти пожелавам) пак може да имаш течение, просто флората може да ти е по- обилна, това си е от организма, защитна реакция към бактерийте;
3.не взимай нищо без лекарско предписание, всеки организъм е различен, на някой му действа добре, на друг- обратното. За това се изписват медикаменти единствено след преглед, дори и лекарите не изписват нищо преди да са направили съответното изследване.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
Ianitza
Модератор
 ---

Мнениеот paun4eto на 01 Мар 2008 10:52

Бейби и аз ще го взема този препарат ,разрових се из нета само хубаво прочетах ,дори че за външно измиване става.За профилактики или като интимен душ поне ще го ползвам!

Яница ,благодаря и на теб ,много си права,че отношението не трябва да е такова :wink: ,ама докторът си го бива, аз като взимах иследванията го нямаше и акушерката му ми ги даде,та тя ми каза ,че всичко било 6,ама съжалих после ,че не го изчаках да поговорим!За сега след полижинакса има малко ефект,ще вида как е и пак ще отида до него защото той обръща внимание след прегледа поне 10 мин обяснява.Пък и щом иследването не показва никакви възпаления,както казваш ти,може и просто флората да е по обилна :roll:
Благодаря ви и на двете за отговора :mrgreen:!
Дай тук листенце за горичката на Лори и Алекс!
И рибка за аквариума! :D :D :D
Изображение
Аватар
paun4eto
Жител на Mamaibebe
 ---

Мнениеот boyana на 03 Мар 2008 23:14

При мен е на сезони,2мес няма,после 1 има и т.н. По време на бременността пак имах но слабо,докторът каза че е нормално. След като родих отидох при една друга АГ и тя ме стресна че било убилно, изписа ми ЛОМЕХИН(свещички),непомогнаха,просто отмина сезона и течението спря от самосебе си.Незнам какво да правя сега като пак започне. :roll:
Изображение
Изображение
Аватар
boyana
Сериозен
 ---

ПредишнаСледваща

Назад към Здраве и Спорт